Najnowsze

Najnowsze

Iran nie będzie już kamienował?

Iran zmienił wyroki czterem osobom skazanym na ukamienowanie na kary więzienia. Ponadto wstrzymano wszystkie egzekucje poprzez ukamienowanie, a sprawy te poddano rewizji.

Zwrot w kampanii prezydenckiej w USA

Walka o fotel prezydencki Stanów Zjednoczonych rozgrywa się wokół problemów rasowych - napisał felietonista "The Washington Post" Eugene Robinson we wtorkowym wydaniu gazety. Irak, czy rosnące ceny ropy - przestały mieć zasadnicze znaczenie.

Nadzieja na wyjaśnienie sprawy Pyjasa

Na początku lipca minister Zbigniew Ćwiąkalski zapowiedział, że śledztwo w sprawie śmiertelnego pobicia studenta UJ Stanisława Pyjasa w 1976 r. będzie prowadził nowy prokurator. Od sierpnia opiekę nad śledztwem obejmie Ireneusz Kunert.

Terapia antystresowa... dla pand

Szok po kataklizmie przeżywają nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. W Chinach prowadzona jest specjalna terapia dla pand, które przeżyły majowe trzęsienie ziemi w prowincji Syczuan. Zwierzęta nadal są w szoku i źle reagują na ostre dźwięki, a małe pandy, które urodziły się z powodu stresu zbyt wcześnie, przebywają w inkubatorach.

"Śląska Alexis" przesłuchana

- Nic mnie nie zaskoczyło podczas przesłuchania - tylko tyle powiedziała "śląska Alexis" po wyjściu z prokuratury w Łodzi. Barbara K. była przesłuchiwana jako świadek w śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci b. posłanki SLD Barbary Blidy.

„Nie mamy krwiożerczych zamiarów wobec prezydenta”

Ani Platforma, ani koalicja rządowa nie ma żadnych krwiożerczych zamiarów wobec prezydenta – tak Donald Tusk skomentował doniesienia o domniemanych planach impeachmentu wobec Lecha Kaczyńskiego. Premier ogłosił też, że rząd przygotował projekt profesjonalizacji armii.

Atomowa epoka

Początek sierpnia to okazja do przypomnienia kolejnej rocznicy zrzucenia dwóch bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. To właśnie wtedy rozpoczęła się epoka atomowa, w której żyjemy cały czas.

IPN edukuje polonijnych nauczycieli

W poniedziałek rozpoczęła się druga edycja "Polonijnych spotkań z historią najnowszą", czyli kurs dla polskich nauczycieli z zagranicy zorganizowany przez Biuro Edukacji Publicznej IPN.

Trzęsienie ziemi w Chinach

Co najmniej jedna osoba zginęła, a pięć jest poważnie rannych w wyniku trzęsienia ziemi w chińskiej prowincji Syczuan. Wstrząsy miały siłę 6 stopni w skali Richtera - podał na swojej stronie internetowej CNN.

Łukaszenka nakłada kaganiec mediom

Białoruskie portale internetowe nie kryją oburzenia. - Prawo prasowe to ustawa "kagańcowa" - tak opozycja określa podpisaną w poniedziałek przez prezydenta Białorusi ustawę prasową. - Ustawa daje władzy nieograniczoną kontrolę nad mediami - dodają dziennikarze z niezależnego Białoruskiego Związku Dziennikarzy.

Poszli szukać teściowych i zaginęli

Pod Wołogdą w Rosji zaginęli dwaj mężczyźni. Po raz ostatni widziano ich w sobotę, gdy szli do lasu szukać swych teściowych - poinformowało we wtorek rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Moskwa nie będzie stała z boku

Kolejne spięcie na linii Moskwa - Tbilisi. We wtorek rano Rosja ostrzegła, że nie będzie stała z boku, jeśli zaostrzy się konflikt pomiędzy Gruzją a Osetią Południową.

Odpowie za bicie gumową pałką

Były funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej usłyszy zarzuty fizycznego znęcania się nad zatrzymanym w październiku 1982 roku Jarosławem B.

Sprzedała dom, żeby mieć psa

Południowokoreańscy naukowcy poinformowali we wtorek, że dokonali pierwszego komercyjnego klonowania psa. Właścicielka psa sprzedała dom, żeby pokryć koszty klonowania pupila. Szczeniaki pokazano na konferencji prasowej w stolicy Korei Płd.

Za zabójstwo - sądowy zakaz wstępu do pubu

Mężczyzna cierpiący na demencję, który udusił swoją żonę, został zwolniony z odbycia kary w więzieniu ze względu na kiepski stan zdrowia. W zamian sędzia zakazał mu odwiedzania lokalnego pubu - pisze we wtorek "The Guardian".

