Najnowsze

Najnowsze

LPR i Samoobrona przechodzą próg tylko jeśli wystartują razem. PiS z najsłabszym poparciem od wyborów 2005 r. - to wyniki sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej" z ostatniego weekendu.

Różnica między zarobkami budowlańców w poszczególnych regionach Polski sięga nawet 1700 zł - wynika z najnowszych danych GUS. Konsekwencją tego są nie tylko masowe wyjazdy fachowców do Warszawy czy Wrocławia, lecz także wzrost cen usług budowlanych - pisze "Dziennik".

Przedsiębiorca toczący spór przed sądem może przegrać, nawet jeżeli ma rację. Wystarczy niewielki błąd formalny, aby jego sprawa spadła z wokandy - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Wokół Polski zamyka się krąg państw z podatkiem liniowym. Rodzimi politycy są w tej sprawie podzieleni. Nawet PO wysyła sprzeczne sygnały - pisze "Rzeczpospolita".

TNS OBOP przeprowadził sondaż dla "Dziennika" - wynika z niego, że tylko 17 proc. Polaków podziela stanowisko opozycji w sprawie odwołania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

"Sieg Heil! Jedna rasa, biała rasa" - śpiewali uczestnicy obozu, organizowanego przez MW wyciągając ręce w gerście faszystowskiego pozdrowienia. "Fakt" relacjonuje przebieg tego wydarzenia, żeby na koniec przestrzec, że to właśnie tacy ludzie mogą kandydować do Sejmu z list LPR.

Mobbing, molestowanie i pijaństwo zarzucają swojemu szefowi warszawscy policjanci. Pomówiony komendant, insp. Jacek Olkowicz, skierował sprawę do sądu. Pisze o tym "Życie Warszawy".

LPR i Samoobrona przechodzą próg tylko, jeśli wystartują razem. PiS ma najsłabsze poparcie od wyborów 2005 r. - to wyniki sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej" z ostatniego weekendu.

Prawo i Sprawiedliwość pomimo złej polityki i słabszych notowań od Platformy Obywatelskiej może wygrać wybory parlamentarne - zasugerowała w "Kropce nad I" profesor Jadwiga Staniszkis. Taki scenariusz może, zdaniem Staniszkis, stać się faktem, bo PO nie ma ani mocnego przywódcy, ani dobrego programu.

Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny przeprowadziła ankiety, z których wynika, że co najmniej kilka tysięcy Polek co roku dokonuje aborcji za granicą - pisze "Życie Warszawy".

Młodzież Wszechpolska zorganizowała obóz szkoleniowy, podczas którego młodzi ludzie krzyczeli o "rozprawianiu się z parchami" i wznosili hitlerowskie okrzyki - donosi "Fakt"

poniedziałek, 28 sierpnia, 21:00Najpierw komisje, potem wybory. Takie stanowisko przedstawił w Magazynie 24 Godziny Aleksander Kwaśniewski, obecnie szef Rady Programowej LiD. Były prezydent jest zdania, że opinii publicznej należy się wyjaśnienie zarzutów Janusza Kaczmarka kierowanych pod adresem zarówno ministra Ziobry jak i całego rządu Jarosława Kaczyńskiego.

Pod krakowskim Rynkiem Głównym błyskawicznie rozwijają się grzyby. Mogą być niebezpieczne dla turystów i krakowian - alarmuje "Gazeta Krakowska".

Blisko połowa Polaków uważa, że w związku z oskarżeniami kierowanymi pod adresem Zbigniewa Ziobry, minister sprawiedliwości powinien odejść ze stanowiska. Jednak w sporze z Januszem Kaczmarkiem więcej osób wierzy ministrowi - wynika z sondażu dla "Faktów" TVN.

Kreml może rozważyć rozmieszczenie broni atomowej na Białorusi w ramach odpowiedzi na lokalizację elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej - oświadczył ambasador Rosji w Mińsku Aleksandr Surikow.

Wytresowany do wyszukiwania narkotyków pies, należący do elitarnej jednostki policji antynarkotykowej, został ukradziony z lotniska w Meksyku. Złodzieje w jego miejsce zostawili małego kundelka.

Myśliwy wytoczył prywatną wojnę kłusownikom grasującym na terenie Glinki i Soblówki (woj. śląskie). Tropi ich, pokazuje ofiary, co więcej i podejrzewa, że kłusują jego koledzy.

Kara od 206 euro aż do trzech miesięcy aresztu grozi za mycie szyb samochodowych na skrzyżowaniach we Florencji. Bardzo surowe przepisy wprowadziły władze miejskie, chcąc położyć kres fali natrętnych pomywaczy koczujących na ulicach.

- Ze strumyka wydobywa się siarkowodór, gaz który może być groźny dla zdrowia, a nawet życia - alarmują mieszkańcy jednej z dzielnic Wałbrzycha. Władze miasta bezradnie rozkładają ręce.