Najnowsze

Najnowsze

Szefowa CDU odpowiada na projekty Macrona

W reakcji na propozycję francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, proponującego "renesans" idei europejskiej, przewodnicząca niemieckiej CDU Annegret Kramp-Karrenbauer opowiedziała się za reformą UE, ale ostrzegła przed nadmierną centralizacją.

Podano termin wyborów w Indiach. Potrwają ponad miesiąc

Komisja wyborcza Indii ogłosiła w niedzielę, że 11 kwietnia rozpoczną się w tym kraju wybory parlamentarne, które będą podzielone na siedem etapów i będą trwały do 19 maja. Do głosowania uprawnionych jest około 900 milionów ludzi, 15 milionów z nich to 18-19 latkowie.

"Co najmniej kilkanaście ofiar było powiązanych z ONZ"

W niedzielnej katastrofie samolotu w Etiopii zginęło 157 osób z 35 krajów. Wśród ofiar jest wielu pracowników organizacji pomocowych i osób związanych z ONZ - informują agencje. W poniedziałek w Nairobi, dokąd leciał samolot, rozpoczyna się sesja Zgromadzenia Środowiskowego ONZ.

Miller, Hall i Labuda w "Faktach po Faktach". Cały program

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o bezsensowności śledztwa w sprawie budowy wieżowca to instrukcja dla organów prokuratorskich, która jest wykonywana - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Jego zdaniem, pod rządami obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezes PiS jest "obywatelem nieprzesłuchiwalnym". Gośćmi drugiej części programu byli Aleksander Hall i Barbara Labuda.

Schorowany prezydent wrócił do kraju. Na ulicach protesty

82-letni prezydent Algierii Abdelaziz Buteflika w niedzielę wrócił do kraju - poinformowała jego kancelaria. Przez ostatnie dwa tygodnie przebywał w szpitalu w Szwajcarii. W kraju od końca lutego trwają masowe antyprezydenckie demonstracje.

"Jarosław Kaczyński jest obywatelem nieprzesłuchiwalnym"

Słowa Jarosława Kaczyńskiego o bezsensowności śledztwa w sprawie budowy wieżowca to instrukcja dla organów prokuratorskich, która jest wykonywana - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Leszek Miller. Jego zdaniem, pod rządami obecnego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezes PiS jest "obywatelem nieprzesłuchiwalnym".

Wielotysięczny protest w Moskwie

Co najmniej 10 tysięcy uczestników zgromadziło się w Moskwie w proteście przeciwko przyjmowanym w parlamencie przepisom przewidującym możliwość izolowania rosyjskiego segmentu internetu od globalnej sieci. Wiec zorganizowała niezarejestrowana Partia Libertariańska.

Nowy samolot, dobra pogoda i katastrofa. "To bardzo zagadkowa sprawa"

Samolot, który rozbił się w niedzielę w Etiopii, to najnowszy model Boeinga 737 - MAX 8. Do katastrofy z udziałem takiej samej maszyny doszło w ubiegłym roku w Indonezji. Eksperci zwracają uwagę na specyficzny system w tym modelu, który - jak wskazują - może doprowadzić do sytuacji "siłowania się załogi z komputerem".

"Widzieliśmy, jak ludzie wychodzą z lotniska. Byliśmy pewni, że zaraz wyjdą nasze rodziny"

W niedzielę rano rozbił się Boeing 737 lecący ze stolicy Etiopii Addis Abeby do Nairobi, stolicy Kenii. Zginęli wszyscy obecni na pokładzie - ponad 150 osób. Na kenijskim lotnisku przez kilka godzin czekali bliscy pasażerów samolotu. Jak relacjonują, po katastrofie nie przyszedł do nich nikt z obsługi lotniska ani linii lotniczych i nie poinformował o tragedii. - Byliśmy pewni, że zaraz wyjdą nasze rodziny - mówił jeden z oczekujących.

Balonem po Kapadocji. "Warto to zrobić z wyprzedzeniem"

Kapadocja to jedno z najpiękniejszych miejsc do lotów balonem - podkreśliła Monika Kupryjaniuk, podróżniczka. Jak wskazała, za taką atrakcję trzeba zapłacić od 80 do nawet 200 euro od osoby. - Cena zależy od tego, jak dużym balonem lecimy i w jakim sezonie. Warto to zrobić z wyprzedzeniem - radziła. Jacek Szafader zwracał jednak uwagę, że nawet jeśli nie lecimy balonem, to warto pojechać do Kapadocji. - Gra świateł jaką wywołują balony, ich liczba, która jest w powietrzu - to jest niesamowite. To jest przedstawienie balonowe - mówił autor bloga Tripowscy.pl. Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Ile kosztuje podróż do Turcji?

