Najnowsze

Najnowsze

Nauczyciel poprawił rzeźbę z XVI wieku. Kontrowersyjny efekt

Poddana kontrowersyjnemu odnowieniu rzeźba świętego Jerzego wzbudza raczej śmiech niż zachwyt. XVI-wieczne dzieło sztuki, które znajduje się w niewielkim kościele w miejscowości Estella na północy Hiszpanii, przypomina teraz postać z kreskówki.

Maradona najpierw obrażał, potem zasłabł

Diego Maradona, legenda światowego futbolu, nie mógł świętować zwycięstwa reprezentacji nad Nigerią. Były wybitny piłkarz potrzebował pomocy lekarzy po tym, jak zasłabł po meczu. Wcześniej szokował swoim zachowaniem.

"Projekt Test". Zachęcają do badań na HIV

Rusza "Projekt Test" - kampania, która ma przekonać Polaków do badania na HIV. Cały czas to duży, wstydliwy problem, ale nie należy go lekceważyć i myśleć, że nas to nie dotyczy, bo liczba zachorowań wzrasta, a wielu żyje w niewiedzy, że jest zarażonych.

Dalszy ciąg sprawy wraku

Co z wrakiem Tupolewa? Komisja Rady Europy wzywa Rosję, żeby wrak oddała Polsce. PiS cieszy się, że instytucje międzynarodowe dostrzegają problem, bo według dokumentu Rosja powinna przekazać szczątki Tu-154M bez dalszej zwłoki. Co to zmieni i czy to nie spóźniona rezolucja?

Śmiertelny wypadek, w aucie bliźniacy. Któryś kłamie

Wypadek, w aucie bracia bliźniacy, jedno DNA i pytanie kto kłamie? Bracia przerzucają się winą. W momencie wypadku byli pijani, dlatego są dwie różne wersje kto siedział za kierownicą. Sprawa jest skomplikowana dla śledczych i ważna do rozwiązania, bo zginęła 18-letnia dziewczyna.

Przesłuchania na ławników SN. Opozycja krytykuje

Przeciwnicy zmian w sądownictwie jedyną szansę na naprawę sytuacji widzą już tylko w działaniach Unii. Unia dyskutuje i ocenia, a zgodnie z ustawą w życie wchodzą kolejne zmiany. To wybór ławników do Sądu Najwyższego. Kandydaci są, przesłuchania się rozpoczęły, a opozycja krytykuje, mówiąc, że same chęci nie wystarczą, bo żeby oceniać, trzeba znać prawo.

Polska tłumaczyła się w Luksemburgu. "Nadal istnieje zagrożenie dla praworządności"

We wtorek Polska jako pierwsze państwo członkowskie w historii odpowiadała na spotkaniu ministrów do spraw europejskich na wątpliwości Komisji Europejskiej w ramach artykułu 7 unijnego traktatu. Najpierw krótki wstęp wygłosił wiceszef Komisji Frans Timmermans, później polska delegacja usiłowała wyjaśnić, na czym polegają zmiany wprowadzane przez PiS w polskim wymiarze sprawiedliwości. Następnie pytania zadawali ministrowie państw unijnych. Minister spraw zagranicznych Bułgarii Ekaterina Zachariewa poinformowała na konferencji prasowej po spotkaniu, że sprawa praworządności w Polsce i dalszych kroków będzie dyskutowana na następnym spotkaniu Rady do spraw Ogólnych.

Argentyna ocalała. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

Wielkie emocje na zakończenie rywalizacji w mundialowej grupie D. Argentyna bardzo długo męczyła się w meczu z Nigerią, ale w ostatniej chwili uciekła spod topora, wygrała 2:1 i zostaje w grze. Dalej gra też Chorwacja, która we wtorek mierzyła się z Islandią.

Horała o tłumaczeniu się Polski przed KE: to ustawka nie tylko Donalda Tuska

Widać, że jest to przyczyna polityczna, nie ma tutaj jakichś racjonalnych argumentów przeciwko Polsce - powiedział w "Kropce nad i" Marcin Horała (PiS). Skomentował w ten sposób wyjaśnienia składane w Luksemburgu przez przedstawicieli polskich władz w sprawie praworządności. - Dobrze by było, gdyby ten spektakl już się zakończył - dodał. - 90 procent naszej aktywności musimy poświęcać na tłumaczenie się z demokracji w Polsce. To jest dzisiaj smutny obraz tych rządów - ocenił z kolei Cezary Tomczyk (PO).

