Najnowsze

Najnowsze

Ziobro: nie zajmuję się PR-em

Środa, 15 kwietnia Zbigniew Ziobro umywa ręce od słabych ostatnio notowań Prawa i Sprawiedliwości. - Trudno mi mówić o strategii medialnej partii. Ja nie miałem wpływu na politykę związaną z wizerunkiem. Ale jej skuteczność zweryfikują wybory - dodaje.

"Kropka nad i" 15.04

Środa, 15 kwietnia - Janusz Kurtyka jest jak Piłat, Andrzej Gwiazda jak Jeżow, a całe to towarzystwo należy wyrzucić - Stefan Niesiołowski bezkompromisowo rozprawił się ze składem IPN. Na razie jedynie w „Kropce nad I”, bo - jak z żalem przyznał - premier nie podziela jego zdania. Dostało się też prezydentowi – za całokształt.

Rząd chwali się autostradami

Czym rząd pochwali się po 500 dniach urzędowania gabinetu Donalda Tuska? "Dziennik" dotarł do specjalnego raportu, jaki kancelaria premiera przygotowuje na podsumowanie tego okresu. Rząd chwali się w nim walką z kryzysem, umieszczeniem Lecha Wałęsy w unijnej Radzie Mędrców, a także... autostradami.

CIA lądowało siedem razy. Są dokumenty

Siedem razy samoloty CIA w sekrecie lądowały w Polsce - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta dotarła do tzw. "książki ruchowej" z lotniska w Szymanach. To ten sam dokument, o którym przebywający w Polsce przedstawiciele Komisji Europejskiej usłyszeli w 2006 roku, że zginął.

20 tys. ludzi straciło domy

Spośród 65 tysięcy ludzi pozbawionych dachu nad głową w skutek trzęsienia ziemi we włoskiej Abruzji, prawdopodobnie 20 tysięcy nie powróci już nigdy do swoich domów. W mieście L’Aquila, najbardziej zniszczonym przez trzęsienie ziemi z 6 kwietnia trwa kontrola stanu technicznego budynków. Do tej pory inspektorzy budowlani, kontrolujący budynek po budynku w mieście, stwierdzili, że 54 procent domów nadaje się do zamieszkania.

Clinton bierze piratów za łby

Czteropunktowy plan walki z piractwem w Zatoce Adeńskiej przedstawiła amerykańska Sekretarz Stanu Hillary Clinton. Według niej, najważniejszy jest wspólny wysiłek międzynarodowy, zamrożenie pieniędzy piratów trzymanych w bankach i podniesienie zdolności armatorów statków do samoobrony. Kluczem jest także poprawa sytuacji w Somalii.

Ziobro: nie zajmuję się PR-em

Zbigniew Ziobro umywa ręce od słabych ostatnio notowań Prawa i Sprawiedliwości. - Trudno mi mówić o strategii medialnej partii. Ja nie miałem wpływu na politykę związaną z wizerunkiem. Ale jej skuteczność zweryfikują wybory - dodaje.

Gumka myszka dla prezydenta

Polacy w najnowszych sondażach nie ukrywają swojego niezadowolenia z czołowych polskich polityków z prezydentem i premierem na czele. Zdaniem Elżbiety Jakubiak z PiS sytuacji tej winne są media, które mało mówią o działalności prezydenta i źle funkcjonujące ośrodki badawcze. Poseł Jerzy Wenderlich z SLD wini jednak prezydenckie "gafy" w polityce zagranicznej i małą aktywność polityków PO.

Korea Pn. wyłącza kamery w ośrodku badań jądrowych

Ośrodek badań jądrowych Korei Północnej pozostał bez nadzoru. W środę władze usunęły inspektorów Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej z ośrodka Jongbion, zrywając tym samym współpracę z MAEA. Inspektorzy zdjęli z urządzeń atomowych w ośrodku pieczęcie MAEA. Wyłączone zostały też kamery moniturujące.

Prezydent dostał instrukcje. Najoficjalniej jak się dało

Premier wyciągnął wnioski z awantury o wybór szefa NATO i instrukcje na następny zagraniczny wyjazd prezydenta przesłał w formie rządowej uchwały – donosi „Dziennik”. - Lepiej być hiperostrożnym – tłumaczy rozmówca gazety.

