Najnowsze

Najnowsze

"Pracusie" i "śpiochy" - oceń ministrów Donalda Tuska

Kto z ministrów był największym "pracusiem", a kto najdłużej spał zimowym snem w czasie pierwszych stu dni rządu Donalda Tuska? Według sondaży ministrowie na razie zasługują na trójkę z plusem... A jaką ocenę Wy postawicie Donaldowi Tuskowi i jego ministrom?

Resort finansował neofaszystów?

Ministerstwo Kultury zmienia zasady dofinansowania czasopism. Robi to po doniesieniach, że z państwowe pieniądze trafiały do periodyku o skrajnie prawicowych poglądach.

NATO zamyka granicę Kosowa

Oddziały NATO zamknęły na 24 godziny północną granicę Kosowa z Serbią. To reakcja na wtorkowe zajścia jakie miały miejsce w tej prowincji.

Przyjemne-nieprzyjemne, ale za to ze stolicy

Przez najbliższy miesiąc łodzianie (albo Ci, którzy do Łodzi się wybiorą) będą poddawani solidnej, teatralnej kuracji - 11 gwiazdorsko obsadzonych spektakli i aż miesiąc na ich zobaczenie. Niestety tylko dla wybranych, bo do kupienia zostały już tylko bilety na "wolne miejsca"... W Łodzi ruszył XIV Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.

Premier: Trzeba zmienić konstytucję

Rząd wstrzymał się z decyzją w sprawie niepodległości Kosowa na prośbę prezydenta Lecha Kaczyńskiego - ujawnił premier Donald Tusk w obszernym wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej".

Elektroniczny dziennik ucznia

Błogosławieństwo dla rodziców, przekleństwo dla wielu uczniów – o elektronicznym dzienniku pisze "Polska". Dzięki niemu rodzice mogą na bieżąco przez internet kontrolować postępy w nauce swoich dzieci. Funkcjonuje już w blisko 200 szkołach w Polsce.

Koniec z nielegalnymi podsłuchami

Z niemal roczny opóźnieniem wchodzi w życie rozporządzenie, które ostatecznie odbiera policjantom możliwość podsłuchiwania, podglądania lub śledzenia osób, bez uzyskania zgody sądu. Zaczyna obowiązywać od piątku, 22 lutego.

Trybunał nie broni Polaków

W Polsce funkcjonują dziesiątki przepisów naruszających nasze prawa obywatelskie, które jak najszybciej powinny zostać uchylone. Nie są, bo Trybunał Konstytucyjny bardzo powoli zmienia złe prawo - czytamy w "Polsce".

Ustawowe podróbki?

PSL zamierza przedłożyć projekty ustaw: o upadłości konsumenckiej i o swobodzie działalności gospodarczej. Według "Naszego Dziennika", propozycje uregulowań ściągnięto z projektów ustaw złożonych wiele miesięcy wcześniej przez PiS.

Wyjątkowa zgoda ws. Kosowa

W sprawie uznania niepodległości Kosowa polscy politycy wyjątkowo mówią jednym głosem. - Nie ma powodu, żeby się spieszyć z tą decyzją. Polska nie musi stać w pierwszym rzędzie - zgodnie stwierdzili w Magazynie "24 godziny" Stefan Niesiołowski z PO, Krzysztof Putra z PiS i Ryszard Kalisz z LiD.

Kontrowersyjne doradztwo w PZU

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wyjaśnia, czy członkowie zarządu PZU w latach 2001 - 2006 przekroczyli uprawnienia i nie dopełnili swoich obowiązków. Mogli bowiem spowodować w PZU straty na co najmniej 21 mln zł. Zawiadomienie w tej sprawie złożył w kwietniu 2007 roku zarząd PZU kierowany wówczas przez Jaromira Netzla.

Minister przyznaje rację podatnikom

"Gazeta Prawna" zna już treść interpretacji ministra finansów w sprawie ulgi meldunkowej. Według dziennika, resort finansów przychylił się do korzystnych dla podatników wyroków sądowych.

Prokuratorzy zaprotestują?

Krakowscy prokuratorzy prawdopodobnie wezmą w poniedziałek urlopy na żądanie – dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik Polski". W ten sposób zaprotestują przeciwko planom ministerstwa sprawiedliwości dotyczącym zmiany wynagrodzeń sędziów i prokuratorów.

Sędzia Piwnik osądzi mecenasa Widackiego?

Szefowa resortu sprawiedliwości w gabinecie Leszka Millera została wyznaczona do prowadzenia rozprawy przeciw Janowi Widackiemu. Według "Rzeczpospolitej", prokuratorzy zapewne będą wnioskować o odsunięcie jej od orzekania w tej sprawie.

Emerytury z II filara dopiero w 2014 roku

Od 2014 roku emeryci będą wybierali, który zakład emerytalny będzie zarządzał zgromadzonymi przez nich w OFE pieniędzmi - wynika z projektu ustawy o zakładach emerytalnych, o którym pisze "Gazeta Prawna".

Słodkie miliony Cadbury

Polski rząd porozumiał się z Cadbury Schweppes. Brytyjski gigant zainwestuje w naszym kraju ponad 250 milionów euro – dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Do szkoły już w sierpniu?

