Najnowsze

Najnowsze

Cimoszewicza pomysły na szefowanie

Włodzimierz Cimoszewicz nadal twardo walczy o stanowisko sekretarza generalnego Rady Europy. Jednak oprócz podróży i rozmów z delegacjami ma również konkretny plan, co chciałby jako szef RE zrobić. Mówi o nim w wywiadzie dla dziennika "Polska The Times".

Rosjanie będą sadzić ziemniaki w kosmosie

Kosmonauci z Rosji wybrali ziemniaka, który ma być uprawiany na Marsie. Zdecydowali się na warzywo z Peru, kraju, w którym rośnie 4 tysiące gatunków różnych kartofli. Teraz ziemniak przejdzie serię testów naukowych w kosmosie.

Talibowie obcięli palce wyborcom

Talibowie nie rzucają słów na wiatr. W Afganistanie obcięli palce dwóm wyborcom, realizując swe wcześniejsze groźby "karania" ludzi, którzy wzięli udział w czwartkowych wyborach prezydenckich.

Erika Steinbach: Nie pozwolimy odebrać sobie wolności

Erika Steinbach zasiądzie w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie"? Na to wskazuje jej przemówienie inaugurujące Dzień Stron Ojczystych, doroczną imprezę Związku Wypędzonych (BdV). - Wypędzeni pokazali, że są trwałym elementem niemieckiego społeczeństwa, także pod względem politycznym – stwierdziła przewodnicząca organizacji. Na zjeździe przemawiała też kanclerz Niemiec, dziękując Steinbach za wkład w powstanie centrum przeciwko wypędzeniom.

Grali na gitarach... bez gitar

Konkurs gry na gitarze bez gitary - to nie żart. Takie właśnie zawody rozegrano niedawno w Finlandii. Zawodnicy mieli za zadanie jak najwierniejsze odwzorowanie gry na instrumencie tańcząc przy tym i wykonując ruchy charakterystyczne dla gitarzystów.

Zamordowana modelka zidentyfikowana po piersiach

Modelkę Playboya Jasmine Fiore znaleziono nagą i martwą w walizce. Zabójca postarał się, by dziewczyny nie dało się zidentyfikować po uzębieniu ani odciskach palców. Śledczy ustalili jej tożsamość dopiero po... seryjnym numerze na silikonowych implantach w piersiach.

Żołnierz przeprasza za masakrę w Wietnamie

Porucznik William Calley, skazany za masakrę w My Lai podczas wojny wietnamskiej, po raz pierwszy publicznie przeprosił za swoje czyny. W 1968 roku amerykańscy żołnierze zamordowali w tej wiosce około 500 mężczyzn, kobiet i dzieci.

Komisja ds. Olewnika chce przesłuchać Kalisza

Sejmowa komisja badająca okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika chce przesłuchać Ryszarda Kalisza - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Przesłuchania polityków, których nazwiska pojawiają się w tej sprawie, mają się rozpocząć jeszcze we wrześniu.

Zapłacą restauratorom za fałszywy alarm?

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o wywołanie w piątek fałszywego alarmu bombowego na wrocławskim Rynku. To 47-letni mężczyzna i jego 16-letniego syn. Restauratorzy, którzy w wyniku ewakuacji całego Rynku, musieli zamknąć swoje lokale, teraz żądają odszkodowań - informuje RMF FM.

Diabelscy tancerze walczą na ulicach

Diabelscy demonstranci na ulicach Peru. Tym razem nie są to robotnicy czy pięlęgniarki, ale tancerze, którzy walczą o swoje narodowe dziedzictwo - taniec "La Diabla". Za "swój" uznają go także inne kraje Południowej Ameryki.

Super-sprzęt Lecha Kaczyńskiego

Lech Kaczyński stawia na innowacyjność. Kancelaria Prezydenta kupuje specjalistyczny sprzęt foto-wideo, który będzie kosztował prawie 90 tys. złotych.

17-latek po narkotykach śmiertelnie potrącił kobietę

Policja aresztowała 17-latka, który w piątek wieczorem w Warszawie śmiertelnie potrącił młodą kobietę. - Mężczyzna kierował pojazdem pod wpływem narkotyków, a co gorsza nie posiada prawa jazdy - powiedział portalowi tvnwarszawa.pl rzecznik stołecznej komendy. Chłopak przebywa w policyjnym areszcie, grozi mu 12 lat więzienia.

Bill wędruje, USA w gotowości

Władze stanu Massachusetts ogłosiły stan podwyższonej gotowości i przygotowują się na nadejście potężnego huraganu Bill, który w sobotę znalazł się w pobliżu amerykańskich wybrzeży. Jego wiatry osiągają prędkość 165 km/h.

Kadafi przyjął terrorystę z Lockerbie

Przywódca Libii przyjął zwolnionego ze szkockiego więzienia zamachowca z Lockerbie - Abdelbaseta Alego al-Megrahiego. Podczas katastrofy samolotu PanAm zginęło w 1988 roku 270 osób. Al-Megrahi w 2001 roku za udział w zamachu został skazany na dożywocie. Teraz zwolniono go "ze względu na stan zdrowia".

Nieoczekiwane spotkanie dwóch Korei

W sobotę w Seulu nieoczekiwanie doszło do pierwszego od niemal dwóch lat spotkania wysokiej rangi przedstawicieli zwaśnionych państw koreańskich. Delegacja północnokoreańska spotkała się z południowokoreańskim ministrem ds. zjednoczenia Hiun In Tekiem. Pretekstem do wizyty było złożenie hołdu zmarłemu byłemu prezydentowi Kim De Dzungowi.

