Najnowsze

Najnowsze

Państwo, w którym prawie nie ma wysypisk

Rewolucyjny recykling w Szwecji. Jest tak dobry, że wysypisk śmieci praktycznie nie ma. Nie ma zatem problemu, co nimi zrobić. Jak się ich pozbyć? O czystym państwie, które może być przykładem dla innych.

Komisja śledcza do spraw VAT ruszy w czerwcu

Wiemy, ile osób będzie liczył skład, kto będzie przewodniczącym i kto reprezentował opozycję. Komisja śledcza do spraw VAT rusza w czerwcu. Jeszcze nie zaczęła pracy, a już jest sporo kontrowersji. Jedna z nich to badany okres.

Koniec z wynajmem krótkoterminowym?

Czy to koniec z wynajmem krótkoterminowym? Rząd bierze pod lupę właścicieli mieszkań i szykuje nowe przepisy. Zmian ma być sporo. Wszystko po to, by wyeliminować szarą strefę. Ekspertów taki argument nie przekonuje, za to zwracają uwagę, że coś, co w miarę dobrze funkcjonuje, łatwo zepsuć. Pod wynajem przeznaczane jest co trzecie nowe mieszkanie.

Przyszłość lotniska Chopina

Co stanie się z lotniskiem imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, kiedy powstanie Centralny Port Lotniczy? Raz lotnisko zostaje, innym razem jest zamykane. Zdanie polityków się zmienia w zależności od czasu i miejsca wypowiedzi.

Szef PKW: brakuje 270 urzędników na wybory

Państwowa Komisja Wyborcza w Sejmie wylicza problemy związane z wyborami samorządowymi. Lista jest długa: od sporych braków kadrowych, po brak pieniędzy. PiS uspokaja, Platforma wytyka bałagan. Żadne wypowiedzi nie zmienią jednak faktu, że czasu jest coraz mniej.

Studenci sprzeciwiają się reformie Gowina

Akcja protestacyjna na Uniwersytecie Warszawskim i w Białymstoku. Grupa studentów, doktorantów i wykładowców żąda demokratycznych uniwersytetów. Z takim hasłem wywiesili transparent i tak protestują przeciwko ustawie ministra nauki Jarosława Gowina. O proponowanych zmianach mówią, że są szkodliwe dla polskiej nauki.

Włoski rząd z wotum zaufania w Senacie

Włoski Senat udzielił we wtorek wotum zaufania rządowi Ruchu Pięciu Gwiazd i Ligi, na którego czele stoi Giuseppe Conte. Nowy premier mówił w czasie debaty, że priorytetem jego rządu będą prawa społeczne, w tym wprowadzenie dochodu gwarantowanego. Apelował, by skończyć z "biznesem migracji", który rozwinął się "pod płaszczykiem udawanej solidarności".

Netanjahu w Paryżu: układ z Iranem i tak nie przetrwa

Przebywający z wizytą w Paryżu premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział we wtorek, że nie poprosił Francji o opuszczenie porozumienia nuklearnego z Iranem, gdyż jego zdaniem układ ten i tak nie przetrwa "pod wpływem sił ekonomicznych".

Super minister

Antoni Macierewicz i jego smoleńska podkomisja - efektów jej ponad 2-letniej już pracy wciąż nie widać - widać za to - i pokaże to Piotr świerczek, że były minister wcale z tego powodu nie traci wiary w swoich ekspertów. A chwilami - można odnieść wrażenie, że nie stracił też stanowiska w rządzie.

W brytyjskiej Izbie Gmin o polskiej ustawie

Wiceminister spraw zagranicznych Harriet Baldwin powiedziała we wtorek w debacie w Izbie Gmin nad polską ustawą o Instytucie Pamięci Narodowej, że brytyjski rząd "uważa, iż (prawo) może być postrzegane jako próba napisania przeszłości na nowo" i przekazał Polsce swoje obawy.

"To bardziej groteska niż szpiegowski thriller"

Polityczne kłopoty zawieszonego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty stały się tematem dyskusji z Joanną Muchą z PO i Waldemarem Budą z PiS we wtorkowych "Faktach po Faktach" w TVN24. - To bardziej groteska niż szpiegowski thriller - mówiła Mucha, odnosząc się do wątpliwości opozycji, czy poseł Pięta w związku z publikacjami o jego domniemanym romansie powinien zasiadać w sejmowej speckomisji, gdzie ma dostęp między innymi do informacji niejawnych i spraw wagi państwowej.

Wbrew woli

8 lat po katastrofie smoleńskiej i 2,5 roku po przejęciu władzy przez PiS - ani podkomisja Macierewicza ani prokuratura Ziobry nie przedstawiły żadnych nowych dowodów w tej sprawie. Nic nie wiadomo, żeby znaleziono je w czasie zakończonych właśnie 83-ech ekshumacji ofiar. Ekshumacji, do których doszło wbrew wyraźnej woli części rodzin i mimo protestów na cmentarzach. Matka Joanny Agackiej-Indeckiej, byłej prezes Naczelnej Rady Adwokackiej - do końca walczyła, żeby nie otwierano grobu jej córki. Bezskutecznie. W rozmowie z Arkadiuszem Wierzukiem opowiada o poczuciu niezasłużonej krzywdy i o bezsilności obywatela wobec obecnej władzy.