Prezydent apeluje o amnestię

Kończący swoją prezydenturę Vladimir Voronin broni manifestujących Mołdawian. W specjalnym apelu zwrócił się do władz, by te zastosowały amnestię dla uczestników niedawnych zamieszek w Kiszyniowie. Na ulice stolicy wyszła opozycja, która nie zgadza się z wynikami wyborów z 5 kwietnia.

Niesiołowski: Kurtyka to Piłat

- Janusz Kurtyka jest jak Piłat, Andrzej Gwiazda jak Jeżow, a całe to towarzystwo należy wyrzucić - Stefan Niesiołowski bezkompromisowo rozprawił się ze składem IPN. Na razie jedynie w „Kropce nad I”, bo - jak z żalem przyznał - premier nie podziela jego zdania. Dostało się też prezydentowi – za całokształt.

Obrońca "Inki" też pokazałby "środkowy palec"

"Inki" nie ma już w Polsce - twierdzi dziennikarz "Dziennika" Jerzy Jachowicz. Według niego, skazana przez sąd za pomoc w zabójstwie Jacka Dębskiego Halina G. wyjechała samochodem "w kierunku Francji" tego samego dnia, w którym opuściła więzienie. Dzienniakarze mogą tylko wróżyć, bo "Inka" nigdy nie chciała z nimi rozmawiać. - I nic dziwnego, bo większość z nich pisała plugastwa na jej temat - podkreślał w "Faktach po Faktach" jej były obrońca Piotr Kruszyński.

Europejscy ministrowie przesłuchali Cimoszewicza

Ponad godzinę Komitet Ministrów Rady Europy przesłuchiwał polskiego kandydata na stanowisko sekretarza generalnego. Włodzimierz Cimoszewicz jest jednym z czterech osób pretendujący na ten urząd.

Koncert AC/DC, którego nie będzie

Koncert legendarnej grupy hardrockowej AC/DC miał być ukoronowaniem "rumuńskiego Woodstock". Zamiast niego jest osiem tysięcy oszukanych ludzi i międzynarodowa kompromitacja.

SLD do PO: my tu decydujemy

Lewica otwarcie stawia ultimatum koalicji: albo jej postulaty w sprawie reformy emerytur mundurowych zostaną uwzględnione, albo ustawa po prezydenckim wecie pójdzie do kosza. - Tutaj mamy głos decydujący - mówił nie bez satysfakcji Wojciech Olejniczak. A PO odpowiada: - Rozmawiać możemy.

Prezydent otwiera nowy oddział, a obok czeka tłum chorych

Krzyki, przekleństwa i łzy wściekłości tłumu pacjentów - tak wyglądały zapisy do endokrynologa w szpitalu bielańskim. Dyrekcja placówki wyznaczyła na nie tylko jeden dzień - środę. Efekt? Gigantyczne kolejki chorych. Gdy przed rejestracją do specjalisty rozgrywały się dantejskie sceny, za ścianą przy gromkich brawach Hanna Gronkiewicz-Waltz i wiceprezydent Jarosław Kochaniak otwierali nowy oddział pediatryczny. Żadne z nich nie zainteresowało się sytuacją zrozpaczonych pacjentów.

Obama wydaje, Amerykanie protestują

Mieszkańcy ponad 300 miejscowości w Stanach Zjednoczonych wyszli na ulice, by wyrazić swój sprzeciw wobec polityki finansowej Baracka Obamy. Protestują przeciw nadmiernym, ich zdaniem, wydatkom budżetowym oraz podatkom zapowiedzianym przez administrację prezydenta.

Orkiestra zebrana na Youtube

Próby w Nowy Jorku trwały tylko trzy dni, teraz przed orkiestrą występ w Carnegie Hall. 90 muzyków z różnych krajów świata - w tym jeden Polak - dostało się do tej zespołu dzięki wirtualnym przesłuchaniom na kanale Youtube.

