Najnowsze

Najnowsze

Eksplozje i strzały w syryjskiej stolicy

Do ciężkich walk między antyreżimowymi powstańcami z Wolnej Armii Syryjskiej a siłami rządowymi wiernymi prezydentowi Baszarowi el-Asadowi doszło w jednej z najważniejszych dzielnic Damaszku - informuje agencja Reutera.

Samuraj XXI wieku

Samurajskie zbroje rodem sprzed kilkuset lat - takie hobby znalazł sobie emerytowany policjant, Czesław Zabiegło ze Złotego Stoku. Wykonał już 11 takich pancerzy. Każdy z nich waży co najmniej 20 kilogramów.

"Lu Olo" pokonał prezydenta

W wyniku głosowania przeprowadzonego w sobotę do drugiej tury wyborów prezydenckich w Timorze Wschodnim, która odbędzie się w kwietniu, nie wszedł dotychczasowy prezydent, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Jose Ramos-Horta.

Hinduski Mister Universe kończy sto lat

Manoah Aich, były hinduski Mr Universe, skończył właśnie sto lat. Mimo podeszłego wieku, wciąż jest w dobrej formie. Jak zdradza, jego sekretem jest życie bez napięć i zadowolenie z każdego dnia.

Zmarł król, który wprowadził demokrację

Król Tonga, George Tupou V, który wprowadził na archipelagu demokrację, zmarł w niedzielę w szpitalu w Hongkongu. O jego śmierci poinformowały władze państwowe. Miał 63 lata.

"Podejrzani o szpiegostwo" uwolnieni

Dwaj brytyjscy dziennikarze pracujący dla anglojęzycznego kanału irańskiej telewizji Press TV, którzy zostali w lutym zatrzymani w Libii, zostali w niedzielę uwolnieni - poinformował wiceszef MSW. Obaj byli podejrzani o szpiegostwo.

Tydzień przed wizytą papieża "Damy w bieli" w areszcie

W Hawanie władze zatrzymały w niedzielę 18 kobiet z organizacji "Damy w bieli" grupującej żony, siostry i matki odbywających kary więzienia dysydentów kubańskich. W ciągu weekendu do aresztu trafiło 70 działaczek - poinformowała organizacja. Zatrzymania nastąpiły na tydzień przed wizytą papieża Benedykta XVI na Kubie w dniach 26-28 marca.

Romney idzie jak burza

Mitt Romney wygrał kolejne prawybory w Partii Republikańskiej - tym razem w Portoryko. Umocnił tym samym swoją pozycję lidera w wyścigu.

Etna pluje lawą

W niedzielę Etna, najwyższy i najbardziej aktywny wulkan w Europie, wypluła z siebie kłęby dymu oraz strumień lawy. Była to już jej czwarta erupcja w 2012 roku.

Bunkry z zimnej wojny wciąż w gotowości

Mimo że czasy zimnej wojny dawno za nami, w Polsce nadal działa kilka tysięcy schronów, w których można w całkowitym zamknięciu przetrwać nawet kilka tygodni. Jeden z bardziej znanych bunkrów znajduje się w Krąpiewie koło Bydgoszczy. Miał służyć jako schronienie w razie ataku atomowego.

Orły dziś w Narodowym

W Teatrze Narodowym w Warszawie odbędzie się dziś ceremonia wręczenia Orłów, nagród przyznawanych przez liczącą ponad 500 członków Polską Akademię Filmową. Pierwotnie uroczystość miała odbyć się 5 marca, została jednak odwołana ze względu na żałobę narodową po katastrofie pociągów.

Kliknął nam piąty rok

Powstaliśmy 19 marca 2007 roku. Przez 1827 dni napisaliśmy ponad 170 tys. artykułów i umieściliśmy na stronach portalu prawie 140 tys. materiałów wideo. Klikacie w nas już pięć lat.

Burza piaskowa. Nie ma czym oddychać

Weekend, zarówno w Kuwejcie, jak i w Iraku, upłynął pod znakiem burz piaskowych. Choć pył unosi się wszędzie, nie wszystkim jednakowo utrudnia życie. Najmocniej za jego sprawą cierpią obywatele Iraku, którzy dosłownie nie mają czym oddychać.

120 tysięcy ruszyło na Bastylię

Dziesiątki tysięcy zwolenników Frontu Lewicowego - koalicji skrajnej lewicy, demonstrowały w niedzielę w Paryżu. Szef FL, Jean-Luc Melenchon, wezwał do zainaugurowania "powstania obywatelskiego" podczas głosowania w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Wenizelos za Papandreu

Minister finansów Grecji Ewangelos Wenizelos został wybrany, zgodnie z oczekiwaniami, na szefa partii socjalistycznej PASOK. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko.

Płonęły trawy. Ogień zbliżył się do osiedla

15 zastępów straży pożarnej gasiło ogień, który zajął nieużytki rolne w dzielnicy Przybyszówka w Rzeszowie. Ogień przedostał się pod osiedle mieszkalne niepokojąc jego mieszkańców. Internauci nadesłali zdjęcia z akcji gaśniczej.

