Najnowsze

Najnowsze

Oleksy... futurologiem

Józef Oleksy pisze książkę, ale nie taką, jakiej obawialiby się partyjni koledzy, donosi "Dziennik". Były premier jawi się jako... futurolog. Przewiduje przyszłość świata.

Polacy nie znoszą konfliktów

Większość Polaków uważa, że rząd powinien się zgodzić na żądania płacowe pielęgniarek i nauczycieli, a jego przedstawiciel spotkać się z żonami strajkujących górników z kopalni Budryk. Tak wynika z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" przez GfK Polonia na 500-osobowej grupie Polaków.

To on porwał Madeleine?

Rodzina zaginionej Madeleine McCann przedstawiła rysopisy mężczyzny, który według niej mógł uprowadzić 4-latkę. Rysunki zostały wykonane na podstawie opisu turystki, która, w tym samym czasie co rodzina McCannów przebywała w portugalskim kurorcie.

Wszystkiego najlepszego babciu

Można z nią lepić pierogi, grać w warcaby, a najlepiej to pobawić się z nią w chowanego - kto jak kto, ale wnuki najlepiej wiedzą, jak spędzić czas z babcią.

Płać maturzysto, jak chcesz zatańczyć

Matura za pasem, czas na studniówki - dziennik "Polska" informuje jednak, że studniówkowe bale stały się tak kosztowne, że wielu maturzystów po prostu na nie nie stać.

Palikot dostał pierwsze buble i absurdy

Zgłoś bubel prawny, absurdalny przepis lub własne rozwiązanie - apeluje Janusz Palikot na internetowej stronie komisji Przyjazne Państwo. Na razie przyjął 25 zgłoszeń - informuje "Życie Warszawy". Najwięcej dotyczy przepisów podatkowych.

Minister Sikorski porozmawia z Rosjanami

O dwustronnych stosunkach, globalnym bezpieczeństwie, relacjach Rosja - Unia Europejska i oczywiście o tarczy antyrakietowej rozmawiać będzie w Moskwie minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Ma się dziś tam spotkać z szefem rosyjskiej dyplomacji - Siergiejem Ławrowem.

Spowiedź buntownika

- Stanęliśmy w obronie życia swojego i kolegów - tak o swoim zachowaniu mówi jeden z polskich żołnierzy z misji w Afganistanie, którzy w czerwcu ubiegłego roku w ramach protestu poprosili o odesłanie do Polski. Do wojskowego, który zdradził kulisy wydarzeń w bazie Wazi-Kwa dotarła "Gazeta Wyborcza".

Bronili swojego życia

Anonimowy uczestnik najgłośniejszego protestu w polskiej armii opowiedział "Gazecie Wyborczej" o kulisach wydarzeń w czerwcu 2007 r. w bazie Wazi-Kwa w Afganistanie. 11 podoficerów i szeregowych komandosów z elitarnego 18. Batalionu Desantowo-Szturmowego z Bielska-Białej wystąpiło wtedy o odesłanie do Polski.

W Bydgoszczy stały autobusy

- Władze Bydgoszczy nie zgadzają się na szantaż pracowników MZK - to oficjalne stanowisko bydgoskiego ratusza wobec protestu kierowców autobusów. Związek Zawodowy Pracowników Komunikacji Miejskiej domaga się odwołania prezesa spółki - ratusz nie chciał z nimi rozmawiać, więc zorganizowali dwugodzinny strajk ostrzegawczy.

Ludzie piszą do Palikota

Zgłoś bubel prawny, absurdalny przepis lub własne rozwiązanie, apeluje Janusz Palikot na internetowej stronie komisji Przyjazne Państwo. Na razie komisja przyjęła 25 zgłoszeń, informuje "Życie Warszawy".

Już 10 mln Polaków płaci za leczenie

Zaledwie 14 proc. Polaków leczy zęby. Już co czwarty pacjent płaci za wizyty u specjalistów. Przyzwyczajamy się do płacenia. Nawet nie zauważamy, że ceny w gabinetach w stolicy wzrosły ostatnio o 10 proc. donosi "Życie Warszawy".

Nowa seksafera?

Prezydent Olsztyna Czesław Małkowski molestował podległe mu urzędniczki - donosi "Rzeczpospolita". Choć mówiło się o tym od lat, lokalni działacze milczeli, a prokuratura umorzyła rozpoczęte postępowanie.

Bukowski: Nie dajcie się zastraszyć rosyjskim

"Polska powinna zainstalować tarczę, nawet jeśli jej nie potrzebuje. To kwestia zasad. Rosja to państwo, którego władze zawsze hołdowały polityce zastraszania, a głównym sposobem wywierania nacisku był i pozostanie strach", mówi w rozmowie z "Super Expressem" Władimir Bukowski, rosyjski dysydent i opozycjonista, pisarz i obrońca praw człowieka w ZSRR, niedoszły kandydat na prezydenta Rosji.

