Najnowsze

Najnowsze

"Czujni jak zając, odważni jak lwy". Premier dziękuje strażakom

Jesteście wspaniałymi bohaterami naszej codzienności, jesteście pomocnikami Pana Boga w tych wielkich bohaterskich akcjach, gdzie pomagacie bliźnim, za to cała Polska wam dziękuje - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów Dnia Strażaka w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie).

"Nie ma przypadku" vs "organizator wyszedł z roli". Echa antykościelnych słów sprzed wykładu Tuska

Tego nie da się odciąć od tego, co potem Donald Tusk mówił - uznał prezydencki minister Andrzej Dera, komentując w "Kawie na ławę" w TVN24 przemówienie Leszka Jażdżewskiego. W wystąpieniu tym, poprzedzającym piątkowy wykład szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, redaktor naczelny "Liberté!" skrytykował polski Kościół katolicki. Andrzej Halicki z PO ocenił, że "organizator ewidentnie wyszedł ze swojej roli". Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin skierował w związku z wystąpieniem Jażdżewskiego list do rektora Uniwersytetu Warszawskiego.

Chcą pomóc niedźwiedziom hodowanym dla żółci

Wrocławskie zoo chce pomóc niedźwiedziom mieszkającym w Azji Południowo-Wschodniej. Władze Laosu i Wietnamu zamykają tam kolejne fermy, gdzie z tych zwierząt pozyskuje się żółć potrzebną do tworzenia pseudolekarstw. Władze zoo ze stolicy Dolnego Śląska chcą pomóc w budowie wybiegu dla dwóch zwierzaków. Potrzeba 40 tysięcy złotych.

"Święto to nie jest najlepszy moment, aby pokazywać gorsze strony Unii"

Jak przychodzi rodzina na złote gody małżeństwa, to wtedy wspomina te dobre chwile i mówi o tym co dobre, a nie o tych chwilach, kiedy się małżonkowie kłócili. Tak samo jest przy tego typu rocznicach - mówił w "Kawie na Ławę" w TVN24 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, komentując rozbieżne poglądy głoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę na temat Unii Europejskiej. - To nie jest odnoszenie się bezrefleksyjne na zasadzie "wszystko cacy, ładnie", bo są też problemy - dodał prezydencki minister Andrzej Dera. Andrzej Halicki (PO) odparł, że nie chodzi, o to "że w czasie uroczystości i święta jest sympatycznie, tylko na co dzień".

Lądowanie w rzece. "Miałem wodę po kostki"

Pasażerski samolot Boeing 737 usiłując wylądować w czasie silnej burzy, ześlizgnął się z pasa i wpadł do Rzeki Świętego Jana koło Jacksonville w Stanach Zjednoczonych. Na pokładzie były 143 osoby. W wypadku nikt nie zginął, 21 osób odniosło jednak niegroźne obrażenia. - W momencie uderzenia poleciałem trochę do przodu, po czym uderzyłem głową o schowek, który był nade mną - relacjonował jeden z pasażerów, Darwing Silva.

Papież: muszę skoczyć do Rosji

Papież Franciszek w samolocie lecącym w niedzielę rano do Bułgarii na uwagę rosyjskiej dziennikarki, że maszyna jest blisko Rosji, odparł żartobliwie: "tak, muszę tam skoczyć". To jedna z krótkich wymian zdań, do jakich doszło między papieżem a wysłannikami mediów.

"Kapitan Wąs". To on ich dogoni

Im więcej tych edycji, tym większe jest doświadczenie - powiedział w rozmowie z TVN24 mistrz w skokach narciarskich Adam Małysz, który w niedzielę będzie gonił samochodem uczestników biegu Wings For Life World Run w Poznaniu. To jedyny taki bieg, gdzie meta goni biegaczy. Małysz dodał, że uczestnicy biegu "często mówią, że nie goni ich ten samochód pościgowy, tylko mówią, że albo 'Kapitan Wąs', albo Małysz".

Najmłodszy brat prezydenta Algierii aresztowany

Algierska policja aresztowała w sobotę Saida Buteflikę, najmłodszego brata byłego prezydenta Algierii Abdelaziza Butefliki, który na początku kwietnia podał się do dymisji - podały lokalne władze. Aresztowano także dwóch byłych szefów wywiadu.

