Najnowsze

Najnowsze

Policja szuka podpalacza wind

Seria podpaleń wind na poznańskim osiedlu na Ratajach. Policja podejrzewa, że może za nimi stać jedna osoba i wyznacza nagrodę za wskazanie piromana.

Wiśniewski przegrał proces z więźniem

Zapadł ostateczny wyrok w sprawie plagiatu i wykorzystania cudzego utworu przez zespół "Ich Troje". Michał Wiśniewski przegrał proces z więźniem odsiadującym wyrok za podwójne zabójstwo i musi zapłacić mu odszkodowanie.

Uniwersytet Warszawski ewakuowany

Niewybuchy przed gmachem starej Biblioteki Uniwersyteckiej - alarmowali na skrzynkę Kontakt TVN24 internauci. Policja ewakuowała z głównego akademickiego kampusu około 1500 studentów i pracowników. Na miejsce dotarli już saperzy, którzy wywieźli znalezione granaty.

Małe szanse na komisję ws. Olewnika

PiS chce, by komisja śledcza zbadała okoliczności zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Jeszcze w środę wniosek o powołanie komisji ma trafić na biurko marszałka Sejmu - dowiedziało się TVN24. Mimo poparcia przez PSL, projekt nie ma wielkich szans na realizację. Odrzucenie go zapowiedziała już bowiem Platforma Obywatelska. Także SLD nie chce "upolityczniania" tej sprawy.

Posłowie PiS kontra Cypr

Łukasz Zbonikowski i Karol Karski złożyli oficjalny protest w ambasadzie Cypru. Posłowie PiS poczuli się zniesławieni oskarżeniami cypryjskiego hotelu o rozbicie po pijanemu wózków golfowych. - Jest to ewidentne działanie na szkodę obywateli polskich - wyjaśnił Zbonikowski.

"Można rozwiązać wszelkie konflikty"

- Można rozwiązać wszelkie konflikty - powiedział podczas ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla jej tegoroczny laureat były prezydent Finlandii Martti Ahtisaari.

Wyprodukowali kilkaset kilogramów amfetaminy

Dwie już działające i aż osiem gotowych do użycia linii produkcyjnych znaleźli policjanci w nielegalnej fabryce amfetaminy. Kilkumiesięczne śledztwo doprowadziło policję do rozbicia "świetnie prosperującej" wytwórni, która wypuściła na rynek kilkaset kilogramów narkotyku.

Pedofil może wrócić do synka, którego gwałcił

Czy ojciec skazany za pedofilię może znowu zamieszkać w domu, w którym krzywdził swojego czteroletniego syna? Okazuje się, że tak. W Elblągu matka czterolatka walczy o wymeldowanie byłego męża, który teraz siedzi w wiezieniu, ale po wyjściu - zgodnie z prawem - będzie mógł wrócić do rodzinnego domu.

"Upiększali" miasto, rodzice zapłacą

Dwóch 15-latków, którzy wymalowali graffiti na 6 blokach, 3 samochodach, 4 znakach drogowych i 4 bannerach reklamowych, trafiło w ręce policjantów. Młodzieńcy staną przed sądem rodzinnym, a kilkunastotysięczne szkody pokryją ich rodzice.

"Jak mówię o Kaczyńskim, to przepraszam karły"

Stefan Niesiołowski "raczej nie poda" do sądu Jarosława Kaczyńskiego za jego ostatnie wypowiedzi na swój temat. - Niech on robi co chce, nie chcę go znać. Jak mówię o Kaczyńskim, to przepraszam za skojarzenie wszystkie karły - stwierdził polityk PO.

Gra o Wałęsę

Nieznane akcje SB mające zdyskredytować Lecha Wałęsę w oczach Komitetu Noblowskiego ujawnia film "Gra o Nobla", który telewizja TVN pokaże z okazji 25. rocznicy przyznania liderowi "Solidarności" Pokojowej Nagrody Nobla. Premiera w środę 10 grudnia, o godz. 21.30.

Braun nie musi przepraszać Wałęsy...

Sąd rozstrzygnął konflikt między Lechem Wałęsą, a Grzegorzem Braunem - reżyserem oskarżającym przywódcę "Solidarności" o współpracę z SB. Między prezydentem a autorem filmu "Plusy dodatnie, plusy ujemne" dochodziło do ostrych starć. - Żadna ze stron nie poniesie konsekwencji zarówno za tezy stawiane w dokumencie, jak i ostre słowa - zdecydował sąd.

W Augustowie blokują drogę na Litwę

Niespełna stu mieszkańców Augustowa w województwie podlaskim zablokowało w środę przejazd przez miasto. Mieszkańcy domagają się jak najszybszej budowy obwodnicy w wariancie proponowanym przez drogowców. Akcja ma potrwać do godz. 17.

Belg znalazł w Polsce swoją ciężarówkę

Belg, któremu dwa dni wcześniej ukradziono ciężarówkę, za pomocą GPS-u zlokalizował ją w Polsce – pod Lublinem. Lubelscy policjanci zatrzymali auto i złodzieja pod Kockiem. Dzięki GPS-owi ustalono też, gdzie i komu złodziej odsprzedał ładunek tira.

Jednotonowa bomba w centrum Wrocławia

Saperzy wywieźli już znaleziony w pobliżu wrocławskiego Urzędu Miasta niewybuch. Okazało się, że była to blisko jednotonowa bomba lotnicza z okresu II wojny światowej. Ruch na Placu Nowy Targ odbywa się już normalnie. Informację o ewakuacji otrzymaliśmy od internauty na platformę Kontakt TVN24.

