"Powód zawsze się znajdzie. Ludzie piją, ponieważ mają dziurę w duszy"

Napisał książkę określaną biblią dla ludzi, którzy wpadli w pułapkę alkoholizmu. Napisał ją o sobie, bo jest alkoholikiem. Nie pije od ponad trzydziestu lat i wiele z z nich poświęcił na pomaganie tym, którzy próbują pójść podobną drogą. W rozmowie z reporterką "Czarno na białym" profesor Wiktor Osiatyński opowiada o sobie, alkoholizmie i o drodze, którą przeszedł.

"Środek zapobiegawczy działaniom antyrządowym". MON się odcina, autorzy tłumaczą

"Wyposażona w broń maszynową, umundurowana formacja paramilitarna, może stanowić skuteczny środek zapobiegawczy (odstraszający) działaniom antyrządowym" - takie zdanie znalazło się w raporcie nt. budowy Obrony Terytorialnej przygotowanego przez Narodowe Centrum Studiów Strategicznych (NCSS). Wywołało to dużą burzę i obawy o przeznaczenie nowej formacji budowanej przez MON. Czy słusznie?

"Przedstawiciele partii rządzącej mówią językiem Putina"

- Jeżeli mamy do czynienia z takim szaleństwem, że oto po sześciu miesiącach za wroga obecny rząd uznaje struktury Zachodu, to nie można być obojętnym. Takich zagrożeń w Polsce, jeżeli chodzi o fundamenty, które udało nam się zbudować, do tej pory nie było - mówił w programie "Piaskiem po oczach" prof. Leszek Balcerowicz.

W Warszawie zajmą się pomocą dla Ukrainy

Na lipcowym szczycie w Warszawie przywódcy państw NATO omówią pomoc dla Ukrainy w reformowaniu jej systemów bezpieczeństwa i obronności - poinformowało biuro prasowe rządu ukraińskiego. Zastępca sekretarza generalnego Sojuszu Północnoatlantyckiego Alexander Vershbow rozmawiał o tym z premierem Wołodymyrem Hrojsmanem.

Prezydent pisze do marszałka. "Fakty" TVN dotarły do treści listu

"Czy oddanie głosu przez Panią poseł Małgorzatę Zwiercan za Pana posła Kornela Morawieckiego, pod jego nieobecność na sali obrad, było jedynym takim przypadkiem podczas przedmiotowego głosowania" i "czy zaistniała sytuacja ma wpływ na ważność wyboru sędziego TK" - pyta w liście skierowanym do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego prezydent Andrzej Duda. Do treści listu prezydenta dotarły "Fakty" TVN.

Sprawy z afery podsłuchowej za wcześnie umorzone? Audyt Prokuratury Krajowej

Czy śledztwa dotyczące afery taśmowej będą prowadzone na nowo? Wiele wskazuje na to, że tak. Badając jeden z umorzonych wątków, audytorzy z Prokuratury Krajowej mieli odkryć, że śledczy decydując o zamknięciu postępowania, mieli nie odsłuchać nagrania, które było dowodem w sprawie - wynika z informacji dziennikarza śledczego portalu tvn24.pl.

Duda liderem rankingu zaufania, a kto wypada najgorzej? Sondaż

Największym zaufaniem Polacy obdarzyli prezydenta Andrzeja Dudę (58 proc. badanych), na drugim miejscu plasuje się premier Beata Szydło (52 proc.), a na trzecim Paweł Kukiz (51 proc.) - wynika z sondażu CBOS. Ranking nieufności otwierają: szef MON Antoni Macierewicz i Janusz Korwin-Mikke.

"Trochę łajał PiS", "smutne przemówienie". Opozycja o orędziu prezydenta

- Zabrakło mi prezydentów wolnej Polski. Nie zostali skutecznie zaproszeni - powiedział o orędziu Andrzeja Dudy na 1050-lecie chrztu Polski lider PO, Grzegorz Schetyna. - Prezydent mówił w orędziu głównie o przeszłości, nie wspomniał natomiast o rzeczy najważniejszej - o przyszłości Polski w Europie - mówił z kolei lider Nowoczesnej, Ryszard Petru.

Tak świętowano Chrzest Polski 50 lat temu

W Polsce trwają obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. 50 lat temu, w 1966 r. uroczystości tamtego roku stały się konfrontacją dwóch silnych, przeciwstawnych sobie obozów - kościoła katolickiego i władzy państwowej w postaci Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Zobacz, jak wyglądały tamte uroczystości na zdjęciach Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Głosowanie "na cztery ręce" zgłoszone w prokuraturze

- Wnioski do prokuratury zostały dzisiaj złożone. Dotyczą one dwóch posłów - posłanki Zwiercan i posła Morawieckiego, a także marszałka Kuchcińskiego - powiedział Sławomir Neumann, szef klubu PO, przed dzisiejszym posiedzeniem Zgromadzenia Narodowego. Wnioski dotyczą czwartkowej sytuacji w Sejmie, kiedy posłanka Małgorzata Zwiercan głosowała "na cztery ręce".

Morawiecki chce stworzyć formację polityczną. I wymienia nazwiska

Myślę, że będziemy starali się organizować jakąś formację polityczną - zapowiedział w piątek w Poznaniu Kornel Morawiecki. Dzień wcześniej poseł zrezygnował z członkostwa w klubie Kukiz'15, po tym jak wykluczono z niego Małgorzatę Zwiercan, która oddała głos za Morawieckiego.

Głosowanie "na cztery ręce" zgłoszone w prokuraturze

PO złożyła w piątek zawiadomienie do prokuratury ws. czwartkowego głosowania "na cztery ręce" w klubie Kukiz'15. W głosowaniu nad wyborem prof. Zbigniewa Jędrzejewskiego na sędziego TK posłanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała w imieniu Kornela Morawieckiego. Oboje nie są już członkami klubu Kukiz'15.

"Czy jest ważne, że Kukiz powiedział: ku**a mać?"

- Nie zdziwię się teraz, kiedy ktoś będzie rejestrował moje jęki z żoną - powiedział Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz'15 był pytany w piątek o burzliwy przebieg czwartkowego, zamkniętego dla mediów posiedzenia jego klubu. Podczas niego polityk miał zwrócić się do Kornela Morawieckiego słowami "Pier*** się!".

"Mieszko I nigdy by na to nie wpadł"

Kilkaset osób uczestniczyło w czwartek w Poznaniu w spotkaniu z parlamentarzystami Nowoczesnej. Wydarzenie zorganizowano w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski, choć nie zabrakło podczas niego odniesień do współczesności. - Mieszko I nigdy by na to nie wpadł, że tak wszystko może poważnie wyglądać - mówił Petru.