Najnowsze

Najnowsze

USA: Federalni przejmą meczety?

Oskarżyciele federalni chcą konfiskaty majątku czterech meczetów i wieżowca ulokowanego na nowojorskiej Piątej Alei - jednej najdroższych ulic świata. Zdaniem FBI są one kontrolowane przez rząd Iranu. Do sądu złożono już odpowiedni wniosek. O całej sprawie poinformował w pisemnym komunikacie prokurator federalny Preet Bharara.

Za drogi(e) marzenia

To miał być jeden z cudów Donalda Tuska. Podczas expose premier mówił o nich językiem wyborczego billboardu: "Wszystkie rządy powtarzały, że trzeba budować drogi, ale im się to nie udawało. My to zmienimy". Kilkanaście miesięcy później Tusk chciał zmieniać swojego ministra infrastruktury, a Jarosławowi Kaczyńskiemu odpowiadał, że weźmie się za budowę dróg, jak prezes PiS zagra z nim w piłkę. Zobacz jak w Polsce przez ostatnie dwa lata budowano drogi.

Internauci oceniają Tuska

"Kiepsko, kiepsko i jeszcze raz kiepsko", a z drugiej strony "jeden z najlepszych rządów po '89 roku" - oceny dwuletnich rządów Donalda Tuska, jakie internauci przesyłają na Kontakt TVN24, są skrajne. Premier dostaje cięgi przede wszystkim za niespełnienie wyborczych obietnic, wizerunkową politykę, nieudaną prywatyzację stoczni i reformę emerytur. Najlepiej natomiast wypada polityka zagraniczna.

Jaki wpływ ma piątek 13 na miejskie autobusy?

Ok. godz. 13, tramwaj wypadł na łuku z szyn. Jeden z wagonów tego składu miał numer boczny 1314 a drugi… 1313. Wagony uszkodziły równo 13 samochodów osobowych. Na szczęście nikomu z pasażerów nic poważnego się nie stało. Tak było 13 czerwca 1994 roku, ale w archiwum raportów Zarządu Transportu Miejskiego podobnych historii związanych z trzynastym jest znacznie więcej. Rzecznik ZTM przypomina o nich w mailu wysłanym do dziennikarzy.

Podsłuchali adwokatów

Rozmowy dwóch adwokatów: Romana Giertycha i Stanisława Rymara są w stenogramach rozmów nagranych przez ABW. I przekazanych do prokuratury. Ta jednak - wbrew przepisom - ich nie zniszczyła - pisze "Rzeczpospolita". O tym, że prawo mogło zostać złamane, Giertych mówił już październiku w programie "24 Godziny".

Śnieg zabił 38 osób

Co najmniej 38 osób zmarło w wyniku intensywnych opadów śniegu, jakie odnotowano w ciągu trzech dni z rzędu w północnych prowincjach Chin. W niektórych miejscach opady były najbardziej obfite od pół wieku.

Obama kontra bomba atomowa

Obama na koszulkach, Obama na ciastkach, Obama w piosenkach - Japończycy wyrażają swoją miłość do amerykańskiego prezydenta w różnej formie. Gdyby Obama chciał się Japończykom za tę miłość zrewanżować, to odwiedziłby Hiroszimę i Nagasaki. Obama będzie w Japonii w piątek i sobotę, ale do miast, w których Amerykanie użyli broni atomowej, się nie wybiera.

Zimna noc warszawiaków

Warszawski Tarchomin przez ponad 10 godzin tonął w ciemnościach. Prądu nie było na ulicach Milenijnej, Antalli, Vittigi, Nagodziców, Atutowej, Porajów i Van Gogha. Nie działała sygnalizacja świetlna, ludzie w domach siedzą przy świeczkach, a ci, którzy w nocy wracali do domów oświetlali sobie drogę komórkami. Nie było ciepłej wody, o ciepłych kaloryferach też można było pomarzyć.

Jesteśmy potęgą w kościelnych rozwodach

W ubiegłym roku w sądach biskupich w Polsce zarejestrowano ponad 10 tysięcy wniosków o unieważnienie małżeństwa. Według watykańskiego rocznika statystycznego w tej dziedzinie lepsi są od nas tylko Włosi. A jeszcze kilka lat temu korytarze Sądów Metropolitalnych świeciły w naszym kraju pustkami - czytamy w "Dzienniku Polskim".

