Najnowsze

Najnowsze

Wyzwoleńcza Armia Kosowa zabijała cywilów

Do zbrodni dochodziło zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu w 1999 wojny w Kosowie - ustalili dziennikarze BBC News. Cywile - Serbowie, Romowie i etniczni Albańczycy - byli porywani i torturowani. Część z nich następnie zabijano. Taki los mógł spotkać nawet 2 tys. osób, uznawanych nadal za zaginione.

Hieny szabrują domy we Włoszech

Włoska Abruzja nie uporała się jeszcze ze skutkami potężnego trzęsienia ziemi, a tymczasem musi zmierzyć się już z kolejną plagą: złodziei, którzy plądrują opuszczone domy. Z gruzowisk wydobywane są kolejne ciała, a szanse na wydobycie kogoś żywego są już bliskie zeru. Sytuację zaogniają również politycy, którzy oskarżają się nawzajem o prowadzenie kampanii wyborczej kosztem ofiar.

Jest następca Topolanka

Zdymisjonowanego Mirka Topolanka zastąpi w czeskim rządzie dotychczasowy prezes Czeskiego Urzędu Statystycznego Jan Fischer. Prezydent Vaclav Klaus nominował go w czwartek na stanowisko premiera Czech. Kandydatura Fischera to owoc kompromisu dwóch największych partii. Swoje poparcie dla nowego kandydata wyraziła Komisja Europejska.

„Nie obrażamy się na posłów, którzy odeszli”

- To była bolesna decyzja, ale mamy zasady, których musimy przestrzegać – tak Jarosław Kaczyński wyjaśnił odebranie Janowi Libickiemu poznańskiej „jedynki”. W proteście trójka parlamentarzystów PiS oddała legitymacje. - Nie obrażamy się o to, liczymy na moment zastanowienia – stwierdził prezes PiS.

Putin w cerkwi niemile widziany

Część prawosławnych mieszkańców Moskwy jest oburzona. Wierni z parafii Świętej Trójcy na Worobiowych Gorach protestują przeciwko wywieszaniu w cerkwi portretów polityków. Oprócz premiera Putina, w świątyni zawisły wizerunki burmistrza stolicy Jurija Łużkowa i feldmarszałka Michaiła Kutuzowa.

Polska nie będzie sądzona za Rospudę

Polska nie będzie sądzona przed Trybunałem Sprawiedliwości za obwodnicę Augustowa, która miała biec przed unikatową dolinę Rospudy. Komisja Europejska wycofała wniosek po zapewnieniach rządu, że obwodnica nie doprowadzi do zniszczenia doliny Rospudy, bo został wytyczony nowy przebieg trasy.

Żądają ustąpienia prezydenta - "judasza polityki"

W Gruzji nadal wrze. Ponad 150 tys. przeciwników prezydenta Micheila Saakaszwilego wyszło na ulice Tbilisi. Protestujący zgromadzeni przed gmachem parlamentu domagają się ustąpienia głowy państwa i ogłoszenia wcześniejszych wyborów. Tymczasem, jak podaje agencja AFP, 60 opozycjonistów trafiło w nocy ze środy na czwartek do aresztu. Władze zaprzeczają tym doniesieniom.

Ponad 30 ton "lewego" spirytusu

Policjanci przejęli 33 tysiące litrów, czyli ponad 30 ton odkażonego 97-procentowego spirytusu. Zlikwidowali "oczyszczalnię" i kanały dystrybucji, zatrzymali też sześć osób zajmujących się odkażaniem i sprzedażą "lewego" alkoholu, którego wartość oszacowano na prawie 2 mln złotych.

Koniec polskich misji ONZ

Wraz z końcem 31. zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Libanie, skończy się udział naszych żołnierzy w oenzetowskiej misji UNIFIL. Oficjalnie potwierdził to w czwartek szef MON Bogdan Klich podczas wizyty w Libanie. 31. zmiana skończy służbę w październiku br.

