Najnowsze

Najnowsze

Zięć króla ma zniknąć. Przez korupcję

Hiszpański pałac królewski oznajmił w poniedziałek, że książę Inaki Urdagarin, zięć króla Juana Carlosa, nie będzie uczestniczył w publicznych ceremoniach. Powodem wspólnej decyzji króla i jego zięcia jest śledztwo w sprawie korupcji w prowadzonej przez Urdagarina fundacji.

12 dzieci w szpitalu po wypadku gimbusa

12 dzieci trafiło do szpitala po tym, jak w gimbusa wiozącego je do szkoły uderzył samochód osobowy. Na miejsce wypadku nie wezwano pogotowia, bo - jak tłumaczono - wydawało się, że dzieci są w dobrym stanie. Dopiero w szkole uczniowie zaczęli narzekać, że źle się czują.

Sarkozy do "germanofobów": Nie uległem dyktatowi Berlina

Prezydent Nicolas Sarkozy powiedział w wywiadzie dla "Le Monde", że w chwili obecnej rodzi się nowa Unia Europejska, połączona wspólną polityką gospodarczą. Według niego, mimo ustaleń szczytu w Brukseli, ryzyko rozpadu Europy jeszcze nie minęło. Sarkozy odrzucił też zarzuty, że uległ niemieckiemu dyktatowi: "Ci, którzy próbują karmić się germanofobię, kompromitują się".

Tusk: Musicie być "odważni i niezależni"

- Nieprzypadkowo jesteście na swoich miejscach (...) jako ludzie, którzy nie boją się podejmować decyzji. Ci, co ze mną pracowali w sytuacjach kryzysowych wiedzą, jak wielką wagę przywiązuję do roli i działania wojewody - mówił Donald Tusk na poniedziałkowym spotkaniu z 16 wojewodami w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podkreślał, że muszą być w pełni niezależni od lokalnych środowisk i swoich partii.

Stracił pracę, bo nie nauczył się polskiego

Portugalski pracownik jednej z brytyjskich firm chce pozwać do sądu pracodawcę, który kazał mu uczyć się polskiego albo zmienić pracę. Portugalczyk nie był w stanie opanować naszego języka i już tam nie pracuje.

Wywiad na żywo przez 24 godziny

Australijski dziennikarz radiowy Richard Glover pobił rekord długości wywiadu, rozmawiając ze swoim gościem przez 24 godziny. Żadne z pytań nie mogło się powtórzyć ani być zadane innej osobie niż rozmówca Glovera.

Legalny bimber dla wszystkich. "Tę pomyłkę naprawimy"

Gdyby ustawa "bimbrowa" Ruchu Palikota została uchwalona w obecnym kształcie, samogon mogliby pędzić bezkarnie wszyscy - uważają polscy producenci spirytusu i wytykają błędy w projekcie. Partia tłumaczy: - To nasza pomyłka, poprawimy ją. Nie chcemy całkowitej legalizacji bimbru.

Klaus: Czechy nie powinny brać udziału w ratowaniu strefy euro

Czeski prezydent Vaclav Klaus oświadczył w poniedziałek, że Praga nie powinna brać udziału w nowej umowie międzyrządowej w sprawie nowego paktu fiskalnego na rzecz ochrony euro. Zdaniem znanego z eurosceptycyzmu Klausa, postanowienia ostatniego szczytu UE nie mogą pomóc w rozwiązaniu kryzysu. Wcześniej szef dyplomacji oraz lider opozycji wezwali do włączenia się Czech w ratowanie eurostrefy. Premier Petr Neczas tymczasem mówi, że rząd podejmie decyzję, gdy będą znane szczegóły paktu fiskalnego.

PiS chce usuwać symbole komunizmu ustawą

Dwa projekty ustaw złoży w Sejmie PiS w związku z 30. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. Jeden dotyczy usunięcia symboli komunistycznych z życia publicznego, drugi emerytur skazanych funkcjonariuszy PRL. - Zbrodniarze nie zostali osądzeni, ci, którzy wprowadzili stan wojenny nie odpowiedzieli za to przed sądem - powiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Weto Camerona dzieli rząd, ale nie wyborców

Kolejny sondaż w sprawie weta Davida Camerona na szczycie UE w Brukseli pokazuje, że Brytyjczycy popierają jego decyzję. W poniedziałek "The Times" opublikował badanie, z którego wynika, że weto popiera ponad połowa ankietowanych. Tylko kilkanaście procent jest przeciwnego zdania.

