Najnowsze

Najnowsze

Pomnik Reagana odzyska rękę

Pomnik Ronalda Reagana w Gdańsku, któremu wandale odpiłowali rękę, zostanie naprawiony. Prace ruszą już w czwartek i potrwają około trzech tygodni.

Był "mistrzem thrillera". Tom Clancy nie żyje

Nie żyje Tom Clancy, autor bestsellerowych powieści, m.in. "Polowania na Czerwony Październik" czy "Sumy wszystkich strachów". Miał 66 lat. W wywiadach mówił, że swój sukces zawdzięcza w dużej mierze szczęściu.

Aktywiści Greenpeace usłyszeli zarzuty. Polakowi grozi 15 lat łagru

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej w środę postawił zarzut piractwa 14 aktywistom międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace, zatrzymanym przez straż przybrzeżną Rosji na Morzu Barentsa na statku "Arctic Sunrise". Wśród zatrzymanych jest Polak, Tomasz Dziemianczuk. Aktywistom grozi od 10 do 15 lat łagru.

140 lekarzy złożyło wypowiedzenia. "Brakuje leków i dialogu"

140 lekarzy zatrudnionych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie złożyło wypowiedzenia z pracy. To prawie połowa lekarskiego personelu w tej placówce. - Brakuje leków, a pracownicy są źle traktowani - tłumaczy dr Maciej Niwiński, szef śląskiego związku zawodowego lekarzy. Dyrekcja placówki odpowiada, że wciąż jest możliwe porozumienie.

Wojsko i wywiad biją na alarm. "Shutdown zagraża bezpieczeństwu narodowemu"

- Shutdown znacząco szkodzi codziennym zadaniom armii - alarmuje szef sztabu amerykańskiego wojska generał Ray Odierno, który wezwał rząd do szybkiego rozwiązania kwestii finansowania departamentu obrony. Na budżetowy pat skarży się również wywiad i NSA. - To zagraża bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych. Agenci wrogich państw są w wymarzonej sytuacji - oświadczył szef wywiadu, James Clapper.

Wybrał się na grzyby. 83-latka szukało blisko 100 osób

Policjanci, strażacy i strażnicy leśni. Łącznie prawie 100 osób szukało 83-latka, który zagubił się w lesie na terenie leśnictwa Nowy Dwór w gminie Osieczna (woj. pomorskie). Starszy pan wybrał się na grzyby. Wyziębionego i osłabionego mężczyznę odnaleziono po kilku godzinach.

Nowicka wraca do współpracy z Palikotem. "Poproszono mnie o to"

Wanda Nowicka pogodziła się w środę z Januszem Palikotem. Wicemarszałek Sejmu będzie reprezentowała partię Palikota w prezydium Sejmu. Będzie także współpracowała z formacją na forum parlamentu i - jako gość - weźmie udział w weekendowym kongresie Ruchu Palikota.

Diagnoza społeczna 2013: Polak chce rozwodu z państwem. Jest zadowolony, ale samotny

Szczęśliwy, zadowolony z siebie Polak w nieszczęśliwym związku z państwem. W związku, w którym chce rozwodu, bo nie ufa instytucjom i innym ludziom. Dobrze funkcjonuje tylko dlatego, bo "nieźle opanował sztukę gry z państwem". Wierzy w siebie - w swoją pracę i zdrowie. Mniej w rodzinę i dzieci. Taki obraz wyłania się z ostatecznego raportu "Diagnoza społeczna 2013. Warunki i jakość życia Polaków", który zaprezentowali w środę polscy badacze.

Strzelanina w Dagestanie. 10 osób zabitych

Czterech domniemanych terrorystów, trzech policjantów i trzech cywilów zginęło w Dagestanie, jednej z republik wchodzących w skład Federacji Rosyjskiej. W strzelaninie rannych zostało także czterech innych policjantów.

Pseudokibice zatrzymani za ustawki

CBŚ zatrzymało pseudokibiców, którzy mieli brać udział w bójkach między kibicami drużyn z terenu województwa zachodniopomorskiego. We wtorek mężczyźni w wieku 20-25 lat usłyszeli zarzuty dotyczące bójki oraz udziału w zbiegowisku.

Śmigłowce, nurkowie i służby z czterech województw

Ratowanie przed wodą zagrożonej oczyszczalni ścieków, pomoc dla pasażerów zatopionego w stawie samochodu - między innymi z takimi wydarzeniami musiało sobie radzić 200 strażaków uczestniczących w ćwiczeniach w pobliżu zbiornika Jeziorsko.

Bułgarski rząd przetrwał. Wniosek o wotum nieufności odrzucony

Bułgarski parlament odrzucił w środę wniosek centroprawicowej opozycji o wotum nieufności dla rządu finansisty Płamena Oreszarskiego. Był to pierwszy wniosek dla gabinetu, wybranego 29 maja po przedterminowych wyborach parlamentarnych. Nie przyjęto również wniosku o odwołanie przewodniczącego parlamentu.

Polska Izba Pogrzebowa: rozsypywanie prochów było specjalnością nazistów. Poseł SLD: to skandal

Nowelizacja ustawy o cmentarzach i pochówku wywołuje ostrą dyskusję wśród zwolenników i przeciwników rozsypywania prochów bliskich, których poddano kremacji. Polska Izba Pogrzebowa przekonuje, że "było to specjalnością nazistów" i zdecydowanie sprzeciwia się temu pomysłowi. - To jest po prostu skandal co ta branża dla pieniędzy potrafi zrobić - uważa z kolei Marek Balt z SLD, autor jednego z projektów ustawy funeralnej, który jest zwolennikiem rozsypywania prochów.