"Nie pojmę, dlaczego rząd wyprawił się na wojnę z Komisją Europejską"

W Luksemburgu na spotkaniu ministrów do spraw europejskich Polska tłumaczy się z wątpliwości Komisji Europejskiej w sprawie przestrzegania zasady praworządności. Do tego sporu odnieśli się goście "Faktów po Faktach" w TVN24. - Nie pojmę, dlaczego rząd wyprawił się na wojnę z Komisją - przyznał były eurodeputowany Paweł Kowal. Politolog Antoni Dudek uznał ten proces za "przede wszystkim polityczny". - To krzywda wyrządzona państwu i obywatelom - ocenił europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Ulotna cena

W Baranowie za 9 lat ma powstać centralny port komunikacyjny z lotniskiem, największym nie tylko w Polsce, ale w tej części Europy. Konkretnego projektu jeszcze nie ma, nie ma też dokładnej lokalizacji. Jest za to dużo obaw mieszkańców, przede wszystkim o to, ile rząd zapłaci im za ziemię pod tę inwestycję. Tym bardziej, że - ich zdaniem - państwo chce przejąć dwa razy więcej ziemi, niż potrzeba na budowę lotniska. Jakie to ma znaczenie? O tym Jacek Tacik.

Prom widmo

Szczecin i wielki prom, który miał kursować z Polski do Szwecji. Nadzieja dla podróżnych i szansa na rozwój dla miejscowej stoczni, ale rok po ogłoszeniu tej inwestycji przez rząd - poza rdzewiejącą już stępką symbolizującą budowę - nic więcej nie ma. Nawet projektu tego statku. Jedyne co jest,- to wielka tajemnica i odważna deklaracja ministra gospodarki morskiej, który w rozmowie z Rafałem Stangreciakiem nie odpowiada na wiele konkretnych pytań, ale zapewnia, że kładzie głowę, że prom powstanie.

Alternatywy plus

Sztandarowy pomysł Prawa i Sprawiedliwości na kłopoty mieszkaniowe Polaków. Mieszkanie plus - tani wynajem, niski czynsz i wreszcie możliwość atrakcyjnego wykupu. Pierwsze klucze do takich m4 zostały uroczyście przez premiera oddane w Białej Podlaskiej, ale zamiast nowego otwarcia mamy sceny ze starego kultowego filmu z czasów PRL o mieszkańcach pewnego bloku. I o tym Piotr Świerczek.

Horała o tłumaczeniu się Polski przed KE: to ustawka nie tylko Donalda Tuska

Widać, że jest to przyczyna polityczna, nie ma tutaj jakichś racjonalnych argumentów przeciwko Polsce - powiedział w "Kropce nad i" Marcin Horała (PiS). Skomentował w ten sposób wyjaśnienia składane w Luksemburgu przez przedstawicieli polskich władz w sprawie praworządności. - Dobrze by było, gdyby ten spektakl już się zakończył - dodał. - 90 procent naszej aktywności musimy poświęcać na tłumaczenie się z demokracji w Polsce. To jest dzisiaj smutny obraz tych rządów - ocenił z kolei Cezary Tomczyk (PO).

"Nie pojmę, dlaczego rząd wyprawił się na wojnę z Komisją Europejską"

W Luksemburgu na spotkaniu ministrów do spraw europejskich Polska tłumaczy się z wątpliwości Komisji Europejskiej w sprawie przestrzegania zasady praworządności. Do tego sporu odnieśli się goście "Faktów po Faktach" w TVN24. - Nie pojmę dlaczego rząd wyprawił się na wojnę z Komisją - przyznał były eurodeputowany Paweł Kowal. Politolog Antoni Dudek uznał ten proces za "przede wszystkim polityczny". - To krzywda wyrządzona państwu i obywatelom - ocenił europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Sprawa zakazu wejścia do Sejmu wraca do prokuratury. "Duże zwycięstwo Polski"

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia uchylił postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie, która umorzyła śledztwo dotyczące niewpuszczenia do Sejmu przedstawicielek Czarnego Protestu. Sprawa wraca do prokuratury. "Duże zwycięstwo Konstytucji RP - każdy ma prawo do Parlamentu!" - napisano na profilu organizacji Watchdog Polska na Twitterze.

Erdogan dostał gratulacje od Trumpa

Prezydent USA Donald Trump pogratulował Recepowi Tayyipowi Erdoganowi wygranej w niedzielnych wyborach prezydenckich w Turcji. Obaj przywódcy odbyli we wtorek rozmowę telefoniczną.

Zderzenie autobusu z osobówką. Są ranni

Trzy osoby zostały ranne we wtorek w wypadku w miejscowości Gronków w województwie małopolskim. Doszło tam do zderzenia autobusu z autem osobowym - poinformował rzecznik nowotarskiej policji Roman Wolski.