Najnowsze

Najnowsze

Prokuratura zajęła się "taśmami Rydzyka"

Prokuratura Rejonowa w Toruniu wszczęła śledztwo w sprawie "taśm o. Rydzyka". Zgodnie z decyzją sądu, zbadany zostanie tylko wątek ewentualnego "publicznego znieważenia narodu żydowskiego". Śledczy nie zajmą się natomiast sprawą naruszenia dóbr osobistych prezydenta i jego żony.

Milczanowski uniewinniony; Oleksy: To żałosne

Oskarżony o ujawnienie tajemnicy państwowej były szef MSW Andrzej Milczanowski uniewinniony. Sąd uznał, że w tzw. sprawie Oleksego działał "w stanie wyższej konieczności". Były premier odpowiada: - To hańba dla Polski. Straciłem wiele złudzeń, że potrafimy piętnować zło. Zatriumfowała pycha tego człowieka.

Nie śpieszmy się w sprawie Kosowa

- W sprawie uznania niepodległości Kosowa nie należy się spieszyć, bo jest niezwykle skomplikowana - ocenił na konferencji prasowej w Łodzi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polacy ufają Tuskowi, Pawlakowi i Wałęsie

Donald Tusk, Waldemar Pawlak - to im najbardziej wierzą Polacy. Według najnowszego sondażu CBOS to właśnie szefowie rządzących partii pozostają liderami rankingu zaufania do polityków. Ale jest też druga strona medalu - notowania posłów koalicji szybko spadają...

Sprawdzą milionowe odszkodowanie dla Kalaty

Sprawie odszkodowania dla byłej minister pracy z Samoobrony chce się przyjrzeć Komisja Nadzoru Finansowego. Wyniki kontroli w PZU będą znane w ciągu dwóch tygodni. PZU wypłaciło rodzinie Anny Kalaty milion złotych odszkodowania.

"Zabrakło im żołnierskiego szczęścia. Cześć ich pamięci"

- W warunkach pokoju zdarzyła się największa katastrofa w historii polskiego lotnictwa. Pamięć o tych, którzy polegli zostanie na zawsze nie tylko w rodzinach, ale także wśród obywateli Rzeczpospolitej - powiedział prezydent Lech Kaczyński. Na zakończenie uroczystości pogrzebowych oddano salwy honorowe i "Marsz Lotników".

Wyroki za faszyzm

Na kary więzienia w zawieszeniu za propagowanie faszyzmu i nawoływanie do nienawiści na tle rasowym skazał sąd dwóch młodych gorzowian. Wyrok nie jest prawomocny.

Tysiące Serbów na ulicach Mitrowicy

Kilkanaście tysięcy Serbów demonstruje w Serbskiej Mitrowicy przeciw ogłoszeniu niepodległości Kosowa. W mieście, podzielonym na część serbską i albańską i pozostającym pod kontrolą żołnierzy KFOR-u gwałtownie rośnie napięcie.

Serbia: przywódcy Kosowa to przestępcy!

Serbska policja skierowała akt oskarżenia przeciwko prezydentowi Kosowa Fatmirowi Sejdiu, premierowi Hashimowi Thaci i przewodniczącemu parlamentu Jakupowi Krasniqi za "zorganizowanie proklamacji fałszywego państwa na serbskim terytorium" - podała agencja Tanjug.

Krwawy zamach w Afganistanie

- Samobójczy zamach na konwój wojsk kanadyjskich w Afganistanie pochłonął 35 ofiar śmiertelnych wśród ludności cywilnej - informuje gubernator prowincji, w której doszło do ataku Według Reutersa rannych jest ponad 20 osób.

PO: prezydent Olsztyna natychmiast na urlop

Do natychmiastowego pójścia na urlop wezwali prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego posłowie PO. Domagają się, by publicznie oskarżony o molestowanie seksualne polityk poddał się wszelkim procedurom wyjaśniającym.

"Hezbollah wkrótce zniszczy Izrael"

Szef irańskiej Gwardii Rewolucyjnej Mohammad Ali Jafari zapowiedział w poniedziałek, że Izrael zostanie wkrótce zniszczony "rękami Hezbollahu".

Nauczyciele nie chcą podwyżek

Propozycja oficjalnie jeszcze nie padła, a nauczyciele już mówią "nie". -Podwyżki zamiast wcześniejszych emerytur? Większość nauczycieli jest przeciwna - zapewnia szef ZNP Sławomir Broniarz.

Rosja: anulujcie niepodległość Kosowa

Rosja będzie domagać się od misji ONZ w Kosowie anulowania deklaracji o niepodległości tego kraju. Poinformował o tym wiceszef 3-go Europejskiego Departamentu MSZ Rosji Aleksander Bocan-Charczenko.

