Najnowsze

Najnowsze

Czerwoni Khmerzy znów przed sądem

Czterech byłych przywódców Czerwonych Khmerów zostało oskarżonych przez międzynarodowy trybunał działający pod egidą ONZ o zbrodnie w Kambodży. Za ich rządów z powodu czystek, głodu, chorób i wycieńczenia zginęło ok. 2 milionów ludzi, prawie jedna czwarta ludności kraju.

Kosmiczne taksówki ruszą za 5 lat

"Kosmiczne taksówki" mają rozpocząć kursy w 2015 roku. Wszystko dzięki umowie podpisanej przez koncern Boeing z firmą Space Adventures Ltd., która wysłała już w kosmos kilku milionerów.

Na mocnych lekach kazali mu ratować ludzi

Czwartek, 16 września Lekarz z Lublina, który wozi pacjentów karetką w prywatnej firmie jest chory na padaczkę. Z tego powodu musi brać silne leki osłabiające jego zdolność do funkcjonowania. Mimo to pracodawca wystawia go na dyżury, co zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Stan lekarza widać na nagraniach wideo, które dostaliśmy na Kontakt 24.

Na mocnych lekach kazali mu ratować ludzi

Lekarz z Lublina, który wozi pacjentów karetką w prywatnej firmie jest chory na padaczkę. Z tego powodu musi brać silne leki osłabiające jego zdolność do funkcjonowania. Mimo to pracodawca wystawia go na dyżury, co zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Stan lekarza widać na nagraniach wideo, które dostaliśmy na Kontakt 24.

Szefowie kopalń podejrzani o korupcję

- Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego, prezes Kompani Węglowej oraz dziewięć innych osób usłyszało w czwartek zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w górnictwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach. Osoby te miały faworyzować kooperantów za pieniądze.

Prezydent: Przedłużanie tego groziłoby stratami

- Przedłużanie dotychczasowego stanu rzeczy groziłoby daleko idącymi stratami dla autorytetu państwa i Kościoła - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jest to pierwsza wypowiedź głowy państwa w tej sprawie.

Tusk: Steinbach sama się dyskwalifkuje

Erika Steinbach, przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV), ostro krytykuje pełnomocnika polskiego premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysława Bartoszewskiego. - Bartoszewski ma zły charakter. Mówię to bez żadnego "ale" - oświadczyła kontrowersyjna niemiecka polityk. Wypowiedź Niemki skomentował Donald Tusk: - Te słowa tylko potwierdzają, że Erika Steinbach sama się dyskwalifikuje - mówił po południu w Brukseli premier.

Fotograf chce zniszczenia książki Zyzaka

Zniszczenia całego nakładu książki Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie, domaga się od wydawcy autor zamieszczonej w niej zdjęć Józef Drogoń. Zdaniem fotografa, zdjęcia zostały użyte w książce bezprawnie, ponieważ on udzielił zgody tylko na wykorzystanie ich w pracy magisterskiej.

Rosja "chce powagi" ws. Zakajewa

Siergiej Ławrow kolejny raz zabiera głos w sprawie wizyty Ahmeda Zakajewa na Światowym Kongresie Czeczeńskim, który odbywa się w Pułtusku. W czwartek rosyjski szef MSZ oświadczył: Rosja wychodzi z założenia, że Polska poważnie potraktowała jej apel w sprawie zatrzymania Czeczena.

"Będą mandaty za stawianie czegokolwiek pod pałacem"

- Jeśli kolejne krzyże, zdjęcia i inne rzeczy, tak jak do tej pory, będą się dalej pojawiały, to, tak jak w innych państwach, takim osobom będzie zwracana uwaga, a jeśli uwaga nie będzie wysłuchana, to normalnie dostaną mandat, tak jak w każdym innym przypadku, w każdym innym miejscu - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że "jak ktoś ma ochotę modlić się pod krzyżem, to może to robić 100 metrów dalej na Placu Piłsudskiego".

Niemcy nie wiedzą o pracy przymusowej

Tylko co piąty Niemiec wie, że w latach 1939-45 pracę przymusową na rzecz III Rzeszy świadczyło ponad 13 mln ludzi - głoszą opublikowane w czwartek wyniki sondażu.

"Krzyż nie miał nic wspólnego z szanowaniem zmarłych"

- Nie róbmy z krzyża przetargu dla osiągania celu, który nie ma nic wspólnego z chrześcijańskim uszanowaniem zmarłych - powiedział w czwartek w Poznaniu prymas Polski abp Józef Kowalczyk komentując przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. - Mamy szanować modlących się tam, czy mamy szanować zmarłych? - pytał.

51 proc. Polaków chce pomnika w centrum stolicy

51 proc. ankietowanych jest zdania, że "katastrofa smoleńska i jej ofiary powinny mieć pomnik w centrum Warszawy" - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez OBOP. W tym samym badaniu zapytano Polaków co sądzą na temat decyzji pochówku pary prezydenckiej w krypcie na Wawelu. 63 proc. pytanych odpowiedziało, że była ona niesłuszna.

Pęcherzyk powietrza uziemił premiera

Premier Włoch Silvio Berlusconi musiał przymusowo lądować na lotnisku Linate w Mediolanie z powodu pęcherzyka powietrza w kokpicie jego samolotu - podały media. Szef rządu leciał Airbusem A319 na unijny szczyt do Brukseli.

Jezuici zapłacą ofiarom pedofili

Zakon jezuitów w Niemczech wystąpi z propozycją odszkodowania dla ofiar molestowania seksualnego - zapowiedział prowincjał zakonu Stefan Kiechle w wywiadzie dla czwartkowego wydania dziennika "Sueddeutsche Zeitung".