Dyrektor szpitala wygrał w sądzie z Kopacz

Wypłacenie szpitalowi psychiatrycznemu w Żurawicy ponad 400 tysięcy złotych za leczenie nieubezpieczonych pacjentów zasądził Ministerstwu Zdrowia sąd - pisze "Nasz Dziennik". Proces wytoczył resortowi dyrektor placówki. I nie zamierza na tym poprzestać. Teraz procesuje się z NFZ.

Zaatakowali pod siedzibą agencji wywiadu

Co najmniej siedem osób zginęło w wybuchu bomby w Peszawarze na północnym-zachodzie Pakistanu. Agencja AP podaje, że ładunek wybuchł pod siedzibą pakistańskiego wywiadu. W drugim zamachu, w tym samym regionie, zginęło co najmniej trzech policjantów.

"Niewinni Czarodzieje" opanowali Warszawę

Jeśli chcesz odkryć Warszawę na nowo i poczuć się dumnym, że jesteś częścią stołecznej społeczności, a przy tym jeszcze się świetnie bawić - ta impreza jest dla ciebie. Ruszyła czwarta edycja festiwalu "Niewinni Czarodzieje. Hłasko-Młynarski-Osiecka".

Marszałek: Prezydent hamulcowym

Do czasu zmiany na stanowisku prezydenta w Polsce nie uda się przeprowadzić trudnych reform - uważa marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" jeden z liderów PO nazywa Lecha Kaczyńskiego "hamulcowym" i obwinia go o to, że wiele razy - w imię dobra PiS-u - wkładał jego partii "kij w szprychy".

Całościowa ustawa? "To moja pomyłka"

Czwartek, 12 listopada Dlaczego rząd nie pracuje nad zapowiedzianą przez premiera w expose "całościową ustawą o systemie ochrony zdrowia"? Bo to nierealne zadanie, a Donald Tusk wspomniał o niej tylko dlatego, że został wprowadzony w błąd przez Ewę Kopacz. - Mogłam nieświadomie to zrobić. Ten fragment był przygotowywany przez moją ekipę i mnie. To moja pomyłka - mówiła minister w TVN24. Kopacz broniła się też przed innymi zarzutami, które wytyka jej opozycja.

Prezydent pnie się w sondażu. "Jest w gazie"

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w listopadzie, na Donalda Tuska zagłosowałoby 24 proc. badanych, a na prezydenta Lecha Kaczyńskiego 16 proc. - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla "Rz". - Jestem zadowolony, jest to stosunkowo niewielka różnica. To jest wszystko do wypracowania - ocenił w programie "24 godziny" Paweł Poncyljusz, poseł PiS. - Pan prezydent rozpoczyna pewną ofensywę - zauważył z kolei Sławomir Nitras z PO.

Całościowa ustawa? "To moja pomyłka"

Dlaczego rząd nie pracuje nad zapowiedzianą przez premiera w expose "całościową ustawą o systemie ochrony zdrowia"? Bo to nierealne zadanie, a Donald Tusk wspomniał o niej tylko dlatego, że został wprowadzony w błąd przez Ewę Kopacz. - Mogłam nieświadomie to zrobić. Ten fragment był przygotowywany przez moją ekipę i mnie. To moja pomyłka - mówiła minister w TVN24. Kopacz broniła się też przed innymi zarzutami, które wytyka jej opozycja.

AH1N1: 4 tys. ofiar, 22 mln chorych w USA

Od kwietnia od października w Stanach Zjednoczonych na nową odmianę grypy zmarło około 3,9 tys. osób, liczba chorych przekroczyła 20 mln - poinformowali przedstawiciele amerykańskiej służby epidemiologicznej. Nowa liczby przyszły też z Włoch. Tam na grypę zachorowało już 1,5 miliona osób.

