Najnowsze

Najnowsze

Z siekierą na listonosza

Wściekły i pijany rzucił się na listonosza z siekierą. Mieszkaniec podlubartowskiej Kamionki dostał szału, ponieważ doręczyciel przyniósł mu rentę... 3 godziny później niż zwykle. Na szczęście ucierpiał jedynie skuter, na którym listonosz umknął przed napastnikiem. Ten po wytrzeźwieniu stanie przed prokuratorem.

Bankowcy kontra demonstranci

Przez 24 godziny będą strajkować greccy bankowcy. Strajk zorganizowano w proteście przeciwko śmierci trzech kolegów w środowych protestach w Atenach. Trójka pracowników banku zginęła w pożarze jednej z placówek.

Rosjanie kopiowali dane? "Nie mamy pewności"

- Nigdy nie mamy pewności - oświadczył w RMF FM szef Kolegium ds. Służb Specjalnych zapytany o to, czy Rosjanie mogli kopiować dane z laptopów, komórek czy dokumentów, którymi dysponowali pasażerowie prezydenckiego samolotu.

Biathlonista postrzelony na strzelnicy

16-letni chłopak prosto z treningu strzeleckiego z raną postrzałową głowy trafił do Szpitala Bielańskiego. Jego stan jest ciężki. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że najprawdopodobniej był to wypadek.

Z matury prosto do celi

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali trzech sprawców napadu na stację benzynową. Jeden z nich wpadł bezpośrednio po wyjściu z sali po obowiązkowym egzaminie maturalnym z matematyki. Jak zakończy się jego sprawdzian dojrzałości? O tym zadecyduje sąd.

Nowe nagrania z zamachowcem z Times Square

Policja dotarła do dwóch nowych wideo przedstawiających najprawdopodobniej niedoszłego zamachowca z Times Square. Ponadto, jak informują amerykańskie media, Faisal Shahzad odbył próbną "wycieczkę" na Times Square niedługo przed zamachem.

Urząd zbada numer ministra

Urząd Zamówień Publicznych zbada proces budowy systemu powiadamiania ratunkowego w Małopolsce, kiedy tamtejszym wojewodą był Jerzy Miller - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Jak wcześniej informowali dziennikarze, bez przetargu powierzono tam budowę infrastruktury numeru alarmowego 112 dwóm spółkom telekomunikacyjnym, które otrzymały za to ok. 4 mln zł, a obecnie mają być faworytem do zbudowania systemu ogólnopolskiego.

Rzecznik Komorowskiego stracił pracę

Jerzy Smoliński nie będzie już rzecznikiem prasowym Bronisława Komorowskiego. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", wszystko przez incydent przy grobie Anny Walentynowicz.

Palikot wykluczył się z kampanii wyborczej

Do końca kampanii prezydenckiej Janusz Palikot nie będzie uczestniczył w życiu publicznym. Nie zwoła posiedzeń komisji "Przyjazne państwo - pisze "Polska". Jedyne czego sobie nie odmówił, to komentarze na swoim blogu.

Olechowski ma 200 tys. podpisów

Ponad 200 tys. podpisów zebrał pod kandydaturą Andrzeja Olechowskiego jego sztab wyborczy. Dziś, czyli w ostatnim możliwym terminie, złoży je w PKW.

Startują dni dokumentu

Już w piątek po raz siódmy wystartuje w Warszawie Planete Doc Review. Najważniejszy festiwal filmu dokumentalnego w Polsce rozrasta się z roku na rok i awansuje do grona największych imprez kulturalnych w kraju. W tym roku uświetni go m.in. wizyta Wernera Herzoga, Nicolasa Philiberta i Alana Berlinera. Solą PDR będą jednak oczywiście filmy - w tym roku widzowie będą mogli obejrzeć ich ponad 150.

Podpalili bank. Pracownicy nie mogli się wydostać

Podczas gwałtownych protestów w środę w Grecji, w pożarze banku zginęły trzy osoby. Amatorskie nagranie wideo, wykonane przez jednego z przechodniów, pokazuje dramatyczną walkę o życie uwięzionych w płonącym budynku.

O wszystkim decyduje premier. W Polsce

Kto bada katastrofę prezydenckiego samolotu w Smoleńsku? Reporter "Polski i Świata" dotarł do dokumentu, który powołuje komisję ds. badania wypadków lotniczych. Wprawdzie komisja jest niezależna, ale od kilku dni podlega premierowi.

