Najnowsze

Najnowsze

Zabrali mu grób

Grób Mariana Łupkowskiego zniknął. Mogiłę usunięto. Nikt nie potrafi jednak wytłumaczyć rodzinie zmarłego, co się z nim stało i kto jest za to odpowiedzialny.

Napad na bank w Łęcznej

Sprawców napadu na bank w Łęcznej (Lubelskie) szuka policja. Dwaj mężczyźni zrabowali około 10 tys. zł

Grecję czeka paraliż

Główne związki zawodowe w Grecji zapowiedziały na środę strajk powszechny, który może sparaliżować kraj. Chcą w ten sposób wywrzeć nacisk na rząd, by dokonał zmian w planowanej reformie emerytalnej.

Zmarł Ryszard Reiff

Nie żyje Ryszard Reiff. Był publicystą i politykiem, zasłynął tym, że jako jedyny członek PRL-wskiej Rady Państwa odmówił zaakceptowania stanu wojennego w 1981 roku.

Premier bez prezydenta w Brukseli?

Wciąż ważą się losy piątkowej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Brukseli. Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Inga Rosińska, premier Donald Tusk wciąż nie zdecydował, czy na szczyt w Brukseli pojedzie sam, czy razem z prezydentem. Również ta sprawa może być tematem dzisiejszej rozmowy szefa rządu z Lechem Kaczyńskim.

Gosiewski chce przeprosin za "gangstera" i "łobuza"

Przemysław Gosiewski (PiS) zapowiedział, że pozwie Konstantego Miodowicza (PO), jeśli w ciągu 2 tygodni nie przeprosi za nazwanie go "łobuzem politycznym" i "gangsterem politycznym". - Śmieszne - odpowiada Miodowicz.

Kochanowski nagrodził ks. Isakowicza -Zaleskiego

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski otrzymał w poniedziałek nagrodę im. Pawła Włodkowica, przyznaną przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wyróżniono go "za odwagę w występowaniu w obronie podstawowych wartości i prawd nawet wbrew zdaniu i poglądom większości"

Przeżył w toalecie cztery dni

Pewien brytyjski emeryt przeszedł szkołę przetrwania, gdy zacięta klamka uwięziła go na cztery dni w toalecie kręgielni - bez jedzenia, komórki, by kogokolwiek powiadomić, i przy niskich temperaturach.

Polscy żołnierze zatrzymali groźnego terrorystę

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe zatrzymali w Iraku Mohammeda E.S. - poinformował rzecznik dywizji ppłk Włodzimierz Głogowski. Terrorysta odpowiada między innymi za przemyt broni i rakiet.

Gimnazjaliści: alkohol jest OK

Prawie połowa (47,4 proc.) uczniów II klas warszawskich szkół gimnazjalnych uważa, że nie ma nic złego w piciu alkoholu. 37 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z badań ośrodka Homo Homini.

Al Gore odebrał pokojowego nobla

- Zmiany klimatyczne jako globalne zagrożenie dla naszej cywilizacji oraz apele o działania zapobiegawcze ociepleniu klimatu - to główne wątki odczytów, wygłoszonych przez laureatów na ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo - Ala Gore'a oraz przedstawiciela ONZ.

Stan Salety poprawia się

Stan Przemysława Salety poprawia się - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Bokser pięć dni po operacji usunięcia nerki trafił na oddział intensywnej terapii. Z powodu wewnętrznego krwawienia musiał być ponownie operowany.

Zabójstwo Jacka Dębskiego w jednym ujęciu

Właśnie skończyły się zdjęcia do filmu "Izolator", obrazu opartego na historii zabójstwa Jacka Dębskiego. Choć autorzy, przede wszystkim australijski reżyser Christopher Doyle, przekonują, że ich ambicją nie było rozwikłanie jednego z najgłośniejszych zabójstw IIIRP, to pytania nasuwają się same.

Rospuda: Minister zwoła "Okrągły stół"

W ciągu tygodnia minister środowiska zadecyduje, czy odwołać się od wyroku sądu w sprawie budowy obwodnicy Augstowa. Wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję ministra dotyczącą środowiskowych warunków zgody na budowę obwodnicy.

Hiphopowa babcia

Mieszkanie sprząta tylko przy muzyce. Występowała we wszystkich zakątkach kraju i zdobyła dziesiątki nagród. Nazywa się Wu Ying, ma 71 lat i jest prawdopodobnie najstarszą... tancerką hiphopową w Chinach.

Na ratunek orangutanom

Indonezja wprowadziła 10-letni program ochrony zagrożonych wyginięciem orangutanów. Ekolodzy chcą chronić tropikalną dżunglę i nie pozwalać na osiedlanie się na jej terenie ludzi i zakładanie plantacji. Co roku tysiące orangutanów giną z powodu wycinania deszczowych lasów.

