Najnowsze

Najnowsze

Tusk wypomina "Mury". Miller: Chodzę, gdzie chcę

- 30 lat temu to byłoby świadectwem odwagi. Dzisiaj było świadectwem jej braku - komentował ironicznie Donald Tusk wyjście Leszka Millera do związkowców "Solidarności" i odśpiewanie z nimi "Murów" Jacka Kaczmarskiego. Były premier szybko odpowiedział: "Będę dalej bywał tam gdzie chcę i słuchał tego, co chcę. Niezależnie od pana wskazań i gustów."

"Co wiemy? Jezus Maria!" MSZ publikuje rozmowy Sikorskiego

- Czołem, Sikorski. Co wiemy o tym wypadku w Smoleńsku - to pierwsze słowa Radosława Sikorskiego skierowane do pracownika Centrum Operacyjnego w sobotę rano, 10 kwietnia 2010 r. Kiedy do ministra dociera potwierdzona informacja, że na pewno doszło do wypadku, Sikorski odpowiada tylko "Jezus Maria". Zgodnie z zapowiedziami MSZ opublikowało w piątek na swojej stronie internetowej rozmowy ministra i dyplomatów tuż po katastrofie.

Ponad 100 tys. uciekinierów w Pakistanie

Ponad sto tysięcy osób musiało opuścić miejsce zamieszkania z powodu walk między armią pakistańską a talibami na północnym zachodzie Pakistanu przy granicy z Afganistanem - poinformowało w piątek biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

UE parafowała umowę z Ukrainą. Bez fanfar, w cieniu Tymoszenko

W Brukseli parafowano w piątek umowę stowarzyszeniową UE-Ukraina, która - zdaniem Kijowa - zmieni relacje stron w kierunku politycznej i gospodarczej integracji. UE nie chce na razie podpisać dokumentu, żądając od Ukrainy np. przestrzegania zasad państwa prawa. Chodzi przede wszystkim o sprawę liderki opozycji, byłej premier Julii Tymoszenko, która odsiaduje wyrok 7 lat więzienia.

"Reforma bolesna dla rządu. A nie dla ludzi"

Czy reforma emerytalna proponowana przez rząd zaboli obywateli? Opozycja i większość społeczeństwa twierdzą, że tak. Ale rząd, ustami ministra finansów, przekonuje, że zmiana "jest bardzo bolesna" przede wszystkim dla niego samego. - Nie będzie natomiast bolesna dla ludzi - zapewniał Jacek Rostowski w piątek w Sejmie.

Lekarze donieśli do CBA ws. wystawiania recept

Wniosek o zbadanie treści i sposobu powstania rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie recept złożył w piątek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy. - Lekarze są zmuszeni do wypisywania leków refundowanych według nazw handlowych, czyli (do posługiwania się) nazwami produktów leczniczych określonych firm, co sprzyja korupcji - stwierdził przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel.

Nowak zwolni cały zarząd PKP

Minister transportu Sławomir Nowak chce zwolnić cały obecny zarząd PKP, a nowy zmniejszyć z sześciu do trzech osób - poinformowało Radio Zet. Nazwisko nowego prezesa ma być znane w przyszłym tygodniu.

540 mln dolarów do wzięcia. W USA loteryjny szał

Bilet do szczęścia i wielkiego bogactwa to kupon za jedynie jednego dolara. W piątkowej, rekordowej kumulacji w Stanach Zjednoczonych w loterii Mega Millions można zgarnąć aż 540 mln dolarów. Na największą wygraną w historii wszystkich loterii na świecie liczą miliony Amerykanów, którzy szczęśliwe liczby obstawiają w 42 stanach. - Wszyscy muszą spróbować swojego szczęścia - przyznał jeden z graczy Tyrone Johnson.

Rosja i tarcza jednoczą republikanów wokół Romneya

Ostra retoryka Mitta Romneya pod adresem Rosji da mu nominację na kandydata Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA w 2012 r. - ocenia w piątek rosyjski dziennik "Kommiersant", komentując ostatnie wystąpienia tego amerykańskiego polityka. Nieoczekiwany prezent prawdopodobnemu rywalowi zrobił bowiem Barack Obama swoją rozmową z Dmitrijem Miedwiediewem w Seulu. Swoje zrobiła też wypowiedź tego drugiego. Rosyjski prezydent dał do zrozumienia, że popiera Obamę w walce z republikanami.

