Najnowsze

Najnowsze

Kościelny majątek opleciony towarzyskim łańcuszkiem

Mechanizm był prosty: trzeba było znać odpowiedniego księdza, znaleźć atrakcyjnie położoną działkę i kupca. Specjalistą w tej dziedzinie był mecenas Marek P., kiedyś funkcjonariusz PRL-owskiej Służby Bezpieczeństwa. To m.in. jemu prokuratura zarzuca oszustwa i korupcję. To on miał na kościelnym majątku zarobić miliony. A w cały interes wszedł dzięki towarzyskim powiązaniom, którym przyjrzeli się reporterzy "Czarno na Białym".

Dziury w jezdni? "To wina Amerykanów"

Przeprosin i miliarda USD rekompensaty domagają się władze miejskie stolicy Iraku Bagdadu od sił zbrojnych USA za zniszczenie estetyki i infrastruktury miasta, a w konsekwencji paraliż jego funkcjonowania - informuje niemiecki "Der Spiegel". "Stany Zjednoczone zamieniły to piękne miasto w obóz", uzasadnili swoje żądania przedstawiciele władz irackiej stolicy w oświadczeniu.

Byli ministrowie Mubaraka w areszcie

Trzej byli ministrowie egipskiego rządu i prominentny biznesmen zostali zatrzymani w czwartek w ramach dochodzenia w sprawie sprzeniewierzenia środków publicznych. Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

"Marcin Dubieniecki rządzi PiS"

- Marcin Dubieniecki rządzi PiS i decyduje o pierwszych miejscach - żartował Ryszard Kalisz (SLD) w reakcji na wypowiedź męża Marty Kaczyńskiej dla onet.pl, że jego żona "powinna dostać jedynkę (na liście wyborczej PiS - red.), jeśli by tylko tego zapragnęła". - Pan Dubieniecki jest osobą prywatną - odparł Joachim Brudziński (PiS).

"Kropka nad i" 17.02

Czwartek, 17 lutego - Czy jak latam na Szeremietiewo, to tam są szympansy, czy profesjonalni kontrolerzy? Jeśli szympansy, to bałbym się tam latać - mówił w w "Kropce nad i" pułkownik Edmund Klich. Były akredytowany przy MAK odniósł się w w ten sposób do słów b. pilota Olega Smirnowa, który stwierdził podczas wideokonferencji rosyjskich ekspertów, że nawet jeśli 10 kwietnia na wieży kontrolnej w Smoleńsku siedział szympans nie miałoby to wpływu na katastrofę. Klich dodał, że to "obraźliwe dla ludzi, którzy tam wtedy byli".

Wjechała do wykopu, wyszła oknem

Nieszczęśliwie zakończyła się próba opanowania samochodu, który około godziny 17 w Nowej Soli wpadł w poślizg. Prowadząca pojazd wjechała do jednego z kilku dołów przygotowanych do doprowadzenia mediów. Aby się wydostać, kierująca musiała wyjść oknem pasażera.

Szwedzi ujawniają kulisy upadku ZSRR

Szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało w czwartek 400 stron dokumentów z lat 1989-91 dotyczących rozpadu ZSRR i niepodległości krajów bałtyckich. To wydarzenie bez precedensu w szwedzkiej dyplomacji. Na ogół tego typu dokumenty są odtajniane dopiero po 50 latach. Tym razem szwedzkie MSZ zrobiło wyjątek.

Obama na Downing Street

Prezydent USA Barack Obama złoży w maju oficjalną wizytę w Wielkiej Brytanii na zaproszenie królowej Elżbiety II - podało w czwartek biuro prasowe premiera Davida Camerona.

"1" dla Marty? "Kaczyński nie ma prawa odmówić"

Marta Kaczyńska powinna dostać partyjną "jedynkę", jeśli tylko tego będzie chciała, a prezes Jarosław Kaczyński nie ma prawa jej tego odmówić - mówi mąż i pełnomocnik prawny Kaczyńskiej Marcin Dubieniecki w wywiadzie dla portalu onet.pl.

MON kupuje symulatory. "Bez związku" z raportem MAK

14 stycznia, dwa dni po publikacji raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej, Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło przetarg na symulatory statków powietrznych - dowiedziała się TVN24. - Nie ma związku między datą ogłoszenia raportu a datą ogłoszenia przez nas przetargów - twierdzi Marcin Idzik, wiceminister obrony narodowej.

5 lat więzienia dla blogerki za szpiegostwo

19-letnia syryjska blogerka Tal Al-Malluhi, skazana w poniedziałek na pięć lat więzienia przez sąd w Damaszku, pracowała dla CIA - oznajmiła w czwartek rzeczniczka prasowa syryjskiego MSZ.

Zmarła Karin Stanek

W niemieckim szpitalu, we wtorek nad ranem odeszła Karin Stanek. Wykonawczyni takich hitów jak "Chłopiec z gitarą" czy "Jedziemy autostopem" na estradzie obecna była od 1962 roku.

Trzy lata niepodległości bez euforii

Kosowo w trzecią rocznicę proklamowania niepodległości nie zorganizowało oficjalnych obchodów. Młode państwo boryka się z trudnościami ekonomicznymi i politycznymi, z których najwyraźniejsze są międzynarodowe oskarżenia wobec premiera Hashima Thaciego.

Co z tymi drzewami?

