Najnowsze

Najnowsze

Przejście, które straszy. Ekspert: Wysepka nie sprawdzi się

Przejście dla pieszych na Hallera w Gdańsku to bez wątpienia czarny punkt na mapie miasta. Wielokrotnie dochodziło tu do wypadków, ostatnio w sobotę samochód zmiótł pieszego z pasów. Co robić? M.in. ograniczyć prędkość na tym odcinku do 30 km/h, dodatkowo zainstalować "spowalniacze" - radzi ekspert, zastrzegając, że nie sprawdzą się w tym miejscu ani światła ani wysepka.

Zagłodzili córkę, by sprzedać jej organy? Parze z USA grozi kara śmierci

Amerykańska para mieszkająca w Katarze od wielu miesięcy przebywa w więzieniu w związku z podejrzeniami o zagłodzenie swojej adoptowanej córki. Według katarskich śledczych, rodzice celowo doprowadzili do śmierci dziewczynki, by sprzedać jej organy. Według nich samych oraz ich prawników, dziewczynka zmarła wskutek zaburzeń żywieniowych, a samo postępowanie prowadzone jest w sposób stronniczy. Jeśli zostaną skazani, grozi im kara śmierci.

Kerry krytykowany. "Niepotrzebne spotkanie"

"New York Times" krytykuje sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego za jego niedzielną wizytę w Egipcie, w czasie której spotkał się m.in. z dowódcą armii gen. Sisim, co według gazety uwiarygodniło obalenie demokratycznie wybranych władz tego kraju.

Bez odpowiedzi na pytania o podsłuchy. "Bliższe konsultacje między służbami"

- Uzgodniliśmy bliższe konsultacje między naszymi służbami, jak zwalczać wspólne zagrożenie - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w odpowiedzi na pytanie, czy z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym rozmawiali o kwestii podsłuchów prowadzonych przez amerykański wywiad. Dziennikarze przyjęli jego wypowiedź śmiechem. Sam Kerry na konferencji unikał odpowiedzi na pytania dziennikarzy o podsłuchy.

Narkotykowy gang rozbity przez CBŚ

Policjanci z CBŚ zlikwidowali gang zajmujący się handlem narkotykami. Zabezpieczyli narkotyki i broń palną. Sześciu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

Kongo: rebelianci z M23 składają broń

Rebelianci z kongijskiego ugrupowania M23 zapowiedzieli, że złożą broń i zdemobilizują swoich bojowników walczących z rządem Demokratycznej Republiki Konga.

Nauczycielka rodzi córkę uczniowi, dyrektorka rezygnuje, mieszkańcy nie potępiają

Dyrektorka Zespołu Szkół w Godzieszach Wielkich zrezygnowała z pełnionej funkcji. To w tej placówce uczyła nauczycielka, która urodziła niedawno dziecko swojemu uczniowi. Czy nadal będzie uczyć? Wójt, jak twierdzi, na razie zwolnić jej nie może - 36-latka przebywa na urlopie macierzyńskim. Mimo że grozi jej nawet 12 lat więzienia, mieszkańcy wsi, z którymi rozmawiał reporter "Faktów TVN", nie potępiają nauczycielki.

Dwóch kolejnych szefów SKW do dymisji

Dwóch zastępców pełniącego obowiązki szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego płk. Piotra Pytla do dymisji. Zdaniem dziennika.pl ich odwołania chciał minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. "Gazeta Wyborcza" twierdzi, że zastępcy sami złożyli rezygnacje.

Jak udrożnić zakorkowaną Łódź? Będą zmiany w organizacji ruchu

Dłuższy cykl świateł na skrzyżowaniach, policjanci na drogach i analizowanie natężenia ruchu - wszystko po to, żeby nie doszło do sytuacji z poniedziałku, kiedy Łódź stanęła w dużych korkach. Po południu i wieczorem miasto było niemal nieprzejezdne, komunikacja miejska notowała rekordową ilość spóźnień.

Trzy dni na torze wyścigowym. Siedemnastolatek na testach Formuły 1

Bartek Mirecki nie ma jeszcze prawa jazdy, ale za kierownicą radzi sobie na tyle dobrze, że został już zaproszony na testy do Włoch. Siedemnastolatek z Częstochowy mógł zaprezentować swoje umiejętności w akademii Ferrari. Był jednym z czterech kierowców wybranych z całego Świata. Trzech z nich, w tym Bartek, pozytywnie przeszło testy na włoskim torze.

Muniek Staszczyk świętuje 50. urodziny

Wokalista zespołu T.Love Zygmunt Staszczyk, autor tekstów do przebojów "Warszawa", "Wychowanie", "King" czy "Jest super", kończy dziś 50 lat. Staszczyk jest jedną z ważniejszych postaci polskiej sceny muzyki alternatywnej i rockowej lat 80. i 90. Artysta będzie dziś gościem "Faktów po Południu" w TVN24. Początek programu o godz. 16.00.

Impas w kolebce "arabskiej wiosny" trwa

Rządzący Tunezją umiarkowani islamiści oraz ugrupowania opozycyjne w poniedziałek zawiesiły rozmowy ws. utworzenia przejściowego rządu, jako powód podając brak porozumienia w sprawie nowego premiera. Kryzys polityczny w kolebce "arabskiej wiosny" trwa od lipca.

Tarcza antyrakietowa zgodnie z planem

W momencie, gdy Zachód Europy przechodzi kryzys zaufania do Ameryki i gdy w Polsce coraz częściej pada pytanie o wartość sojuszu wojskowego NATO, John Kerry zjawia się w Warszawie. Bo właśnie teraz Stany Zjednoczone potwierdzają, że tarcza antyrakietowa mająca chronić Europę - będzie budowana zgodnie z planem.

Ostatni lot dla skompromitowanego dowódcy. Za 100 tysięcy złotych

Podejrzewany o malwersacje na szkodę macierzystej bazy - hucznie w niej żegnany. Dowódca 22. bazy lotniczej w Malborku, po tym jak został odwołany przez ministra obrony - na odchodne, na koszt podatnika, przeleciał się myśliwcem MiG-29. Koszt tej lotniczej tradycji to około 100 tysięcy złotych. Materiał "Polski i Świata".