Najnowsze

Najnowsze

"Polski? Przyzwyczaiłem się, ale nadal nic nie rozumiem"

Znany z kultowego "Matrixa", przerażającego "Adwokata Diabła" i komiksowego "Constantine" aktor - Keanu Reeves - w Polsce. Pewnego dnia zadzwonił do organizatora festiwalu filmowego Camerimage i zapytał Marka Żydowicza, czy nie zaprosiłby go na tę imprezę. Dzięki temu fani hollywoodzkiej gwiazdy mogli spotkać się z nim w Bydgoszczy, a reporter "Dzień Dobry TVN" mógł przeprowadzić z nim ekskluzywny wywiad.

Klich: USA chcą F-16 i Herculesów w Polsce

Prezydent Bronisław Komorowski może uzyskać podczas swojej grudniowej wizyty w USA zapewnienie, że w Polsce będą w przyszłości stacjonować amerykańskie samoloty F-16 i Hercules. Chęć takiej współpracy ze strony USA potwierdził w sobotę minister obrony Bogdan Klich. - Rozpoczęły się rozmowy techniczne na ten temat - powiedział. Oprócz współpracy militarnej podczas prezydenckiej wizyty ma być też poruszony temat zniesienia wiz.

Asystentka posła zatrzymana ws. szpiegostwa

Brytyjski kontrwywiad (MI5) zatrzymał Katię Zatuliweter, asystentkę posła brytyjskiej Izby Gmin, w ramach dochodzenia dotyczącego możliwej uśpionej rosyjskiej komórki wywiadowczej - donosi sobotni tabloid "The Sun". Według gazety 25-letniej Rosjance grozi deportacja w związku z podejrzeniami o szpiegostwo.

Prezydent zaprzysiężony, mimo protestów USA i ONZ

Laurent Gbagbo został zaprzysiężony w sobotę na nowego prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej. Z jego ponownym wyborem nie godzą się USA, ONZ i Francja, które twierdzą, że wybory wygrał jego rywal - Alassane Ouattara.

Z mostu do potoku

Zalegające na drodze błoto pośniegowe było przyczyną wypadku w okolicach Wisły w Beskidzie Śląskim. Do niewielkiego potoku wpadł tam samochód osobowy. Kierowcy nie stało się nic poważnego.

Uwięziony na przejeździe kolejowym

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Obornikach (woj. wielkopolskie). Reporter 24 adam11_08 nagrał kierowcę, który co prawda zatrzymał się przed szlabanem, ale zrobił to... po drugiej stronie, tuż przy torach. Na szczęście skończyło się tylko na strachu. Pociąg przejechał, a po otwarciu szlabanów kierowca wydostał się z "niewoli".

Minister finansów chce odejść przez Wikileaks

Afgański minister finansów zaoferował swoją rezygnacje po przecieku Wikileaks, z którego wynika, że uważa prezydenta Hamida Karzaja za słabego człowieka. Jednocześnie szef włoskiego MSZ Franco Frattini określił ujawnienie tajnych amerykańskich depesz dyplomatycznych jako "atak na stabilność wspólnoty międzynarodowej".

Suplementy diety wylądowały w rękach policji

Policjanci ze stołecznego wydziału walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli ponad 1640 sztuk suplementów diety zawierających nielegalne substancje m.in. pochodzące od chronionych zwierząt. Wartość zatrzymanego towaru to ok. 82 tys. zł.

Ciepło wraca do grzejników powoli

Ciepło powoli wraca do częstochowskich mieszkań. - W godzinach południowych mieszkańcy Śródmieścia będą mieli znowu ciepłe grzejniki - zapewniała na antenie TVN24 rzeczniczka ciepłowni Fortum Izabela Van den Bossche. Na Kontakt 24 dostajemy jednak mnóstwo doniesień częstochowian, którzy skarżą się na wciąż zimne kaloryfery.

"Wygrywają zawsze Afrykanie w majtkach"

Radny Ligi Północnej w Padwie zaproponował, żeby nie finansować maratonu w tym mieście, bo - jak dodał - "wygrywają zawsze Afrykanie w majtkach". To kolejna rasistowska wypowiedź polityka współrządzącej we Włoszech partii.

Pogrzeb Gabrieli Kownackiej we wtorek

Uroczystości pogrzebowe Gabrieli Kownackiej odbędą się siódmego grudnia w Warszawie. Aktorka zmarła 30 listopada po wieloletniej walce z rakiem.

Rosja neutralna, a Unia uzna wybory?

Rosja najprawdopodobniej zachowa się neutralnie w stosunku do wyborów prezydenckich na Białorusi, a Unia Europejska uzna ich wyniki - ocenił rosyjski politolog Fiodor Łukjanow. Nasi wschodni sąsiedzi pójdą do urn 19 grudnia, a zdecydowanym faworytem jest trzykrotny już prezydent Białorusi - Alaksandr Łukaszenka.

Komorowski serdecznie winszuje górnikom

Z okazji Barbórki prezydent Bronisław Komorowski wystosował list do "pracowników polskiego przemysłu wydobywczego". Składa w nim "powinszowania", podkreśla że to "trudny [...] i niezwykle potrzebny zawód" oraz wzywa do refleksji nad przyszłością polskiego górnictwa węglowego.

