Prokuratura chce, aby Marcin Dubieniecki został dłużej w areszcie. Wniosek trafił do sądu

Krakowska prokuratura regionalna chce przedłużenia aresztu o kolejne trzy miesiące (do 19 sierpnia) dla adwokata Marcina Dubienieckiego i pozostałych podejrzanych w śledztwie dotyczącym wyłudzeń z PFRON. Posiedzenia sądu w tej sprawie odbędą się w przyszłym tygodniu. Jednocześnie decyzją zastępcy Prokuratora Generalnego śledztwo w tej sprawie, które miało zakończyć się w czerwcu, zostało przedłużone do 22 sierpnia.

"Dezinformujące treści". Ziobro atakuje poprzednika, adwokatura odpowiada

Zbigniew Ziobro ostro skrytykował swojego poprzednika Borysa Budkę za poniesienie stawek adwokackich tuż przed odejściem z urzędu. Obecny minister sprawiedliwości już zapowiedział, że stawki obniży. Adwokatura bije na alarm, bo jak tłumaczy, podwyżka ta była iluzoryczna - stawki poniesiono o sto procent, jednocześnie wprowadzając zasadę przyznawania połowy maksymalnej kwoty.

"Typowy populista" Kaczyński. #PisząoPolsce i państwie PiS

Kraj rozdarty pomiędzy gospodarczy wzrost i osuwanie się w autorytaryzm - tak o Polsce pisze niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Dziennikarz w swoim artykule powołuje się na publikację "Zeitschrift Osteuropa", który na 250 stronach analizuje ostatnie wydarzenia w Polsce.

Sytuacja wokół TK analogiczna do austriackiej z 1933 r.? Co wtedy faktycznie się stało

I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf porównała sytuację wokół polskiego Trybunału do austriackiego w 1933 r. Jej słowa wzbudziły kontrowersje, bo przykład Austrii był tragiczny w skutkach. - Sytuacji politycznej Austrii i Polski nie da się porównywać, ale jeśli szukać analogii - jak mówi prof. Adam Strzembosz - to tylko prawnych i dotyczących Trybunału. Materiał magazynu "Czarno na białym".

"Ludzie kochali to, że potrafi być szczera do bólu"

Prowadzący i goście "Szkła kontaktowego" poświęcili program Marii Czubaszek. - Barwna, niepowtarzalna, nieprzystająca do tego świata - mówił o niej Artur Andrus. Pisarka, satyryk i komentatorka programu TVN24 zmarła w czwartek w wieku 76 lat.

Dlaczego Waszczykowski nie poleciał do Berlina

Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski nie poleciał do Berlina na obchody 25-lecia podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie z Niemcami. - O drugiej nad ranem dotarłem do domu po debacie w Sejmie. O szóstej miałem mieć samolot. I po co miałem lecieć, żeby wystąpić na 15 minut w niemieckiej telewizji? - powiedział w rozmowie z fakt24.pl.

Polski wywiad przekazał Rosjanom informatora? "Fałsz i ohyda"

Jeśli z mównicy sejmowej koordynator służb mówi, że polski wywiad wydawał obcym służbom agentów, to kto z tym wywiadem będzie współpracował? - pytał w "Faktach po Faktach" Bartłomiej Sienkiewicz. Odpierał zarzuty, postawione w środę w Sejmie przez Mariusza Kamińskiego.

Była wiceprezes ARP z zarzutami. Znamy szczegóły korupcji

BMW X5, klimatyzacja do domu, gotówka i ekskluzywna wyprawa do Dubaju - tym według śledczych z CBA mieli się odwdzięczać biznesmeni Patrycji Z., byłej wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu. Prokuratura chce, aby najbliższe miesiące spędziła w areszcie, podobnie jak prezes teleinformatycznego giganta Wasko.

Kempa: 265 tys. zł na zespół Laska. A ile ma kosztować nowa podkomisja?

Szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa, podczas środowej oceny rządu PO-PSL, powiedziała, że działalność zespołu Macieja Laska zajmującego się badaniem katastrofy TU-154M kosztowała Skarb Państwa 265 tys. złotych. Jak przy tym wypadają planowane koszty działania podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej powołanej przez Antoniego Macierewicza?