Najnowsze

Najnowsze

Pracowita niedziela w kampanii

Dla polityków niedziela była bardzo pracowita. Tego dnia odbyło się kilka konwencji wyborczych. Swoje wizje państwa przedstawili m.in. politycy Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Międzynarodowa awantura o migrantów. "Nazywa mnie faszystą"

Do kolejnej w ostatnich dniach ostrej wymiany zdań na temat migracji doszło między szefem dyplomacji Luksemburga Jeanem Asselbornem a ministrem spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvinim. Asselborn zarzucił Salviniemu stosowanie "faszystowskich metod i tonów".

Policja otoczyła restaurację w Salisbury, gdzie zachorowały dwie osoby

W brytyjskim mieście Salisbury, gdzie doszło do ataku na Siergieja Skripala, policja otoczyła w niedzielę kordonem restaurację, w której dwie osoby zachorowały po posiłku. Według świadków u chorych pojawiły się takie symptomy, jak u Skripala i jego córki, policja oświadczyła jednak, że nic nie wskazuje, aby doszło do zatrucia tym gazem bojowym.

"Siła państwa jest wykorzystywana do łamania konstytucji"

Sędziowie, wypowiadając się publicznie, stają w obronie konstytucji. I w obronie nas wszystkich - mówił w niedzielę w "Faktach po Faktach" adwokat i były szef MSWiA Ryszard Kalisz. - Broniąc konstytucji, bronimy samych siebie - podkreślał adwokat Piotr Schramm. Goście programu komentowali zarządzenie ministra sprawiedliwości o powołaniu zespołu do spraw etyki sędziów.

"Sugestia jest taka, że jak nie wybierzecie PiS-u, to nie dostaniecie pieniędzy"

Prawo i Sprawiedliwość było zawsze co najmniej ostrożne w sprawie samorządności w Polsce. Nie lubi jej rozwoju, nie podoba im się to - mówił w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski, były szef MSZ i były minister finansów. Ocenił, że sugestia obozu rządzącego jest taka, że "jak nie wybierzecie PiS-u, to nie dostaniecie pieniędzy". W drugiej części gośćmi byli Ryszard Kalisz i Piotr Schramm.

Koalicja Obywatelska: nasza drużyna zatrzyma PiS

To jest drużyna, która kieruje się w polityce prawdą, a nie tym, żeby rzucać obietnice - mówił w niedzielę w Szczecinie Arkadiusz Marchewka (PO). Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów w wyborach do rady miasta Szczecina i zachodniopomorskiego sejmiku.

"Chcemy włodarzy, nie misjonarzy"

Podczas wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na Starym Rynku w Stargardzie, oprócz zwolenników PiS pojawili się przedstawiciele Obywateli RP. Mieli banery z napisami: "Konstytucja" oraz "Panie Morawiecki, ile dostałeś od hiszpańskich banksterów? Ile płacił ci Tusk? Ile ukradłeś żonie?". Skandowali hasła: "Wolność, równość, demokracja" i "Chcemy włodarzy, nie misjonarzy". Podczas przemówienia Morawieckiego krzyczeli: "kłamca", "pinokio", "PiS i Duda to obłuda" czy "nie damy się zastraszyć".

Andrzej Duda gospodarzem dożynek w Spale

Msza święta z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy odprawiona w Kaplicy Polowej Armii Krajowej w Spale rozpoczęła w niedzielę Dożynki Prezydenckie. Spalskie święto plonów to tradycja sięgająca 20-lecia międzywojennego.

"Nam niestraszne są te wszystkie pomruki z zagranicy, pomruki naszych konkurentów"

Zachodnie Pomorze to była zawsze część strategicznej myśli polskiej, państwowotwórczej - mówił w w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Szczecinie. Tłumaczył, że pierwsi władcy Polski "wiedzieli, że Zachodnie Pomorze jest właśnie tą racją stanu, jest tym dopełnieniem na północ Polski". W Stargardzie zapewniał, że to jego rząd "najbardziej przestrzega konstytucji".

"Rzeczywistym zagrożeniem jest łamiące unijne zasady zbliżenie Moskwy z Berlinem"

Albo Polska będzie się stabilnie rozwijała w sercu jednoczącej się Unii Europejskiej, albo będzie dryfowała na wschód - powiedziała w "Kawie na ławę" w TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Skomentowała w ten sposób słowa prezydenta, który określił Unię Europejską jako "wyimaginowaną wspólnotę". Patryk Jaki z Solidarnej Polski przekonywał, że obóz Zjednoczonej Prawicy "zawsze był proeuropejski jako formacja".

Rozbili się na drzewie. On nie przeżył, ona czekała na pomoc całą noc

Kierował mąż, żona siedziała obok. Ich auto z niewyjaśnionych przyczyn roztrzaskało się na drzewie. 27-latek nie przeżył tragicznego wypadku. Jego żona nie dała rady sama wyjść z samochodu, czekała przy partnerze do samego rana. Pomoc wezwał dopiero mężczyzna, który w niedzielę o świcie wybrał się na grzyby.

"Prawdopodobnie Europa już teraz stała się miejscem miękkiej wersji totalitaryzmu"

Potężna mniejszość udaje potężną większość, posługując się orężem szyderstwa. Narzędziem nie jest już tradycyjny terror, lecz jego miękki odpowiednik, czyli coraz szczelniejszy system prawny - mówił w niedzielę w Poznaniu metropolita abp Stanisław Gądecki. Dodał, że ideologia "ponowoczesności" pozostaje "ideą głęboko marksistowską".

Kaczyński: my jesteśmy zwycięzcami, my musimy napisać historię

Mówi się często, że historię piszą zwycięzcy. My jesteśmy zwycięzcami, my musimy napisać historię - stwierdził w niedzielę w Szczecinie Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. Podkreślał też znaczenie Pomorza Zachodniego, które - jak mówił - "w nieodległym czasie osiągnie poziom rozwoju gospodarczego i społecznego przynajmniej porównywalne z Niemcami"

Morawiecki: chcemy być jak najlepszym krajem NATO

Polska stara się być jak najlepszym krajem członkowskim NATO - powiedział w niedzielę w Szczecinie premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, "rzeczywisty parawan obronny możemy stworzyć tylko we współpracy pomiędzy wszystkimi krajami Sojuszu Północnoatlantyckiego".

"Rzeczywistym zagrożeniem jest łamiące unijne zasady zbliżenie Moskwy z Berlinem"

Albo Polska będzie się stabilnie rozwijała w sercu jednoczącej się Unii Europejskiej, albo będzie dryfowała na wschód - powiedziała w "Kawie na ławę" w TVN24 Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Skomentowała w ten sposób słowa prezydenta, który określił Unię Europejską jako "wyimaginowaną wspólnotę". Patryk Jaki z Solidarnej Polski przekonywał, że obóz Zjednoczonej Prawicy "zawsze był proeuropejski jako formacja".

"Sabotaż". Chiny ostrzegają Tajwan

Chiny oskarżyły tajwańskie służby o wzmożenie działań wywiadowczych, mających na celu "infiltrację" i "sabotaż". Pekin ostrzega, że zabiegi te pogarszają i tak już napięte wzajemne stosunki.

WSJ: Trump ogłosi serię nowych ceł na towary z Chin

Prezydent USA Donald Trump zamierza ogłosić wprowadzenie nowych ceł na towary z Chin o łącznej wartości 200 miliardów dolarów USA nie później niż w poniedziałek - poinformował w sobotę na swoim portalu internetowym dziennik "Wall Street Journal".