Najnowsze

Najnowsze

Rodzice Julii dziękują

Nie pamiętają nazwisk, ale twarzy, profesjonalizmu, "ludzkiego serca, empatii i ogromnego zaangażowania" - nigdy nie zapomną. Rodzice 11-letniej Julii z Łodzi - która zagięła w poniedziałek, a następnie została odnaleziona po kilku godzinach dramatycznych poszukiwań - teraz dziękują policji oraz wszystkim osobom, które pomogły szukać ich córki.

Prezydent na Węgrzech o "wspólnych poglądach"

"Wspólny" i "zbieżny" to dwa przymiotniki, które pojawiały się najczęściej w czasie czwartkowego spotkania prezydenta Bronisława Komorowskiego z jego węgierskim odpowiednikiem, Palem Schmittem. Rozpoczęta dziś dwudniowa wizyta prezydenta w Budapeszcie uświetnia Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Gnał pod prąd autostradą. "Wszystkim opadały szczęki"

Niedzielne popołudnie, autostrada A1, okolice Torunia. Prawidłowo jadący samochód osobowy nagle zawraca i zaczyna jechać pod prąd. "Jechał tak przez kilkanaście kilometrów. Wszystkim opadły szczęki" - napisał internauta @ufik1, któremu udało się zarejestrować całą sytuację. Nagranie przesłał do redakcji Kontaktu 24.

Przerwane przesłuchanie ofiar pomyłki antyterrorystów

Prokuratura w Katowicach przesłuchała w czwartek kobietę poszkodowaną w omyłkowej akcji antyterrorystów. Przesłuchanie nie zostało zakończone; prokuratura powróci do niego w piątek. Wówczas chce przesłuchać także pokrzywdzonego mężczyznę.

Przejęli władzę i zamknęli granice

Zbuntowani żołnierze przejęli rano kontrolę nad państwową telewizją i ogłosili rozwiązanie instytucji państwowych oraz zawieszenie konstytucji. W nocy żołnierze zaatakowali pałac prezydencki i przejęli nad nim kontrolę. Rebelianci oświadczyli, że w ten sposób zakończyli rządy prezydenta Amadou Toumaniego Toure.

Dwa spotkania Tusk - Pawlak

Premier Donald Tusk spotkał się w czwartek dwukrotnie z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem ws. reformy emerytalnej - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. Rano politycy widzieli się na roboczym śniadaniu, drugi raz rozmawiali przy okazji wizyty premiera Ukrainy.

Zarzut pozbawienia wolności dla podejrzanego ws. Julki

46-latek z okolic Andrespola, podejrzany o uprowadzenie w poniedziałek w Łodzi 11-letniej Julii, usłyszał w czwartek "zarzut pozbawienia wolności łączący się ze szczególnym udręczeniem". Prokuratura nie chce ujawniać szczegółów sprawy ze względu na dobro dziecka.

Spoczynek nie dla płk. Przybyła

Krajowa Rada Prokuratury nie zgodziła się na przeniesienie płk. Mikołaja Przybyła w stan spoczynku. Prokurator zwrócił się do Rady z takim wnioskiem kilkanaście dni temu. - Decyzja nie była jednogłośna - zdradza portalowi tvn24.pl przewodniczący KRP, prokurator Edward Zalewski.

Sarkozy dziękuje policji za "znakomicie wypełnione zadanie"

- Sprawca haniebnych zamachów w Tuluzie i w Montauban został zidentyfikowany i powstrzymany. Ofiarom, dzieciom, żołnierzom, a także ich rodzinom poświęcam teraz moje myśli. (...) Chciałbym też podziękować służbom porządkowym (...) za ich wybitną służbę i zadanie, które znakomicie wypełnili - powiedział prezydent Francji Nicolas Sarkozy kilkadziesiąt minut po tym, jak w akcji policji w Tuluzie zginął morderca 7 osób poszukiwany od kilku dni. Prezes Fundacji Batorego Aleksander Smolar twierdzi, że szybkie zakończenie tej akcji pozwoli politykowi wygrać nadchodzące wybory prezydenckie.

