Najnowsze

Najnowsze

Sondaż w sprawie decyzji premiera

Niemal połowa Polaków popiera decyzję Donalda Tuska o pozostawieniu Mariusza Kamińskiego na stanowisku szefa CBA – wynika z najnowszego sondażu „Rzeczpospolitej”.

Proceduralne wymuszanie aborcji

Kolejna, po Alicji Tysiąc, kobieta skarży Polskę przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Sprawa jest precedensowa, bo jeszcze nie zakończył jej procedować Sąd Najwyższy w Warszawie - pisze "Nasz Dziennik".

Posłowie patrzą w gwiazdy

Grupa posłów chce utworzyć narodową agencję kosmiczną, a następnie wysłać w kosmos rakietę i pierwszego polskiego satelitę - zapowiada "Metro".

"Wojsko za mocno eksploatowało te samoloty"

- Za bardzo wykorzystywaliśmy te samoloty. Miały służyć do transportu towarów i ludzi na niewielkich odległościach. Tymczasem woziły ładunki do odległych baz - tłumaczył w "Magazynie 24 godziny" Wojciech Łuczak, wydawca miesięcznika "Raport".

Policja znalazła przepołowione ciało bez głowy

- To był makabryczny widok – relacjonuje portalowi tvn24.pl nadkom. Artur Marczuk z lubartowskiej policji. Funkcjonariusze w jednym z domów w Leszkowicach k. Lubartowa znaleźli bezgłowe i przepołowione zwłoki. Zatrzymano trzech podejrzanych.

"Premier przed Trybunał Stanu"

- Konsekwencje powołania szefów ABW i SWW z naruszeniem przepisów mogą być bolesne. Premier ma szansę stanąć przed Trybunałem Stanu – stwierdził w „Kropce nad I” Aleksander Szczygło (PiS). – Służby mają się zajmować bezpieczeństwem, nie angażować politycznie. Premier musiał powołać nowych szefów – tłumaczył Zbigniew Chlebowski (PO).

Samolot, który nigdy jeszcze nie spadł

Samolot C-295M to najmłodsze dziecko hiszpańskiej firmy CASA, producenta z długą tradycją budowy lekkich i średnich samolotów transportowych. Maszynę tego typu wykorzystano m.in. do przewiezienia polskich turystów rannych w wypadku autobusowym w Egipcie w październiku 2003 roku oraz ofiar wypadku polskiego autokaru w Grenoble.

Kenia: Opozycja proponuje podział władzy

Przywódca kenijskiej opozycji Raila Odinga zadeklarował w środę, że jest gotów na porozumienie z prezydentem Mwai Kibakim. Warunek? Zmiana ustroju państwa i teka premiera dla Odingi.

PO zrywa koalicję z prezydentem Olsztyna

Rozpadła się koalicja olsztyńskiej Platformy Obywatelskiej z klubem prezydenta Czesława Jerzego Małkowskiego "Po prostu Olsztyn". Działacze PO domagają się, by Małkowski natychmiast ustąpił ze stanowiska. Tymczasem ten - po upublicznieniu oskarżeń o gwałt - kilka godzin wcześniej zapowiedział, że wybiera się na urlop.

Kryzys polityczny we Włoszech

Kryzys polityczny we Włoszech. Centrolewicowy rząd Romano Prodiego w środowym głosowaniu w Izbie Deputowanych uzyskał wotum zaufania, ale już w czwartek czeka go taka sama próba w Senacie. A tam większości nie ma.

Czechy: państwo zwróci Kościołowi część majątku

Nawet 15 miliardów dolarów mogą dostać czeskie związki wyznaniowe w ramach rekompensaty za zagrabione przez komunistów w 1949 r. mienie - zakłada projekt ustawy przyjęty przez rząd w Pradze. Jednocześnie w ciągu 20 lat państwo całkowicie wycofa się z finansowania Kościołów i związków wyznaniowych.

Bezdomni kręcą o... bezdomnych

Dwaj bezdomni chcą opowiedzieć historię... dwóch bezdomnych, zaszczutych i pobitych przez ulicznych chuliganów. Ta historia zdarzyła się naprawdę, a finał znalazła na sali sądowej. Teraz stała się scenariuszem filmu, którzy bezdomni kręcą o bezdomnych.

Rosja: 82 proc. poparcia dla Miedwiediewa

Recepta na wyborczy sukces w Rosji jest prosta - wystarczy być protegowanym Władimira Putina. Wyznaczony przez niego kandydat na prezydenta Dmitrij Miedwiediew, ma już w sondażach ponad 80 proc. poparcia.

