Najnowsze

Najnowsze

"Składka wyższa o 1 proc.? To śmieszne i niepoważne"

- To śmieszne i niepoważne - tak Zbigniew Religa ocenił jedno z ustaleń "białego szczytu", które zakłada podwyższenie składki na ubezpieczenie zdrowotne o 1 proc. Zdaniem byłego ministra zdrowia, napływ pieniędzy będzie tak mały, że nie zmieni sytuacji w służbie zdrowia.

Pijani "żandarmi" kierowali ruchem

Dwóch mężczyzn w kamizelkach odblaskowych z namalowanymi flamastrem literami „ŻW” przez kilkanaście minut kierowało ruchem na przejeździe kolejowym w Woli Uhruskiej (powiat włodawski). Pseudożandarmi żądali od kierowców po 10 złotych za przejazd.

Bukiel: "biały szczyt" to strata czasu

- Nie będzie reformy służby zdrowia i dzisiaj premier to powiedział. I nic się nie zmieni poza zwiększeniem składki - tak efekty "białego szczytu" ocenił szef OZZL Krzysztof Bukiel. Jak dodał, związkowcy nie odrzucają rozwiązań wypracowanych podczas obrad, ale nie mogą się pod nimi podpisać.

Coś, co każda kobieta mieć powinna

Do listy najbardziej niezbędnych elementów damskiej garderoby dołączył jeszcze jeden - torebki filipińskiej projektantki. Te swoiste dzieła sztuki podbijają serca gwiazd Hollywood. Według magazynu Vogue taka ręcznie robiona torebka to coś, co powinna mieć każda modna kobieta. Każda, która może na nią wydać 2 tys. dolarów.

Tani nielot

Tanie linie lotnicze, Centralwings, kasują połączenia do wielu europejskich miast oraz nagminnie odwołują loty - alarmują internauci na platformę Kontakt TVN24. Centralwings odpowiada: - Nie ma problemu.

Święczkowski: Czuję się odpowiedzialny za śmierć Blidy

Jako szef agencji czułem się za nią odpowiedzialny i czuję się odpowiedzialny także za to zdarzenie - powiedział b. szef ABW Bogdan Święczkowski o samobójczej śmierci Barbary Blidy. - Uważam natomiast, że takie sytuacje się zdarzają. Nikt osobie, która chce popełnić samobójstwo, nie przeszkodzi - dodał.

Nie chcemy płacić za leczenie

Ponad połowa Polaków jest przeciw wprowadzeniu częściowej odpłatności za usługi publicznej służby zdrowia, nawet jeśli poprawiłoby to jej funkcjonowanie - wynika z sondażu CBOS.

Polacy źle oceniają prezydenta

Ponad połowa Polaków badanych w sondażu CBOS negatywnie ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Równie złe zdanie ankietowani wyrazili na temat Sejmu i Senatu obecnej kadencji.

Ciągnik zmiażdżył auto naszego internauty

Relacja z samego centrum wydarzeń. Auto naszego internauty Marka Sarnowskiego zostało zmiażdżone przez ciągnik. - Kierowca traktora wymusił pierwszeństwo, skręcając na stację benzynową, oczywiście pod prąd - pisze na skrzynkę Kontakt TVN24. Wersję internauty potwierdzają wstępne ustalenia policji.

XIV-wieczne rękopisy w antykwariacie

Zachodniopomorscy policjanci odzyskali rękopisy pochodzące z XIV. Dokumenty zginęły z Archiwum Państwowego w Jeleniej Górze przeszło 14 lat temu. 6 zabytkowych pergaminów znalazło się w Szczecińskim antykwariacie.

Papież przemówił do Tybetańczyków

Po prawie tygodniu od pierwszych starć w Tybecie głos zabrał Benedykt XVI. Papież podkreślił, że z wielkim niepokojem śledzi wydarzenia, jakie mają tam miejsce. Zachęcił wszystkich do dialogu i tolerancji.

Muza egzystencjalistów w Warszawie

- Juliette Greco posiada najcenniejszy klejnot - serce, które bije pod jej czarnym swetrem – powiedział o niej francuski poeta Jean Cocteau. Ona sama wolała mówić, że nie jest okrutna, tylko dzika. Muza egzystencjalistów i wielka gwiazda francuskiej muzyki wystąpi w Warszawie.

Jesteśmy na szarym końcu...

- Polska wciąż jest w ogonie krajów UE, jeśli chodzi o dostęp do szerokopasmowego internetu. Ma go tylko 8,4 proc. Polaków - wynika z opublikowanego w środę raportu Komisji Europejskiej. Gorszy wynik ma tylko Bułgaria.

