Najnowsze

Najnowsze

Podrzynał gardła w imię rebelii. "Ktoś musi to zrobić"

- W Syrii nie obowiązują już żadne prawa. Jeśli my nie wymierzymy sprawiedliwości, nikt tego nie zrobi - powiedział reporterowi "Der Spiegla" bojownik syryjskiej opozycji, który zajmował się egzekucjami ludzi reżimu prezydenta Baszara el-Asada. Mężczyzna przyznaje się do poderżnięcia gardeł czterech wojskowych, którzy zostali uznani przez rebeliantów winnymi zbrodni na ludności cywilnej. Hussein ma być "najmniej doświadczonym" z grupy katów w Homs.

Kontrwywiad zatrzymuje radykałów. "Będą inne operacje"

Ok. 20 osób ze środowisk radykalnych islamistów zatrzymały rano francuskie służby bezpieczeństwa, głównie w Tuluzie - podała agencja AFP powołując się na źródło bliskie śledztwu. Prezydent Nicolas Sarkozy zapewnił w radiu Europe 1, że planowane są kolejne akcje tego typu.

Ktoś "daje im kalendarz" ambasadora?

"Wszędzie, dokąd chodzę, jest NTW [rosyjska telewizja -red.]. Zastanawiam się, kto daje im mój kalendarz? Nie powiedzą mi. Ciekawe, jakie są przepisy tutaj dla takich rzeczy?" - napisał na Twitterze amerykański ambasador w Rosji Michael McFaul.

PO: Referendum nie ma sensu Opozycja: Skandal i obłuda

- Na pewno będę przeciwna referendum - powiedziała w TVN24 Joanna Kluzik-Rostkowska z PO. Posłanka uznała bowiem, że pytanie proponowane przez związkowców z "Solidarności" jest "fałszywie postawione" i pytając o wydłużenie wieku emerytalnego, powinno się też dodać, że alternatywą jest drastyczne podniesienie podatków w przyszłości. - Są sprawy w Polsce, o których obywatele muszą decydować. Dla mnie skandaliczne jest to, że partia obywatelska, która nawet w nazwie ma "obywatelska" nie chce referendum. (...) Widać zatem ewidentną obłudę i zakłamanie - mówił z kolei były szef SLD Grzegorz Napieralski.

Zdecydują ws. referendum. Niespodzianki nie będzie

O godz. 9.00 rozpoczęła się w Sejmie debata nad wnioskiem NSZZ "Solidarność" o przeprowadzenie referendum ws. wieku emerytalnego. Z planami rządu - podniesienia i zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn na poziomie 67 lat - nie zgadzają się związkowcy, którzy na dziś zapowiedzieli protest przed Sejmem.

W weekend śnieg i mróz

Pogoda w drugiej części marca była wyjątkowo łaskawa, dlatego koniec tygodnia dla wielu osób może być niemiłym zaskoczeniem. Czekają nas chmury, opady i silny wiatr. Na weekend lepiej przygotować czapki, szaliki i rękawiczki, bo synoptycy zapowiadają opady śniegu i przymrozek.

Miliard gwiazd w zasięgu myszki

Zobaczyć całą naszą galaktykę nie wstając z fotela? To możliwe dzięki kolosalnej pracy wykonanej przez naukowców z Edynburga. Dzięki zastosowaniu teleskopów na podczerwień stworzyli rzeczywisty obraz Drogi Mlecznej i udostępnili go internautom.

Rozkaz z Tokio: Zestrzelić rakietę Kima

Wydałem rozkaz zestrzelenia północnokoreańskiej rakiety, jeśli naruszy japońską przestrzeń powietrzną - oświadczył japoński minister obrony Naoki Tanaka. Według najnowszych zdjęć satelitarnych, na wyrzutni w Korei Północnej trwają prace przygotowawcze przed odpaleniem rakiety Taepodong-2. Według Phenianu jej start ma wyłącznie charakter naukowy. USA, Japonia i Korea Południowa twierdzą, że to zakamuflowany test rakiety balistycznej zdolnej przenosić broń atomową.