Dwie godziny przed szlabanem

Przez dwie godziny kierowcy w Kostrzynie koło Poznania stali przed szlabanem kolejowym. Niektórym zabrakło cierpliwości i pokonali torowisko mimo wciąż opuszczonych barierek. Polskie Linie Kolejowe przepraszają. Informację i film otrzymaliśmy od @t-maca.

Pierwsi skazani za handel organami w Chinach

Na wyroki od dwóch do ośmiu lat więzienia zostało skazanych siedmiu handlarzy ludzkich organów w Chinach. - To pierwsze wyroki pozbawienia wolności za to przestępstwo w tym kraju - poinformował w czwartek dziennik "South China Morning Post.

Będą kolejne dokumenty ws. katastrofy smoleńskiej

MAK w Moskwie we wtorek przekaże stronie polskiej kolejną porcję dokumentów ws. katastrofy smoleńskiej - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Najprawdopodobniej będą to dwa dokumenty: instrukcja techniczna i instrukcja użytkowania w powietrzu.

3... 2... 1! Jedziemy!

Rzeszowski Urząd Miasta wypowiedział wojnę ulicznym korkom. By rozładować ruch samochodowy, przy sygnalizatorach świetlnych na skrzyżowaniach, pojawiły się elektroniczne sekundniki. - Nie jest to rewolucyjny pomysł. W krajach europejskich stosowany jest od dawna - powiedział rzecznik Urzędu Miasta, Maciej Chłodnicki.

Starzyński z Orderem Orła Białego

Najstarszym i najwyższym odznaczeniem państwowym prezydent Polski uhonorował prezydenta Warszawy, który bohatersko kierował obroną stolicy we wrześniu 1939 roku. - To wielki przywilej prezydenta, że może wręczać odznaczenia jako formę pamięci i podziękowania w imieniu całego narodu - mówił Bronisław Komorowski.

Syn zabił 15 osób, ojciec przed sądem

Przed sądem w Stuttgarcie rozpoczął się w czwartek proces Joerga Kretschmera. Jego syn, Tim, w marcu 2009 roku wtargnął do szkoły w Winnenden i zabił 15 osób. Chłopiec, który popełnił samobójstwo podczas próby ucieczki, strzelał z pistoletu swojego ojca.

Pracownicy atomowego giganta uprowadzeni

Pięciu obywateli Francji porwano, w tym dwóch pracowników firmy nuklearnej Areva, w czwartek w północnym Nigrze - poinformował rzecznik Arevy w stolicy Nigru, Niamey.

Podpalił kamienicę. Znów stanął przed sądem

Ruszył ponowny proces 28-letniego Damiana K., oskarżonego o podpalenie kamienicy w centrum Łodzi i zabójstwo trzech osób, które zginęły w pożarze. Sąd Okręgowy w tym mieście jeszcze raz rozpatruje sprawę, ponieważ sąd apelacyjny uznał, że kara jest zbyt łagodna. Damian K. został skazany na 14 lat więzienia. Grozi mu jednak kara dożywotniego więzienia.

Rządzi ponad 20 lat. Chce jeszcze

Nursułtan Nazarbajew, rządzący Kazachstanem od lat 80. XX wieku, chce się ubiegać o kolejną kadencję w wyborach w 2012 roku. Dzięki zmienionej w 2007 roku konstytucji może sprawować urząd dożywotnio.

Meksyk świętuje swoje 200 lat

Tysiące Meksykanów wyległy na ulice w całym kraju, by uczcić dwusetną rocznicę wybuchu wojny o niepodległość. Głównymi ulicami miast przeszły barwne parady, a prezydent kraju powtórzył słynne zawołanie organizatora powstania: "Niech żyje nasza Dziewica z Guadalupe i śmierć Hiszpanom!". Nie wszędzie jednak trwała zabawa.

Sposób na bankomat. Po prostu wysadzić

W Poznaniu złodzieje usiłowali wykraść pieniądze z bankomatu. Nie próbowali go jednak hakować czy posłużyć się podrobioną kartą - postanowili go zwyczajnie wysadzić. Informację i zdjęcie na Kontakt 24 przysłał internauta Bartosz.

Wassermann: To haniebne, Deresz: Krzyż do kościoła

- Jestem w tak dużym szoku, że aż trudno mi zebrać myśli. To, co się stało, jest haniebne - powiedziała TVN24 Małgorzata Wassermann, córka tragicznie zmarłego Zbigniewa Wassermanna. - Żenujące postępowanie władzy. Zabranie krzyża nie rozwiąże problemu - stwierdziła Beata Gosiewska, wdowa po pośle PiS Przemysławie Gosiewskim. Innego zdania jest Paweł Deresz, wdowiec po posłance SLD Jolancie Szymanek-Deresz. - Dobrze się stało - ocenił. I podkreślił, że ma nadzieję, że usunięcie krzyża spod Pałacu Prezydenckiego przybliża moment przeniesienia go do kościoła św. Anny.

Zakajew już w Polsce

Ahmed Zakajew jest już w Polsce - dowiaduje się nieoficjalnie TVN24. Wcześniej rosyjska Prokuratura Generalna podkreśliła, że jeśli szef emigracyjnego rządu Czeczenii dziś pojawi się nad Wisłą, to strona rosyjska zażąda jego ekstradycji. Dziś w Pułtusku pod Warszawą rozpoczyna się Światowy Kongres Narodu Czeczeńskiego. Szef czeczeńskiego rządu na emigracji oskarżony jest przez Rosjan o terroryzm.

Będą zarzuty za fatalną akcję policji

Filipińscy śledczy chcą postawić zarzuty co najmniej dziesięciu policjantom w związku ze śmiercią turystów z Hongkongu. Ośmiu Chińczyków zginęło podczas fatalnie przeprowadzonej przez antyterrorystów akcji odbicia porwanego autobusu.