Najnowsze

Najnowsze

Lepper i Ryba otwierają wspólny biznes

Andrzej Lepper i Piotr Ryba, bohaterowie "afery gruntowej", która pierwszego z wymienionych kosztowała fotel ministra a drugiego zaprowadziła przed prokuratora, otwierają wspólny biznes. Chcą zarabiać na kontaktowaniu polskich firm z tymi działającymi na Wschodzie - przede wszystkim na Białorusi. - Jestem tam bardzo dobrze postrzegany, mam świetne kontakty. Przecież żyć z czegoś trzeba - tłumaczy w rozmowie z tvn24.pl szef "Samoobrony".

Książę "Gaz do Dechy" wpadł w radarową pułapkę

- Książę Laurent, najmłodszy syn króla Belgów Alberta II, na dwa tygodnie stracił prawo jazdy. - Wpadł w radarową pułapkę w Brukseli, jadąc z prędkością 82 km/h, choć dozwolone było tylko 50 - informują belgijskie media.

Ukradli 29 ton cukru

Kilku pracowników jednej z firm w podwarszawskim Błoniu przez trzy miesiące wywoziło cukier z miejsca pracy. Dużo cukru. Towar od razu sprzedawali, żeby mieć gotówkę. Dużą gotówkę, bo udało im się wywieźć 29 ton cukru.

"Basta!" Silvio Berlusconi ma dość "bungagate"

- Z miłości do Ojczyzny nie mówię o tym. Mogę tylko powiedzieć, że nie jestem w ogóle zaniepokojony - tak Silvio Berlusconi skomentował decyzję włoskiego sądu, który postanowił, że premier odpowie za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie władzy. - Basta - szef rządu uciął dalszą dyskusję na ten temat.

30 lat temu studenci rzucili wyzwanie komunie

17 lutego 1981 r. godzina 22.15, Warszawa. Trwający od trzech tygodni największy strajk studencki w Polsce przynosi rezultaty. Przyparty do muru minister nauki, szkolnictwa wyższego i techniki prof. Janusz Górski rejestruje Niezależne Zrzeszenie Studentów.

Zderzenie TIR-ów. Utrudnienia na "ósemce"

Dwa wypadki na drodze krajowej nr 8 w Emilianowie pod Tomaszowem Mazowieckim. Najpierw na jezdni w kierunku Katowic zderzyły się dwa TIR-y, potem w tym samym miejscu, ale na przeciwnym pasie, doszło do zderzenia kolejnych czterech pojazdów. Utrudnienia mogą potrwać do wieczora.

Zakatował dziecko, potwierdziła to sekcja

Uszkodzenie jelit na skutek urazu i wywołane tym zapalenie otrzewnej było przyczyną śmierci 2-letniej Wiktorii, która zmarła pod koniec stycznia w Żninie. Zarzut ciężkiego pobicia dziecka postawiono ojcu dziewczynki.

Polacy: sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku

Sprawy w kraju zmierzają w złym kierunku - uważa aż 70 proc. Polaków. Przeciwnego zdania jest 22 proc. obywateli - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. W lutym opinie respondentów są zdecydowanie gorsze niż w styczniu.

Graś: Charyzma Gowina przyda się w Senacie

- Nie rozstanę się z partią, w której jestem według powszechnego mniemania jednym z liczących się polityków - odpowiada Jarosław Gowin pytany o jego przyszłość w PO. Od kilku tygodni w okręgu krakowskim trwa przepychanka o miejsca na listach wyborczych Platformy.

Autobus wlókł nastolatka

W Warszawie autobus komunikacji miejskiej linii 167 przyciął drzwiami plecak wysiadającego 16-latka. Kierowca ruszył i ciągnął chłopaka po ulicy. Chłopcu udało się oswobodzić. Autobus pojechał dalej.

Radosław Sikorski: To neostalinowskie wybryki

- Nie wypada komentować takich neostalinowskich wybryków - takimi słowami Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych skomentował program białoruskiej telewizji, w którym Polskę nazwano "żandarmem Europy Wschodniej".

Minister popełnił doktorski plagiat?

- Fragmenty pracy doktorskiej niemieckiego ministra obrony Karla-Theodora zu Guttenberga to "bezczelny plagiat" - twierdzi profesor prawa z Bremy, Andreas Fischer-Lescano. O jego zarzutach wobec ministra poinformował w środę dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

PiS pozwie ministra rolnictwa

Dotrzymamy słowa. PiS pozwie ministra rolnictwa Marka Sawickiego za słowa, że frakcja, do której należy Prawo i Sprawiedliwość w europarlamencie, chce likwidacji Wspólnej Polityki Rolnej i dopłat bezpośrednich - zapowiedział w środę rzecznik partii Adam Hofman.

"Anglik" na hiszpańskiej mieliźnie

Huragany i burze uderzyły w południowej części Hiszpanii. Nie podołał im nawet ciężki, bo załadowany po brzegi kontenerowiec, pływający pod banderą Wielkiej Brytanii. Statek osiadł wczoraj na mieliźnie w hiszpańskiej miejscowości Almayate. Nikt z załogi nie ucierpiał. Zdjęcia do redakcji Kontaktu 24 przesłał @Andres.

"Bycie trzeźwym jest nudne"

- Byłem trzeźwy dawno temu przez pięć lat. To był strasznie nudny okres mojego życia - stwierdził Charlie Sheen. Amerykański aktor dopiero co wyszedł ze szpitala po ciężkim zatruciu, którego nabawił się podczas ciągu alkoholowo-narkotykowego i już zapowiada, że nie porzuci swojego dotychczasowego trybu życia.

