List gończy za podejrzanym o brutalne morderstwo sprzed 18 lat

Wszczęto poszukiwania międzynarodowe na podstawie listu gończego za Pawłem K., podejrzanym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 17-letniej Iwony C. w 1998 r. - poinformowała w sobotę wieczorem Prokuratura Krajowa w wydziale zamiejscowym w Krakowie.

Sikorski: UE to system wspólzależności, a nie wykrzykiwania swoich racji przez dziurkę od klucza

- Różnica interesów w świecie dyplomacji jest rzeczą naturalną. Pytanie tylko, czy zabiegamy o te interesy w sposób, który jednocześnie wzmacnia wspólnoty, czy też jesteśmy piratem w systemie międzynarodowym, który chce coś chapnąć i uciec - mówił w "Horyzoncie" Radosław Sikorski. - Jeżeli chcemy solidarności naszych partnerów przy naszych projektach, to musimy też okazywać solidarność w tym, co dla nich jest ważne - podkreślał były szef polskiej dyplomacji.

"Palenie kukły Żyda uraża najgłębszy nerw mojej ludzkiej godności"

"Nacjonalizm jest wielkim złem" - napisał w sobotę Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Tym samym odniósł się do apelacji od wyroku dotyczącego Piotra Rybaka, który spalił kukłę symbolizującą Żyda. Został za to skazany na 10 miesięcy pozbawienia wolności, ale decyzja sądu nie spodobała się prokuraturze, która chce złagodzenia wyroku.

Pradawny las, róg tura i lokomotywy. Bałtyk odkrywał swoje tajemnice

Bałtyk w tym roku był niezwykle szczodry i podczas sztormów oddawał lub choć na chwilę pokazywał to, co niegdyś pochłonął. Wzburzone fale rozrzuciły drewnianą łódź w Dziwnowie i usłały plażę w Ustce parafiną. Morze odsłoniło też lokomotywy na Półwyspie Helskim czy pradawny las w Rowach. Niespodziewane wizyty złożyły delfiny i wieloryb. A na plażę prosto z morza wtargnął... dzik. Bałtyk w minionym roku potrafił zaskakiwać.

Polskie miasto szykuje się na przyjazd żołnierzy. "To nowa szansa na rozwój"

1,2 tys. żołnierzy, w tym 800 Amerykanów, już w kwietniu przyjedzie do Orzysza w województwie warmińsko-mazurskim. Do stacjonujących tu polskich wojsk lądowych dołączy bowiem batalion NATO, który ma bronić tzw. przesmyku suwalskiego. Duże nadzieje z przyjazdem żołnierzy wiążą władze miasteczka oraz właściciele lokalnych restauracji. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

"To będzie wyjątkowy sylwester"

Lemon, Sound'n'grace, Agnieszka Chylińska, Ania Wyszkoni, Cleo, Lady Pank, czy Varius Manx - to tylko niektórzy z długiej listy artystów, którzy wystąpią na wyjątkowym sylwestrze na pl. Defilad w Warszawie. Sylwestrową galę "Hello 2017!" poprowadzą prezenterzy TVN Magda Mołek i Marcin Prokop, a program "Uwaga" TVN ujawnia kulisy przygotowań do imprezy.

Sellin: nie mogliśmy pozwolić na szantaż i terror

- Po raz pierwszy opozycja uruchomiła nie tylko okupację mównicy, ale również okupację fotela marszałka Sejmu, co się nigdy wcześniej nie zdarzyło - mówił o kryzysie sejmowym w programie "Piaskiem po oczach" Jarosław Sellin, poseł PiS i wiceminister kultury. - PiS dąży do konfrontacji - odpowiedziała posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

"Rząd jest bardzo dumny z tego, że płaci pół miliarda złotych okupu"

- Oburzyło nas to, że ktoś, kto wyciąga rękę po publiczne, a pan Czartoryski wyciąga rękę po publiczne, usiłuje przedstawić to jeszcze na dodatek jako bardzo hojny gest ze swojej strony - mówił o zakupie kolekcji Fundacji Książąt Czartoryskich przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Adrian Zandberg z Partii Razem w "Tak jest".

Biuro prasowe Sejmu nie udostępni zapisu z kamery bezpieczeństwa

Biuro prasowe Sejmu odpowiedziało na apel o udostępnienie materiałów z kamer wideo na Sali Kolumnowej, w której 16 grudnia głosowano nad budżetem na rok 2017. Jak poinformowano, wszystkie nagrania, które kancelaria może udostępnić, są już dostępne na stronie internetowej Sejmu.

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę dezubekizacyjną

Prezydent Andrzej Duda podpisał tzw. ustawę dezubekizacyjną obniżającą emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL oraz ich rodzin. Świadczenia dla nich nie będą mogły być wyższe niż średnie emerytury i renty wypłacane przez ZUS.

Polski kierowca spoczął w rodzinnej miejscowości

Polski kierowca Łukasz Urban, który zginął w zamachu w Berlinie został pochowany w piątek po południu na Cmentarzu Komunalnym w Baniach (Zachodniopomorskie). W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda oraz szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa.