Najnowsze

Najnowsze

„Uważam, że to człowiek bez serca” - protestująca o premierze Morawieckim

Premier Mateusz Morawiecki proponuje wprowadzenie nowego podatku - ma on być pobierany od lepiej zarabiających, a pieniądze z niego byłyby przeznaczone na fundusz dla osób niepełnosprawnych. Z taką propozycją premier przyjechał do Sejmu do protestujących tam rodziców i niepełnosprawnych dzieci. Marzena Stanewicz - protestująca w parlamencie mama niepełnosprawnego 25-latka mówiła w „Tak Jest”, że premier nie był przygotowany do rozmów i nie miał odwagi by spojrzeć w oczy niepełnosprawnym, którzy zadawali mu pytania.

Bus zespołu Bokka stanął w płomieniach

Na autostradzie A1 zapalił się bus, którym na koncert do Gdańska podróżował zespół Bokka. Część sprzętu muzycznego spłonęła. "Trudno nam uwierzyć w to, co się stało. Jeszcze nie ochłonęliśmy na tyle, by oszacować w pełni straty" - oświadczyli członkowie zespołu.

"Tego poziomu abstrakcji panu premierowi gratulujemy"

To propozycja PR-owa, która nie spełnia żadnych tych postulatów - oceniła wiceprzewodnicząca klubu Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj. Skomentowała w ten sposób propozycję premiera Mateusza Morawieckiego, by utworzyć specjalny fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych, na który złożyć się mają daniny od najlepiej zarabiających podatników. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) podkreśliła, że "współczuje" rodzicom osób niepełnosprawnych, którzy musieli wysłuchać premiera w Sejmie.

Protestujący do premiera: prosimy o natychmiastowe zwołanie Sejmu

Prosimy o to, żeby w trybie natychmiastowym zebrał się Sejm i żeby nasze dwa postulaty zostały jak najszybciej zrealizowane - zaapelowała do premiera Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek po południu z protestującymi w Sejmie.

"Żadnego porozumienia nie zawieraliśmy". Po spotkaniu w sprawie referendum

- To była rozmowa bardziej techniczna niż polityczna - wyjaśniał marszałek Senatu Stanisław Karczewski. W piątek w Senacie spotkał się z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą, by omówić sprawę przygotowań do referendum konsultacyjnego. Z kolei szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin ocenił w piątek, że 11 listopada "nie jest datą najszczęśliwszą" na referendum w sprawie zmian w konstytucji.

"Bezpieczna przystań" dla wrogów Turcji. Ankara oskarża Ateny

Wrogowie Turcji postrzegają Grecję jako "bezpieczną przystań", a podejście greckich władz do osób, które Ankara uważa za zwolenników nieudanego puczu z 2016 roku, szkodzi stosunkom obu krajów - oświadczył w piątek turecki premier Binali Yildirim. Z kolei grecki wiceminister obrony oświadczył, że jego kraj wydzierżawi od Francji fregaty, by wzmocnić zdolności odstraszające w związku ze wzrostem napięcia miedzy Atenami a Ankarą.

"Duszenie, dźwignia i koniec". Instruktor MMA stanął w obronie pobitych nastolatków

Dwóch chuliganów bez żadnego powodu pobiło w centrum Orzesza (Śląskie) dwóch nastolatków oraz dorosłego mężczyznę. Zakrwawieni chłopcy pobiegli po pomoc do pobliskiego klubu sportowego, gdzie opowiedzieli o zdarzeniu instruktorowi MMA. Ten - bez dłuższego namysłu - wyszedł do agresorów i dał im nauczkę. W konfrontacji z zawodowcem nie byli już tacy mocni.

"Danina solidarnościowa". Morawiecki proponuje nowy podatek

- Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową. Tak, by najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani. Po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących. Tak powstanie fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych wyjaśniał premier Mateusz Morawiecki w Sejmie. Szef rządu wraz z minister pracy i rodziny Elżbietą Rafalską przyjechał na spotkanie z protestującymi rodzicami osób niepełnosprawnych.

10 lat więzienia za molestowanie i nagrywanie chłopców

Mieli obiecywać słodycze, później molestować chłopców i nagrywać z nimi filmy. Sąd pierwszej instancji skazał Tomasza K. i Mateusza L. na 10 lat więzienia. Obrońcy oskarżonych wnieśli apelację. Twierdzili, że kara jest zbyt surowa. Sąd okręgowy wyroku nie zmienił.