Miesiąc po katastrofie nie znamy nawet godziny wypadku

Prokurator generalny Andrzej Seremet i szef MSWiA Jerzy Miller w Rosji. Polacy chcą dopilnować jak najszybszego przekazania Polsce całości materiałów ze śledztwa dotyczącego tragedii pod Smoleńskiem. Jednak prawie miesiąc po katastrofie prezydenckiego samolotu, nie znamy nawet dokładnej godziny rozbicia się Tu-154. Przedstawiamy dotychczasowe działania polskich śledczych.

Znowu bili Stalinowi brawo

Ukraińscy kombatanci i komuniści czczą Józefa Stalina. W Zaporożu we wschodniej części kraju odsłonięto właśnie pomnik dyktatora. Na uroczystości pojawiło się wielu mieszkańców miasta, ale przez inne dzielnice przeszła w tym czasie demonstracja przeciwników postawienia posągu.

Rodziny ofiar katastrofy chcą dostępu do akt

- Do prokuratury zgłosiło się już kilku pełnomocników rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, a kolejne zapowiadają wyznaczenie swoich prawników - poinformował płk Zbigniew Rzepa, rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jak pisze "Nasz Dziennik", rodziny obawiają się jednak, że prokuratura może odmówić im dostępu do akt.

Podejrzana ciężarówka alarmuje Nowy Jork

Ostatnia próba zamachu na Times Square w Nowym Jorku sprawiła, że nowojorskie władze pozostają czujne. W środę w nocy zamknięto most Triborough, bo zauważono tam porzuconą ciężarówkę.

Zwierzę czyni więźnia lepszym

Francuskie więziennictwo znalazło sposób, jak poradzić sobie z agresywnymi osadzonymi. W zakładzie karnym w Strasburgu od niedawna pomagają króliki, świnki morskie i ptaki.

Głodna kura to czystsze środowisko

W Belgii wymyślono sposób na walkę z odpadami. W walce z zanieczyszczeniami główna rola spoczęła na kurach. Trzeba ją wyhodować, aby miała apetyt, a wtedy znikną odpadki i do tego pojawią się jaja.

Złamali kręgosłup przez pomyłkę

Ponad 80 tys. zł ma wypłacić policja mieszkańcowi Warszawy, do którego mieszkania przez pomyłkę wkroczyli antyterroryści. Interwencja zakończyła się dla niego powaleniem na podłogę i złamaniem kręgosłupa.

Ostatnie godziny na złożenie podpisów

O północy mija termin rejestracji kandydatów na prezydenta. Do tego czasu komitety wyborcze muszą zebrać 100 tys. podpisów pod nazwiskiem kandydata. Komitety Kaczyńskiego, Komorowskiego i Olechowskiego jeszcze tego nie zrobiły.

Brytyjczycy wybierają. Kto z wielkiej trójki?

Od godz. 8 Brytyjczycy wybierają dziś nowy parlament. Wybory do Izby Gmin i samorządowe mogą przesądzić o odsunięciu tracącej na popularności Partii Pracy, która rządzi na Wyspach nieprzerwanie od 13 lat.

"Części samolotu będą na giełdzie"

Szczątki prezydenckiego samolotu, które są na miejscu katastrofy prawie miesiąc po wypadku, to jest zaniechanie polskiej strony - przekonuje były szef UOP Gromosław Czempiński. Według niego teren powinien zostać odgrodzony do samego końca śledztwa. - Takie zaniechanie powoduje, że za jakiś czas będziemy widzieli części samolotu na różnych giełdach - dodaje pilot płk Tomasz Pietrzak.

Dziecko znalezione w folii

Znaleziono go w torbie foliowej niedaleko łódzkiego lotniska. Chłopczyk ze świeżo odciętą pępowiną, był zawinięty w folię. Trafił do szpitala. Choć urodził się wcześniakiem - jest cały i zdrowy, brakuje mu rodziców. Po upływie 6 tygodni będzie miał szanse na prawdziwy dom i kochających rodziców. Na razie pracownicy łódzkiego lotniska i Urzędu Miasta zorganizowali zbiórkę pieniędzy i zanieśli do szpitala wyprawkę dla niemowlaka.

Współpraca z Rosjanami? Testem przekazanie materiałów

- Informacje o współpracy Rosjan z polską prokuraturą poznamy dopiero po powrocie Andrzeja Seremeta z Moskwy - mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w TVN24 minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Tłumaczył też, że teren katastrofy specjalnie nie został zabezpieczony przez Rosjan, bo "nie chcieli narazić się na zarzuty odgradzania od niego rodzin ofiar".