"Polskie obozy zagłady" w niemieckich szkołach

Po raz kolejny powraca sprawa polskich obozów koncentracyjnych lub zagłady. Tym razem skandaliczne fałszerstwa historyczne znaleziono na portalach niemieckich szkół, o czym pisze "Nasz Dziennik". "Kłamstwa o +polskich obozach śmierci+ silnie obecne w mediach niemieckich w ostatnich dniach powinny spotkać się z reakcją polskiego ministerstwa spraw zagranicznych i placówek dyplomatycznych w Niemczech" - pisze w wydanym oświadczeniu poseł PiS Kazimierz Ujazdowski.

Napad na bank w Katowicach. Trwa obława

Napad na placówkę bankową przy ul. Zawiszy Czarnego w Katowicach. Wiadomo, że nikt nie został ranny. Wciąż trwa obława - poinformował w rozmowie z tvn24.pl oficer prasowy KMP w Katowicach Jacek Pytel.

Jeśli Francja zmieni prezydenta, ten zmieni umowę z Brukseli

Faworyt przyszłorocznych wyborów prezydenckich we Francji, socjalista Francois Hollande, oświadczył w poniedziałek, że jeśli zostanie szefem państwa, to będzie chciał zmienić przyjęte w piątek porozumienie ws. kryzysu zadłużenia eurogrupy. Jego zdaniem, ustalenia, które zapadły na szczycie UE, nie wystarczają do skutecznej walki z kryzysem.

50 zabitych na drogach w weekend. Połowa to piesi

50 osób zginęło w miniony weekend na polskich drogach. Połowa z nich to piesi, w większości osoby starsze. - To był pod tym względem jeden z najtragiczniejszych weekendów od dłuższego okresu - powiedział rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski.

Ogłosili niepodległość jako pierwsi w "imperium zła"

W przeciwieństwie do sąsiadów z Łotwy i Estonii Litwa nie ma problemu mniejszości rosyjskiej. Jest za to naszpikowany rosyjskim wojskiem obwód kaliningradzki i tradycyjnie kiepskie relacje z Moskwą. Do tego, w ostatnim czasie, pogarszające się relacje z Polską. Niewątpliwie za to największym osiągnięciem ostatnich dwóch dekad jest członkostwo Litwy w UE i NATO.

Śmieci w dołach. "Wypierniczyli, bo się przesiać nie chciało"

Miała być najnowocześniejsza na wschód od Wisły sortownia śmieci, a jest śmietnisko i zakopywanie odpadów w ziemi. W Studziankach na Podlasiu wciąż trwa budowa zakładu, choć udowodniono, że już złamano tam prawo. Śmieci - zamiast utylizować - wrzucano do dołów bez żadnych osłon chroniących przed skażeniem. A wszystko to w sąsiedztwie Puszczy Knyszyńskiej i obszarów chronionych programem Natura 2000.

Cztery osoby ranne w czołowym zderzeniu

Cztery osoby trafiły do szpitala po wypadku w miejscowości Falenty Nowe (woj. mazowieckie). W poniedziałek rano czołowo zderzyły się tam auto osobowe i samochód dostawczy.

Białaczka po urodzeniu dziecka. "To był szok"

O tym, że choruje na ostrą białaczkę szpikową dowiedziała się 6 tygodni po urodzeniu drugiego synka. Najpiękniejszy czas w życiu kobiety, w jej przypadku stał się koszmarem. Radość z narodzin przesłoniła choroba nowotworowa. Chłopcy zostali pod opieką taty, pani Wiesława walczy o życie w Klinice Hematologii i Transplantologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest już po dwóch chemioterapiach i wciąż szuka dawcy szpiku kostnego.

