Najnowsze

Najnowsze

Aresztowany po 41 latach

Mężczyzna oskarżany o uprowadzenie amerykańskiego samolotu na Kubę został aresztowany w Nowym Jorku. Zdaniem Amerykanów Luis Armando Pena Soltren w 1968 roku porwał samolot Pan Am.

Mandat za "dymek" w pracy, czyli... w kabinie TIR-a

Palenie w samochodzie teoretycznie nie jest w Kanadzie zakazane. Teoretycznie. Czym różni się teoria od praktyki boleśnie przekonał się ostatnio pewien kanadyjski kierowca TIR-a. W jego przypadku "palenie w samochodzie" było paleniem w miejscu pracy.

Chavez do Obamy: Nie zasłużyłeś

- Komitet Noblowski zapomniał o determinacji Obamy do dalszej walki w Iraku i Afganistanie - napisał w niedzielę przywódca Wenezueli Hugo Chavez, dołączając tym samym do grona tych, którzy nie zgadzają się z decyzją o uhonorowaniu prezydenta USA Pokojową Nagrodą Nobla.

Brazylijskie slumsy płoną

Panika i chaos. Ludzie uciekający po dachach, albo rozpaczliwie ratujący swój dobytek. Tak wyglądała w niedzielę jedna z dzielnic slumsów brazylijskiego Sao Paulo. Wszystko przez gigantyczny pożar. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

Cimoszewicz nie do rządu, bo chce do Pałacu

Dlaczego Włodzimierz Cimoszewicz, mimo zaawansowanych rozmów z premierem, nie znalazł się w rządzie? - Bo chciał gwarancji, że będzie mógł kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - dowiaduje się "Dziennik Gazeta Prawna". Donald Tusk powiedział "nie".

Przeszczepiono mu płuca z rakiem. Zmarł

Lekarze powiedzieli mu, że umrze w ciągu dwóch lat, jeśli nie otrzyma nowych płuc. Matthew Millington miał, jak mu się wówczas wydawało, wielkie szczęście. Znalazł się dawca. Przeprowadzono przeszczep. Pół roku później okazało się, że popełniono błąd. Tragiczny. Brytyjczykowi przeszczepiono płuca zarażone rakiem. Po roku od operacji zmarł.

Coraz więcej niezadowolonych. Chcemy wyborów

47 procent Polaków chce wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Jeszcze trzy miesiące temu zwolenników takiego kroku było tylko 32 procent.

We wtorek rząd w komplecie?

Żaden z kandydatów na nowych ministrów nie odmówił premierowi. Trwają ostatnie ustalenia i rozmowy. Jak donosi "Rzeczpospolita", w poniedziałek lub we wtorek Donald Tusk spotka się z Jerzym Millerem, wojewodą małopolskim, typowanym na szefa MSWiA. - We wtorek rząd znów będzie w komplecie - zapewniał w rozmowie z gazetą ustępujący rzecznik rządu Paweł Graś.

Kamiński żegna się z Biurem. A PO się boi

Sześć dni temu pewny swego zapowiadał, że "CBA nie pęka i do ostatniej chwili będzie działać". Dziś zadziała inna obietnica - premiera, że to najprawdopodobniej ostatnie chwile Mariusza Kamińskiego w fotelu szefa CBA. Kim jest człowiek, który obalił już jeden rząd i - jak mówi Andrzej Halicki z PO - "obtoczony granatami demoluje następny"?

CBA miało informować najpierw Tuska. Co miesiąc

Od lutego 2009 roku CBA miało co miesiąc składać raport za swoich działań w ramach "Tarczy Antykorupcyjnej", którą objęty był proces prywatyzacji stoczni w Szczecinie i Gdyni. Ale nie składało. Z pisma o utworzeniu "Tarczy" wynika także, że premier sam chciał, by CBA to jemu, a nie prokuraturze, przekazywało w pierwszej kolejności materiały dotyczące nieprawidłowości przy prywatyzacji.

"Mieli zrobić deal życia"

Andrzej Olechowski ostrożnie wypowiada się na temat afery stoczniowej. Jego zdaniem największym problemem rządu nie są targające nim ostatnie afery hazardowa i stoczniowa, a brak kontroli nad CBA.

Grad: tak, zabiegałem o inwestora

Minister skarbu Aleksander Grad odpowiada na treść opublikowanych przez tygodnik "Wprost" stenogramów i przyznaje, że resort zabiegał o inwestorów, którzy chcieliby budować statki w sprzedanym majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Podkreśla przy tym, że absurdem jest nazywanie manipulacją jego pytania do Agencji Rozwoju Przemysłu o prawną możliwość przerwania przetargu. - Myśmy chuchali i dmuchali, żeby ten inwestor do końca w tej procedurze wziął udział - dodaje.

Nobel wyjdzie Obamie bokiem

Przyznanie pokojowej Nagrody Nobla to dla niedźwiedzia przysługa dla Bracka Obamy - analizuje niedzielny "Washington Post". Nagroda zmusi prezydenta Baracka Obamę do przyjęcia twardszego kursu w polityce zagranicznej, aby odeprzeć zarzuty, że jest pupilem europejskiej lewicy i kieruje się bardziej wizją i interesami społeczności międzynarodowej niż interesami USA.

Stocznie mieli kupić Katarczycy... których wcale nie było?

Aleksander Grad i jego zastępca, szef ARP Wojciech Dąbrowski i jego zastępca - to osoby, które przewijają się w opublikowanych przez tygodnik "Wprost" stenogramach. Z zaprezentowanych rozmów wynika, że ścisłe kierownictwo resortu skarbu i ARP chciało uprzywilejować w przetargu katarskiego inwestora, który ostatecznie stoczni nie kupił. Ale wynika też, że państwowi urzędnicy nie wiedzieli nawet, czy inwestor, który chce stocznie kupić, faktycznie istnieje.