Ukradli mercedesa w trzy minuty. "Syn szarpnął za klamkę, zaczął ich gonić, uciekli"

W środku nocy weszli przez otwartą bramę, wsiedli do mercedesa i odjechali. Złodziei z Krotoszyna nie dogonił ani syn właściciela auta, który momentalnie ruszył w pościg, ani policyjny radiowóz. - W pewnym momencie mercedes po prostu zniknął z pola widzenia - relacjonuje rzecznik krotoszyńskiej policji. - 30 lat pracowaliśmy z partnerem na ten samochód - mówi zrozpaczona właścicielka auta.

Leżał tu, ale zginął w innym miejscu. "Ktoś mógł go przenieść"

- Zwłoki 55-letniego mężczyzny leżały na ul. Słowackiego, ale ktoś je najpewniej tam przeniósł - informuje policja o okolicznościach tragedii w Gorlicach (woj. małopolskie). Zatrzymany w tej sprawie został już 25-letni kierowca tira, podejrzewany nie tylko o spowodowanie tragedii na przejściu na pieszych, ale też o zacieranie śladów.

Miało być porozumienie, są nowe spory. Nieudana misja Marii Casellati

Niepowodzeniem zakończyły się starania przewodniczącej włoskiego Senatu Marii Elisabetty Alberti Casellati. Miała ona zbadać szansę na porozumienie sił politycznych, co umożliwiłoby utworzenie rządu. Misję tę powierzył jej prezydent Sergio Mattarella, by przełamać impas po marcowych wyborach parlamentarnych.

14 lat "leżeli bez pogrzebu, jak śmieci". Skazani na dożywocie twierdzą, że są niewinni

Małżonkowie wpuścili swoich oprawców do domu, bo ich znali. Pod przymusem napisali kartkę, że jadą do rodziny na wieś i przepadli na 14 lat. Jak się okazało, byli więzieni w studzience kanalizacyjnej, po kilku dniach zostali zabici i zakopani w lesie. Za dług. Gdy ustalono pięciu podejrzanych, dwóch z nich odsiadywało już dożywocie za inną zbrodnię. Skazani za morderstwo nie przyznają się do winy. W piątek odbyła się rozprawa apelacyjna. Wyrok ma zapaść 27 kwietnia.

"Bandyta na policyjnym holu"

Radosław K. to biznesmen nazywany "królem lawet", przedsiębiorca prowadzący pomoc drogową. W przeszłości odpowiadał m.in. za gwałty, podłożenie bomby - a przede wszystkim - ustawianie policyjnych przetargów i masowe korumpowanie funkcjonariuszy. Mimo tak bogatej przeszłości i wyroków skazujących Radosław K. nadal świadczy usługi polskiej policji. Oficjalnie firmę prowadzi jego żona - a to wystarczy, żeby przestępca i recydywista mógł wciąż zarabiać olbrzymie pieniądze. Reportaż "Bandyta na policyjnym holu" Tomasza Patory - w sobotę w "Superwizjerze" o godz. 20 w TVN24.

Prezydent Poznania spotkał się z "Uszolem", byłym przywódcą kiboli Lecha

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak spotkał się z "Uszolem", który w latach 90. był liderem kiboli Lecha Poznań. - Ma pomysł jak wyciągnąć z problemów trudną młodzież. Byłbym hipokrytą, gdybym odrzucił jego chęci tylko dlatego, że miał kiedyś problemy z prawem - tłumaczy prezydent po fali krytyki, jaka spłynęła na niego po spotkaniu.

Gorąca linia między obiema Koreami uruchomiona

Bezpośrednia linia pomiędzy rządami Korei Północnej i Korei Południowej została uruchomiona w piątek, a przywódcy zwaśnionych od dekad krajów planują przeprowadzić rozmowę telefoniczną przed zaplanowanym na 27 kwietnia historycznym spotkaniem w Panmundżomie.

"Wywalczyliśmy kolejny kamyczek". Protestujący rodzice spisali swoje postulaty

Zostały spisane postulaty protestujących rodziców osób niepełnosprawnych. Będą one przedmiotem prac Kancelarii Prezydenta - oświadczył prezydencki minister Wojciech Kolarski po spotkaniu z protestującymi w Sejmie. Wcześniej z rodzicami rozmawiał prezydent Andrzej Duda. - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Czekaliśmy tak długo na osobę decyzyjną i wywalczyliśmy kolejny kamyczek pomocy dla osób niepełnosprawnych - mówiła Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.