"Kawa na ławę". 05.05.2019. Cały program

Jak przychodzi rodzina na złote gody małżeństwa, to wtedy wspomina te dobre chwile i mówi o tym co dobre, a nie o tych chwilach, kiedy się małżonkowie kłócili. Tak samo jest przy tego typu rocznicach - mówił w "Kawie na Ławę" w TVN24 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, komentując rozbieżne poglądy głoszone przez prezydenta Andrzeja Dudę na temat Unii Europejskiej. - To nie jest odnoszenie się bezrefleksyjne na zasadzie "wszystko cacy, ładnie", bo są też problemy - dodał prezydencki minister Andrzej Dera. Andrzej Halicki (PO) odparł, że nie chodzi, o to "że w czasie uroczystości i święta jest sympatycznie, tylko na co dzień".

O wystąpieniu Tuska i obchodach 4 czerwca. "Fakty po Faktach" o 19.20

Echa wystąpienia Donalda Tuska na Uniwersytecie Warszawskim, obchody 4 czerwca, strajk nauczycieli oraz 15 lat w Unii Europejskiej i 15 lat zmian w polskich miastach - to główne tematy pierwszej części programu "Fakty po Faktach". Gośćmi będą Jacek Majchrowski (prezydent Krakowa) i Jacek Jaśkowiak (prezydent Poznania).

Wyspa, na którą chce się wracać. "Powodów jest cała lista"

Gdyby mógł, gość programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS na Islandię wracałby co tydzień. - Powodów jest cała lista (...). Jest to wyspa, gdzie jest spokojnie i można poczuć kontakt z naturą, którego tak nam na co dzień brakuje - mówił Łukasz Nowak, założyciel Klubu Podróżników Soliści. Jak wskazywał, choć Islandia jest nazywana krainą lodu, to także jest tam stosunkowo ciepłe lato. - Maj jest najbardziej słonecznym miesiącem, temperatury wahają się od 5-15 stopni i jest słonecznie, więc naprawdę całe wakacje są bardzo przyjemne - podkreślił Łukasz Nowak.

Wacław Radziwinowicz o Ukrainie po wyborach i jej relacjach z Rosją

Ma wielki mandat zaufania, ogromny kapitał polityczny - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 o prezydencie elekcie Ukrainy Wołodymyrze Zełenskim Wacław Radziwinowicz, wieloletni korespondent zagraniczny w Moskwie. - Zełenski budzi moją sympatię, choćby dlatego, ze nie jest politykiem zawodowym, a rozwiązać kwadraturę koła na Ukrainie jest bardzo trudno - ocenił.

Protesty "żółtych kamizelek" przyciągają coraz mniej ludzi

Antyrządowe protesty ruchu "żółtych kamizelek" zgromadziły w sobotę we Francji 18,9 tys. osób, z czego około 1,5 tys. w Paryżu - poinformowało francuskie MSW. To najsłabsza frekwencja w pięciomiesięcznej historii cotygodniowych demonstracji tego ruchu.

Podróż do 2,5-milionowego miasta w Australii. "Tam wszyscy żyją trochę jak na wsi"

Australijczycy mówią, że to taka wielka wieś - powiedziała Julia Raczko, dziennikarka i podróżniczka. Mowa o Brisbane, trzecim największym mieście w Australii, które zamieszkuje 2,5 miliona ludzi. - Tam wszyscy żyją trochę jak na wsi, chodzą boso, nigdzie się nie spieszą i pogoda temu absolutnie sprzyja, bo przez ponad 300 dni w roku świeci słońce - opowiadała Raczko. - Jedynym minusem Brisbane jest to, że nie jest położone nad oceanem. Poopalać się można tylko na sztucznej plaży, zresztą fantastycznej, stworzonej nad rzeką - wskazała w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Czterolatek wypadł z okna na trzecim piętrze

Czteroletni chłopczyk wypadł w piątek z okna na trzecim piętrze jednego z bloków w Sosnowcu. Jak przekazała w sobotę w rozmowie z TVN24 rzeczniczka sosnowieckiej komendy aspirant sztabowy Sonia Kepper, chłopiec oprócz stłuczeń i otarć nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Ostrzelany budynek tureckiej agencji w strefie Gazy

Minister spraw zagranicznych Turcji Mevlut Cavusoglu oświadczył w sobotę, że siły izraelskie zaatakowały budynek w Gazie, gdzie ma swoje biuro turecka państwowa agencja prasowa Anatolia. Uznał, że ataki Izraela to zbrodnia przeciwko ludzkości.