Zostawił 100 tys. dolarów w taksówce

John James zapewne już zawsze będzie dokładnie sprawdzał, czy zabrał ze sobą wszystko przy wysiadaniu z taksówki. Ten mieszkaniec Nowego Jorku zapomniał zabrać ze sobą torby wypełnionej przedmiotami o łącznej wartości około 100 tys. dolarów. Na jego szczęście, kierowca taksówki okazał się uczciwym człowiekiem.

Ze sztyletami na przeciwników politycznych

Zwolennicy jemeńskiego rządu, wymachując pałkami i sztyletami, starli się w środę z antyrządowymi demonstrantami w stolicy kraju, Sanie. Jak pisze agencja Reutera protesty, zainspirowane wydarzeniami w Tunezji i Egipcie, wymykają się spod kontroli policji.

"Idiotyzmy o sztucznej mgle. Polska chce przypominać o Katyniu"

"Czego oni chcą? Chcą wiecznie przypominać o (...) wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu i innych strasznych zbrodniach stalinowskiej wierchuszki" - w ten sposób rosyjska, prorządowa gazeta "Komsomolskaja Prawda" pisze o polskich reakcjach na raport MAK ws. katastrofy smoleńskiej.

Ponad połowa z nas nie czyta książek

56 proc. Polaków nie miało w ciągu ostatniego roku książki w ręku - wynika z najnowszych badań Biblioteki Narodowej. Przynajmniej jedną książkę czytało zaś 44 proc., więc i tak jest lepiej niż przed dwoma laty. Wtedy co najmniej jednokrotny kontakt z książką na przestrzeni roku zadeklarowało zaledwie 38 proc. ankietowanych.

Po co premierowi szczurołap Larry

Nowy współlokator brytyjskiego premiera będzie miał dużo pracy. Kot Larry, nadworny szczurołap Davida Camerona, musi zmierzyć się z niechcianymi mieszkańcami Downing Street 10. Telewizyjne kamery uchwyciły, jak gryzonie biegają bez skrępowania przed najważniejszymi drzwiami Wielkiej Brytanii.

Wózek widłowy przebił zbiornik z toksynami

Wyciek niebezpiecznej substancji uruchomił wielką akcję ratowniczą w niemieckiej Hesji. 15 osób trafiło do szpitali po poparzeniu przez opary żrącej substancji, a ponad 150 zostało ewakuowanych. Wszystko zaczęło się od nieuwagi pracownika, który za pomocą wózka widłowego przedziurawił zbiornik z niebezpieczną substancją (tiofenol).

W ciąży na froncie przez 7 miesięcy

Siedem miesięcy na pierwszej linii frontu w Afganistanie i w ciąży. Brytyjska żołnierka służyła na wojnie nie wiedząc, że zostanie matką. O tym, że jest ciężarna, przekonała się dopiero, gdy zaczęły się skurcze porodowe - pisze brytyjski dziennik "Daily Mail".

Zmarł dyrektor Archiwów Państwowych

Nie żyje dr Sławomir Radoń, naczelny dyrektor Archiwów Państwowych. Po długiej chorobie, zmarł w wieku 54 lat - poinformowali w środę pracownicy placówki.

Syn Kima u Claptona

Średni syn Kim Dzong Ila pojawił się w Singapurze na koncercie Erica Claptona. Dzong-Chol, jak i cała rodzina rodzina północnokoreańskiego przywódcy, słyną z zamiłowania do twórczości brytyjskiego muzyka.

Wczesne łysienie - większe ryzyko raka prostaty

Mężczyźni, którzy zaczynają łysieć w wieku dwudziestu lat są bardziej narażeni na zachorowanie na raka prostaty w późniejszym życiu - wynika z ostatnich badań francuskich naukowców. Uratować może ich wczesna kontrola i prewencyjna kuracja.

Adam Sajnuk

Adam Sajnuk - ur. 10 marca 1976 w Warszawie. aktor, reżyser teatralny, scenarzysta. Założyciel, aktor i reżyser Teatru Konsekwentnego (rok powstania 1997), oraz prezes Stowarzyszenia Teatru Konsekwentnego.

Stanisław Woronowicz

Stanisław Woronowicz - matematyk i fizyk. Związany z Katedrą Metod Matematycznych Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim (od 1977 r. profesor tego uniwersytetu), oraz Instytutem Matematycznym PAN (od 1991 r. członek PAN). Wniósł znaczący wkład w rozwój pojęcia grup kwantowych, za co w 1993 roku otrzymał nagrodę Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Tadeusz Bartoś

Tadeusz Bartoś - filozof i teolog, publicysta, dr habilitowany, profesor nadzwyczajny na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Do 2007 dominikanin.

Wpadł w poślizg. 4-letnie dziecko ciężko ranne

Trzy osoby, w tym 4-letnie dziecko, zostały ranne w wypadku, do którego doszło w miejscowości Czaszyn niedaleko Sanoka (woj. podkarpackie). Bus, którym podróżowali, wpadł w poślizg na oblodzonej drodze i uderzył w betonowe ogrodzenie. Najciężej ranne dziecko oraz jedna z pasażerek zostali przetransportowani do szpitala śmigłowcem. Zdjęcia przesłał @Kristof.

Wpadł właściciel nielegalnego kina on-line

Wpadł właściciel wirtualnej wideoteki z tysiącami filmów i seriali, które odpłatnie udostępniał internautom on-line. Policjanci szacują, że 20-letni student zgromadził na swojej stronie 9,5 tysiąca tytułów, a z jego usług skorzystało 32 tysiące osób. Dwudziestolatek naraził w ten sposób filmowych dystrybutorów na wielomilionowe straty.