Wszedł na wieżę, bo wierzy w swoją walkę

Wchodzą po niego, rzucają na ziemię i zakuwają w kajdanki. Ale on się nie poddaje. I znów wchodzi na radiową wieżę, by w ten sposób ściągnąć uwagę urzędników na swój problem. A nazywa się on "błoto". Pan Jan od lat walczy o to, żeby droga, która prowadzi do jego gospodarstwa wyglądała jak droga, a nie grzęzawisko. Celu nie osiągnął, ale jest bliżej. O 140 metrów.

Marynarze udaremnili napad, złapali 11 piratów

Załoga francuskiego okrętu wojennego wcześnie rano zaatakowała u wybrzeży Kenii 10-metrową łódź piratów. W ręce żołnierzy wpadło 11 morskich rabusiów, którzy właśnie szykowali się do następnego napadu.

Putin chce rozwoju broni nuklearnej

26 nowych reaktorów atomowych ma powstać w Rosji do 2030 roku - zapowiedział premier Władimir Putin. Zgodnie z nowymi założeniami rządu Rosji, mimo kryzysu finansowego, kraj ma zmierzać do rozwoju broni nuklearnej.

Stołeczne autobusy w opłakanym stanie

Inspekcja Transportu Drogowego wzięła pod lupę 19 stołecznych autobusów, zatrzymano dowody rejestracyjne 10 z nich. Powodem był zły stan techniczny pojazdów - poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego (GITD).

Świadek: mam zaniki pamięci, bo spadłem z fotela

Świadek komisji śledczej ds. nacisków ma problemy z pamięcią. I ma na to papier z ZUS. - Spadłem z uszkodzonego fotela i uderzyłem głową w ścianę - wyjaśnił posłom prokurator Jarosław Duś. Członkowie komisji zdecydowali, że w związku z tym przesłuchają go później i w obecności psychologa.

Broń przyszłości

Piraci mają szybkie łodzie i karabiny, marynarze na porywanych kontenerowcach - sikawki na wodę i flary. To się jednak może zmienić, wszystko dzięki wynalazkom powstającym w tajnych laboratoriach armii USA. Czy już niebawem marynarze będą korzystać z broni sonicznej albo oślepiać piratów laserem?

Szok! Człowiekowi rosło drzewo w płucach

Pewien mieszkaniec Rosji od pewnego czasu skarżył się na silny ból w płucach. Gdy poszedł do lekarzy był przekonany, że to rak. Jakież było zdziwienie mężczyzny i personelu medycznego, gdy okazało się, że w płucach rosło mu... drzewo.

"Don Mario" wreszcie wpadł w ręce policji

Płacił 1000 dolarów za każdego zabitego policjanta - w końcu trafił w ręce funkcjonariuszy. Mowa o najbardziej poszukiwanym handlarzu narkotyków w Kolumbii, znanym na całym świecie jako "Don Mario". W jego zatrzymaniu udział brało 500 policjantów.

Napisali prezydentowi tekst rezygnacji

Gruzińska opozycja napisała prezydentowi rezygnację. Micheil Saakaszwili może przyjść w każdej chwili i złożyć podpis - powiedział przedstawiciel partii opozycyjnej Beżan Gunawa. Od 9 kwietnia w Tbilisi trwają demonstracje. Protestujący zdecydowali jednak, że na czas prawosławnej Wielkanocy przerwą swe protesty.

Prezydent oceniany najgorzej, premier też traci punkty

Aż 68 proc. Polaków źle ocenia działalność prezydenta - wynika z sondażu CBOS oraz TNS OBOP. Tak złych notowań Lech Kaczyński nie miał od początku swojego urzędowania. Gorzej postrzega się tylko posłów. Ale premierowi notowania też spadają.

Farfał się wycofał, ale "nasz" film i tak będzie

Polski Instytut Sztuki Filmowej znalazł pięć milionów złotych i - jak mówi jego dyrektor Agnieszka Odorowicz - "uratował Polskę przed wstydem". Doszłoby do niego, gdyby nie udało się sfinansować powstania polskiej wersji kinowej filmu o Irenie Sendlerowej po tym, jak z udziału w produkcji wycofała się TVP. - Do dzisiaj nie rozumiemy powodów decyzji Piotra Farfała - żaliła się Odorowicz podczas środowej konferencji prasowej.