"Ich najgorsza decyzja w ciągu ostatnich stu lat. Będzie gorąco"

Podczas dzisiejszej debaty nad wnioskiem o referendum emerytalnym będzie gorąco - przewiduje Mariusz Antoni Kamiński. Poseł PiS w rozmowie "Jeden na jeden" nazwał kompromis koalicjantów w sprawie reformy emerytalnej "politycznym handelkiem". - Ta decyzja pogrąży PSL. Wyborcy ocenią ją negatywnie - przewidywał.

Co z maszyną kpt. Wrony?

"Jeśli maszyna nie wróci do lotów, będziemy chcieli, by znalazła się u nas" – zapowiada Krzysztof Radwan, dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Mowa o Boeingu 767 SP-LPC, który 1 listopada zeszłego roku lądował awaryjnie bez podwozia na warszawskim lotnisku Chopina. Maszyna wciąż jednak stoi na lotnisku i czeka na decyzję co do swojej przyszłości. Najnowsze zdjęcia stojącego przed hangarem samolotu zamieścił w naszym serwisie Reporter 24 Jackowlew.

Polak mieszka, gdzie chce? Jak zgłosi urzędnikom

Wbrew zaleceniom MSW urzędy wojewódzkie nie przyjmują wniosków o wydanie paszportu od osób zameldowanych w innym województwie - pisze piątkowy "Dziennik Gazeta Prawna". Choć konstytucja mówi wyraźnie, że każdy może sam wybrać miejsce, w którym chce mieszkać.

Poznamy projekt pomnika w Smoleńsku

Dziś w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zostaną ogłoszone wyniki międzynarodowego konkursu na pomnik upamiętniający katastrofę z 10 kwietnia 2010 r., który stanie w Smoleńsku.

Tak łatają autostrady. Kwadrans wystarczy

Jeszcze nikt po nich nie jeździła, a już są frezowane i łatane - polskie autostrady. A2 na trasie z Łodzi do Warszawy ma po kilkadziesiąt pęknięć na każdym powstającym odcinku. Kamera programu "Polska i Świat" TVN24 przyjrzała się, jak się je naprawia.

Polski drugim językiem. Polaków więcej niż Brytyjczyków

Polacy od dawna doskonale czują się w Irlandii. I przekłada się do na liczby. Potwierdzają to wyniki spisu powszechnego za rok 2011. Wynika z niego, że osób urodzonych w Polsce mieszka w Irlandii więcej niż Brytyjczyków, a język polski stał się drugim językiem - donosi Centralne Biuro Statystyczne.

Korea Północna "wystrzeliła pociski"

Korea Północna wystrzeliła w czwartek dwie rakiety krótkiego zasięgu ziemia-woda ze swojego zachodniego wybrzeża - podała w piątek południowokoreańska gazeta powołująca się na źródła rządowe.

Znów biało. "Wróciła zima"

Spełniły się zapowiedzi TVN Meteo. Piątkowy poranek przywitał mieszkańców niektórych części Polski białym puchem. Potwierdzają to zdjęcia naszych internautów.

Szturm na pociąg. Tak ćwiczą przed Euro

Cała Polska przygotowuje się do Euro 2012. Przygotowują się też - i to na najgorsze - nasi antyterroryści i strażnicy graniczni. Wszystko w trosce bezpieczeństwo nasze i przyjezdnych. W Zamościu pod okiem byłych żołnierzy GROM-u szkolili się jak negocjować z terrorystami i jak odbijać zakładników. Miejscem akcji był pociąg.

Co z tą prokuraturą?

Andrzej Seremet został prokuratorem generalnym po reformie oddzielającej tę funkcję od stanowiska ministra sprawiedliwości. Cel był słuszny - odpolitycznienie i usprawnienie prokuratury. A wyszło... tak, że dziś poważni politycy coraz odważniej mówią nawet o likwidacji prokuratury.

