Najnowsze

Najnowsze

Gradobicie nad Szczawnicą

Po południu nad Szczawnicą doszło do wielkiego oberwania chmury. Z nieba padał grad wielkości piłeczek do golfa. Intensywne opady trwały zaledwie 15 minut, ale zalane zostało wiele domów i gospodarstw. Zdjęcia i filmy z ulewy umieszczali w serwisie Kontaktu Reporterzy 24.

Zgarnęli całą pulę, czyli 161 mln funtów. "To było jak sen"

Chris i Colin Weir, szkockie małżeństwo z Largs w Ayrshire, to para szczęśliwców, którzy zgarnęli całą, oszałamiającą pulę w loterii EurMillions. Wygrali aż 161 milionów 633 tysiące funtów. - To było jak sen - opowiada Colin. - Nie mogłam w to uwierzyć - dodaje Chris. Para już planuje na co wyda pieniądze. Chcą m.in jechać do Chin i Australii, a także kupić domy dla całej rodziny.

"Chcemy bezpiecznie chodzić do szkoły"

Ponad dwie godziny trwała blokada drogi krajowej nr 19 w Sokołowie Małopolskim (Podkarpackie). 300 mieszkańców miasta protestowało przeciwko decyzji o odłożeniu budowy obwodnicy. Protestujący domagali się także zwiększenia bezpieczeństwa na ulicach miasta, przez które codziennie przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów.

"Indiana Jones w sutannie" szukał skarbów pod ołtarzem

Proboszcz parafii w Marczowie na Dolnym Śląsku postanowił sprawdzić, ile prawdy jest w krążących po okolicy legendach, że pod jego kościołem zakopane są skarby. Jego poszukiwania nie spodobały sie jednak parafianom i prokuraturze. Za nielegalne wykopaliska w zabytkowym kościele i próbę kradzieży grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Wycofali dźwigi. Bo wieszali na nich ludzi

Japoński producent maszyn ciężkich powiedział, że zakończył kontakty biznesowe z irańskim rządem po przeczytaniu raportu opublikowanego w "Los Angeles Times". Opisano w nim, że dźwigi, które eksportowała do Teheranu firma Tadano, były używane do publicznych egzekucji.

Skazany za pedofilię poprowadzi show dla rodzin

Carlos Cruz, jeden z najpopularniejszych portugalskich prezenterów telewizyjnych, który w 2010 roku został skazany za wykorzystywanie seksualne dzieci, ma poprowadzić w prywatnej telewizji show dla rodzin.

"Nie opóźnię publikacji raportu"

Ze strony rządu, z mojej strony, nie będzie żadnego działania, które mogłoby publikację raportu komisji Jerzego Millera opóźnić choćby o jeden dzień - zadeklarował Donald Tusk. Premier przekonywał, że politycy nie przyspieszą pracy tłumaczy.

Kamera zniszczona pod Jasną Górą. Policja bada

Częstochowska policja na wniosek telewizji Polsat wszczęła postępowanie ws. zniszczenia kamery należącej do tej stacji podczas niedzielnej pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę. Według relacji dziennikarzy Polsatu, uczestnicy pielgrzymki mieli ich zaatakować i uszkodzić sprzęt. Opinię ws. tego i innych incydentów podczas pielgrzymki miała dziś wydać Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu, ale po awanturze głosowanie przełożono.

Dzieci czyszczą broń rebeliantom

Dzieci w wieku 10-11 lat także uczestniczą w libijskiej wojnie domowej. Ich zadaniem jest czyszczenie broni i dostarczanie jej rebeliantom.

Trzymał niewybuchy w piwnicy. Ma zarzuty

14 pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej składował w piwnicy jednej z kamienic 23-letni mieszkaniec Częstochowy. W piątek usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla wielu osób. Za przetrzymywanie niewybuchów w piwnicy budynku mieszkalnego mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Dwuletnia dziewczynka wypadła z 6. piętra

2-letnia dziewczynka wypadła z okna mieszkania znajdującego się na szóstym piętrze. Do zdarzenia doszło w piątek po południu, w 10-piętrowym budynku w Przemyślu. Na miejscu jest policja, która ustala okoliczności zdarzenia. O sprawie poinformował redakcję Kontaktu 24 @Maksiu.