Czy uczniowie będą niebawem zaczynać rok szkolny w środku wakacji? Bardzo możliwe, jeśli MEN przyjmie projekt zmiany kalendarza szkolnego opracowany przez dolnośląskie kuratorium - ponoć po konsultacjach z dyrektorami szkół....

Wspólne stanowisko wobec Kosowa jest możliwe

Wtorek, 19 luty 21:00Według Gazety Wyborczej rząd wstrzymał się z decyzją uznania niepodległości Kosowa na prośbę Lecha Kaczyńskiego. W ocenie gości Magazynu 24 godziny takie zachowanie premiera względem Prezydenta świadczy, że organy władzy wykonawczej mogą mówić jednym głosem o polityce zagranicznej Polski. Gośćmi programu byli Stefan Niesiołowski z Platformy, Krzysztof Putra z Pis oraz Ryszard Kalisz reprezentujący Lewicę i Demokratów.

"Człowiek jest z natury dobry"

- Człowiek jest raczej dobry niż zły. Zwłaszcza na starość widać to wyraźnie. Nie znam osoby, która chciałaby opowiadać wnukom: "Wiesz kochanie, a dziadziuś to kradł i zabijał" - mówił profesor Władysław Bartoszewski podczas spotkania ze słuchaczami radiowej "Trójki" w dniu swoich 86. urodzin.

Barbara Piwnik ma sądzić mecenasa Widackiego

Minister sprawiedliwości z rządu Leszka Millera - teraz na powrót sędzia - Barbara Piwnik została wyznaczona do prowadzenia sprawy przeciwko Janowi Widackiemu - donosi "Rzeczpospolita". Widacki jest oskarżony m.in. o nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań.

"Kościół podzielony jak nigdy"

- Księża są dziś podzieleni jak nigdy - widać to bardzo wyraźnie. Kilka miesięcy temu chciałem odejść z kapłaństwa, bo zrozumiałem, że moja obecność jest nie na rękę hierarchom - mówił w "Magazynie 24 Godziny" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - To prawda, że są podziały - ale jest też dyskusja - uspokajał ks. Jan Sikorski.

Roztrzaskany mercedes na torowisku

Wieczorny wypadek na przejeździe kolejowym w Kostrzynie Wielkopolskim. Pociąg staranował i doszczętnie zniszczył samochód osobowy, na szczęście obyło się bez ofiar.

Teraz Ukraińcy blokują nam granicę

Przejście graniczne Rawa Ruska-Hrebenne jest znów zablokowane. Mieszkańcy przygranicznych miejscowości z Ukrainy żądają szybkiego utworzenia 50-kilometrowej strefy małego ruchu granicznego oraz możliwości przekraczania granicy bez zbędnych formalności.

Zabójca Johna Kennedy'ego nie działał sam?

Prokuratura w Dallas w Teksasie ujawniła przechowywane od 1963 roku dokumenty związane z zabójstwem prezydenta USA Johna F.Kennedy'ego. Wynika z nich, że domniemany zabójca JFK nie działał sam.

Rosjanie montują nam łączność w prezydenckim samolocie

Superłączność satelitarną, która ma umożliwić kontakt z prezydentem w strategicznych dla kraju sytuacjach, założą nam… Rosjanie. Pierwszy Rządowy samolot TU-154M od poniedziałku jest w Moskwie. Wojsko nie widzi problemu. - Po każdej takiej instalacji samolot jest sprawdzany - mówi portalowi tvn24.pl rzecznik sił powietrznych Wiesław Grzegorzewski. Także politycy przekonywali w Magazynie "24 godziny", że nie ma powodów do niepokoju.

Horror Auschwitz w relacji włoskiej Żydówki

Wstrząsające opowiadania włoskiej Żydówki Liliany Millu, która przeżyła obozy w Auschwitz i Ravensbrueck, trafiają w ręce polskiego czytelnika. Wydawnictwa Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau opublikowało "Dymy Birkenau".

Francuzi już nie lubią swego prezydenta

Choć szczęście nie opuszcza go w życiu osobistym, to w polityce wiedzie mu się coraz gorzej. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy od czasu zamieszkania w Pałacu Elizejskim 9 miesięcy temu nie miał jeszcze tak złych notowań.

Śmierć polskiego żołnierza w Syrii

Żołnierz Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Syrii nie żyje. Postrzelił się sam w miejscu zakwaterowania. - Na tym etapie śledztwa nie można jeszcze stwierdzić, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy samobójstwo - mówi rzecznik dowództwa operacyjnego sił zbrojnych, major Dariusz Kasperczyk.

"Antoni Macierewicz zniszczył kontrwywiad"

- Jakie jest dziś wojskowe zabezpieczenie kontrwywiadu, skoro oficer dostawał stopień po 17 dniach? Antoni Macierewicz zniszczył kontrwywiad – oburzał się Ryszard Kalisz (LiD) w Magazynie "24 godziny". – Nieprawda, on zaczął budować normalne służby – denerwował się w odpowiedzi Krzysztof Putra (PiS).