Puszcza Białowieska może poczuć się bezpieczna. Oprócz Greenpeace broni jej teraz jeszcze Kinga Rusin. Dziennikarka i prezenterka telewizyjna, gwiazda m.in. "You Can Dance" i "Dzień Dobry TVN", włączyła się w akcję ochrony drzew przed wycinką.

Guantanamo ad calendas graecas

Szanse na zamknięcie więzienia dla podejrzanych o terroryzm w amerykańskiej bazie wojskowej w Guantanamo na Kubie "są bardzo niewielkie" - powiedział w czwartek minister obrony USA Robert Gates.

Bahrajn w stanie wyjątkowym

Kontrolowany przez sunnitów rząd Bahrajnu ogłosił stan wyjątkowy w całym kraju, kontynuując tłumienie buntu szyickiej większości po krwawej pacyfikacji jego uczestników w centrum stolicy, Manamy. Zaniepokojenie sytuacją w Bahrajnie wyraziły USA. Podczas starć na głównym placu stolicy Bahrajnu, Manamy, zginęły co najmniej trzy osoby, a 231 zostało rannych - podała opozycja. Tamtejsza ministerstwo zdrowia mówi o jednym zabitym i 195 rannych,

Śmierć Pyjasa to... nieszczęśliwy wypadek?

- Śmierć Stanisława Pyjasa mogła nastąpić w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Mógł on przechylić się przez barierkę na klatce schodowej i wypaść - takie zaskakujące wnioski mogą wynikać z opinii biegłych, którzy badali ekshumowane szczątki studenta - ustaliła Polska Agencja Prasowa. Taką przyczynę śmierci Pyjasa podawała też prokuratura w 1977 roku. Dla przyjaciół i znajomych studenta ta wersja od początku była niewiarygodna. Wiedzieli, że interesowała się nim bezpieka.

Wygrała z chorobą. Z urzędnikami już nie

Bałagan w urzędzie, sędziowska rutyna i bezwzględność komorników zaprowadziły chorą na raka kobietę na skraj załamania nerwowego. Dług Gabrieli Wrzeszcz w wysokości niemal 4 tys. zł w majestacie prawa urósł niemal trzykrotnie.

Plagiatorski deadline dla ministra - 2 tygodnie

Uniwersytet w Bayreuth dał ministrowi obrony Karlowi-Theodorowi zu Guttenbergowi dwa tygodnie na udzielenie wyjaśnień ws. plagiatorskiej afery. Media piszą o aferze "kopiuj i wklej", a najpopularniejszy członek rządu jest pod coraz większą presją.

Libia liczy zabitych. Ponad 20

Antyrządowe demonstracje odbyły się w czwartek w kilku miastach libijskich. Doszło do starć z policją. Z różnych doniesień wynika, że w ciągu dwóch dni zamieszek zginęło ponad 20 demonstrantów.

Obalony prezydent w krytycznym stanie

Obalony 14 stycznia prezydent Tunezji Zine al-Abidine Ben Ali znajduje się w bardzo poważnym stanie w szpitalu w Arabii Saudyjskiej - podała agencja Reutera powołując się na anonimowe źródło.

Sprośnemu Miki powiedział "nie"

Martini w jednej łapie, w drugiej kobieca pierś - legendarny grafficiarz Banksy malując taką Myszkę Miki, postanowił urozmaicić pewien plakat. Niestety pomysł nie spodobał się właścicielowi bilbordu i zdjął reklamę. Na tym jednak historii nie koniec.

Słoneczne eksplozje dotrą dziś do Ziemi?

Wybuchy korony słonecznej uderzą w tarczę magnetyczną ziemi - twierdzą brytyjscy naukowcy. Fale naładowanych cząsteczek słonecznych pojawiły się w związku z rozbłyskami słonecznymi, najsilniejszymi od 2006 roku.

Armia nie wystawi kandydata

Egipskie siły zbrojne nie wysuną swego kandydata w przyszłych wyborach prezydenckich, które wyłonią nowego szefa państwa na miejsce odsuniętego od władzy Hosniego Mubaraka - oznajmił w czwartek przedstawiciel armii. Także w czwartek sekretarz stanu USA Hillary Clinton zapowiedziała finansowe wsparcie transformacji w Egipcie w wysokości 150 mln dol.

Tak Mubarak uciekał z Kairu

Unikalne zdjęcia byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka z jego ucieczki z Kairu, zaprezentowała amerykańska telewizja CBS. Nakręcono je 11 lutego, czyli w dniu, w którym głowa egipskiego państwa podała się do dymisji.

Marszałkowie mówią "nie" pomysłowi PJN

Wspólnego posiedzenia Sejmu i Senatu chce w rocznicę katastrofy smoleńskiej PJN. W spotkaniu miałyby też uczestniczyć m.in. rodziny zmarłych. - Moja odpowiedź jest negatywna. Jest oto odpowiedź także konsultowana z marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną - oświadczył marszałek Senatu, Bogdan Borusewicz.

Na Centralnym zrobili "poligon doświadczalny"

Pasażerowie nocnych linii autobusowych w Warszawie mieli noc pełną nieprzyjemnych wrażeń. W związku z remontem Dworca Centralnego zamknięto jedną z najbardziej ruchliwych pętli autobusowych w stolicy, a autobusy nocne miały odjeżdżać z tymczasowych przystanków. Stało się inaczej, bo pojazdy niezmiennie ruszały z normalnych stanowisk na pętli przy dworcu. Reporter 24 zamieścił materiały z przystanków przy Centralnym.