Grecja: starcia na ulicach. Polak zatrzymany

Jednego Polaka zatrzymała grecka policja w związku z zamieszkami w Atenach - powiedział TVN24 sekretarz prasowy polskiej ambasady. Na ulice stolicy Grecji wyszły tysiące demonstrantów. Dochodzi do starć z policją. Protestujący rzucają kamieniami i koktajlami Mołotowa. W całej Grecji trwa strajk generalny.

Ławrow: nie wtrącać się w byłe ZSRR

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył w środę, że Stanom Zjednoczonym i innym krajom zachodnim nie wolno wtrącać się do państw poradzieckich.

"Kierując krajem trudno być świętym"

Istnieje ciągła sprzeczność między prawami człowieka a polityką zagraniczną państwa, nawet we Francji - powiedział minister spraw zagranicznych Francji Bernard Kouchner w 60. rocznicę przyjęcia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. - Nie możemy prowadzić polityki zagranicznej kraju jedynie w uzależnieniu od praw człowieka. Kierując krajem trudno być świętym - dodał w wywiadzie dla środowego wydania dziennika "Le Parisien".

Poczta doręczyła Bogu listy

Tysiące listów z całego świata, zaadresowanych "Do Boga, Jerozolima" dostaje co roku jerozolimska poczta. I co roku umieszcza je w szczelinach starożytnego Muru Zachodniego, tzw. Ściany Płaczu - jednego z najświętszych miejsc judaizmu.

"Jeśli lewica nie skończy kłótni, czeka ją klęska"

- Lewica ciągle tkwi w latach 90. i tamtych sporach personalnych. Jeśli nie zakończy kłótni i będzie się skupiać wyłącznie na wyborczych listach, czeka ją klęska - powiedział w TVN24 były poseł Socjaldemokracji Polskiej Bartosz Arłukowicz.

Siedem okrążeń wokół Al-Kaby

Blisko trzy miliony muzułmanów siedmiokrotnie okrąży dziś świątynię Al-Kaba w Mekce i tym rytuałem zakończy się muzułmański hadżdż. Modlitwy w Wielkim meczecie trwały trzy dni. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów czuwało sto tysięcy policjantów.

Obama inspiruje czarnoskórych Irakijczyków

Czarnoskórzy Irakijczycy z Ruchu Wolnego Iraku chcą wystartować w nadchodzących wyborach. Protestują przeciwko dyskryminacji i żądają stanowisk politycznych. Inspiracją dla nich jest pierwszy ciemnoskóry prezydent-elekt w USA. - Zwycięstwo Obamy dało nam siłę moralną - powiedział Jalal Chijeel, sekretarz organizacji.

Trójmiejskie kaloryfery już grzeją

Kaloryfery powoli robią się ciepłe a w kranach płynie już gorąca woda. Po zimnej nocy w Trójmieście sytuacja wraca do normy. Po awarii sieci ciepłowniczej przez całą noc 40 tys. mieszkańców Gdańska i Sopotu pozbawiona była ogrzewania.

Stołki w zamian za ustawę medialną

Ceną za poparcie przez SLD nowej ustawy medialnej, mają być stanowiska w KRRiT i publicznej telewizji - dowiedziała się TVN24. PO intensywnie zabiega o poparcie lewicy, by móc odrzucić prezydenckie weto.

Nowy fotoradar batem na spryciarzy

Fotoradar z "okiem z tyłu głowy"? Już za niecały rok nowa aparatura trafi na polskie drogi. Fotoradar będzie rejestrował obraz oddalających się pojazdów - to sposób na poskromienie motocyklistów i co sprytniejszych piratów drogowych - podaje "Polska".

"Najczęściej są zabijani przez policję"

Blisko dziewięć tysięcy ludzi zaginęło w Rio de Janeiro od 2007 roku. Taką alarmującą liczbę przywołują protestujący, którzy czterokilometrową plażę Copacabana zamienili w cmentarzysko. - Najczęściej są zabijani przez policję - twierdzi Antonio Carlos Costa, szef grupy ONG Rio de Paz, która zorganizowała demonstrację.

Platforma samodzielna, PSL za burtą

Gdybyśmy dziś poszli do urn, to w Sejmie znalazłyby się tylko trzy ugrupowania - wynika z najnowszego sondażu PBS SGA dla "Gazety Wyborczej". Platforma mogłaby rządzić samodzielnie, a jej obecny koalicjant - PSL - nie wszedłby do Sejmu. Nieznacznie rośnie poparcie dla PiS, nie zmienia się skala zaufania do SLD.

Graczyk: Nie dałem pieniędzy Wałęsie

- Nie dałem Lechowi Wałęsie nigdy żadnych pieniędzy - mówi na łamach "Gazety Wyborczej" były esbek Edward Graczyk o swoich kontaktach z liderem "Solidarności". - Tych agentów "Bolków" to wtedy było kilkunastu, w każdej stoczni - dodaje także. We wtorek Graczyk złożył oświadczenie sprzeczne ze swoimi poprzednimi zeznaniami złożonymi w IPN. Zdaniem historyka Instytutu Piotra Gontarczyka, oświadczenie mogło powstać z inspiracji samego Wałęsy.