Najnowsze

Najnowsze

"Prezydent musi ratyfikować traktat"

Lech Kaczyński musi ratyfikować Traktat Lizboński, gdyż tylko takie rozwiązanie wynika z konstytucji - powiedział w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Krytykując przy tej okazji orędzie głowy państwa: - Było jak z tabloidu.

Bp Pieronek: Europa dyskryminuje chrześcijan

Coraz częściej chrześcijanie w Europie są dyskryminowani - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" bp Tadeusz Pieronek. Wskazuje przy tym na małżeństwo, któremu odmówiono adopcji, bo z przyczyn światopoglądowych nie akceptują zachowań homoseksualnych.

Do rodziców Madeleine: Sorry

Rodzice zaginionej Madeleine McCann wygrali proces o zniesławienie z dwiema gazetami, które zasugerowały, że byli oni zamieszani w zniknięcie ich córki. Gazety, co wyjątkowo rzadkie w takich przypadkach, zamieściły przeprosiny na pierwszych stronach.

Rośnie i PO i PiS

Od lutego poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrosło o 7 punktów i wynosi 53 procent - wynika z sondażu Gfk Polonia dla "Rzeczpospolitej". Gdyby wybory odbyły się teraz, oprócz PO w parlamencie znalazłoby się tylko Prawo i Sprawiedliwość z 18-proc. poparciem.

Tvn24.pl - 365 dni w sieci

365 dni temu w południe w świat "poszły" pierwsze informacje z portalu tvn24.pl. Strona www przeniosła newsy popularnej stacji telewizyjnej, i nie tylko, do sieci. Rozpoczęte rok temu szaleństwo trwa do dziś.

Jak prezydent pokonał "M jak miłość"

8 mln widzów oglądało w poniedziałkowy wieczór orędzie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jak się dowiedział "Dziennik", "Wiadomości" wydłużono do ponad 29 minut, aby dopasować ramówki TVP 1 i 2 i zmieścić emisje orędzia przed serialem "M jak miłość".

Lygrys z przyszłością

Tata lew, mama tygrisica. Trzymiesięczny Lygrys, bo tak określa się nietypową krzyżówkę, zamieszkał na jednym z osiedli rosyjskiego Jekatierinburga.

Czekoladowe Euro 2008

Do rozpoczęcia mistrzostw europy w piłce nożnej pozostało jeszcze trochę czasu, ale szwajcarscy cukiernicy już rozpoczęli przygotowania do turnieju. Z najlepszej na świecie mlecznej czekolady powstały... maskotki Euro, piłka nożna, a nawet but piłkarski.

Polacy przepijają podwyżki

Nigdy nie wydawaliśmy na alkohol tyle, co w ubiegłym roku, i nigdy nie piliśmy tak dużo - ocenia gazeta "Polska".

B. szef ABW na konfrontacji

W łódzkiej prokuraturze okręgowej, która bada okoliczności śmierci b. posłanki Barbary Blidy ma dojdzie do konfrontacji świadków. Według nieoficjalnych informacji mają stanąć naprzeciw siebie b. szef ABW Bogdan Święczkowski oraz b. szefowie katowickiej delegatury ABW - Rafał Śliwiński i Paweł Żuczek.

Pacjent zapłaci za łóżko i wyżywienie

Najważniejsze ustalenia z kończącego się w środę „białego szczytu” ograniczają się do kilku punktów. Ale wprowadzenie ich w życie rozpocznie prawdziwą rewolucję w służbie zdrowia - zapowiada "Polska".

Wyrok za zakażenie żółtaczką

Sąd Apelacyjny w Łodzi ogłosi w środę wyrok w sprawie zakażenia pacjentów żółtaczką w stacji dializ w Ostrowie Wielkopolskim. Prokuratura zarzuciła pielęgniarce i ordynatorowi stacji sprowadzenie niebezpieczeństwa epidemiologicznego dla 53 pacjentów stacji.

Krauze przerywa milczenie

Od wielu miesięcy Ryszard Krauze nie wypowiadał się w mediach. Zdecydował się przerwać milczenie, aby opowiedzieć "Parkietowi" o planach biznesowych i strategii swoich spółek.

Sokół na gawrony

Na 12 tys. zł częstochowski Urząd Miasta wycenił sezon pracy sokolnika, który ze szkolonymi sokołami i jastrzębiami ma patrolować podjasnogórskie parki i odstraszać gnieżdżące się tam gawrony - pisze "Polska Dziennik Zachodni".

Ostatni dzwonek z dowodami osobistymi

Ponad 47 tys. warszawiaków do tej pory nie wymieniło jeszcze starych dowodów osobistych. Nawet jeśli złożą wnioski dziś, przez co najmniej dwa tygodnie nie będą mieć ważnego dokumentu - pisze "Życie Warszawy".