Internetowy klub samobójców

Już siedmioro młodych mieszkańców Walii, w niemal identyczny sposób, odebrało sobie życie w ciągu ostatniego roku. Samobójstwa najprawdopodobniej planowali wspólnie, komunikując się na internetowym portalu społecznościowym Bebo.

Czy homoseksualista może adoptować dziecko

- To milowy krok – tak wyrok Trybunału w Strasburgu komentował w „Magazynie 24 godziny” Krystian Legierski. – Za sto lat będziemy się tego wstydzić – nie zgodził się Artur Zawisza. Trybunał orzekł, że francuskie władze nie miały powodu odmówić lesbijce adopcji dziecka.

Rubik, wzór szyku

Anna Rubik - znana jako Anja - jako jedyna Polka znalazła się w gronie 25 najlepiej ubranych kobiet. Przynajmniej zdaniem amerykańskiego miesięcznika "Elle".

Sędzia z Bielska-Białej zachowa immunitet

Sąd Najwyższy nie zgodził się na uchylenie immunitetu sędziemu z Bielska-Białej. Prokuratura zarzuca mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przyjęcie łapówki.

Premier: Macierewicz to kłopot dla Polski

- Tam gdzie PiS chciał robić kłopot, także Polsce, tam posyłał Antoniego Macierewicza - powiedział premier Donald Tusk. To komentarz na zgłoszenie kandydatury Macierewicza (PiS) do komisji śledczej ds. rzekomych nacisków na służby specjalne

"Jak się pan czuł bijąc tę kobietę?"

- Jak się Pan czuł, kiedy Pan bił tę kobietę? Jak się Pan czuł atakując ją? - m.in. na takie pytania odpowiadał Jakub T., oskarżony o gwałt na mieszkance Exeter. - Kuba nie mógł tego zrobić - zapewniają znajomi Polaka.

Sondaż: Polacy nie odwołaliby szefa CBA

Niemal połowa polaków popiera decyzję Donalda Tuska o pozostawieniu Mariusza Kamińskiego na stanowisku szefa CBA – wynika z najnowszego sondażu „Rzeczpospolitej”.

Pitera: Mój raport nie powinien być ujawniony

- Raport na temat Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie powinien być ujawniany, bo to jest materiał pomocniczy - tłumaczyła Julia Pitera. Ujawnienia raportu domagają się posłowie PiS z sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

Łyżwiński i Krawczyk razem na ławie oskarżonych?

Były poseł Stanisław Łyżwiński i dawna dyrektorka jego biura Aneta Krawczyk mogą stanąć przed sądem jako podejrzani w jednej sprawie. W piątek mają zostać przesłuchani przez prokuratorów – dowiaduje się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy.

DJ Tomekk z hitlerowskim pozdrowieniem

Hip-hopowy didżej polskiego pochodzenia został przez niemiecką telewizję RTL wyrzucony z programu za uniesienie ręki w hitlerowskim pozdrowieniu i narzekanie na nadmiar cudzoziemców.

Ksiądz Węcławski rezygnuje z kapłaństwa

Znany poznański teolog, ksiądz profesor Tomasz Węcławski, odchodzi od kapłaństwa. W deklaracji, przesłanej Katolickiej Agencji Informacyjnej, ks. Węcławski napisał, że podjął tę decyzję po wieloletnim i gruntownym zastanowieniu.

Znany teolog odszedł z Kościoła

Znany teolog i publicysta prof. Tomasz Węcławski wystąpił z Kościoła Rzymskokatolickiego. Był znanym księdzem, ale w marcu odszedł stanu kapłańskiego. Jako jeden z nielicznych księży zdecydowanie mówił w 2002 roku o winie arcybiskupa Juliusza Paetza.

Śmierć w kolejce do granicy

Jeden z kierowców czekających w kolejce do odprawy graniczną w Dorohusku zasłabł i zmarł w swojej ciężarówce. Policja ustaliła, że czekał w kolejce od poniedziałku. Lekarze na razie nie potwierdzają, że to trudne warunki na przejściu granicznym miały wpływ na śmierć kierowcy.

Pierwsze odszkodowania za stan wojenny

Sąd okręgowy we Wrocławiu przyznał w środę 23,5 tys. zł odszkodowania wrocławskiemu opozycjoniście Antoniemu Lenkiewiczowi. W stanie wojennym był on internowany rok i dziesięć dni.