Miłość, śmierć i wino truskawkowe

Do odległej, beskidzkiej wioski przyjeżdża człowiek, który nosi pewną tajemnicę – tak rozpoczyna się "Wino truskawkowe", filmowa adaptacja prozy Andrzeja Stasiuka. - Ten film to wejście na inny bieg, do świata Stasiuka - opowiadał w TVN24 Maciej Stuhr, który zagrał w filmie Dariusza Jabłońskiego. "Wino truskawkowe" 8 maja wchodzi do kin.

Wychodzą z PiS. "To nie decyzja polityczna, a sprawa honoru"

Marcin i Jan Libiccy oraz Jacek Tomczak oddają legitymacje Prawa i Sprawiedliwości. To protest przeciwko środowej decyzji Komitetu Politycznego PiS. Uznał on, że "jedynką" na wielkopolskiej liście partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego nie będzie Libicki senior. - Nie możemy godzić się na podwójne standardy w partii - argumentowali politycy na konferencji prasowej.

Terroryści na amerykańskich serwerach

Islamscy ekstremiści znaleźli dobrego dostawcę usług internetowych. Jest solidny, tani i przyjmuje karty kredytowe. Znajduje się w USA, w kraju przewodzącym w walce z terroryzmem.

Bóbr pomieszkał w garażu

Do garażu w Łosiewicach na Mazowszu zabłąkał się bóbr. Przestraszone zwierzę tkwiło w kącie, nie można go było w żaden sposób wywabić. Zdjęcia niecodziennego gościa wysłała na skrzynkę Kontakt TVN24 pani Renata.

Rowerzystka z pięcioma promilami

Jechała po szosie, zataczała się i spadała z roweru. Mieszkańcy Wilczęt (woj. warmińsko-mazurskie) zdjęli ją z roweru i wezwali policję. Mundurowym 52-letnia Irena S. tłumaczyła, że jest zupełnie trzeźwa, a miała, jak się okazało 5 promili alkoholu w organizmie. Teraz rekordowa rowerzystka stanie przed sądem.

Osama bin Laden - niewinny

Holandia jest krajem, który zaskakuje nie tylko osoby lubiące miękkie obuwie. Sporą niespodziankę może sprawić medialne poczucie sprawiedliwości Holendrów, którzy uznali terrorystę nr 1 na świecie za... niewinnego.

Karnowski: założyli mi kaganiec

Do 20 kwietnia Jacek Karnowski będzie musiał zapłacić 35 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Jeśli nie, może trafić do aresztu. W czwartek prezydent Sopotu po raz kolejny musiał stawić się w gdańskiej prokuraturze, rozszerzono jeden z zarzutów. Wyszedł z budynku po około dwóch godzinach, ale z dziennikarzami nie chciał rozmawiać. - Zostałem pouczony by nie gadać za dużo - tłumaczył.

Prokurator rezygnuje

Leszek Pruski nie będzie dłużej pracował w ministerstwie sprawiedliwości. W czwartek prokurator złożył wypowiedzenie na ręce szefa resortu Andrzeja Czumy. Już w środę wieczorem minister stwierdził, że nie wyobraża sobie, by Pruski dalej zajmował stanowisko wicedyrektora kadr w MS. Media donosiły, że prokurator oskarżał w stanie wojennym opozycjonistów.

Zmarł przed komputerem

Życie w otoczeniu nowoczesnych technologii bywa niebezpieczne. Dla pracownika Tata Consulting Services zakończyło się wręcz tragicznie. Jego ciało odnalazł kolega - zwęglone, w pozycji siedzącej, tuż przed spalonym notebookiem.

Po pożarze autobusu sprawdzą wszystkie warszawskie Solarisy

- Kierownicy oddziałów dostali polecenie sprawdzenia wszystkich pojazdów tego typu - ujawnił tvnwarszawa.pl Adam Stawicki, rzecznik MZA. To efekt pożaru Solarisa na Trasie Łazienkowskiej. - Prawdopodobnie wybuch ognia spowodował wyciek paliwa lub pęknięty przewód - mówił w środę w studiu TVN Warszawa Janusz Ciepieńko z MZA. Sprawę bada specjalna komisja.