Putin wśród ruin elektrowni, oficjalna liczba ofiar rośnie

W Moskwie w sobotę rano poinformowano o odnalezieniu kolejnych 17 ciał ludzi, którzy zginęli w poniedziałkowej katastrofie w Sajańsko-Szuszeńskej Elektrowni Wodnej na południu Syberii. Oficjalna liczba ofiar wzrosła więc do 64 osób. Nadal trwają poszukiwania kilkunastu osób, uznawanych za zaginione.

Szuka go Interpol, zostanie ministrem?

Buenos Aires uznało desygnowanie na ministra obrony Iranu Ahmada Vahidiego, za "afront wobec argentyńskiego wymiaru sprawiedliwości". Vahidi jest bowiem poszukiwany przez Interpol za domniemany udział w zamachu w Argentynie w 1994 roku. , w którym zginęło 85 osób.

Pozwali Air France za katastrofę Airbusa

Rodzina Clary Amado, pasażerki Airbusa A330, który w czasie lotu z Brazylii do Francji spadł 1 czerwca do Atlantyku, pozwała linie lotnicze Air France. Chce w ten sposób wymóc na przewoźniku, by ujawnił informację, co było przyczyną katastrofy.

Kieszonkowe po polsku

Polscy rodzice w ogóle nie uczą swoich dzieci oszczędzania - wynika z najnowszego badania "Maluchy 2009". Powód? Kieszonkowe dają nieregularnie, a wiedząć, że ich dzieci wydadzą je od razu, przede wszystkim na słodycze - nic z tym nie robią.

Chcą rozliczyć Piskorskiego za... majątek

Nie ma chętnych na kupno kamienic należących do Stronnictwa Demokratycznego. Jeśli SD nie sprzeda ich do końca roku, grozi mu nawet wykreślenie z rejestru partii. Nowi partyjni koledzy Pawła Piskorskiego mówią "dość" i chcą go rozliczyć za szefowanie Stronnictwu - pisze "Rzeczpospolita".

Palikot za prezydenta chce odsłonić pomnik

Poseł PO Janusz Palikot zapowiada, że w sobotę w Krasnobrodzie odsłoni pomnik powstańców styczniowych. Jak twierdzi, zrobi to za prezydenta, który zaaferowany jest "sprawami wagi urlopowej". Wizyta kontrowersyjnego polityka PO nie podoba się jednak tamtejszemu burmistrzowi, który wycofał się ze współorganizowania lokalnej imprezy.

O. Tadeusz Rydzyk przeprasza

Boże, jeżeli komukolwiek robię przykrość, temu ojcu Michałowi czy komukolwiek, to przepraszam bardzo. Pomyłka. To nie tak. Ja sobie żartowałem! - w taki sposób o. Tadeusz Rydzyk tłumaczył się na antenie Radia Maryja ze swojej wypowiedzi o Murzynie.

Sklepowe ceny pod okiem ministra

Ceny mięsa i mleka pod lupę urzędników trzech ministerstw i UOKiK. W sklepach mają oni zbadać, czy nie za dużo płacimy za żywność. Jeśli tak - napiętnują to w prasie i telewizji - to pomysł szefa resortu rolnictwa Marka Sawickiego z PSL. A koalicyjna PO już sobie drwi - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jeździsz służbowym autem? Sprawdzą cię!

Używasz służbowego auta do prywatnych wojaży? Mniej się na baczności: ministerstwo Finansów chce, by policja kontrolowała kierowców firmowych samochodów. Powód? Chodzi oczywiście o pieniądze.

Szczygło: problemów z wnioskami jest więcej

Wicepremier Schetyna wycofuje nominacje generalskie i zapowiada, że więcej wniosków nie złoży. - To dziecinne i niezgodne z prawem - mówi w "Faktach po Faktach" TVN24 Aleksander Szczygło i przyznaje: problemów z wnioskami w MSWiA jest więcej. Tym razem - z nominacjami na pierwszy stopień oficerski.

Opozycja chce zbojkotować pierwsze posiedzenie Sejmu

Czy pierwsze posiedzenie Sejmu po parlamentarnych wakacjach odbędzie się bez udziału posłów PiS i SLD? Tak przynajmniej zapowiadają. Powód? Opozycja chce w ten sposób zaprotestować przeciwko decyzji p.o prezesa TVP Piotra Farfała, który wykreślił z ramówki transmisje z Wiejskiej - pisze "Dziennik".

Wstrząsające warunki w stajni. Będą zarzuty?

Skrajnie zaniedbane, wychudzone, z ropiejącymi ranami - tak wygląda kilkadziesiąt koni trzymanych w stadninie w Prądzewie niedaleko Łęczycy (łódzkie). Dziesięć z nich już zostało zabranych przez Pogotowie i Straż dla Zwierząt w Trzciance. Policja bada, czy właściciel stadniny złamał prawo. - Nie ma żadnych drastycznych warunków, konie są zadbane - twierdzi właściciel.

Wnuk Mołotowa broni dziadka

Wnuk byłego radzieckiego ministra spraw zagranicznych Wiaczesława Mołotowa, Wiaczesław Nikonow, broni podpisanego przed 70 laty przez jego dziadka układu z hitlerowskimi Niemcami.

"Rozumiem, że Schetyna chciałby oficerom zrobić dobrze"

Spór na linii BBN-MSWiA nie słabnie. Aleksander Szczygło zarzuca ministrowi Schetynie, że ten nie panuje nad resortem i kłamie na temat kandydatów, których chciał nominować na generałów. Wicepremier odpiera ataki otoczenia prezydenta i opozycji. A ta mówi coraz ostrzej. - Rozumiem, że Schetyna chciałby zrobić dobrze niektórym oficerom - ocenia Paweł Poncyliusz z PiS. - Ale tak nie można - dodaje.