"Ten system finansowania jest zły"

- Ten system finansowania [Kościoła - red.] dzisiaj nie wiadomo za co i skąd, chociażby w postaci Funduszu Kościelnego, jest zły. To powinno być jasne, na zasadzie dobrowolności obywateli - mówił w "Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz z SLD. Marek Jurek przekonywał zaś, że regulowanie tych spraw "w sposób jednostronny" jest atakiem na Kościół.

Po katastrofie czekają na odszkodowania

Na razie są szanse jedynie na zaliczki, bo na pełne odszkodowanie ofiary katastrofy pod Szczekocinami będą musiały poczekać do jednoznacznego ustalenia winnego tragedii. A to może potrwać. Jednocześnie specjaliści od prawa radzą, by niczego pochopnie nie podpisywać.

Premier obiecał, a dziury zostały. Policja pamiętała

W kampanii wyborczej Jasionna, niewielka miejscowość w Wielkopolsce, znalazła się na trasie Tuskobusa. Premier odwiedził wtedy setki podobnych, ale to mieszkańcom Jasionnej - widząc ich poważny problem - obiecał pomoc. Przy czym, co trzeba podkreślić, nie podał terminu, w jakim to zrobi. Od tego czasu nieco się w Jasionnej zmieniło... na gorsze.

Uratowali dziecko jeszcze w łonie matki

Operację przeprowadzili ponad rok temu, ale dopiero teraz hiszpańscy lekarze ogłosili sukces. Udało im się uratować życie dziecka w okresie płodowym dzięki operacji usunięcia wady oskrzeli. Operacja była wyjątkowa, bo lekarze laparoskopem dostali się przez ciało ciężarnej kobiety do wnętrza płodu. Pacjentka żyje i ma się doskonale.

Grzmoty i deszcz po ciepłym weekendzie

Po pięknym, ciepłym weekendzie przyszła pora na zmianę. Od zachodu nad Polskę nadciągnęły gęste, burzowe chmury. Chłodny front atmosferyczny, który przez najbliższe dni będzie przechodził nad krajem, przyniesie ze sobą ochłodzenie i deszcz. Koncert błysków i grzmotów obserwował mieszkaniec woj. lubuskiego, Reporter 24 miklo.

Pierwsza wizyta w Polsce? "Trwają rozmowy na ten temat"

Nowy prezydent Niemiec Joachim Gauck potwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że z pierwszą oficjalną wizytą zagraniczną chciałby pojechać do Polski. Według źródeł dyplomatycznych PAP w Berlinie do wizyty mogłoby dojść już 26-27 marca.

Iran zbuduje bombę? CIA i Mosad "nie są pewni"

Wywiad amerykański wciąż nie jest całkiem pewny, czy Iran podjął ostateczną decyzję o budowie broni nuklearnej i wątpliwości te podziela nawet wywiad izraelski Mosad - poinformował "New York Times", powołując się na anonimowe źródła rządowe.

W piątek przepychanki z policją, w niedzielę grill

Przed "Elbą" znów tłumy. Tym razem nie było ochrony i policji, ale licznie przybyłe rodziny. Wszyscy opowiadają się przeciw likwidacji squatu. Jego mieszkańcy mają niecały tydzień na opuszczenie zabudowań. Na poniedziałek zapowiadany jest kolejny happening.

Muzeum jak wyścigowe auto

Ma 12 metrów wysokości i ok. 6 tys. metrów kwadratowych, pokryte jest aluminiowym dachem z dziesięcioma nacięciami inspirowanymi kształtem samochodu Ferrari - tak wygląda nowe muzeum jednej z najlepiej rozpoznawalnych marek samochodów sportowych na świecie. Museo Casa Enzo Ferrari stanęło we włoskiej Modenie, obok starego warsztatu samochodowego, w którym założyciel firmy 65 lat temu stworzył pierwszy model.

"Pogrzeb uczciwej telewizji" rozpędzony

Siły specjalne rosyjskiej policji OMON rozpędziły manifestację stronników opozycji przed siedzibą telewizji NTV w Moskwie. Demonstranci przyszli tam, by wyrazić oburzenie z powodu nadania przez tę stację propagandowego filmu "Anatomia protestu".

"Kiedy go zobaczyłam, z bólu omal nie pękło mi serce"

- Przedwczoraj miałam widzenie z synem. Kiedy go zobaczyłam, z bólu omal nie pękło mi serce. Jest taki wychudzony, skóra zwisa mu z policzków. Źle słyszał, prawie mnie nie widział, mówił z trudem, prawie tracił przytomność - opowiadała w sobotę w rozmowie z TVN24 matka Siarhieja Kawalenki, białoruskiego opozycjonisty, który w witebskim więzieniu prowadzi protest głodowy przeciwko wydanemu na niego wyrokowi. Stan Kawalenki pogarsza się z dnia na dzień. Według relacji jego matki, może on nie przeżyć najbliższego tygodnia.

Marsz Pamięci przeszedł ulicami Krakowa

Kilkaset osób spotkało się dziś na Placu Bohaterów Getta w Krakowie, by wspólnie przejść do położonego cztery kilometry dalej byłego obozu zagłady w Płaszowie. Relację z 69. rocznicy obchodów likwidacji krakowskiego getta zamieścili Reporterzy 24 ZbigniewSiwek oraz acik34.