Izrael trzeci dzień walczy z płomieniami. Bez skutku

Już trzeci dzień izraelscy strażacy, przy znacznym wsparciu z zagranicy, walczą z potężnym pożarem lasów w okolicy Hajfy na północy kraju. Władze określają pożogę jako największą w historii Izraela i przyznają, że nie mogą opanować żywiołu. Policja uważa, że przyczyną pożaru były zaniedbania popełnione przez ludzi.

"Ale urwał!" Już nie urwie

Pamiętacie słynną już dzięki internetowi, oblodzoną górkę w Szczecinie, po której nie dało się jeździć? Kierowcy, którzy próbowali się na nią wspiąć, ślizgali się, zsuwali, tracili panowanie nad samochodem, który uderzał w zaparkowane samochody. Tak było zeszłej zimy. W tym roku to już zupełnie inna historia.

Jak Amerykanie grali w przetargu na myśliwce

Amerykańska ambasada w Oslo bardzo się starała, aby zapewnić myśliwcowi F-35 zwycięstwo w przetargu na nowe samoloty dla norweskiego wojska. Z depesz ujawnionych przez Wikileaks wynika, że dyplomaci storpedowali ofertę faworyta w przetargu, szwedzkiego JAS-39 Gripen, niekoniecznie czystymi metodami.

Reporterom TVN24 zima niestraszna!

Choć sypie śnieg i trzyma siarczysty mróz nieustraszeni reporterzy TVN24 od świtu są w terenie. Relacjonują to, co dzieje się w Polsce, a gdy kamera jest wyłączona pomagają innym pchać zakopane w śniegu auto.

Dęta pobudka w Barbórkę

Dzisiaj górnicy obchodzą swoje święto - Barbórkę. Jak co roku, mieszkańców Nikiszowca - zabytkowego śląskiego górniczego osiedla - obudziła muzyka orkiestry dętej.

Choinkę też mamy większą

Sześć kilometrów kabli, tysiące lampek i gigantyczne drzewko - oto przepis na świąteczną atmosferę w centrum miasta. Na warszawskim Placu Zamkowym pojawiła się już choinka. Nie jest może tak znana jak drzewko, które co roku pojawia się w sercu Manhattanu, ale za to o pięć metrów wyższa. Zdjęcia drzewka umieścił w serwisie Kontaktu Reporter24, TO3.

Wyspa Wielkanocna się buntuje. 25 rannych

Zagubiona na Oceanie Spokojnym Wyspa Wielkanocna stała się areną walk między rdzenną ludnością a chilijską władzą. W zamieszkach rannych zostało co najmniej 25 osób, w tym 17 policjantów. Do starć doszło, gdy policjanci usiłowali eksmitować 10 osób z jednego z domów, który zdaniem mieszkańców należał do ich przodków

Zagroził rozwiązaniem Autonomii Palestyńskiej

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że jeśli negocjacje pokojowe z Izraelem nie przyniosą rezultatów, będzie dążył do rozwiązania Autonomii Palestyńskiej.

Kradły, bo były bite i gwałcone

Francuska policja rozbiła gang złodziei kieszonkowych, w którego skład wchodziły głównie nastolatki pochodzące z krajów bałkańskich. Dziewczyny kradły dziennie nawet 12 tys. euro.

Protest "na strusia"

Jak strusie głowę w piasek postanowili schować członkowie jednej z organizacji ekologicznych. Z tą różnicą jednak, że nie ze strachu, tylko na znak dezaprobaty.

"Imperium" po rosyjsku na targach w Moskwie

Pisarz ważny dla kultury europejskiej - w taki sposób przedstawiono Ryszarda Kapuścińskiego na trwających w Moskwie 12. Międzynarodowych Targach Książki Non/Fiction. W ramach tej elitarnej imprezy odbyła się prezentacja rosyjskiego wydania jego "Imperium".

Odkrycie "nie z tej Ziemi" przyda się w kosmosie?

NASA odkryła nieznaną dotychczas formę życia. W jednym z kalifornijskich jezior naukowcy znaleźli bakterię, której kod genetyczny zamiast fosforu zwiera trujący arsen. W jaki sposób to ziemskie odkrycie wpłynie na poszukiwanie życia poza Ziemią?

Tajemniczy wahadłowiec X-37B wrócił na Ziemię

Po 225 dniach spędzonych na orbicie, tajemniczy bezzałogowy wahadłowiec X-37B wylądował w Kalifornii. - To wydarzenie rozpoczyna nową erę w eksploracji kosmosu - stwierdził entuzjastycznie Paul Rusnock, odpowiedzialny za X-37B z ramienia producenta pojazdu, koncernu Boeing.

Polacy bronią swoich szkół na Litwie

Z apelem o zapobieżenie ograniczaniu praw mniejszości narodowych i o obronę polskich szkół zwrócili się w liście otwartym do litewskich władz liderzy polskich organizacji na Litwie. List trafił do prezydent Dalii Grybauskaite i szefowej parlamentu Ireny Degutiene.