Solidarna Polska wybrała sobie logo

Klub Solidarnej Polski rozstrzygnął otwarty konkurs na swoje logo. Zostało ono zaprezentowane na konferencji prasowej w Sejmie. Zwycięzca może liczyć na 5 tys. zł nagrody.

Przyjmował pieniądze i kłamał

Był premier Irlandii Bertie Ahern otrzymał poufnie jako minister finansów 276 tys. dolarów i potem wielokrotnie kłamał na ten temat - głosi ogłoszony w czwartek werdykt, kończący dochodzenie w tej sprawie. Sędziowie nie uznali jednak Aherna za winnego korupcji.

"Zamachowiec to przykład samodzielnego wilka"

- Zamachowiec to typowy przykład samodzielnego wilka - powiedział w TVN24 Krzysztof Liedel, ekspert z BBN. Według niego, taktyka przyjęta przez terrorystę z Tuluzy jest nowością, bo zamiast spektakularnego ataku grupy jest to indywidualna akcja jednego człowieka.

Szczytu Rosja - NATO nie będzie

Podczas majowego szczytu NATO w Chicago nie dojdzie do planowanego przy tej okazji spotkania na szczycie z Rosją - oznajmił w Brukseli sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen. Jego wypowiedź cytuje niemiecka agencja dpa.

Wenecja jednak osiada. I przechyla się na wschód

Po dekadzie względnie spokojnego snu mieszkańcy Wenecji znów z niepokojem patrzą w morze. Przez ostatnie dziesięć lat wydawało się, że laguna, na której leży miasto, przestała osiadać. Najnowsze badania amerykańskich naukowców rozwiewają te nadzieje - miasto nadal powoli obniża się, a w dodatku przechyla się lekko na wschód.

Przejęli 180 kg amfetaminy

180 kg amfetaminy o wartości ok. 8 mln zł wykryli funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym na jednej z posesji w miejscowości Piotrowice pod Lublinem.

Ponad 360 tys. z nas to "tylko Ślązacy"

Wśród 38,5 mln mieszkańców Polski 35,3 mln deklaruje jednorodną, polską tożsamość narodową. Tylko pojedynczą śląską tożsamość narodową zadeklarowało w sumie 363 tys. - wynika ze wstępnych danych ubiegłorocznego Narodowego Spisu Powszechnego.

"Miał się poświęcić, jak kamikadze. Spalić, jak zapałka"

To była osoba, która miała się poświęcić, jak kamikadze i spowodować sytuację kryzysową, (...) miała się spalić, jak zapałka - powiedział na antenie TVN24 Grzegorz Cieślak z Centrum Badań na Terroryzmem, Collegium Civitas, komentując dzisiejsze wydarzenia w Tuluzie. 23-letni Mohammed Merah podejrzany o siedmiokrotne zabójstwo, zginął podczas próby zatrzymania. Zdaniem byłego szefa GROM gen. Romana Polki, szkoda, iż nie udało się pojmać mężczyzny żywego i go przesłuchać.

"Merah był w porządku", "lubił korzystać z życia"

- To był taki sam młody człowiek jak my, który lubił korzystać z życia - tak Mohammeda Meraha wspomina jeden z jego kolegów z dzieciństwa. Zabity dziś terrorysta pochodził z Tuluzy. - Był w porządku, był lubiany - mówi jeden z sąsiadów o Merahu, który imał się różnych zajęć. Pracował m.in. w warsztacie samochodowym.

Ewakuacja firmy kurierskiej. Karabiny i granaty to rekwizyty?

Na kilka godzin ewakuowano 120 osób z budynku przy ulicy Mineralnej. Wszystko przez podejrzane znalezisko. Informację o nim dostaliśmy na Kontakt 24. Jak podała policja, w przesyłce odkryto 3 karabiny z zaspawanymi lufami i 7 skorup granatów. To być może rekwizyty filmowe.

