Najnowsze

Najnowsze

Emilia o dokumentach z ministerstwa: dostawałam wszystko, co było mi potrzebne

Dostawałam z ministerstwa wszystko, co było mi potrzebne. Normalny człowiek nigdy nie miałby do takich papierów dostępu - powiedziała cytowana przez "Gazetę Wyborczą" Emilia, która miała brać udział w zorganizowanej akcji dyskredytowania sędziów krytykujących zmiany w sądownictwie. Inicjatorami tych działań, według doniesień Onetu, mieli być pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości. Autor publikacji w "GW" Wojciech Czuchnowski mówił w środę w TVN24, że Emilia "dostawała materiały z wewnętrznych postępowań dyscyplinarnych przeciwko sędziom", a także "prywatne adresy zarówno sędziów, jak i osób z nimi powiązanych".

Rebelianci Huti: zestrzeliliśmy amerykańskiego drona

Rebelianci z szyickiego ruchu Huti twierdzą, że ich obrona powietrzna strąciła nad Jemenem amerykańskiego drona zwiadowczego. Przedstawiciel sił zbrojnych USA oświadczył, że Waszyngton zdaje sobie sprawę z tych doniesień, ale nie potwierdził tych informacji.

"Pytanie, czy zielone teczki nie są również kompletowane na konkurentów politycznych"

Znając rzeczywistość Ministerstwa Sprawiedliwości, nie wierzę, że Zbigniew Ziobro nic nie wiedział o tym, co minister Łukasz Piebiak robił - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" Paweł Poncyliusz, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Zdaniem byłego polityka PiS, a potem partii Polska Jest Najważniejsza, w związku z doniesieniami o akcji hejtu wobec niektórych sędziów pojawia się pytanie, czy kompromitujące materiały "nie są kompletowane również na konkurentów politycznych".

Apelacja kardynała odrzucona. Skazany na sześć lat za pedofilię pozostanie w więzieniu

Australijski sąd odrzucił w środę apelację kardynała George'a Pella i utrzymał wydany w marcu wyrok sześciu lat więzienia za czyny pedofilii sprzed ponad dwóch dekad. 78-letni hierarcha pozostanie w zakładzie karnym. Pell to najwyższy dostojnik Kościoła skazany za pedofilię. W środę Watykan zaznaczył, że kardynał wciąż ma prawo odwołania się od wyroku do sądu najwyższego.

Koniec "złotej dekady" w Niemczech? "Szansa dla Polaków"

Nad Niemcami wisi widmo recesji. Czy Polacy powinni zacząć się martwić spowolnieniem gospodarczym naszych zachodnich sąsiadów? - To nie jest tak, że kryzys w Niemczech musi wywołać kryzys w Polsce - ocenia w rozmowie z tvn24bis.pl ekonomista Andrzej Sadowski z Centrum imienia Adama Smitha.

"Był znany jako nieustępliwy bojownik o niezależność sędziów"

Ci, którzy znają Łukasza Piebiaka jeszcze z sal sądowych, nie mogą pojąć, co stało się z - jak podkreślają - niegdyś nieustępliwym bojownikiem o niezależność sędziów. Dziś to on "współodpowiada za wstyd na całym świecie, który wraz ze Zbigniewem Ziobrą nam przynieśli" - ocenia Borys Budka z Platformy Obywatelskiej, były minister sprawiedliwości. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Najnowszy zwrot akcji w bitwie o sądy". Zagraniczne media o akcji hejtu wobec sędziów

Europejskie stowarzyszenia sędziowskie od dawna wyrażają zaniepokojenie sygnalizowanymi przez polskich sędziów naciskami ze strony polityków. Po publikacji Onetu obawy o to, co dzieje się w Polsce opisywane są w najważniejszych zagranicznych dziennikach. Portugalski sędzia Luis Barros przyznał, że akcja dyskredytowania sędziów, która miała być aranżowana i kontrolowana przez podsekretarza stanu Łukasza Piebiaka, to "powód do zmartwień". - Poprzez naciski na sędziów teraz wasza wolność jest zagrożona - uważa. #PisząoPolsce.

