Najnowsze

Najnowsze

Zwierzaki z wizytą u małych pacjentów. Pomagają przetrwać szpitalną traumę

Ogromne ślimaki, żółwie i pająki zawitały do szpitala. Tym razem bowiem role się odwróciły - to zwierzęta z wrocławskiego zoo wyruszyły na wycieczkę, by odwiedzić dzieci. Maluchy, które leczą się na ul. Borowskiej, mogły je dotknąć i posłuchać wykładu na ich temat.- Chcemy umilić im traumatyczny pobyt w szpitalu - przyznają pracownicy szpitala.

Obama: determinacja USA i ich sojuszników nie osłabnie

Prezydent USA Barack Obama podkreślił, że celem sankcji przeciwko Rosji jest poniesienie przez nią kosztów za działania na Ukrainie. Wyraził przekonanie, że społeczność międzynarodowa wspólnie czyni postępy w kwestii przychodzenia Ukrainie z pomocą i sprzeciwiania się działaniom Rosji.

Bronisław Komorowski w polskiej wsi pod Stambułem

Prezydent Bronisław Komorowski w drugim dniu oficjalnej wizyty w Turcji odwiedził polską osadę pod Stambułem – Adampol, po turecku Polonezkoy ("polska wieś"). Zwiedził tam polski cmentarz i kościół katolicki, gdzie co sobotę odprawiana jest msza po polsku.

Turcja ma klucz od Morza Czarnego. Potężnej floty pod Krym wpuścić nie może

Wizja wysłania na Morze Czarne silnego zespołu amerykańskiej floty z lotniskowcem atomowym na czele może być kusząca dla zwolenników podjęcia ostrych działań w związku postępowaniem Rosji na Krymie. Jest to jednak obecnie praktycznie niemożliwe. Wejścia na Morze Czarne pilnuje Turcja, która związana prawem międzynarodowym nie może na to pozwolić. Na dodatek jest bardzo wątpliwe, aby Pentagon podjął się takiego zadania.

Nowa para w krakowskim zoo. "Jest komitywa"

Krakowskie zoo wzbogaciło się o parę lwów azjatyckich. Samiec jest młodszy, a samica lubi przewodzić. - Dzisiaj miało miejsce ich pierwsze zbliżenie - chwali się Józef Skotnicki, dyrektor krakowskiego ogrodu zoologicznego.

UE nie będzie rozmawiać z Rosją o współpracy. Umowa z Ukrainą przed 25 maja

Unia Europejska zawiesza rozmowy z Rosją o liberalizacji wizowej oraz nowej umowie o partnerstwie i współpracy - poinformował szef Rady Europejskiej Herman Van Rompuy po nadzwyczajnym szczycie Unii, zwołanym w związku z kryzysem na Krymie. Dodał, że UE podpisze z Ukrainą umowę stowarzyszeniową w jej politycznym kształcie przed 25 maja.

Cameron: nie będzie powrotu do "business as usual" z Rosją

Brytyjski premier David Cameron oświadczył w czwartek w Brukseli po nadzwyczajnym szczycie UE, że swymi działaniami wobec Ukrainy Rosja dopuściła się rażącego naruszenia prawa międzynarodowego. Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande dodali, że "Unia Europejska jest gotowa", by wprowadzić sankcje gospodarcze wobec Moskwy, jeżeli ta będzie dalej destabilizowała sytuację na Krymie.

Ponad milion widzów obejrzało już "Jacka Stronga". Film Pasikowskiego hitem

Ponad milion widzów obejrzało w niespełna miesiąc od premiery film Władysława Pasikowskiego "Jack Strong". To czyni opowieść o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim numerem jeden polskich kin w bieżącym roku i strąca z podium dotychczasowego lidera - "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego. Wszystko wskazuje też na to, że twórca kultowych "Psów" pobije tym filmem także swój prywatny rekord. Warto dodać, że Pasikowski odsunął w cień również, obecne na polskich ekranach, najnowsze oscarowe produkcje.

125 kierowników bez wymaganego prawem konkursu. Tak pracuje się w Łodzi

Aż 125 osób na stanowiskach kierowniczych pracuje w łódzkim urzędzie miasta bez konkursu wymaganego przez ustawę - alarmuje klub radnych Łódź 2020. Urzędnicy pracują jako "pełniący obowiązki", przez co na ich stanowiska nie trzeba rozpisywać konkursów. Miasto potwierdza te dane i nie widzi w tym niczego złego.

Sankcje wobec Rosji. Tusk: to dowód jak poważna jest sytuacja

Rada Europejska zgodziła się na jak najszybsze podpisanie politycznej części umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą - przekazał podczas konferencji prasowej premier Donald Tusk. Szef rządu potwierdził również wprowadzenie sankcji wobec Rosji. - To jest dowód jak poważna jest sytuacja - podkreślił na zakończenie unijnego szczytu w Brukseli.