Litwa szuka mordercy mściciela

Od tygodnia na Litwie trwają poszukiwania Drasiusa Kedysa. Mężczyzna jest podejrzany o morderstwo sędziego z Kowna Jonasa Furmanavicziusa, który rzekomo molestował seksualnie jego czteroletnią córeczkę.

18-latek zmarł w areszcie

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli bada sprawę śmierci młodego mężczyzny. Pijany 18-latek trafił do policyjnego aresztu w piątek wieczorem. Kilka godzin później zmarł.

ARP: działaliśmy w interesie stoczni i pracowników

Katarski fundusz inwestycyjny był jedynym uczestnikiem przetargu, który wpłacił wadium na składniki majątku stoczni służące do produkcji statków i taką produkcję deklarował – podkreśla szef ARP Wojciech Dąbrowski na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Jego zdaniem postępowanie agencji było więc naturalne i konieczne dla dobra stoczni.

Skradziono milion z kantoru

Z krakowskiego kantoru skradziono pieniądze w różnych walutach o łącznej wartości ponad miliona złotych. Śledztwo w tej sprawie wszczęła już policja.

"Stenogramy to kompromitacja"

Publikacja przez "Wprost" stenogramów rozmów kierownictwa resortu skarbu i ARP, mogących świadczyć o faworyzowaniu Katarczyków przy przetargu na sprzedaż stoczni Gdynia i Szczecin wywołała lawine komentarzy. Według Grzegorza Dolniaka, dokumenty to kolejna pułapka zastawiona na rząd przez szefa CBA. - To kompromitacja rządu - mówi krótko Mariusz Błaszczak z PiS.

Telewizor zabił 3-latka

Tragiczny finał domowych niedzielnych zabaw. Telewizor spadł na 3-letniego chłopca. Dziecko zmarło.

Polański "przybity" aresztem

Tuż po zatrzymaniu Roman Polański był w świetnej formie i gotów do walki. Po dwóch tygodniach spędzonych w szwajcarskim areszcie samopoczucie reżysera znacznie się pogorszyło. Polański jest "w stanie niepokoju wewnętrznego" - oświadczył w sobotę jego francuski adwokat Herve Temime szwajcarskiemu dziennikowi "Neue Zuercher Zeitung".

Hazardzista zabił, bo miał długi

Nałogowy hazardzista, który zabił pracownika salonu gier trafił w ręce policjantów. Do zabójstwa doszło pod koniec września. Prawdopodobnym motywem zbrodni były długi Piotra M.

Straciła nogę, bo myśleli, że ma raka

Diagnoza lekarzy dla Doreen Nicholls była miażdżąca: rzadki rodzaj raka zaatakował nogę, konieczna jest amputacja. I tak rzeczywiście się stało - Brytyjka straciła nogę. Później okazało się jednak, że diagnoza była błędna, a kobieta była całkiem zdrowa.

"Bardziej piękna niż inteligenta". Tysiące protestują

45 tys. osób podpisało się pod listem krytykującym premiera Włoch Silvio Berlusconiego. Tym razem poszło o słowa szefa rządu do wiceprzewodniczącej Izby Deputowanych Rosy Bindi. - Jest pani bardziej piękna niż inteligentna - tymi słowami uraczył w ostatnią środę w telewizji Berlusconi.

Resort Grada zajął się pijanym urzędnikiem

Zostały wszczęte procedury dyscyplinarne w sprawie Grzegorza K., wicedyrektora jednego z departamentów nadzoru właścicielskiego w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór. Według medialnych doniesień, urzędnik po pijanemu miał napaść radnego z Augustowa.

ARP ujawnia szczegóły transakcji

Agencja Rozwoju Przemysłu uściśliła w niedzielnym komunikacie, że obie spółki-córki stoczni Gdynia - Europlazma Serwis i Euro-Guard - zostały kupione przez osobę fizyczną - Jana Woźniaka. W sobotę ARP podała, że przetarg na udziały firmy Europlazma Serwis wygrał Jan Woźniak, ale pierwszeństwo zakupu tych udziałów przysługiwało spółce Euro-Cynk Gdynia jako wspólnikowi Europlazma Serwis.

Wyspy zakonserwowane

Brytyjczycy są zdania, że lepsze propozycje dla ich ojczyzny ma Partia Konserwatywna. Mieszkańcy Wysp są zdania, że w 10 najważniejszych kwestiach nurtujących opinię publiczną torysi biją na głowę swoich politycznych przeciwników.

Nożownicy z Łodzi już w areszcie

Dwaj młodzi mężczyźni, którzy obrabowali i poważnie ranili nożem cztery osoby, w tym jedną śmiertelnie, trafili do aresztu. Obaj podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jednemu z zatrzymanych grozi dożywocie, drugi może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. Natomiast w Policach (zachodnipomorskie) w ręce policji wpadł mężczyzna, który pod koniec września zastraszył nożem nastolatka i ukradł mu telefon.

Rosja nie chce broni jądrowej

Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew marzy o świecie bez broni jądrowej. Choć - jak przyznaje - to ideał, który trudno będzie osiągnąć.

Pierwsza ofiara jesiennego zimna

Tragiczny finał pierwszego jesiennego chłodu. Na skutek wychłodzenia organizmu zmarł 55-letni mieszkaniec Księżpola (województwo lubelskie).