Putin w Wiedniu o "szkodliwych dla wszystkich stron" sankcjach

Zarówno Unia Europejska, jak i Moskwa mają interes w zniesieniu unijnych sankcji wobec Rosji - przekonywał we wtorek w Wiedniu prezydent Rosji Władimir Putin. Stwierdził jednocześnie, że jego państwo "pokonało wszystkie trudności" związane z sankcjami Wspólnoty.

Grobowe milczenie

Przeżywają wszystko od nowa... choć - co trzeba przypomnieć- prokuratura na początku zapewniała, że wstrzyma się z ekshumacjami osób, których bliscy się temu sprzeciwiają - do czasu aż wypowie się w tej sprawie Trybunał Konstytucyjny. Ale nie wypowiedział się... przez 14 miesięcy. Teraz, gdy ekshumacje zakończono - orzeczenie w praktyce będzie już bez znaczenia. Dlaczego Trybunał, który po dobrej zmianie miał działać sprawniej - dotąd nie zajął się tą wyjątkową sprawą - o tym Witold Tabaka.

Zdradzili dokładne miejsce spotkania Trumpa z Kimem

Przywódcy USA i Korei Północnej Donald Trump i Kim Dzong Un spotkają się 12 czerwca w Capella Hotel na wyspie Sentosa w południowej części Singapuru - powiadomiła we wtorek na Twitterze rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Brakuje 270 urzędników na wybory, ale  "nie ma podstaw do przekładania terminu"

Nie widzimy niebezpieczeństwa dotyczącego konieczności przesunięcia terminu wyborów samorządowych, mamy 454 milionów złotych, co jest kwotą wystarczającą - mówili na posiedzeniu sejmowej komisji przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego. Przekazali, że nadal brakuje 270 urzędników wyborczych, ale jak podkreślił szef PKW Wojciech Hermeliński, "nie ma podstaw do przekładania terminu" wyborów.

"To bardziej groteska niż szpiegowski thriller"

Polityczne kłopoty zawieszonego w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości Stanisława Pięty stały się tematem dyskusji z Joanną Muchą z PO i Waldemarem Budą z PiS we wtorkowych "Faktach po Faktach" w TVN24. - To bardziej groteska niż szpiegowski thriller - mówiła Mucha, odnosząc się do wątpliwości opozycji, czy poseł Pięta w związku z publikacjami o jego domniemanym romansie powinien zasiadać w sejmowej speckomisji, gdzie ma dostęp między innymi do informacji niejawnych i spraw wagi państwowej. Gośćmi drugiej części programu byli Jerzy Stępień i Michał Wawrykiewicz.

Czajnik symbolem rozrzutności i "byle sędzia" z Irlandii. Pawłowicz w Sejmie o KRS

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która uważa, że sędziowie "demoralizowali społeczeństwo", a Krajowa Rada Sądownictwa "poczyniła wielkie szkody", przedstawi Sejmowi sprawozdanie z działalności KRS za 2017 rok. We wtorek sprawozdanie z prac Rady - wobec mocnych zarzutów i w atmosferze awantury - rozpatrywała sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka.

Pożar w strefie czarnobylskiej

Płonie około 10 hektarów lasu w zamkniętej strefie wokół nieczynnej elektrowni w Czarnobylu na północy Ukrainy. Władze zapewniają, że poziom promieniowania w obwodzie kijowskim, gdzie znajduje się elektrownia, pozostaje w normie, a sytuacja jest pod kontrolą.

Polityczny romans i pytania o sytuację kobiet w Polsce

Stanisław Pięta traci wszystkie funkcje. Został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Pozbawiony zostanie też miejsca w komisji ds służb specjalnych i Amber Gold. Doszło do tego po tym, jak media ujawniły jego domniemany romans i propozycje protekcji, które składał. Sprawa ta stała się przyczynkiem do pytań o aspekty moralne w życiu polityków oraz sytuację kobiet w Polsce. To te tematy zdominowały rozmowę Lidii Sankowskiej-Grabczuk i Barbary Nowackiej w programie "Tak jest".

Weinstein przed sądem. Nie przyznał się do winy

Podczas pierwszej rozprawy przed sądem na Manhattanie Harvey Weinstein nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Oskarżenia wobec producenta filmowego i telewizyjnego dotyczą gwałtu i napaści seksualnej.

"Telewizor został zamknięty i palarnia - i panie się spakowały". Krynicka o proteście w Sejmie

Wniosek opozycji o wotum nieufności dla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej i wicepremier do spraw społecznych Beaty Szydło rozgrzał poniedziałkowe posiedzenie komisji polityki społecznej i rodziny. - Ten wniosek to jest taka kara za ten protest, który wam do końca nie wyszedł, bo wy chcieliście tak naprawdę, żeby rząd upadł i się wszystko rozsypało, a wy żebyście otrzymali z powrotem władzę - mówiła posłanka PiS Bernadeta Krynicka. - Niestety, telewizor został zamknięty i palarnia - i panie się spakowały i poszły do domu - dodała, odnosząc się do protestu osób niepełnosprawnych i ich bliskich w Sejmie. Materiał "Faktów w Południe".