12 członków Al-Kaidy uciekło z więzienia

Co najmniej 14 więźniów, w tym 12 bojowników Al-Kaidy, uciekło z głównego więzienia w Adenie na południu Jemenu - poinformowało w poniedziałek źródło w jemeńskich siłach bezpieczeństwa.

Giełda w dół, kapitał ucieka. Protesty wystraszyły inwestorów

Rosyjskie władze płacą za wybory do Dumy 4 grudnia cenę nie tylko polityczną. Ostatni tydzień pokazał też, że najmniejsza nawet destabilizacja sytuacji w Rosji oznacza dla jej budżetu wymierne straty finansowe. Pesymizm panuje też na giełdzie, a zagraniczni inwestorzy przyspieszyli wycofywanie kapitału z Rosji. Prognozy są pesymistyczne - mało kto wierzy, że Władimir Putin pójdzie drogą reform.

Komendant milicji Łukaszenki zatrzymany

Wiceminister spraw wewnętrznych Białorusi, komendant milicji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne, pułkownik Jauhen Połudzień został zatrzymany - podała w poniedziałek niezależna gazeta internetowa "Biełorusskije Nowosti".

Joanna Senyszyn żoną Lecha Wałęsy?

Wpadka szwajcarskiej gazety "Tages-Anzeiger". Tekst o książce byłej pierwszej damy Danuty Wałęsy został zilustrowany zdjęciem Joanny Senyszyn. Czy obie panie rzeczywiście są tak podobne, że można je pomylić?

Huraganowe wiatry znów zagrażają Wyspom

Huraganowy wiatr, który w zeszłym tygodniu szalał nad Szkocją i Skandynawią może powrócić. Synoptycy ostrzegają, że tym razem w porywach będzie osiągał prędkość 160 km/h. Razem z wiatrem mają wystąpić intensywne opady deszczu.

Wałęsa porzuci motocykl dla rodziny. "Nie są bezpieczne"

Dostałem od losu drugą szansę. Nie mogę być niezadowolony. Muszę być wiecznie uśmiechnięty - mówi Jarosław Wałęsa, wspominając w wywiadzie dla TVN24 swój wypadek. Jednocześnie podkreśla, że każdy dzień jest dla niego życiem z bólem. I wszystkiego musi uczyć się na nowo, a "długa rehabilitacja powoduje, że ma rok wyjęty z życiorysu".

Ozdobił dom z rozmachem - 1,2 mln światełek

Święta spędzi z pewnością jak w bajce. Pewien emeryt z Chorwacji - Zlatko Salaj - postanowił stworzyć świąteczny klimat i ozdobił swój dom i całą posesję światełkami. Zdobił, zdobił i wyszło, że razem lampek jest ponad milion dwieście tysięcy.

Kuratorzy raportują: Polskie szkoły oblały egzamin

Przedszkola pogłębiają dysproporcje, podstawówki uczą pod testy, a gimnazja są przeładowane. Jak wynika ze raportów kuratorów oświaty, o których pisze "Dziennik Gazeta Prawna", polska edukacja jest niedofinansowana i przestarzała. Wyniki badań, prowadzonych od dwóch lat przez kontrolerów w całej Polsce, ministerstwo edukacji ma przedstawić najwcześniej w lutym przyszłego roku.

Kapitan statku dźgnął nożem strażników

Kapitan chińskiego kutra rybackiego dźgnął nożem dwóch funkcjonariuszy ze straży przybrzeżnej Korei Południowej. Jeden z mężczyzn nie przeżył, drugi jest ciężko ranny. Strażnicy zatrzymali łódź za nielegalny połów ryb na południowokoreańskich wodach.

Czekamy na wasze relacje, wspomnienia i zdjęcia

Tysiące zatrzymanych i internowanych, wojsko i czołgi na ulicach. 13 grudnia 1981 władza wprowadziła stan wojenny. Tamte wydarzenia - choć dzielą nas od nich już trzy dekady - wciąż wywołują ogromne emocje. Czekamy na wasze wspomnienia, relacje i materiały sprzed 30 lat. Podzielcie się z nami także opiniami o wprowadzeniu stanu wojennego.