Sutener wpadł w kasynie

10 lat więzienia grozi Bułgarowi Stefanovi S., który jest podejrzany o zmuszanie kobiet do prostytucji. 31-latek usłyszał zarzut stręczycielstwa i sutenerstwa. Trafił na trzy miesiące do aresztu.

"On działa jak bandyta, a nie uczestnik Al-Kaidy"

Los zamachowca z Tuluzy jest podyktowany względami politycznymi - uważa Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. - Nicolas Sarkozy chce postąpić humanitaranie, Algierczycy mogą na niego głosować - dodał. Jego zdaniem, zabójca nie jest wysłannikiem Al-Kaidy.

Bezpańskie psy zagryzły stado danieli

Siedem danieli, w tym cztery cielne łanie, osiem bażantów i dwie perliczki padły ofiarą sfory bezpańskich psów, która od kilku dni grasuje w miejscowości Krajenka (woj. wielkopolskie). "Moja mała hodowla przestała istnieć" - napisał do redakcji Kontaktu 24 zrozpaczony pan Witold, właściciel zagryzionego stada.

Chcieli okraść bazę wojskową. Dwóch zabitych

Ukraińscy żołnierze zastrzelili jednego, a zatrzymali drugiego z napastników, którzy w czwartek nad ranem próbowali ukraść broń z bazy wojskowej w Charkowie. Zginął też jeden żołnierz wartownik, są też ranni.

"Łukaszenka mści się na Europie"

- Zakazując wyjazdu z Białorusi opozycjonistom i przeprowadzając egzekucję dwóch skazanych na śmierć za zamach w mińskim metrze władze Białorusi mszczą się na Unii Europejskiej - pisze w najnowszym tygodniku "Swobodnyje Nowosti Plus" politolog Waler Karbalewicz. Ekspert uważa, że od trzech tygodni nasila się dyplomatyczna wojna między Białorusią i UE, a przyczynia się do tego głównie strona białoruska.

"600, 700 akcji w ciągu roku. Pomyłki to jeden procent"

- Policjanci nie mogą więcej. Mogą tylko tyle, na ile pozwala im prawo - powiedział w TVN24 rzecznik Komendanta Głównego policji Mariusz Sokołowski, pytany o skutki wtorkowej pomyłki antyterrorystów w Katowicach. Podkreślił, że "środki przymusu bezpośredniego mogą być stosowane do momentu osiągnięcia efektu, czyli obezwładnienia osoby". Zapewnił, że policja zapłaci za szkody poniesione przez rodzinę.

Rutkowski wyklucza wersję o zaczadzeniu małej Magdy

Wersja zaczadzenia małej Magdy z Sosnowca jest nierealna - uważa Krzysztof Rutkowski, właściciel biura detektywistycznego. W programie "Jeden na jeden" powiedział, że ma zaufanie do rodziców Magdy. Odniósł się w ten sposób do informacji śledczych, że badane są wersje mówiące o celowym i zaplanowanym pozbawieniu życia dziecka. Zdradził też, że osobą, która odmówiła zbadania się wariografem, jest brat Katarzyny W.

Kupił kolejną willę. Ma Clooneya za sąsiada

Silvio Berlusconi kupił 30-pokojową willę na północy Włoch, w bliskim sąsiedztwie George'a Clooneya. Luksusową posiadłość, o której były premier Italii marzył od dawna, sprzedał mu przyjaciel i bliski polityczny współpracownik senator Marcello Dell'Utri. Berlusconi nie ujawnia, ile kosztowała.

Spłonęła leśniczówka. Dwie ofiary

Dwie osoby zginęły w pożarze leśniczówki w Dobrzycy koło Piły w Wielkopolsce. Ofiary to prawdopodobnie małżeństwo, które mieszkało w strawionym przez ogień budynku.