Najnowsze

Najnowsze

"Zestrzelenie ukraińskiego samolotu nad Teheranem to w stu procentach błąd ludzki"

Na ekranie radaru obraz samolotu to jest po prostu kropeczka i bardzo wiele zależy od kompetencji operatorów. W tym kontekście zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego nad Teheranem to w stu procentach błąd ludzki - mówił w wydaniu specjalnym "Wstajesz i weekend" ekspert do spraw uzbrojenia, doktor Tomasz Szulc. Jak dodał, "w warunkach bojowych w powietrzu nie ma prawa być żadnych samolotów cywilnych".

Kolejna niedziela z zakazem handlu

W niedzielę 12 stycznia sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypada 26 stycznia.

"Ten ranek przynosi prawdę". Iran przyznał się do zestrzelenia

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski domaga się ukarania winnych i wypłacenia odszkodowania od Iranu, który przyznał się w sobotę do "nieintencjonalnego" zestrzelenia samolotu ukraińskich linii lotniczych. "Pełnego i gruntownego dochodzenia" domaga się także premier Kanady Justin Trudeau. W katastrofie niedaleko lotniska w Teheranie zginęło 176 osób, w tym wielu Kanadyjczyków.

Prywatna czy oficjalna? Spór o wizytę Komisji Weneckiej

Zdaniem strony rządowej wizyta przedstawicieli Komisji Weneckiej w Polsce to prywatna wizyta, więc nie będzie miała oficjalnych konsekwencji. Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości marszałek Senatu Tomasz Grodzki nie miał prawa wzywać gości z zagranicy.

Polska - Azerbejdżan 3:0 [RELACJA]

Polska - Azerbejdżan 3:0 w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio 2020. Biało-Czerwone zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie A i w półfinale imprezy zmierzą się z Turczynkami. Tak relacjonowaliśmy mecz w Apeldoorn w eurosport.pl.

Chmaj: wiceminister Warchoł potraktował Komisję Wenecką lekceważąco

Wiceminister sprawiedliwości obniżył rangę wizyty Komisji Weneckiej w Polsce i zlekceważył prośby, które ona przedstawiła - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 konstytucjonalista profesor Marek Chmaj. Przekazał, że padła deklaracja, że opinia na temat ustawy dyscyplinującej sędziów będzie gotowa w przyszłą środę lub czwartek. Rzecznik nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera ocenił, że spotkanie z delegacją Komisji miało "charakter kurtuazyjno-merytoryczny".

Afera dopingowa w Pogoni Siedlce

Siedlce, drugoligowa drużyna piłkarska i suplementy, jakie dożylnie wlano zawodnikom w dawce dziesięć razy większej niż dopuszczalna. Ujawniła to pielęgniarka, która w obecności trenera podała kroplówki. W rozmowie z Jackiem Smarujem pierwszy raz przed kamerą opowiada o tym, co się wydarzyło.

Od sportowca do szefa Światowej Agencji Antydopingowej

Światowa Agencja Antydopingowa zdecydowała o wykluczeniu Rosji z najważniejszych imprez sportowych w grudniu, a od stycznia z konsekwencjami tej decyzji mierzyć się musi Witold Bańka. To najmłodszy w historii szef Agencji i trzeba przyznać, że kariera Bańki ostatnio nabrała tempa. "Nie do końca spełniony", jak sam o sobie mówi, sportowiec. Przed czterema laty wbiegł do polityki, szybko i od razu na wysokie stanowisko ministra sportu, co - dla tych, którzy go znają - było zaskoczeniem. Dlaczego sport zamienił na politykę? Między innymi o to Witolda Bańkę pytał Dariusz Kubik.

Mahdi rozmawiał z Pompeo. Nalega na wycofanie wojsk USA z Iraku

Premier Iraku Adel Abdul Mahdi zwrócił się do Departamentu Stanu USA z wnioskiem o opracowanie mapy drogowej, dotyczącej wycofania amerykańskich wojsk z Iraku - podała piątek w oświadczeniu służba prasowa irackiego szefa rządu. Jak napisano w oświadczeniu, iracki premier poprosił amerykańskiego sekretarza stanu Mike'a Pompeo o "wysłanie do Iraku przedstawicieli USA w celu przygotowania mechanizmu realizacji rezolucji irackiego parlamentu".

Nowa KRS pozytywnie o ustawie represyjnej. "Służy realizacji zasady trójpodziału władz"

"Ustawa w brzmieniu uchwalonym przez Sejm i przekazana do Senatu służy realizacji konstytucyjnej zasady trójpodziału władz" - oceniła nowa Krajowa Rada Sądownictwa w przyjętej w piątek uchwale na temat tak zwanej ustawy represyjnej. Pozytywnie zaopiniowała w niej także zapisy dyscyplinujące sędziów. Odmienne opinie na temat nowelizacji wydali wcześniej między innymi Rzecznik Praw Obywatelskich i Sąd Najwyższy.