"Sprawa Pyjasa" od nowa

Jeszcze w tym tygodniu wydam postanowienie o podjęciu na nowo umorzonego śledztwa. Poprowadzi je pion śledczy IPN, któremu przekażę wszystkie materiały i moje ustalenia - ujawnił "Rzeczpospolitej" Krzysztof Urbaniak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie, który od lat prowadził sprawę ustalenia okoliczności śmierci studenta Stanisława Pyjasa.

Jaki będzie "Widoczny znak"

Rząd Niemiec zajmie się w środę koncepcją "Widocznego znaku" oraz wstępną kalkulacją kosztów powstania i funkcjonowania wystawy. Do tych dokumentów, przygotowanych przez Bernda Neumanna, pełnomocnika rządu ds. kultury i mediów, dotarła "Rzeczpospolita".

Możemy pomóc Tybetowi

To nieprawda, że nic nie możemy zrobić, by przerwać tragedię Tybetańczyków. - Zbojkotujmy ceremonię otwarcia olimpiady w Pekinie - proponuje Leszek Blanik, kandydat do złota na chińskich igrzyskach. Gazeta „Metro” przyłącza się do tego apelu: pomóc Tybetowi i poprzeć bojkot może każdy z nas.

Składki na emeryturę i urlop wychowawczy dla samozatrudnionych

Projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przygotowany przez resort pracy przewiduje, że osoby prowadzące firmy i wychowujące dzieci będą mogły na trzy lata zawieszać prowadzenie działalności gospodarczej - pisze "Gazeta Prawna", która dotarła do tego projektu.

Urzędowe telewizje

Marszałek województwa małopolskiego Marek Nawara i prezydent Krakowa Jacek Majchrowski będą mieć swoje telewizje internetowe. Obie mają rozpocząć działalność już za kilka tygodni - zapowiada "Dziennik Polski".

Joaninę przegrali doradcy

Francja i słabo znający się na UE doradcy prezydenta spowodowali, że w unijnym traktacie nie zapisano mechanizmu odwlekania decyzji, o które walczyła Polska - ustaliła "Rzeczpospolita".

Koniec z darmowym leczeniem?

W środę uczestnicy "białego szczytu" maja przedstawić wyniki dotychczasowych prac. Dziennik "Polska" dotarł do raportu, który jest ich wynikiem. Wynika z niego, że nadchodzi koniec epoki darmowego leczenia: będziemy płacić, ale przynajmniej wiedząc za co.

Jacek Kurski wybrał TVN24 zamiast TV Trwam

Wtorek, 18 marca 21:00Reżyser ostatniego prezydenckiego orędzia Jacek Kurski jest pożądanym gościem w mediach. Na tyle, ze na wtorkowy wieczór umówił się na tą samą godzinę w TV Trwam i TVN24. - Dużo się ostatnio dzieje. Kompletnie zapomniałem i przepraszam TV Trwam - tłumaczył się w "Magazynie 24 godziny" telewizji TVN24 poseł PiS.

27. rocznica "wydarzeń bydgoskich"

W środę mija 27. rocznica "wydarzeń bydgoskich" - brutalnego pobicia przez milicję działaczy "Solidarności" i rolników indywidualnych. Gościem obchodów będzie Lech Wałęsa, a honorowym patronatem uroczystości objął marszałek sejmu Bronisław Komorowski.

Niemiecki rząd zatwierdza "Widoczny znak"

Gabinet Angeli Merkel zajmie się w środę projektem "Widoczny Znak" oraz wstępną kalkulacją kosztów powstania i funkcjonowania wystawy, mającej na celu upamiętnienie zjawiska przesiedleń obywateli niemieckich po II Wojnie Światowej - informuje "Rzeczpospolita".

Europejski Trybunał o wolności słowa w Polsce

Państwo polskie naruszyło prawo do wolności wypowiedzi - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka. Poszło o orzeczenie sądu w procesie cywilnym, jaki wydawcy tygodnika "Angora" wytoczyła rodzina wicemarszałka Sejmu Andrzeja Kerna w sprawie rzekomego porwania jego córki. Wydawca "Angory" otrzyma od Skarbu Państwa prawie 12 tysięcy euro.

Krótsza Droga Krzyżowa papieża

Włoskie i francuskie media spekulują na temat kondycji Benedykta XVI. Jak wynika z ich doniesień papież nie przejdzie w tym roku całej trasy Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Koloseum.

Rosjanie o "Katyniu": dziękujemy za uczciwy film

Andrzej Wajda i jego film "Katyń" ciepło przyjęci w Moskwie. - Chciałbym jako widz podziękować za uczciwy film - mówił po projekcji bliski Siergiej Jastrzembski, współpracownik rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

Czterej ranni policjanci już w warszawskim szpitalu

Czterech spośród 28 policjantów, którzy zostali ranni podczas zamieszek w Kosovskiej Mitrovicy, dotarło wieczorem do Polski. - Żadnemu z rannych Polaków już nic nie zagraża - mówił tuż po wylądowaniu samolotu wicepremier Grzegorz Schetyna, który przyleciał razem z policjantami.