Rosati: Unia nie może odrzucić Serbii

Unia Europejska przyjmując deklarację o niepodległości Kosowa powinna jednocześnie dać Serbii wyraźny sygnał, że nie zostanie pozostawiona sama sobie. Perspektywa przystąpienia tego kraju do UE może uspokoić nastroje na Bałkanach - powiedział w TVN24 eurodeputowany Dariusz Rosati.

Napad na bank w Sieradzu

Tuż po godzinie dziewiątej doszło do napadu na oddział Getinbanku na Sieradzkim rynku - poinformował portal tvn24.pl internauta. Rabuś sterroryzował kasjerki przedmiotem przypominającym broń i zmusił je do wydania pieniędzy. Nikomu nic się nie stało.

"Święto i wściekłość" w Kosowie

"Święto i wściekłość" - tak włoskie media podsumowują ogłoszenie niepodległości przez Kosowo. Zdaniem "Corriere della Sera" donosi, że proklamacja z Prisztiny "ochładza dyplomację i wywołuje dreszcze na świecie".

Merkel: ws. Kosowa działać razem

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Unia Europejska musi działać razem w sprawie Kosowa, które w niedzielę ogłosiło niepodległość. Wiele państw UE powinno powinno uznać nowy kraj, ocenił szef słoweńskiego MSZ przed spotkaniem ministrów w Brukseli.

Grecja i Turcja w białym puchu

Kogo dziwi śnieg w zimie? Mieszkańców sródziemnomorskich stolic. W Atenach i Stambule poranek w białym puchu to zapowiedź wolnego dnia - wynika z maili naszych internautów.

"Kaczyński zaczyna być prezydentem wszystkich"

- Cieszę się, że Lech Kaczyński przestaje być prezydentem tylko swojej partii, a zaczyna być prezydentem wszystkich Polaków - mówił w "Poranku" TVN24 Jarosław Gowin. Poseł PO odniósł się do wywiadu w tygodniku "Wprost", w którym - jego zdaniem - prezydent nie tylko krytykuje, ale i chwali szefa rządu.

Kosowo niepodległe, ale czy uznane?

W niedzielę parlament Kosowa podjął decyzję o proklamowaniu niepodległości. Choć większość państw UE i USA uznały tę decyzję, to w reakcji premier Serbii Vojislav Kosztunica nazwał Kosowo "fałszywym państwem", a prezydent Boris Tadić zapowiedział, że nigdy nie uzna decyzji Kosowarów.

Wojsko zwiększyło czujność

Polskie siły zbrojne są od poniedziałku w stanie podwyższonej gotowości alarmowej . Taką decyzję podjął w piątek minister obrony narodowej Bogdan Klich w związku z informacją, że armia amerykańska w ciągu kilku dni zestrzeli uszkodzonego szpiegowskiego satelitę.

Wielka operacja francuskiej policji

W poniedziałek nad ranem francuska policja przeprowadziła wielką operację na przedmieściach Paryża, której celem było zatrzymanie przywódców ubiegłorocznych zamieszek. W akcji wzięło udział ponad 1000 policjantów.

Ta pani już nie imprezuje

Najbardziej popularna dziedziczka na świecie kończy z hucznymi imprezami - przynajmniej urodzinowymi. Mimo, że 17 lutego Paris skończyła 27 lat, to wielkiej balangi nie było. Wyjątkowo "skromne" jak na amerykańskie celebrities przyjęcie urodzinowe nie odbyło się w sali balowej, a w jednym z klubów... Na dodatek tydzień przed datą urodzin.

In vitro nie tylko dla małżeństw

In vitro ma służyć tylko osobom bezpłodnym. Zabiegowi mogłyby się poddawać pary małżeńskie albo "będące we wspólnym pożyciu". Nie wyklucza się możliwości wszczepienia zarodka kobiecie samotnej.

104-letni nazistowski śpiewak na scenie

Johannes Heesters, 104-letni holenderski aktor i śpiewak, budzący kontrowersje z powodu swej kariery w hitlerowskich Niemczech, po raz pierwszy od 40 lat dał koncert w Holandii - powiadomił w niedzielę internetowy serwis BBC.

Gosiewski: Palikot na premiera

- W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do zmiany na stanowisku premiera - przewiduje szef klubu parlamentarnego PiS Przemysław Gosiewski. Ma już nawet kandydata na nowego szefa rządu. Jego zdaniem, lepszym premierem byłby... Janusz Palikot - pisze "Dziennik".

Wybory w cieniu śmierci Bhutto

W niemal dwa miesiące po zabójstwie Benazir Bhutto Pakistańczycy ruszyli do urn, by wybrać parlament. W przeżywającym kryzys państwie będzie to też sprawdzian popularności prezydenta Musharrafa.