"Najbardziej antykonstytucyjna ustawa tej kadencji"

- To jest najbardziej antykonstytucyjna ustawa uchwalona w tej kadencji - tak Kazimierz Michał Ujazdowski podsumował ustawę o Systemie Informacji Oświatowej, która zakłada m.in. gromadzenie danych wrażliwych o uczniach. PiS skierował w tej sprawie wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. - Mamy nadzieję, że Trybunał nie pozwoli na praktyki rodem z państwa policyjnego - stwierdził poseł.

Osama chciał zaatakować w 10. rocznicę 11 września

Osama bin Laden pracował nad zebraniem ekipy terrorystów, by przeprowadzić atak na USA w 10. rocznicę zamachów z 11 września 2001 r. - podała amerykańska gazeta "Wall Street Journal", powołując się na dokumenty, które amerykańscy komandosi przejęli w maju w kryjówce terrorysty w Pakistanie. Jak ujawniono, wstępna analiza dowodów wykazuje, że Al-Kaida miała zaatakować pociągi w USA.

Wysłuchali kibiców od "matoła"

W piątek sejmowa komisja sprawiedliwości na wniosek PiS omawiała - jak to określono - "prześladowania osób mających negatywny stosunek do obecnych władz". Komisja wysłuchała kibiców, ukaranych za okrzyki: "Donald matole, twój rząd obalą kibole". Jako przykłady "prześladowań", prócz kar dla wspomnianych kibiców, PiS podaje przykład przeszukania ABW u autora strony antymokor.pl.

"Przygotujcie się na królewski ślub Brangeliny"

- Przygotujcie się na królewski ślub innego rodzaju. Po sześciu latach razem i z szóstką dzieci Brad Pitt i Angelina Jolie planują ślub, który ma się odbyć latem – napisał magazyn "Us Weekly". - Weselne dzwony są bardziej odległe niż myślicie - napisała konkurencja, czyli magazyn "People". Para milczy.

Syn gitarzysty Pink Floyd idzie do więzienia

Charlie Gilmour, syn gitarzysty zespołu Pink Floyd Davida Gilmoura, został skazany na 16 miesięcy więzienia za agresywne zachowanie podczas ubiegłorocznego studenckiego protestu przeciwko wprowadzeniu opłat za studia. Charlie Gilmour był wtedy pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Wjechała na chodnik. Prosto w matkę z dzieckiem

5-letnia dziewczynka została ranna w wypadku, do którego doszło w piątek rano w miejscowości Iwaniska w woj. świętokrzyskim. Matka z córką zostały potrącone przez samochód osobowy, który wjechał na chodnik. Dziewczynka z urazami głowy i nogi trafiła do szpitala w Kielcach.

"Rebelianci prawowitą władzą"

Muammar Kaddafi musi odejść, a libijscy rebelianci - czyli powstańcza Narodowa Rada Libijska - zostaną uznani za prawowitą władzę - zdecydowano w piątek podczas zebrania tzw. grupy kontaktowej ds. Libii. Na spotkaniu Turcja poinformowała też, że popiera propozycję libijskich partyzantów dotyczącą rozdysponowania na cele wyłącznie humanitarne trzech miliardów dolarów pochodzących z zamrożonych aktywów reżimu w Trypolisie.

12 zarzutów dla "Szkatuły"

- Do sądu trafił akt oskarżenia wobec jednego z najgroźniejszych polskich przestępców - Rafała S. ps. Szkatuła - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Gangster został m.in. oskarżony o kierowanie grupą przestępczą. "Szkatuła" był numerem jeden na policyjnej liście najbardziej poszukiwanych przestępców. Szukano go od 10 lat, wystawiono za nim osiem listów gończych oraz dwa Europejskie Nakazy Aresztowania. Wpadł w połowie maja w Lesznowoli pod Warszawą.

Stolica: miejscami pół metra wody

Ulewne deszcze dają się od rana we znaki mieszkańcom stolicy i okolic. Pod wodą znalazło się wiele ulic w Warszawie i okolicznych miejscowościach. Ulica Geodetów w Józefosławiu zamieniła się w rzekę. Z kolei w Złotokłosach wody jest tak dużo, że część mieszkańców jest skazana jedynie na ponton.

Prokuratura zajęła się Wojewódzkim i Figurskim

Warszawska Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia znieważenia przez Kubę Wojewódzkiego i Michała Figurskiego podczas audycji w Radiu Eska Rock rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvina Gajadhura. Chodzi o audycję wyemitowaną 25 maja, w której prowadzący wytykali Gajadhurowi hinduskie pochodzenie.

