Najnowsze

Najnowsze

"Al-Kaida się odbudowuje"

Serią coraz bardziej krwawych zamachów w północnym Iraku Al-Kaida udowodniła, że się odbudowuje, uważa dowódca sił amerykańskich w regionie gen. Robert Caslen. We wtorek władze Kuwejtu poinformowały o zatrzymaniu powiązanej z Al-Kaidą grupy, która planowała zamach na amerykańską bazę wojskową w tym kraju.

MON: Żołnierze czekali, bo "procedury trwają"?

- Procedury w tak dużej międzynarodowej operacji wymagają czasu, dochodzą do tego kwestie odległości - wiceszef MON odpowiada na wątpliwości premiera do przebiegu akcji polskich wojsk w Afganistanie. - Reakcja polskich śmigłowców wydaje się spóźniona – komentował wcześniej Tusk i zażądał wyjaśnień od szefa MON.

Przetrzymała książkę, bo wybuchła II wojna

Nie zatopienie w wannie, nie pożar domu, nie żarłoczny czworonóg - Iris Chadwick miała znacznie lepsze wytłumaczenie, dlaczego przetrzymała książkę wypożyczoną z biblioteki. Zwrot uniemożliwił jej bowiem wybuch II wojny światowej. Partyturę musicalu zwróciła dopiero po 70 latach.

Szukają recept Jacksona

Śledczy prowadzący dochodzenie przeciw osobistemu lekarzowi Michaela Jacksona, Conradowi Murrayowi, przeszukali jedną z aptek w Las Vegas - podał portal www.tmz.com. Sprawa ma związek ze śmiercią króla popu.

USA: wypuścić Aung San Suu Kyi

"Natychmiastowego i bezwarunkowego wypuszczenia" uwięzionej w Birmie noblistki Aung San Suu Kyi domaga się prezydent USA Barack Obama. Wcześniej sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła, że przywódczyni birmańskiej opozycji "nie powinna była być sądzona ani skazana".

"Najlepsi odchodzą pierwsi"

Żołnierze polscy, amerykańscy i afgańscy z honorami pożegnali w bazie Ghazni poległego kapitana Daniela Ambrozińskiego. - Najlepsi odchodzą pierwsi - powiedział dowódca Polskich Sił Zadaniowych "White Eagle" płk Rajmund Andrzejczak.

Graś: Nie mamy rozpoznania i śmigłowców

Brak rozpoznania i brak wsparcia śmigłowców. Zdaniem rzecznika rządu, Pawła Grasia, właśnie takie są główne bolączki polskiej armii, która stacjonuje w Afganistanie. Graś - wypowiadając się o ostatniej krwawej bitwie między Polakami a talibami - tłumaczył, że trzeba zbadać, czy właściwe są priorytety MON i sztabu generalnego.

Znajdują ciała kolejnych górników

Ratownicy odnaleźli już ciała dziewięciu spośród 20 górników, zaginionych po poniedziałkowym wybuchu w głębinowej kopalni węgla brunatnego Handlovej w środkowej Słowacji.

Irańczycy idą na rękę Paryżowi

Francuska dyplomacja może obwieścić mały sukces. Irańskie władze wypuściły z więzienia pracownicę ambasady Francji w Teheranie i dały do zrozumienia, że warunkowo zwolnić mogą także więzioną od 1 lipca w tym kraju Francuzkę Clotildę Reiss.

Przepisy kontra choroba

Od lekarzy usłyszał wyrok - ma złośliwy nowotwór płuc. Z powodu choroby musiał przerwać pracę w kopalni. Liczył jednak na wcześniejszą emeryturę. Nie dostał jej, bo przepracował niepełne 25 lat. Zabrakło mu 15 dni.

Trzy ofiary, strażacy walczą z wyciekiem paliwa

Trzy osoby, w tym jedno dziecko, zginęły w wyniku czołowego zderzenia osobowej skody i cysterny. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa w miejscowości Rychnowska Wola (woj. warmińsko-mazurskie). Ruch odbywa się wahadłowo.

Kto do garów?

Kto powinien zarabiać na utrzymanie domu?A kto się nim lepiej zajmie? I czy będzie z tego czerpać satysfakcję? Opinie męskiej części polskiego społeczeństwa na ten temat prezentuje najnowszy sondaż Ipsos. Wyniki potwierdzają stereotypy.

Drewno i gaz dzielą Finów i Rosjan

O współpracy w przemyśle drzewnym i problemach ekologii Morza Bałtyckiego rozmawiali prezydenci Rosji Dmitrij Miedwiediew i Finlandii Tarja Halonen, podczas spotkania w Soczi, nad Morzem Czarnym. Tak przynajmniej przekonywał doradca Miedwiediewa ds. polityki zagranicznej Siergieja Prichodźko.

Greenpeace ukamieniuje... Morze Północne

Greenpeace - organizacja przez jednych uważana za obrońców środowiska, a przez innych za ekoterrorystów rozpoczęła kolejną kontrowersyjną akcję. U wybrzeży Szwecji, ekolodzy wrzucają głazy do Morza Północnego, by udaremnić poławianie ryb włokiem.

Putin na Westerplatte - Tusk docenia

- Fakt, że Rosjanie uznali, że 1 września należy czcić na Westerplatte jest z punktu widzenia Rosjan na pewno krokiem dość znaczącym i symbolicznym gestem - ocenił premier Donald Tusk zapowiedzianą wizytę Władimir Putina w Polsce.