PiS walczy o głosy w terenie

W Polskę rusza PiS-bus, a na jego pokładzie premier Mateusz Morawiecki i wyborcze obietnice. Prawo i Sprawiedliwość rozlicza się też z tego, co udało się zrealizować. Przekaz partii mają wzmocnić dodatkowo billboardy i hasło wyborcze – "Dobry czas dla Polski".

Rezygnacja wiceministra sprawiedliwości

Ci, którzy znają Łukasza Piebiaka jeszcze z sal sądowych, nie mogą pojąć, co stało się z nieustępliwym bojownikiem o niezależność sędziów. Dawid Rydzek przedstawił drogę zawodową byłego wiceministra sprawiedliwości.

Dziurawa atrakcja w Warszawie

Warszawska dziura jest już tak znana, że prowadzi do niej nawigacja. Jej popularność, wcale nie oznacza, że szybko zostanie naprawiona. - Nie wiemy co to jest i jak to naprawić – przyznał Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Niezwykle trudna akcja ratunkowa

Akcja ratunkowa TOPR trwa już trzecią dobę, a może potrwać jeszcze wiele godzin, bo nadal nie ma kontaktu z uwięzionymi grotołazami w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach. Akcja jest trudna, bo jaskinia jest głęboka i kręta, a niektóre jej odcinki zalane są wodą.

SOR pęka w szwach

Szpitalny Oddział Ratunkowy w warszawskim Szpitalu Bielańskim pęka w szwach. Pacjenci, którzy wymagają hospitalizacji muszę czekać po kilkanaście godzin, żeby dostać się na oddział.

Sędziowie na celowniku

Portal Onet.pl ustalił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak "aranżował i kontrolował akcję" dyskredytowania sędziów. Na celowniku znalazło się kilku sędziów – odpowiedzi na pytania za co i jak próbowano się z nimi rozprawić szukała Maria Mikołajewska.

Hejt na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości. Komentarze po publikacji

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że przyjmie dymisję wiceministra Łukasza Piebiaka po publikacji Onetu na temat akcji dyskredytowania sędziów. Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" zauważa, że w proceder oczerniania sędziów zaangażowani byli także dziennikarze i inni sędziowie.

Hejt na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości

Portal Onet.pl ustalił, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak "aranżował i kontrolował akcję" dyskredytowania sędziów. Wiceszef resortu sprawiedliwości podał się do dymisji, a premier Mateusz Morawiecki ją przyjął.

"Nie udało nam się na razie trafić na żaden ich ślad". Akcja trwa

Na razie nie ma żadnych informacji, aby udało się posunąć ten wąski korytarz dalej i też nie mamy żadnych informacji istotnych z punktu widzenia osób poszukiwanych - przekazał we wtorek wieczorem naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jan Krzysztof. Dodał, że ratownicy prowadzący akcję poszukiwania dwóch grotołazów zaginionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej mają w planach "posuwanie się nadal tym wąskim korytarzem i poszerzanie go".

Zoll: Ziobro nie widzi potrzeby, żeby podawać się do dymisji. Ale premier powinien tę potrzebę widzieć

W ministerstwie sprawiedliwości nie działa tylko wiceminister Łukasz Piebiak, a również ważną rolę tutaj, czy najważniejszą, odgrywa minister sprawiedliwości pan Zbigniew Ziobro - mówił w "Kropce nad i" były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Zoll. Marcin Matczak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego przekonywał, że "obywatele mają prawo wiedzieć, dlaczego ministerstwo, które ma zapewniać im bezpieczeństwo, które ma dbać o to, żeby sędziowie pracowali we właściwych warunkach, prześladuje tych sędziów".