Molestował 9-latkę, ale nieświadomie

Molestował seksualnie dziewięcioletnią dziewczynkę, ale jest bezkarny. Belgijski sąd uznał mężczyznę za niewinnego, przyjmując linię obrony, według której był on nieświadomy swoich czynów, ponieważ lunatykuje.

Mirosława Marody

Mirosława Marody - socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W 1970 roku ukończyła studia socjologiczne w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Doktoryzowała się w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, natomiast habilitację uzyskała w 1985 roku. W 1994 roku uzyskała tytuł profesora. Pracuje w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego na stanowisku kierownika Zakładu Psychologii Społecznej. Do jej zainteresowań naukowych wliczają się zagadnienia społeczeństwa ponowoczesnego, społeczeństwa polskiego oraz społeczna historia jednostki.

Bracia Saddama na śmierć

Dwaj przyrodni bracia irackiego dyktatora Saddama Husajna zostaną straceni w ciągu miesiąca, poinformował rzecznik irackiego ministerstwa sprawiedliwości. Straconych zostanie też trzech innych wysokich rangą dygnitarzy reżimu Husajna.

Mateusz Pospieszalski

Mateusz Pospieszalski - kompozytor, aranżer. Gra na saksofonie, fletach, klarnecie basowym, instrumentach klawiszowych, akordeonie, śpiewa (także techniką alikwotową - tzw. tybetański śpiew gardłowy). Współpracował z zespołami: Śmierć Kliniczna, Maanam, Tie Break i Graal oraz Stanisławem Sojką i Anną Marią Jopek i Januszem Radkiem. Obecnie gra w zespole Voo Voo i współpracuje z zespołem YeShe oraz 2Tm2,3. W Voo Voo odpowiedzialny za instrumenty dęte, rozciągane i przeszkadzajki czyli saksofony, flety, basklarnet, instrumenty klawiszowe, akordeon, bębenki itp. Jest producentem muzycznym i aranżerem płyt Justyny Steczkowskiej ("Alkimja", "Femme Fatale"), zespołu Zakopower ("Musichal", "Na siedem", „Boso”) oraz Janusza Radka ("Dziękuję za miłość").

Stanisław Obirek

Stanisław Obirek - teolog, historyk, pedagog i dziennikarz, były jezuita. Pochodzi z Narola. Po maturze w 1975 został studentem teatrologii UJ, rok później, w 1976 wstąpił do zakonu jezuitów. Nowicjat odbywał w Starej Wsi. Wyświęcony na księdza w Neapolu w 1983, profesję zakonną złożył w 1991. Stanisław Obirek jest zaangażowany w dialog z innymi religiami (m.in. z judaizmem) i z niewierzącymi, m.in. jako twórca Centrum Kultury i Dialogu przy Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum". Jest rzecznikiem dialogu między religiami Wschodu i Zachodu.

Wpadka w aferze tabloidowej

Tabloid "The Sun", część imperium medialnego Ruperta Murdocha, nielegalnie zdobył informacje na temat zdrowia syna późniejszego brytyjskiego premiera Gordona Browna - alarmował we wtorek dziennik "The Guardian". Teraz musiał się ze swoich słów wycofać.

Klich senatorem? "Do końca lipca wszystko się wyklaruje"

Edmund Klich, były polski akredytowany przy MAK (rosyjskiej komisji badającej katastrofę smoleńską) chce wystartować w wyborach do Senatu jako kandydat niezależny. - Myślę, że do końca lipca wszystko się wyklaruje. Teraz prowadzę rozmowy z samorządowcami i lokalnymi działaczami w Lesznie (Wielkopolska). Na razie mam duże poparcie, ale żeby założyć komitet i zebrać podpisy, trzeba się zorganizować, na to potrzeba czasu - powiedział Klich.

Pierwsi Amerykanie wyszli z Afganistanu

Stany Zjednoczone, których żołnierze stanowią większość w siłach międzynarodowych stacjonujących w Afganistanie, rozpoczęły wycofywanie części swoich oddziałów z tego kraju. Pierwszy kontyngent około 650 żołnierzy, którzy stacjonowali na północny wschód od Kabulu, opuścił kraj i nie został zastąpiony przez kolejny - poinformował przedstawiciel amerykańskiej armii Michael Wunn.