Niemcy odrzucają propozycję Tuska

Rząd Niemiec obstaje przy planach stworzenia w Berlinie miejsca upamiętniającego wysiedlenia po II wojnie światowej - powiedział wicerzecznik niemieckiego rządu Thomas Steg. W ten sposób odniósł się do alternatywnej propozycji przedstawionej przez premiera Polski Donalda Tuska w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Jan Rokita ma przeprosić Konrada Kornatowskiego

Jan Rokita naruszył dobra osobiste byłego szefa policji Konrada Kornatowskiego - zdecydował sąd okręgowy w Warszawie. Były polityk PO powiedział, że Kornatowski tuszował jako prokurator sprawę zabójstwa Tadeusza Wądołowskiego na posterunku MO w 1986 r. Rokita musi także przeprosić za słowa: "wyjątkowo nikczemny prokurator, który hańbipolską policję" oraz sformułowania o konieczności "rozliczenia morderców z PRL". Wyrok nie jest prawomocny.

Prezydent odznaczył cichych bohaterów stanu wojennego

- Ordery powinny wisieć na piersiach tych, którzy o Polskę walczyli, a nie tych, którzy z wolną Polską walczyli - mówił prezydent Lech Kaczyński po uroczystości odznaczenia działaczy podziemia - aktorów i solidarnościowych dziennikarzy. -W ten sposób przywracamy normalność - ocenił prezydent.

Kolejne ognisko ptasiej grypy

Kolejne ognisko ptasiej grypy wykryto w miejscowości Sadłowo w gminie Bieżuń na Mazowszu - poinformował w poniedziałek po południu minister rolnictwa Marek Sawicki. - To problem gospodarczy, a nie zdrowotny - podkreśla.

Gruba kreska

Upragniona ligowa przerwa zimowo-świąteczna nadeszła. W większości cywilizowanych lig taka przerwa, jakkolwiek długa by nie była, to czas odpoczynku dla zawodników i wzmożonych działań transferowo-organizacyjnych dla sztabu szkoleniowego oraz  klubowych władz. Polskich klubów na taki luksus nie stać. W każdym z nich przezorni powinni wyczekiwać na wezwania z prokuratury. To bowiem wymiar sprawiedliwości wyznacza teraz kierunki rozwoju polskich lig. To, co uznawane było za zbawienne dla naszego piłkarstwa, może wkrótce stać się jego zmorą i przekleństwem.

"Niezwykły tupet Kornatowskiego"

Starając się o powrót do prokuratury, były szef policji "wykazuje się niezwykłym tupetem". To prowokacja - ocenia Zbigniew Ćwiąkalski. Minister sprawiedliwości przypomina, że Konrad Kornatowski ma zarzuty karne dotyczące utrudniania śledztwa w sprawie tzw. afery gruntowej.

Panie premierze, proszę odwołać Piterę

O odwołanie Julii Pitery z funkcji pełnomocnika rządu ds. walki z korupcją zaapelował do premiera eurodeputowany Janusz Wojciechowski. Jego zdaniem trzeba zrobić to szybko, zanim minister "uczyni większe szkody".

Tusk chce spotkania z prezydentem

Szybka ratyfikacja przez Polskę Traktatu Lizbońskiego oraz rozmowy z Czechami na temat tarczy antyrakietowej - to niektóre z deklaracji premiera Donalda Tuska złożonych w trakcie szczytu Grupy Wyszehradzkiej (V4) w Ostrawie. Jeszcze dziś Tusk zamierza się spotkać z prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Putin wybrał swojego następcę

Oficjalnym kandydatem partii Jedna Rosja w marcowych wyborach prezydenckich został Dmitrij Miedwiediew - wicepremier Federacji, od kilkunastu lat współpracownik Putina. Wspólnie pracowali jeszcze w administracji miejskiej Sankt Petersburga.

"Rosja niebezpiecznie zbacza w stronę dyktatury"

- Byłoby absurdem wybierać jednego kandydata, skoro to Kreml decyduje o tym, kto zostanie zarejestrowany w wyborach - powiedział Garri Kasparow, przywódca Innej Rosji, uzasadniając powód samodzielnego startu w wyborach.

Wielotysięczne łapówki nawet przy zakupie nici

Kolejnych 10 osób podejrzewanych o korupcję przy zakupie sprzętu medycznego dla szpitali - w rękach policji. Są to głównie osoby zajmujące kierownicze stanowiska w placówkach służby zdrowia.

Kiedy wieża staje się świecą...

... to znak, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, stara, malownicza wieża w niemieckim miasteczku Schlitz zamieniła się w największą na świecie świecę.