Studniówki są za drogie

W I LO w Radomsku na studniówkę nie idzie co trzeci uczeń. W pabianickim Zespole Szkół nr 3 z imprezy zrezygnowało 40 maturzystów. Spośród 203 uczniów IV LO w Toruniu na bal nie chciało iść 20 osób, ostatecznie zrezygnowało kilku. Podobnie jest we Wrocławiu i Łodzi. Maturzyści rezygnują, bo nie stać ich na wystawne bale, pisze "Polska".

Davies krytykuje Grossa

- Gross za swą życiową misję uważa uświadomienie Polakom ciemnych stron ich historii, a nie bezstronne przedstawienie wydarzeń - powiedział podczas spotkania z Polakami w londyńskim kościele walijski historyk Norman Davies. Jego zdaniem, "Strach" jest jedynie publicystyczną polemiką.

Komórki pomogą TOPR

Idziesz w góry? - Koniecznie weź ze sobą telefon komórkowy, bo może uratować ci życie. Będzie tak dzięki nowej ustawie o ratownictwie medycznym, która umożliwi błyskawiczne przekazywanie TOPR i GOPR informacji na temat właściciela telefonu, a to pomoże szybko ustalić, w którym miejscu w górach człowiek zaginął, pisze "Gazeta Krakowska".

W co inwestować

Z najnowszych prognoz, zebranych przez "Gazetę Prawną" wśród specjalistów zarządzających pieniędzmi inwestorów, wynika, że mimo niepokojących ostatnio doniesień z giełdy to jednak fundusze akcji powinny w tym roku przynieść największy zysk, oceniany na 10 proc.

Łatwiej z Męskiej będzie Damska

Rząd przygotowuje ustawę, która ułatwi nam zmianę imion i nazwisk. Projekt nowych przepisów trafi do Sejmu na wiosnę, zapowiada "Polska".

Skandal w magistracie

Prezydent Olsztyna Czesław Małkowski molestował podległe mu urzędniczki, pisze "Rzeczpospolita". Jedna z nich oskarża go o gwałt. Choć mówiło się o tym od lat, lokalni działacze milczeli, a prokuratura umorzyła rozpoczęte postępowanie, donosi gazeta.

Co dalej ze sztandarowym projektem Ziobry?

Zbliża się koniec sądów 24-godzinnych w obecnej formie, twierdzi "Polska". Specjalny zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Zolla już przygotowuje zmiany poprawiające ich dotychczasowe funkcjonowanie.

Sądy 24-godzinne do poprawki

Zbliża się koniec sądów 24-godzinnych w obecnej formie - informuje "Polska". Specjalny zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Zolla już przygotowuje zmiany, które w założeniu mają poprawić ich dotychczasowe funkcjonowanie.

Artystka prosto z niemieckich klubów

W industrialnym otoczeniu Fabryki Trzciny, pośród kabli i rur koncert zagrała Clara Hill. Gwiazda berlińskich klubów i niemieckiej wytwórni fonograficznej Sonar Kollektiv przyciągnęła na warszawską Pragę rzeszę miłośników dobrego brzmienia.

Nazwiska łatwiejsze do wymiany

Dziś żeby zmienić nazwisko trzeba albo zmienić stan cywilny albo przejść żmudną drogę przez urzędy. Jak informuje dziennik "Polska", rząd planuje ułatwić obywatelom pozbycie się niechcianego nazwiska.

Koniec umundurowanej szkoły?

O szkolnych mundurkach będą decydować rady pedagogiczne w porozumieniu z rodzicami - zapowiedziała szefowa MEN Katarzyna Hall, a "Dziennik" informuje, że sprawą zniesienia obowiązkowych strojów zajmie się Sejm. Pomysłodawca mundurków, Roman Giertych, jest oburzony.

Abp Gocłowski gani Radio Maryja

- Niedopuszczalne jest w ogóle tworzenie wokół Radia Maryja, które określa się jako katolickie, środowiska politycznego - w rozmowie z "Dziennikiem" abp Tadeusz Gocłowski gani o. Tadeusza Rydzyka i Radio Maryja za tworzenie i wspieranie inicjatyw politycznych.

Religa: Publikacja stenogramu to wielki skandal!

Niedziela, 20 stycznia 21:00Nie milkną komentarze po upublicznieniu stenogramu Rady Gabinetowej. - W środowisku biznesowym, taki wyciek byłby przestępstwem kryminalnym - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Zbigniew Religa.

"Polska nie szanuje munduru i sztandaru"

- Ci żołnierze powinni odpowiadać z wolnej stopy i w mundurach - tak o wojskowych oskarżonych o masakrę w afgańskim Nangar Khel mówi gen. Sławomir Petelicki, były dowódca GROMU, który poręczył za zatrzymanych.

"Publikacja stenogramu to wielki skandal!"

Nie milkną komentarze po upublicznieniu stenogramu Rady Gabinetowej. - W środowisku biznesowym, taki wyciek byłby przestępstwem kryminalnym - ocenił w "Magazynie 24 Godziny" Zbigniew Religa.