Planujesz podróż do Turcji? Za bilety lotnicze z Warszawy do Stambułu, z przesiadką w Atenach, trzeba zapłacić 658 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 47 do 898 złotych. Zorganizowana, ośmiodniowa wycieczka to zaś wydatek 1738 złotych. O szczegółach w programie "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS mówił Jakub Porada.

"Kawa na ławę". 10.03.2019. Cały program

Mówienie o tym, że będzie jakaś seksualizacja dzieci w wieku czterech lat jest absurdem. Nie ma żadnego takiego dokumentu - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann, komentując deklarację LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego. - Wstydem i hańbą dla Warszawy jest to, że nagle przeznacza się duże środki na to, żeby lepiej się żyło organizacjom LGBT - komentował Patryk Jaki. Zdaniem Krzysztofa Hetmana z PSL, prezydent Warszawy, podpisując dokument, "dał całą amunicję obozowi rządzącemu".

Boeing spadł kilka minut po starcie. Ponad 150 ofiar katastrofy

Samolot etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines rozbił się w drodze do stolicy Kenii, Nairobi. Rzecznik przewoźnika potwierdził, że maszyna ze 149 pasażerami i ośmioma członkami załogi na pokładzie uderzyła w ziemię. Dyrektor linii, cytowany przez agencję Reutera, powiedział, że nikt nie przeżył katastrofy.

Konno po Tuszetii. "Można podziwiać przepiękne widoki"

- Można tam podziwiać przepiękne widoki, poznać wspaniałych ludzi - mówiła o podróży do gruzińskiej Tuszetii Magdalena Konik, podróżniczka, fotograf. Największą atrakcją na miejscu jest jednak jazda konna. - Nie ma tam stajni, konie są na wolnym wybiegu, jest natura - opowiadała autorka bloga "Migawki z podróży". Zwracała uwagę, że "w Tuszetii coraz bardziej rozwija się turystyka, ale większość noclegów jest w rodzinnych pensjonatach". Materiał z programu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

"Zwykłe kłamstwo" Kaczyńskiego, "błąd taktyczny" Trzaskowskiego

Mówienie o tym, że będzie jakaś seksualizacja dzieci w wieku czterech lat jest absurdem. Nie ma żadnego takiego dokumentu - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Sławomir Neumann, komentując deklarację LGBT podpisaną przez Rafała Trzaskowskiego. - Wstydem i hańbą dla Warszawy jest to, że nagle przeznacza się duże środki na to, żeby lepiej się żyło organizacjom LGBT - komentował Patryk Jaki. Zdaniem Krzysztofa Hetmana z PSL, prezydent Warszawy, podpisując dokument, "dał całą amunicję obozowi rządzącemu".

40 lat od powstania płyty CD. "Wiele osób mówi, że wróci z hukiem"

Minęło dokładnie 40 lat od zaprezentowania prototypu płyty CD. Cyfrowe nośniki dzięki swojej trwałości szybko zyskały rzeszę zwolenników, choć na początku były dużo droższe od płyt winylowych czy kaset. - Wprowadzenie płyt cyfrowych spowodowało nie tylko polepszenie jakości, to był kolejny krok do tego, żeby muzyki było więcej - mówił w TVN24 BiS Stanisław Trzciński, producent muzyczny oraz promotor koncertowy. - Wiele osób mówi, że - tak jak mamy renesans płyt winylowych - płyta kompaktowa wróci i to z hukiem - dodał.

Duża spółka wprowadziła nowe stawki za prąd. Klienci otrzymują pisma

Najpierw firma innogy Polska informowała o podwyżkach, teraz wraca do stawek za prąd z połowy ubiegłego roku. Do części klientów w ostatnich dniach dotarło już pismo w tej sprawie. "Nowa taryfa zawiera ceny za energię elektryczną obniżone o 12 procent w stosunku do taryfy przesłanej przez innogy Polska pod koniec 2018 roku oraz niższą opłatę handlową" - czytamy.