Jaruzelski: PZPR zezwoliło na Wojtyłę

Gen. Wojciech Jaruzelski przyznaje, że "rola Jana Pawła II w obaleniu komunizmu była ogromna, ale nie jedyna". Stwierdził też, że gdyby PZPR nie zezwoliło na objęcie przez Karola Wojtyłę metropolii krakowskiej, to jego historia mogłaby się potoczyć inaczej. - Kliszko, który się tym zajmował, można powiedzieć, wystąpił dla niego w roli ducha świętego - żartował Jaruzelski w "Kropce nad i".

Siedem lat mamili świat

Budowa zakładów wzbogacania uranu w pobliżu Kum rozpoczęła się siedem lat temu - poinformowali w czwartek anonimowi dyplomaci. O ośrodku Iran powiadomił dopiero pod koniec września.

Dziecko miało 40 stopni, lekarz odmówił pomocy

Wstrząsająca historia ludzkiej znieczulicy w szpitalu na radomskiej Gołębiówce. Jeden z lekarzy odmówił pomocy 2,5-letniej dziewczynce z wysoką gorączką. Powód? Do szpitala przyprowadziła ją babcia, a nie rodzice.

Niemal zginął, bo był z innego osiedla

Przed trzema laty 20-letni wówczas Jarek został brutalnie pobity przez grupę osób. Naraził im się, bo był z innego osiedla. Od tamtej pory sprawa jest w toku, a sprawcy nadal nie usłyszeli wyroku.

Zamachowy z metra przed sądem

Przed sądem w Madrycie rozpoczął się proces 11 islamistów. Mężczyźni oskarżeni są o przygotowywanie w ubiegłym roku ataków bombowych na metro w Barcelonie.

Wysoka woda na południu

Po intensywnych opadach deszczu wiele rzek w kraju przekroczyło stan alarmowy. Najtrudniejsza sytuacja utrzymuje się na terenie województw małopolskiego i śląskiego - podał w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Problemy ze STARTEM

5 grudnia wygasa układ START-1 o redukcji broni strategicznej. Tymczasem rosyjscy przedstawiciele donoszą, że w dalszym ciągu istnieją problemy z zawarciem nowego traktatu z USA, który ma zastąpić stare porozumienie.

PiS POśmieje się z rządu

"W piątek 13-go będziesz mógł się pośmiać" - zapewniają PR-owcy PiS, którzy z okazji drugiej rocznicy rządu PO-PSL przygotowali specjalną, prześmiewczą stronę internetową wyszydzającą osiągnięcia koalicji.

"Mamy taki rząd, na jaki nas stać"

- Tusk się stara, ale wychodzi mu trochę chaotycznie i trochę za wolno, brakuje mu kadr i zostawił Kamińskiego, choć nie powinien - tak ocenia Lech Wałęsa gabinet Donalda Tuska na półmetku rządów.

Sprawca strzelaniny odpowie za 13 morderstw

Sprawcy masakry w bazie wojskowej Fort Hood w Teksasie, Nidalowi Malikowi Hasanowi zostało postawionych 13 zarzutów zabójstwa z premedytacją - poinformował w czwartek rzecznik sił zbrojnych USA.

Wielka bomba wywieziona

Saperzy zdołali już wydobyć znaleziony w centrum Wrocławia niewybuch z czasów II wojny światowej. Ważący pół tony niewypał będzie teraz zdetonowany na poligonie. Znalezisko spowodowało nie lada zamieszanie w mieście - ewakuowano trzy tysiące osób z pobliskich budynków, a na drogach utworzyły się gigantyczne korki.

Antyfaszyści z zarzutami za napad na policjatów

Są zarzuty dla pięciu anarchistów, którzy w Święto Niepodległości - chcąc powstrzymać przemarsz manifestacji nacjonalistów - wdali się w Warszawie w bijatykę z policją. - Zarzuty dotyczą naruszenia nietykalności oraz napaści na funkcjonariusza - poinformował Marcin Szyndler, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Ostatnie 30 lat koali?

Misie koala mogą wyginąć w ciągu 30 lat - alarmuje australijska organizacja obrońców przyrody. Głównymi wrogami misiów są zmiany klimatu, nadmierny rozwój gospodarczy oraz choroby.