Mazury: boją się powrotu białego szkwału

Załamanie pogody na Mazurach zagnało żeglarzy do portów. Wiatr osiąga siłę czterech stopni w skali Beauforta, a w porywach nawet siedmiu stopni. Żeglarze boją się powtórki z zeszłego roku, kiedy wichura zabrała życie 12 osobom.

"Ziobro nie powinien zrzec się immunitetu"

Zbigniew Ziobro nie powinien się zrzekać immunitetu, lecz pozwolić, by uchylił go Sejm. Uchwała w tej sprawie byłaby nieważna - twierdzi poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Jego zdaniem sprawę rozstrzygnąć mógłby Trybunał Konstytucyjny.

Sumliński uniknie aresztu?

Wojciech Sumliński, dziennikarz podejrzany o złożenie byłemu oficerowi WSI propozycji korupcyjnej, nie może przebywać w areszcie - stwierdzili lekarze ze szpitala, w którym dziennikarz leży po próbie samobójczej. Prokuratura jednak nie chce uwzględnić tej opinii i czeka na opinię biegłych psychiatrów - informuje RMF FM.

Klich: będzie 120 tysięcy żołnierzy

Rząd przypieczętował decyzję o przejściu polskiej armii na pełne zawodowstwo. - Liczba 120 tys. żołnierzy odpowiada aktualnym potrzebom obronnym Polski - mówi minister obrony narodowej Bogdan Klich. Były minister obrony Aleksander Szczygło uważa, że uzawodowienie armii jest nierealne, bo brakuje i pieniędzy, i ochotników.

Toksyny w marsjańskiej glebie

Naukowcy lądownika Phoenix, badający próbki gleby pobrane w pobliżu północnego bieguna Marsa, odkryli w niej nadchloran - utleniacz powszechnie używany do produkcji paliwa rakietowego. Obecność tej substancji zmniejsza nadzieję na odnalezienie śladów życia na Czerwonej Planecie.

Zginęło 16 talibskich bojowników

W starciach na południu Afganistanu śmierć poniosło 16 talibskich bojowników. Pięciu funkcjonariuszy afgańskiej policji zostało rannych - poinformowały we wtorek władze.

Wenderlich zaprasza PO do wspólnego stołu

Sezon wakacyjny w pełni, ale SLD nie daje o sobie zapomnieć. W Sejmie partia zwołała konferencję w sprawie nowej ustawy medialnej szykowanej przez PO. - Nie będę jej krytykował, bo nie znam jej założeń - powtórzył kilkakrotnie Jerzy Wenderlich z Sojuszu i zaprosił PO do rozmów przy wspólnym stole.

Na Woodstocku było bezpiecznie

To była bezpieczna impreza, nie było bójek, pobić i rozbojów - tak o Przystanku Woodstock mówi lubuska policja. Funkcjonariusze odnotowywali jedynie drobne kradzieże i zaginięcia przedmiotów osobistych. Zguby często wracały do właścicieli.

Podejrzany o terroryzm skarży Norwegię

"Nieludzkie traktowanie" - taki zarzut rządowi Norwegii stawia twórca kurdyjskiej muzułmańskiej organizacji terrorystycznej, którego Oslo chce się wydalić z kraju.

Pijany ginekolog już nie leczy

Miał półtora promila alkoholu we krwi i był na weekendowym dyżurze - białostocki ginekolog-położnik wyleciał z pracy. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach lekarz pił alkohol.

Pogryzła kontrolera za mandat

Kontrolerów biletów większość pasażerów nie lubi, a niektórzy nie wahają się przed okazaniem im niechęci. W tym jednak wypadku 26-letnią mieszkankę Poznania wyraźnie poniosło. Kiedy "kanar" chciał jej wlepić mandat za brak biletu - kobieta go ugryzła.

Latające ofiary chińskich zakazów

Niezwykle popularne w Chinach latawce, a także chętnie hodowane tu gołębie to kolejne ofiary nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa wprowadzonych na czas rozpoczynających się w piątek igrzysk.

Minister sportu nie pokaże się z Borowskim

Minister sportu zrezygnował z konferencji, na której miał się pojawić w towarzystwie Michała Borowskiego, szefa odpowiedzialnej za budowę Stadionu Narodowego spółki Narodowe Centrum Sportu. Powodem są najnowsze doniesienia, jakie pojawiły się w sprawie jego osoby.

Na 15 sierpnia więcej generałów

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego podało listę nominacji generalskich. Zgodnie z przewidywaniami znalazło się na niej osiem nazwisk. - Prezydent postawił na ludzi, którzy sprawdzili się jako dowódcy - tłumaczył szef biura Władysław Stasiak. Na liście znaleźli się także niektórzy wojskowi pominięci podczas nominacji 3 maja.