Biczują się do krwi

Setki biczowników uczestniczyły w tradycyjnym pochodzie w stolicy Filipin Manilii. Okładając się po plecach chcieli odkupić swoje grzechy tuż przed rozpoczęciem obchodów Triduum Paschalnego.

Bmw roztrzaskało się na słupie

Tragiczny wypadek na ulicach Krakowa. Rozpędzone bmw z ogromną siłą uderzyło w przydrożny słup. Nie żyją dwóch mężczyzn, a kobieta - inna pasażerka pojazdu - walczy o życie w szpitalu. O wypadku poinformował internauta na platformę Kontakt TVN24.

Order już odesłany pocztą

- Chcę być solidarna z człowiekiem, który jest tłuczony młotkiem przez głowę, w tym przez prezydenta własnego państwa - mówiła Ewa Milewicz, tłumacząc, dlaczego zwraca order. Dziennikarka "Gazety Wyborczej twierdzi, że odznaczenie już odesłała do pałacu pocztą.

Wpadłeś w dziurę? Wywalcz odszkodowanie!

- A gdyby na drodze leżał człowiek, to też by pan go przejechał? - pytała policja, gdy wpadłem w dziurę na drodze – pisze internauta Bogdan. Jednak, gdy uszkodzimy auto po wjechaniu w drogowy krater, nie jesteśmy bezbronni. Można walczyć o odszkodowanie.

"To IPN jest jak czyrak"

Nadanie Lechowi Wałęsie statusu pokrzywdzonego to - według Jana Żaryna - wrzód na ciele IPN. Jednak to Instytut, jak chcą niektórzy, przysparza społeczeństwu "problemów zdrowotnych".- IPN jest czyrakiem dla tylnej części ciała, na której się najczęściej siedzi i to bardzo utrudnia siedzenie - diagnozuje w RMF FM Władysław Frasyniuk. Jego zdaniem wypowiedzi pracowników IPN-u, takie jak Żaryna, świadczą o tym, że nazwanie ich przez prezydenta ludźmi odważnymi "było nieprzyzwoite".

Dzieci z Francji ranne pod Legnicą

Dziesięć osób, w tym ośmioro dzieci, zostało rannych w zderzeniu autokaru z TIR-em na autostradzie A-4 pod Legnicą. Kierowca autokaru, którym jechały dzieci w wieku 11-17 lat, uderzył w tył hamującej ciężarówki. Droga w kierunku Wrocławia jest całkowicie zablokowana. Dzieci jechały ze Strasburga do Krakowa.

Szef policji paradował z tajnymi dokumentami

W Wielkiej Brytanii zatrzymano 12 osób podejrzanych o terroryzm i związki z Al-Kaidą. Według mediów – z aresztowaniami trzeba było się pospieszyć, ze względu na niefrasobliwość urzędnika Scotland Yardu. Dwa dni temu tajne dokumenty dotyczące akcji sfotografowano w rękach komisarza wydziału antyterrorystycznego. Można było odczytać z nich m.in. nazwiska wytypowanych do zatrzymania.

Rozpoczyna się Triduum Paschalne

Cheścijanie na całym świecie rozpoczynają w czwartek obchody Triduum Paschalnego. Kościół wspomina tym samym najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: ustanowienie Eucharystii, mękę i śmierć Chrystusa oraz Jego zmartwychwstanie.

Mołdawia wyrzuca Rumunów

Od czasu wyborów parlamentarnych w Mołdawii nie ustają niepokoje. Z jednej strony trwają protesty przeciwko komunistom, z drugiej władze "żegnają" kolejnych obywateli Rumunii. Po ambasadorze czas na dziennikarzy, informuje w czwartek rosyjska agencja RIA-Nowosti. Podczas, gdy we wtorek nie pozwolono na wjazd 19 dziennikarzom, trzech właśnie wydalono z kraju.