Pięć lat temu

Decyzja o zaatakowaniu Iraku przez Stany Zjednoczone była konsekwencją zamachów terrorystycznych na Nowy Jork i Waszyngton 11 września 2001 oraz szybkiego obalenia reżimu talibów w Afganistanie. Do ataku jako pretekstu wykorzystano pogłoski o związkach Saddama Husajna, prezydenta Iraku, z Al-Kaidą oraz graniczące z pewnością przypuszczenia zachodnich służb wywiadowczych o posiadaniu przez Bagdad broni masowego rażenia. Ekipa George’a Busha przygotowywała się do inwazji na Irak wiele miesięcy, konstruując koalicję państw gotowych poprzeć, także czynnie, mimo sprzeciwu Francji i Niemiec oraz Rosji i Chin amerykański atak na Saddama. W gronie krajów instynktownie popierających politykę Ameryki znalazła się Polska, która dopiero w tym roku, jesienią 2008 r. chce zakończyć wojskową obecność w Iraku.

Tir wpadł do rowu

Wypadek na trasie Gniezno-Września. - Tir uległ wypadkowi, zjechał do rowu - informuje internautka Daria Pawlak. Na platformę Kontakt TVN24 przesłała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Będziemy płacić wyższą składkę zdrowotną

Chciałbym, żeby składka zdrowotna była podwyższona o jeden procent w 2010 r. - zapowiedział premier Donald Tusk, podczas "Białego szczytu". Dodał jednak, że nie zgodzi się na dopłaty do usług medycznych.

Kuwejt rozwiązał parlament

Emir Kuwejtu Sabah al-Ahmad al-Dżabir as-Sabah rozwiązał w środę jednoizbowy parlament - Zgromadzenie Narodowe - poinformowała w środę telewizja Al-Dżazira. Wybory parlamentarne odbędą się prawdopodobnie w maju.

Zientarski nadal w śpiączce

Trzy tygodnie po tragicznym wypadku, dziennikarz Maciej Zientarski nadal jest nieprzytomny. - Nic się nie zmieniło w stanie jego zdrowia Cały czas jest w śpiączce farmakologicznej i wszyscy czekamy aż się wybudzi - mówi portalowi tvn24.pl dr Andrzej Chmura, który się nim opiekuje

Agent powinien być przystojny

Agent musi umieć nawiązać znajomość i podtrzymać atmosferę wzajemnego zaufania. Kiedy informacja jest ważna z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, granice nie istnieją. Związki emocjonalne z agentem są jednak niedopuszczalne - stwierdził w TVN24 były wiceszef UOP Piotr Niemczyk.

Czołowi politycy zapraszają Dalajlamę

Marszałek Senatu i wicemarszałek Sejmu deklarują, że zaproszą Dalajlamę do polskiego parlamentu. Chęć spotkania się się z duchowym przywódcą Tybetańczyków wyraziła już Kancelaria Prezydenta i premier Donald Tusk.

Niemiecki rząd przyjął projekt Wypędzonych

Niemiecki "Widoczny Znak przeciwko Ucieczkom i Wypędzeniom" powstanie. Rząd Angeli Merkel przyjął jego projekt a szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach uznała we wtorek, że to "mądre i właściwe" postępowanie.

Izrael chce zawieszenia broni

- Nieustannie podejmowane są wysiłki na rzecz długoterminowego porozumienia z radykalnym Hamasem, mimo trwającego ostrzału rakietowego ze Strefy Gazy i ataków odwetowych Izraela - przekonują przedstawiciele izraelskiego resortu obrony.

"Na PiS dybią germańskie hordy"

Propozycje PiS i prezydenta ws. ustawy o ratyfikacji Traktatu są nacechowane złą wolą i wyznaczają w Polsce nową barykadę polityczną - ocenił premier Donald Tusk, w radiu Tok FM. Dodał, że jeśli konieczne będzie referendum, to zostanie ono rozłożone na dwa dni.

"Prezydent Polski straszy Niemcami"

Lech Kaczyński walczy z rządem w imieniu brata i w tym celu używa niemieckiego straszaka - tak niemiecka prasa komentuje poniedziałkowe orędzie polskiego prezydenta. Belgowie piszą o "lękach PiS".

Kraków likwiduje "nieczytelne urzędolenie"

Krakowski magistrat uczy urzędników… języka polskiego. – My naprawdę wiemy, jak pisać do petentów w sposób zrozumiały. Musimy się tylko oduczyć nieczytelnego urzędolenia – mówi portalowi tvn24.pl inicjator szkoleń, Witold Krupiarz, dyrektor jednego z wydziałów.

Trudno się skupić w toalecie

Główną atrakcją jednej z galerii handlowych na portugalskiej Maderze są... toalety. Roznegliżowane manekiny pań i seksowne panów umilają tam chwile zabieganym klientom.

"Biały Szczyt nic nie załatwił"

- Jako obywatelka, pielęgniarka i pacjentka mam wiele obaw. Podczas „Białego Szczytu” nie przedstawiono rozwiązań ani bieżącej sytuacji, ani długofalowej polityki – podsumowała w TVN24 Dorota Gardias, szefowa OZZPiP.