Przyjaciel Olewnika na wolności

Jacek Krupiński, przyjaciel rodziny porwanego Krzysztofa Olewnika, wyszedł już z aresztu. - Mam zamiar udowodnić swoją niewinność. Nie spodziewałem się, że będę musiał to robić po tym, co spotkało mnie przez ostatnie osiem lat - powiedział wychodząc z aresztu w Sztumie. Opuścił go decyzją Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który uznał, że prokuratura nie przedstawiła żadnych nowych dowodów przestępstwa, żeby dłużej pozostawał w areszcie.

Ich trudną miłość przerwała policja...

Miało być taki pięknie... Para Belgów, 29-letni Steve D. i 15-letnia Chloe, przyjechali do Polski, bo w ojczyźnie nie mogli sobie życia ułożyć. W miasteczku nad jeziorem wynajęli mieszkanie, kupili psa... Ich szczęście nie trwało jednak długo: wszystko zepsuła policja, która zatrzymała Stevena. Był poszukiwany międzynarodowym listem gończym - za porwanie nieletniej.

Oficer Wehrmachtu skazany za zbrodnie wojenne

Ponad 60 lat czekał na osądzenie oficer Wehrmachtu odpowiedzialny za śmierć włoskich cywilów podczas II wojny światowej. 90-letni Josef Scheungraber resztę swojego życia spędzi w więzieniu.

Sześć lat za negowanie Holokaustu

Horst Mahler, niegdyś lewak - dziś zagorzały neonazista, najbliższe sześć lat spędzi w niemieckim więzieniu za negowanie Holokaustu i podżeganie do nienawiści rasowej. Niemiec przegrał apelację w Niemieckim Trybunale Federalnym.

Tworzą zastępy "przebudzonych bojowników"

Amerykanie chcą powtórzyć w Afganistanie strategię, która przyniosła sukces w Iraku. "The Wall Street Journal" opisuje, że przedstawiciele władz Afganistanu, przy współpracy z Amerykanami, werbują do walki z talibami bojowników plemiennych z najbardziej niebezpiecznych prowincji kraju.

Znaleźli ciało kapitana. Wojsko o szczegółach starcia z talibami

Kilkadziesiąt godzin wiary w cud. Że polski żołnierz, który "zaginął" po ostrzale swego patrolu gdzieś się ukrywa. Że ostatecznie może został porwany przez talibów... Ale nocne poszukiwania przyniosły inny scenariusz. Najgorszy. Kapitan Daniel Ambroziński nie żyje. Pozostawił żonę i córkę. Miał 32 lata. W imieniu rządu kondolencje złożył premier Donald Tusk.

Reklama, która zbulwersowała Biały Dom

"Córki prezydenta Obamy dostają w szkole zdrowe obiady. Dlaczego ja nie?" mówi z nowego plakatu reklamowego amerykańskiej organizacji charytatywnej uśmiechnięta 8-letnia dziewczynka. Biały Dom ostro zareagował przeciw wykorzystaniu wizerunku córek prezydenta USA w reklamie. - Zadzwonili i powiedzieli: proszę zdjąć plakaty.

Pod trzylatkiem zapadła się droga

Koparka, kilkudziesięciu robotników i ratowników - takie sprzętu użyli ratownicy do wydobycia ze studzienki kanalizacyjnej małego... słonia. Trzyletni maluch, o znacznych rozmiarach, zapadł się i utknął w jezdni w miejscowości Rayong w Tajlandii. Okazało się, że jest za ciężki, by poruszać się po "normalnych" drogach.

Siostra JFK nie żyje

W wieku 88 lat zmarła Eunice Kennedy Shriver, siostra zamordowanego w 1963 r. prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego. Kennedy Shriver całe życie angażowała się w pracę z niepełnosprawnymi.

"Handlarz Śmiercią" wyjdzie na wolność?

Władze amerykańskie nie dostaną w swoje ręce słynnego handlarza bronią, Rosjanina Wiktora Buta. Sąd w Tajlandii odmówił bowiem ekstradycji "Handlarza Śmiercią". Waszyngton chciał go sądzić za dostawy broni dla kolumbijskich rebeliantów. Jeśli Amerykanie nie złożą apelacji, za trzy dni But może już być na wolności.

Warszawa: operacja Madonna

Warszawa szykuje się na koncert Madonny. W sobotę komunikacja w stolicy ulegnie niemal całkowitej reorganizacji. Od godziny 16.00 dla samochodów zamknięte zostaną niektóre drogi. W ramach rekompensaty przez cały wieczór i noc funkcjonować będą dodatkowe linie autobusowe i tramwajowe, częściej będzie jeździć także metro. Porządku zaś pilnować będzie kilkuset funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

Tajfun zabija, błoto grzebie ludzi

Ponad 80 osób zmarło po przejściu w Azji potężnych tajfunów. Kolejnych 100 ludzi mogło zostać pogrzebanych pod zwałami ziemi, która osunęła się na skutek ulewnych deszczów - podano we wtorek. Żywioł dotknął prawie 9 milionów Chińczyków, mieszkających w czterech nadmorskich prowincjach - poinformował Pekin.

Niesiołowski ma przeprosić Mularczyka

Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski z PO ma przeprosić Arkadiusza Mularczyka z PiS za słowa, że wyciągał on z IPN "fałszywe oświadczenia", czym skompromitował się "jako adwokat, jako polityk i jako człowiek". Niesiołowski wpłacić ma 10 tys. zł na cel społeczny.