Czarny mur, na nim nazwiska. Stanie w Smoleńsku

Rzeźbiarz Andrzej Sołyga, architekt Dariusz Śmiechowski i grafik Dariusz Komorek otrzymali pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie na pomnik upamiętniający katastrofę lotniczą z 10 kwietnia 2010 roku. Pomnik zostanie odsłonięty 10 kwietnia 2013 roku - ogłosił minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Jest dochodzenie ws. nękania Katarzyny Tusk

Komenda Miejska Policji w Sopocie wszczęła dochodzenie ws. możliwości popełnienia przestępstwa stalkingu - uporczywego i natrętnego nękania - wobec Katarzyny Tusk. Córka premiera sama złożyła zawiadomienie w tej sprawie.

Norwegia też będzie miała "batalion arktyczny"

Rok po tym, jak Rosja ogłosiła, że sformuje specjalne jednostki wojskowe do walki w Arktyce, Norwegia ogłosiła taki sam pomysł. Jeden z batalionów norweskiego wojska ma się stać "Batalionem Arktycznym". Oznacza to eskalację powoli nakręcającego się wyścigu zbrojeń za kręgiem polarnym.

"Katolicki" portal pod lupą kontrwywiadu

Niemiecki kontrwywiad będzie intensywnie obserwować stronę internetową kreuz.net. Na portalu można znaleźć homofobiczne, antyislamskie i antysemickie hasła - informują niemieckie media.

"Długości życia nie poddamy pod głosowanie"

Gra nie toczy się o gwarancję wypłacania emerytur "bajecznych", ale zapewniających przeżycie - to najważniejsza konkluzja wystąpienia premiera, w którym bronił projektu wydłużającego wiek emerytalny. Donald Tusk mówił obrazowo: "Możemy przegłosować w referendum, że nie podnosimy wieku emerytalnego. Ale nie przegłosujemy długości życia człowieka." Obrazowo też atakował, na przykład szefa "Solidarności" za pójście na łatwiznę: "Każdy pętak tak by potrafił."

Autokary związkowców blokują ruch. Są korki

Pas ul. Czerniakowskiej blokują autokary związkowców, którzy przyjechali do stolicy na piątkowy protest. Korki są zarówno w stronę Wilanowa jak i w przeciwnym. - Węziej jest też na ulicy Gagarina i Myśliwieckiej - informuje policja.

Najdroższy będzie jeszcze droższy. 1,45 biliona dol. za F-35

Największy i najdroższy program zbrojeniowy świata po raz kolejny stał się jeszcze droższy. Według agencji Reuters, Pentagon właśnie zaktualizował swoje przewidywania co do tego, ile USA będzie kosztować nowy myśliwiec piątej generacji F-35. Cały program opracowania, zbudowania i eksploatowania 2443 maszyn ma kosztować 1,45 biliona dolarów.

Kempa: Jest szereg metod, żeby zmusić pana do myślenia

– Na pytanie jak żyć rząd odpowiada: krótko - stwierdził w debacie nad wnioskiem o referendum w sprawie podniesienia wieku emerytalnego lider SLD - Leszek Miller. Stwierdził też, że teraz rządowa koalicja, popierając wniosek o referendum, ma możliwość wynagrodzić Polakom przemilczenie w kampanii wyborczej chęci przeprowadzenia reformy emerytalnej. - Każdy, kto nie boi się narodu, kto jest uczciwy, rozmawia z narodem - oświadczyła, występująca po nim, posłanka Solidarnej Polski - Beata Kempa.

10 proc. Zachodniego Brzegu pod osiedla

Izraelska administracja cywilna przypuszczalnie zamierza przeznaczyć dodatkowe tereny na Zachodnim Brzegu pod rozbudowę żydowskich osiedli - podał izraelski dziennik "Haarec". Tajne mapy obrazujące planowaną konfiskatę palestyńskich ziem zostały ujawnione na podstawie prawa o dostępie do informacji - dodaje dziennik.

