Najnowsze

Najnowsze

Pionierska operacja. Pomogli chłopcu, który połknął żrącą substancję

Nie mógł normalnie jeść, pić i stracił głos jeszcze zanim zaczął mówić – to efekt wypicia przez małego chłopca żrącej substancji. Gdy jego rodzice tracili już nadzieję na poprawę zdrowia Tymka, do akcji wkroczył zespół lekarzy pod wodzą profesora Adama Maciejewskiego. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Sześcioraczki z Krakowa skończyły miesiąc. "Nie zjadają jeszcze tyle, ile byśmy chcieli"

Pierwsze polskie sześcioraczki, które urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, w czwartek skończyły miesiąc. Dzieci mają się lepiej - przekazał kierownik Oddziału Neonatologii profesor Ryszard Lauterbach. Zaznaczył jednak, że jest jeszcze "kilka zakrętów do pokonania". Jak informują lekarze, dzieci będą mogły opuścić szpital najwcześniej na przełomie lipca i sierpnia.

Nawałnica w województwie małopolskim. Znów uszkodzony budynek szkoły w Zbydniowie

Z powodu nawałnicy ponownie został uszkodzony budynek szkoły podstawowej w Zbydniowie. Dach zerwany podczas marcowej wichury nie został dotąd naprawiony. Małopolska gmina Łapanów nie zdążyła przeprowadzić niezbędnych prac. Zbudowano jedynie prowizoryczną konstrukcję, ale nie była ona w stanie wytrzymać kolejnej burzy. Z trudną pogodą zmagali się w środę także mieszkańcy Lubelszczyzny.

Lider sekty skazany. Grozi mu dożywocie

Keith Raniere został uznany przez ławę przysięgłych winnym wszystkich zarzucanych mu czynów – między innymi prowadzenia nielegalnej działalności, wykorzystywania seksualnego czy posiadania dziecięcej pornografii. Nowojorski sąd może skazać mężczyznę na karę dożywotniego więzienia.

Wykolejenie pociągu. Zablokowana trasa między Suwałkami a Augustowem

W okolicy miejscowości Szczepki w województwie podlaskim doszło do wykolejenia pociągu towarowego. Z torów wypadło 15 wagonów z kruszywem. Nikt nie został poszkodowany, nie ma też zagrożenia dla środowiska, jednak trasa między Suwałkami a Augustowem jest zablokowana. Sprzątanie po wykolejeniu może potrwać nawet do niedzieli.

Nicolas Sarkozy stanie przed sądem

Były francuski prezydent Nicolas Sarkozy stanie przed sądem, gdzie będzie bronił się przed zarzutami korupcji i płatnej protekcji. Sąd najwyższy odrzucił jego odwołanie, nie zgadzając się, by uniknął procesu. Polityk utrzymuje, że jest niewinny.

Jeden kandydat mniej w walce o schedę po May

Minister rozwoju międzynarodowego Rory Stewart odpadł w środę z dalszej walki o zastąpienie Theresy May na stanowisku lidera rządzącej Partii Konserwatywnej i premiera Wielkiej Brytanii. W trzeciej rundzie głosowań ponownie zwyciężył były szef MSZ Boris Johnson.

Przybywa porzucanych zwierząt

Koniec roku szkolnego i zbliżający się okres urlopowy, to dla wielu zwierząt wyrok. W czerwcu do schronisk trafia najwięcej niechcianych psów i kotów.

Medale za ratowanie polskich obywateli

- Traktujemy was jako siostry i braci naszego narodu - powiedział prezydent Andrzej Duda, wręczając po raz pierwszy w historii medale za ratowanie polskich obywateli. Wśród uhonorowanych są też Ukraińcy, którzy podczas zbrodni wołyńskiej ratowali Polaków.

Matka podejrzanego o zabójstwo 10-latki zabrała głos

Matka podejrzanego o zabójstwo 10-letniej dziewczynki z Dolnego Śląska w rozmowie z dziennikarzem "Uwagi!" mówi, że nie potrafi zrozumieć, dlaczego jej syn zabił bezbronną dziewczynkę. - Rany zadane dziecku będę nosić w sobie do końca życia - dodaje. Jakub A. przebywa w areszcie - ma postawione zarzuty i status więźnia niebezpiecznego.

Koniec roku szkolnego, ale nie problemów

Koniec roku szkolnego nie kończy zmartwień nauczycieli, uczniów i samorządów. Zbliżające się rekrutacje do szkół w tym roku będą wyjątkowo trudne, bo o miejsca w liceach stara się podwójny rocznik. Rząd zrzuca odpowiedzialność na samorządy, a samorządy na rząd.

Morawiecki rozmawiał z Tuskiem. Tematem obsada unijnych stanowisk

Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w środę telefonicznie z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Rozmowa dotyczyła obsady stanowisk unijnych w związku z rozpoczynającym się w czwartek szczytem Rady Europejskiej - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

"Rzecznik praw dziecka, który mówi, że można bić dzieci: to jest niebywałe"

Łatwo jest mi powiedzieć, że dzieci nie należy bić, ale jak się samemu nie ma dzieci, to jest się ekspertem na papierze - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 Bartosz Kownacki (PiS). Przyznał, że "jak był małym dzieckiem to kilka razy zdarzyło się, że dostał klapsa, ale nie jakoś specjalnie mocno". Cezary Tomczyk (PO-KO) podkreślił, że rzecznik praw dziecka "powinien zawsze stać po stronie dzieci". - Po takich słowach w każdym normalnym kraju rzecznik praw dziecka powinien podać się do dymisji - ocenił.

"Duża odmienność portretu psychologicznego od zwykłego zabójcy"

Zabójstwo 10-letniej Kristiny to zbrodnia, w której mamy dużą odmienność portretu psychologicznego (sprawcy - red.) od zwykłego zabójcy - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 kryminolog, socjolog i były szef Służby Więziennej Paweł Moczydłowski. - Wszystko to wymaga analizy i zastanowienia się, czy można było coś zrobić, żeby temu zamiarowi lub planowi zapobiec - przekonywała psycholog kryminalny, emerytowana oficer policji Mariola Wołoszyn.

Władze chcą zamrozić czynsze na pięć lat

Berlin jako pierwszy niemiecki kraj związkowy przygotowuje pięcioletnie zamrożenie czynszów. Berliński Senat porozumiał się we wtorek w sprawie założeń ustawy, która - jak się planuje - ma wejść w życie najpóźniej w styczniu 2020 roku.

Prawda o tłustym czwartku w pytaniu za 40 tysięcy złotych

Co jest prawdą o tłustym czwartku? To, że jest to ostatni dzień karnawału, jego inna nazwa to Mardi Gras, inaczej to ostatki lub śledzik czy to, że może wypaść w marcu? Na to pytanie odpowiadała w "Milionerach" pani Agnieszka Augustyn z Nowego Sącza.

"Bezmiar cierpienia jest oczywisty". Milionowe zadośćuczynienie dla córki Żołnierzy Wyklętych

Sąd Okręgowy w Lublinie przyznał w środę milion złotych zadośćuczynienia od Skarbu Państwa za doznaną krzywdę córce Żołnierzy Wyklętych Magdalenie Zarzyckiej-Redwan. Kobieta urodziła się w 1949 roku w więzieniu na Zamku Lubelskim, gdzie przetrzymywano jej rodziców. Jej matka zmarła tuż po porodzie. - Bezmiar tego cierpienia jest oczywisty - powiedział sędzia Adam Daniel, uzasadniając orzeczenie.