Najnowsze

Najnowsze

Popularna sieć wycofuje smalec. "Zagrożenie dla zdrowia"

Główny Inspektorat Sanitarny podał w komunikacie, że wycofano produkt "z uwagi na skargi konsumentów". Firma odpowiedzialna za produkt Thalheimer Bauernwurst Deuerlein Vertriebs GmbH zdecydowała o wycofaniu produktu oznakowanego datą minimalnej trwałości 20.03.2020".

Kittel: jesteśmy świadkami wojny na samych szczytach władzy

- Jesteśmy świadkami bardzo brutalnej i ostrej gry i wojny na samych szczytach władzy - powiedział w środę dziennikarz "Superwizjera" TVN i autor reportażu "Pancerny Marian i pokoje na godziny", Bertold Kittel. Odniósł się w ten sposób do oświadczenia prezesa Najwyższej Izby Kontroli, w którym Marian Banaś zapowiedział, że nie zamierza podać się do dymisji.

Szczyt NATO w cieniu napięć. "Pokój nie jest dany raz na zawsze"

Prezydent Francji Emmanuel Macron, wchodząc na szczyt NATO w środę rano, powiedział, że podtrzymuje swoją wcześniejszą wypowiedź o "śmierci mózgowej" Sojuszu. Wywołała ona szereg kontrowersji wśród państw sojuszniczych. Spotkanie przywódców państw NATO odbywa się w cieniu podziałów wśród sojuszników co do roli Sojuszu i sytuacji, w jakiej się on znajduje. Na czele polskiej delegacji stoi prezydent Andrzej Duda.

Babcia, matka i dziecko zginęli w wypadku. Kierowca ciężarówki stanie przed sądem

Do tego tragicznego wypadku doszło w czerwcu w Myszyńcu Starym (woj. mazowieckie) na drodze w kierunku Olsztyna. Zderzyły się trzy samochody. Osobowym citroenem podróżowała rodzina. Auto zostało zmiażdżone między dwiema ciężarówkami. Matka i babcia zginęły na miejscu. 9-letni chłopiec zmarł w szpitalu. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała akt oskarżenia przeciwko kierowcy ciężarówki, który - zdaniem śledczych - jechał za szybko i zbyt blisko samochodu osobowego.

Rosja "nie będzie angażować się w wyścig zbrojeń"

Decyzja o zwiększeniu przez kraje NATO wydatków obronnych potwierdza zaniepokojenie Rosji - oświadczył rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, komentując deklarację sekretarza generalnego Sojuszu Jensa Stoltenberga. Pieskow zapowiedział przy tym, że "Rosja nie będzie angażować się w wyścig zbrojeń".

Banaś: Byłem gotów złożyć rezygnację. Stałem się przedmiotem brutalnej gry

W poczuciu odpowiedzialności za Najwyższą Izbę Kontroli będę kontynuował powierzoną mi przez parlament misję - oświadczył w środę prezes NIK Marian Banaś. Zapewnił, że był gotów "złożyć rezygnację z urzędu". - Z przykrością stwierdziłem jednak, że moja osoba stała się przedmiotem brutalnej gry politycznej - dodał. Powiedział też, że jest gotów "odpowiedzieć na każde pytanie śledczych". Oświadczenie zamieszczono w środę na stronie internetowej Izby.

Za protestami stali "wrogowie", prezydent apeluje o uwolnienie "niewinnych ludzi"

Prezydent Iranu Hasan Rowhani wezwał do uwolnienia "niewinnych ludzi", którzy zostali zatrzymani podczas protestów przeciwko decyzji irańskich władz o podniesieniu cen benzyny i reglamentacji paliwa. Demonstracje przerodziły się w krwawe zamieszki, w których - według Amnesty International - zginęło ponad 200 osób. Rowhani oświadczył też, że jego kraj chce rozmawiać z USA o tym, czy Waszyngton zniesie sankcje gospodarcze, które zostały ponownie nałożone na Teheran.

Marszałek Sejmu: Banaś nie podał się do dymisji, nie dostałam żadnego pisma

Marian Banaś nie podał się do dymisji, nie spotkałam się z nim, nie otrzymałam żadnego pisma - zapewniła w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Odniosła się w ten sposób do publikacji medialnej, według której prezes Najwyższej Izby Kontroli miał złożyć dymisję, ale marszałek miała nie zaakceptować dokumentu i odesłać go do nadawcy. - Nie złożono na moje ręce rezygnacji - powtórzyła. - Politycy PiS potwierdzają wersję wydarzeń, którą opisaliśmy - zapewnia dziennikarz "DGP" Bartłomiej Godusławski.