Amerykanie stracili myśliwca

Amerykański myśliwiec F-15E rozbił się niedługo po starcie z bazy w "Azji południowo-zachodniej" - poinformował Pentagon. Jeden z członków dwuosobowej załogi zginął na miejscu, drugi został ranny. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Auto wbiło się w słup. Zginął pasażer

Poważny wypadek na ul. Hetmańskiej w Poznaniu. W słup trakcji tramwajowej wjechał samochód osobowy z dwoma osobami wewnątrz. Siła uderzenia była tak duża, że maszyna wbiła się w kolumnę. Jedna osoba zginęła, druga została poważnie ranna. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 o nicku piekom.

"Czuję satysfakcję, widząc dzielnych ludzi"

- Czuję ogromną satysfakcję, widząc dzielnych ludzi - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, gratulując Adamowi Bieleckiemu i Januszowi Gołąbowi pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięczny szczyt Gasherbrum I (8068 m). - Takie sukcesy budują - dodał.

"Możecie się bać. Ten system dożywa swoich dni"

- Możemy odrzucić ten system, wyeliminować jego przedstawicieli i nosicieli. Tylko trzeba zmienić władzę – apelował w swoim przemówieniu dotyczącym referendum emerytalnego Jarosław Kaczyński. Jak przekonywał, referendum to ma „głębszy sens”. – Jest nim odpowiedź na pytanie, czy kieszenie jednych mają być bronione jak niepodległości, a kieszenie innych drenowane.

"Barbara i ja wspieramy naszego przyjaciela"

Były prezydent George H.W. Bush oficjalnie zadeklarował poparcie dla faworyta do republikańskiej nominacji prezydenckiej w tegorocznych wyborach, byłego gubernatora Massachusetts Mitta Romneya. Sondaże popularności nie są jednak dla Romneya pocieszające.

Rzuciła go, więc dźgnął ją nożem

Łódzcy policjanci zatrzymali w czwartek 23-letniego mężczyznę, który ugodził nożem swoją dziewczynę. Sprawca zareagował impulsywnie na wiadomość o rozstaniu, którą przekazała mu 16-latka. Wcześniej razem mieszkali.

Po 11.09 zmienił pięć domów i spłodził czwórkę dzieci

Po zamachach z 11 września rodzina Osamy bin Ladena przez dziewięć lat ukrywała się w Pakistanie. Jak wynika z przecieków z zeznań pojmanej żony terrorysty nr 1, w tym czasie przywódca Al-Kaidy zmienił pięć domów i spłodził czwórkę dzieci, z czego dwójka przyszła na świat w państwowym szpitalu. Pomimo poszukiwania jej męża przez najbardziej zasobne wywiady świata, Osama wiele lat spędził mieszkając w pobliżu stolicy Pakistanu.

Atakował staruszki kamieniem i okradał

Warszawscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napady na kobiety. Daniel D. brutalnie atakował poruszające się o kulach panie w podeszłym wieku i obezwładniał je, uderzając kamieniem w głowę. Mężczyzna był dobrze znany policji, pół roku temu opuścił zakład karny. Notowano go m.in. za rozboje.

Pawlak i Tusk jak dobry i zły policjant? "Nie zmylicie Polaków"

- Nie myślcie, że wasza gra obliczona na podnoszenie napięcia, gra w złego i dobrego policjanta, zmyli Polaków - przestrzegał z mównicy sejmowej Piotr Duda, broniąc pomysłu referendum ws. podniesienia wieku emerytalnego. Wystąpienie wiele razy przerywały brawa i śmiech z prawej strony sali. Największe wtedy, gdy szef "Solidarności" przypominał rządzącym ich własne słowa za zachowaniem emerytalnego statusu quo.

Sfilmowali gigantyczne tornado słoneczne

Po raz pierwszy sondzie kosmicznej udało się nagrać film, na którym widać, jak szaleje słoneczne tornado. Pięciokrotnie większe od Ziemi, było rozpalone do temperatury 2 mln st. C i poruszało się z prędkością 300 tys. km/h.

Gang skimmerów wpadł na Dolnym Śląsku

Dolnośląscy policjanci rozpracowali międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się skimmingiem, czyli nielegalnym kopiowaniem zawartości paska magnetycznego kart płatniczych osób korzystających z bankomatów. Funkcjonariusze zlikwidowali linię produkcyjną urządzeń do sczytywania danych z kart, zabezpieczyli sprzęt komputerowy i inne narzędzia. Do aresztu trafiło pięciu obywateli Bułgarii i Słowacji w wieku od 26 do 59 lat.