Najnowsze

Najnowsze

All middle-school exams took place as planned on Thursday

Thursday was the second day of exams for eighth graders. This time the students were tested for their knowledge in math and science. It was also the fourth day of the teachers' strike. School boards are reporting that despite the protest, all schools were able to gather enough educators to conduct the final exams.

Bioniczna trzustka ma pomóc cukrzykom

To ma być medyczna rewolucja i pomoc dla pacjentów z cukrzycowymi powikłaniami. Powstał prototyp bionicznej trzustki. Stworzyli go naukowcy z Warszawy. Teraz czas na kolejny etap.

President Duda: we don't want the EU to take away our traditions

The Polish president is praising Poland's presence in the European Union, but at the same says that Polish tradition and culture must not be taken away. At the meeting with the residents of Mogilno in the Kuyavian-Pomeranian Voivodeship, Andrzej Duda spoke about the benefits and challenges of being part of the community.

Antysmogowe chodniki w Warszawie

Warszawa stawia na antysmogowe chodniki. Naukowcy przekonują, że oddychać ma się lepiej. Prezydent stolicy za takie chodniki jest w stanie płacić więcej, bo nawet jeśli to eksperyment na największą na świecie skalę, w tym przypadku warto ponieść ryzyko. Łukasz Wieczorek.

PO-exit Rulewskiego. Senator zdecydował o odejściu z Platformy

Senator Jan Rulewski odchodzi z Platformy Obywatelskiej. Mówi, że nie może wspierać Koalicji Europejskiej w takim kształcie, w jakim funkcjonuje. Przeszkadzają mu elementy lewicowe. Swoje odejście senator nazywa "rulexitem", a skoro tak, to jego koledzy z PO mają nadzieję, że będzie jak z brexitem.

Zarobki nauczycieli w Polsce i za granicą

Polscy nauczyciele walczą o swoje, bo chcą godnie żyć i wyliczają, że za takie pensje, które otrzymują, jest to niemożliwe. Jak duża jest przepaść między nimi, a nauczycielami w zachodniej Europie? Wystarczy porównać zarobki w Zgorzelcu i niemieckim Goerlitz. Te miasta dzieli granica i inna nauczycielska rzeczywistość. Barbara Sobska.

Egzaminy gimnazjalne udało się przeprowadzić. Co z maturami?

Nauczyciele są zdeterminowani, strajk może się zaostrzyć. Jeśli tak będzie, pytanie, co z maturami? O ile egzaminy gimnazjalne udało się przeprowadzić dzięki pomocy wolontariuszy z pedagogicznymi papierami, to w przypadku matur prosto nie będzie. Żeby ją napisać trzeba najpierw ukończyć szkołę, a to nauczyciele wystawiają oceny i biorą udział w radzie pedagogicznej. Michał Chlebowski.

Piąty dzień strajku nauczycieli. Jego końca nie widać

Piąty dzień strajku nauczycieli i trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych, tym razem z języka obcego. Minister Anna Zalewska z radością ogłasza, że egzaminy odbyły się, ale końca strajku nie widać. Jest decyzja o jego kontynuacji. ZNP chce rozmawiać z rządem z udziałem mediatora zewnętrznego, rząd o nowych propozycjach nie mówi.

Polityczne związki związkowców z władzą

To historia, która z dzisiejszej perspektywy może być ważną lekcją. I przestrogą, jak mogą skończyć się polityczne powiązania związkowców z władzą. Solidarność, która była częścią koalicji rządzącej, już raz zapłaciła za to wysoką cenę. Ta historia dzisiaj się przypomina, kiedy lider oświatowej Solidarności, wbrew części członków związku, podpisuje porozumienie z rządem. Jak podobna solidarność z władzą kończyła się przed laty? Pokaże to Piotr Świerczek.

Ryszard Proksa i jego relacje z rządem

Strajk, który Solidarność podzielił. Mimo, że oświatowy szef związku podpisał porozumienie z rządem, szeregowi działacze w wielu miejscach Polski dołączyli do protestu. Co więcej, na swoim liderze nie pozostawiają suchej nitki i oddają związkowe legitymacje. Padają bardzo mocne słowa o służalczości Ryszarda Proksy wobec rządzących. Artur Warcholiński.

Tani jak Polak. Eurostat porównał koszty pracy w Unii

Bułgarzy są najtańszymi pracownikami w całej Unii Europejskiej. Tak wynika z najnowszych danych Eurostatu, który podał, jak przedstawiają się godzinowe koszty pracy w poszczególnych krajach. W ogonie zestawienia znaleźli się również pracownicy z Polski, najdrożsi są zaś pracownicy w Danii.

Bodnar: jestem gotowy do mediacji, ale do tanga trzeba dwojga

Chętnie podjąłbym się roli mediatora i wyrażam pełną gotowość wystąpienia w takiej roli - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 dr Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. Dodał jednak, że "to nie może być tak, że inicjatywa wypływa ze strony związkowej, a rząd w tym temacie milczy".

"Biznes dla Ludzi". Na gry wydajemy coraz więcej

Wydatki Polaków na gry wideo - to jeden z głównych tematów programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Bartłomiej Sieja z "Komputer Świat". O wielkanocnych podróżach Polaków mówił zaś Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl.

Bodnar, Augustyn, Bobko i Woleński w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Chętnie podjąłbym się roli mediatora i wyrażam pełną gotowość wystąpienia w takiej roli - stwierdził w "Faktach po Faktach" TVN24 dr Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich. Dodał jednak, że "to nie może być tak, że inicjatywa wypływa ze strony związkowej, a rząd w tym temacie milczy". Gośćmi drugiej części programu byli Urszula Augustyn , prof. Aleksander Bobko i prof. Jan Woleński.

"Bilans". Kosztowna rezygnacja z węgla

Raport Komisji Europejskiej o wycofywaniu się z energetyki węglowej - to jeden z głównych tematów programu "Bilans" w TVN24 BiS. Gościem Agaty Zamęckiej był Piotr Stępiński z BiznesAlert.pl. O godzinowych kosztach pracy w Polsce mówili zaś Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Sędziowie o Jakubie K.: dalsza jego praca jako asystenta sędziego jest "niedopuszczalna"

Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Katowicach domagają się zwolnienia z pracy Jakuba K., który brał udział w demonstracji, na której wieszano zdjęcia europosłów na szubienicach. W uchwale zgromadzenia sędziów, do której dotarł portal tvn24.pl, dalsze jego zatrudnienie jako asystenta sędziego uznano "za niedopuszczalne". K. jest na zwolnieniu lekarskim i odmówił nam komentarza.

Połowa ropy dla Orlenu w Polsce spoza Rosji

Blisko połowa ropy naftowej sprowadzanej do Polski przez PKN Orlen pochodzi już spoza Rosji - poinformowała w piątek spółka na swoich stronach internetowych. Dodała, że to efekt dywersyfikacji dostaw surowca i poszerzania współpracy biznesowej z firmami spoza Europy.