"Aktywność Rosji częściowo przywróciła sens istnienia NATO"

NATO obchodzi 70-lecie istnienia, poszukując sposobów na uzgadnianie niekiedy sprzecznych interesów państw członkowskich - ocenia w środowej publikacji rosyjski dziennik "Wiedomosti". Zdaniem tej gazety "aktywność Rosji częściowo przywróciła sens istnienia NATO jako sojuszu powołanego do obrony granic zewnętrznych".

Szumowski: odstawienie metforminy groźniejsze niż kontynuacja leczenia tym lekiem

Należy mówić nie o zanieczyszczeniu leku na cukrzycę, ale o rozpoznaniu w nim substancji, która prawdopodobnie jest ubocznym produktem syntezy - tłumaczył w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski. Przyznał, że jest to "sygnał alarmowy", ale podkreślił, że mimo wszystko "efekty terapeutyczne dla pacjentów" przyjmujących metforminę są "korzystne". Odradził odstawianie leku.

Amerykańska ustawa "brutalnie atakuje politykę chińskiego rządu"

Izba Reprezentantów USA przyjęła we wtorek ustawę, w której sprzeciwia się "arbitralnym zatrzymaniom, torturom i prześladowaniom" ujgurskich muzułmanów w Chinach. Projekt przewiduje nałożenie sankcji na chińskich urzędników za łamanie praw człowieka w regionie Sinciang. Chińskie MSZ nazwało ustawę "szkodliwą" i wezwało USA do zaprzestania "ingerowania w wewnętrzne sprawy Chin".

Trump nie wyklucza Putina na G7, Izba Reprezentantów jest przeciwko

Izba Reprezentantów USA przyjęła we wtorek rezolucję, w której sprzeciwia się udziałowi Rosji w szczytach G7 - nieformalnej grupy największych gospodarek globu. Moskwa została wydalona z formatu G8 w 2014 roku w związku z aneksją Krymu. Dokument zapewnia o wsparciu Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy i potępia działania Moskwy wobec ukraińskiego półwyspu.

Prezes Iustitii z 55 zarzutami dyscyplinarnymi. Odpowiada: nie zastraszą nas

Zarzuty popełnienia 55 przewinień dyscyplinarnych przedstawiono prezesowi Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" Krystianowi Markiewiczowi. Wśród nich jest między innymi podżeganie do nierespektowania "porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformował rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab. - Jeżeli jako sędzia miałbym przestać bronić praworządności, to wolę przestać być sędzią - odpowiada Markiewicz.

"Za ochronę pamięci o historii polskich Żydów". Natalia Bartczak z Nagrodą POLIN

Natalia Bartczak, która od 16 lat jest społeczną opiekunką cmentarza żydowskiego w dolnośląskim Wińsku, została laureatką piątej edycji Nagrody POLIN, przyznawanej za pielęgnowanie pamięci o polskich Żydach. Wręczenie nagród odbyło się we wtorek w Warszawie. - Cieszę się, kiedy dziedzictwo żydowskie jest przez moją pracę dostrzegane jako coś ważnego - podkreśliła Bartczak, odbierając wyróżnienie.

Był omlet, kiełbaski i tosty. "A płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone"

To było wspaniałe śniadanie, a płaciły - jak zawsze - Stany Zjednoczone, więc mieliśmy uczciwy podział obciążeń finansowych - powiedział we wtorek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, zapytany o przebieg spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem. We wtorek wieczorem rozpoczęło się spotkanie przywódców Sojuszu Północnoatlantyckiego w Londynie.

Zatrzymany do posprzątania

Kierowca samochodu dostawczego wyprzedził inne auto, nie wiedząc, że to policja, i wyrzucił śmieci przez okno. Musiał się zatrzymać, poszukać śmieci, wyrzucić je do kosza i do tego zapłacić 200 złotych mandatu. - Nie nauczyli mama, tata, policja nauczy - komentują funkcjonariusze.

Wymienili go z Rosjanami, teraz wystawili za nim list gończy

Wołodymyr Cemach, który miał związek z zestrzeleniem w 2014 roku malezyjskiego samolotu nad Donbasem, jest ścigany listem gończym przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie aktu terrorystycznego i udział w organizacji terrorystycznej. Wcześniej władze w Kijowie wydały go Rosji w ramach wymiany osób aresztowanych i skazanych w obu krajach.

"Ta cała sytuacja z bronią nuklearną nie jest dobrą sytuacją"

Zakończyliśmy układ o zakazie broni nuklearnej, ponieważ Rosja nie stosowała się do niego. Ale oni chcą traktatu i my również, więc myślę, że byłaby to wspaniała rzecz - oświadczył prezydent USA Donald Trump w Londynie podczas szczytu NATO. Dodał, że zainteresowane włączeniem do rozmów w sprawie nowego traktatu są także Chiny.