Kolejni z zarzutami za śmierć 17-latka

Zarzuty udziału w śmiertelnym pobiciu 17-latka postawiła krakowska dwóm kolejnym mężczyznom w wieku 22 i 26 lat - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Powiększali jej piersi, zniszczyli życie

Sześć lat temu przeszła operację powiększenia piersi, od tego czasu jest w stanie wegetatywnym. Jak się okazało, podczas zabiegu Katarzyny Kozodój, w jednej ze szczecińskich, prywatnych klinik lekarz anestezjolog popełnił wiele błędów. W ich wyniku kobieta zapadła w śpiączkę, a jej rehabiltacja pochłania 6 tys. zł miesięcznie. Koszty ponosi wyłącznie jej rodzina, która wciąż walczy o odszkodowanie za lekarski błąd.

Głodujący ws. lekcji historii zawieszą protest

Uczestnicy trwającej od 11. dni głodówki w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie zawieszą swój protest w piątek o godzinie 8 rano - poinformował jeden z głodujących, Grzegorz Surdy. Decyzja zapadła w czwartek wieczorem po wizycie u protestujących metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Prezydent stracił tytuł doktora

Uniwersytet w Budapeszcie odebrał prezydentowi Węgier Palowi Schmittowi stopień doktorski. Senat uczelni uznał w czwartek, że węgierski polityk popełnił plagiat przy pisaniu pracy doktorskiej przed dwudziestu laty.

Kłopoty ekipy Reutera za "kobiece ninja"

Rząd Iranu zawiesił akredytację prasową ekipie agencji Reuters w Teheranie po tym, gdy jej materiał wideo na temat szkolenia kobiet w sztukach walki otrzymał niewłaściwy tytuł.

"Nie wiemy jeszcze co wybuchło, ale się dowiemy"

- Eksperci, z którymi współpracuje komisja Antoniego Macierewicza twierdzą, że na pokładzie samolotu Tu-154M były dwa wybuchy. Nie wiemy jeszcze co wybuchło, ale się dowiemy - podkreślił w "Kropce nad i" Maciej Łopiński (PiS). Jak zapewnił, dzięki pracy komisji Macierewicza "jesteśmy dużo bliżej prawdy" odnośnie katastrofy smoleńskiej, gdyż "punkt po punkcie obala ona różne nieprawdy, które były upubliczniane".

MSZ opublikuje rozmowę Sikorskiego ws. katastrofy

W piątek MSZ opublikuje kolejną rozmowę Centrum Operacyjnego MSZ w sprawie katastrofy smoleńskiej. - Będzie to moja rozmowa z Centrum, tuż po tragedii, żeby Jarosław Kaczyński wiedział, skąd się dowiedziałem - zapowiedział w "Faktach po Faktach" szef MSZ Radosław Sikorski. Będzie to kolejna odpowiedź resortu na pytanie Kaczyńskiego, które zadał podczas wysłuchania publicznego w europarlamencie ws. katastrofy.

Utonęli, bo nie pomogły okręty NATO?

Rada Europy obarczyła NATO odpowiedzialnością za śmierć 63 uchodźców z Libii w marcu 2011. Okręty sojuszu nie udzieliły pomocy znajdującym się w dryfującej łodzi ludziom umierającym z głodu i pragnienia - twierdzą autorzy opublikowanego w czwartek raportu. NATO odrzuca te zarzuty i przypomina, że jego okręty i samoloty uratowały w tamtym okresie ponad 600 libijskich uchodźców.

Merah pochowany pod Tuluzą

Zamachowiec Mohamed Merah, który zabił w Tuluzie i Montauban siedem osób, a potem - w trakcie operacji antyterrorystycznej - został zabity podczas próby ucieczki, został pochowany w czwartek w muzułmańskiej części cmentarza w Cornebarrieu pod Tuluzą. Na pogrzeb w rodzinnej Algierii nie zgodziły się władze, Tuluza też nie chciała pochować napastnika u siebie.