Wodociągi rozdają papier toaletowy mieszkańcom. Wszystko przez szamba

- Do 25 tysięcy domów trafi w marcu papier toaletowy, owinięty banderolą z informacją o projekcie kanalizacyjnym realizowanym przez Aquanet - mówi Dorota Wiśniewska, rzeczniczka spólki dostarczającej wodę m.in. mieszkańcom Poznania. Firma chce w ten sposób promować podłączanie gospodarstw domowych do sieci kanalizacyjnej. Mieszkańcy mają jednak ambiwalentne odczucia w odniesieniu do tej formy "promocji".

Jaceniuk: NATO "nie ma na radarze" Ukrainy

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył w Brukseli, że jego kraj nie omawia członkostwa w NATO. Po rozmowach z szefem Sojuszu Północnoatlantyckiego Andersem Foghiem Rasmussenem Jaceniuk zapewnił, że Kijów chce rozwiązać kryzys środkami pokojowymi.

Co wojna robi z dzieciństwem? Wstrząsająca kampania Brytyjczyków

Co by było gdyby Wielka Brytania została uwikłana w konflikt podobny do tego w Syrii? Jak wyglądałoby dzieciństwo Londyńczyków? Na te pytania próbują odpowiedzieć sobie realizatorzy filmu "Co wojna robi z dzieciństwem", który ma uzmysłowić tym, którzy niewiele wiedzą o konflikcie syryjskim, jak wielką tragedią dla dzieci wojna.

"F**k you, Putin!". Przerwana akcja Femenu na Krymie

Aktywistki Femenu znów w akcji - tym razem przed siedzibą krymskiego parlamentu. Kobiety protestowały przeciwko włączeniu Krymu do Rosji, co spotkało się z agresją zgromadzonego tłumu. Kobiety szybko zostały zatrzymane przez umundurowane i nieumundurowane służby oraz usunięte z placu.

Asad popiera Putina na Ukrainie

Prezydent Syrii Baszar el-Asad - podaje z Damaszku agencja EFE - "ogłosił w czwartek poparcie dla swego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina" w związku z jego działaniami wobec Ukrainy.

OBWE potwierdza: misja obserwatorów na Krymie zatrzymana

OBWE potwierdza, że jej 40-osobowa misja wojskowych obserwatorów, która znajduje się już przy wjeździe na Krym, nie mogła dostać się na półwysep i zawróciła w kierunku miasta Chersoń. Obserwatorzy mają tam podjąć decyzję, czy będą kontynuować misję.

Elbląg: Zburzyli pomnik sowieckiego agitatora

Służby miejskie w Elblągu zdemontowały w czwartek pomnik sowieckiego agitatora Janka Krasickiego. Cokół na którym ustawiony był kamień z jego wizerunkiem został zburzony, a podobizna komunistycznego działacza została przeniesiona do Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Przełomowe zeznania w sprawie Pistoriusa? "Błagam, niech ona przeżyje"

"Zastrzeliłem ją. Myślałem, że to złodziej i ją zastrzeliłem" - te słowa Oscara Pistoriusa cytował Johan Stipp, sąsiad oskarżonego, który jako pierwszy był na miejscu tragedii. - Oscar cały czas płakał i modlił się. Powtarzał: "Błagam, niech ona przeżyje. Ona nie może umrzeć" - powiedział Stipp. Jego zeznania potwierdzają wersję samego sportowca i mogą stać się koronnym argumentem dla obrony, że jej klient jest niewinny.

Domeldują im obcą rodzinę, bo nie mieli na mieszkanie. Alternatywy 4? Nie, to decyzja wójta

Pani Katarzyna nie miała pieniędzy na wykup mieszkania komunalnego, więc wójt Lubszy (woj. opolskie) zaproponował jej niekonwencjonalne wyjście z sytuacji. Postanowił zameldować tam jeszcze dwie inne osoby: matkę z dorosłym synem. W sumie w dwupokojowym mieszkaniu ma mieszkać siedem osób, w tym trzy dorastające córki pani Katarzyny. - Jest kapitalizm, a gmina jest właścicielem mieszkania - tłumaczy się wójt.

Francja: przyłączenie Krymu do Rosji oznacza koniec pokoju międzynarodowego

Szef dyplomacji Francji Laurent Fabius oznajmił w Rzymie, że jeśli Krym przyłączy się do Rosji, oznaczać to będzie koniec światowego pokoju i granic państwowych. Tymczasem szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział po spotkaniu z szefem departamentu USA Johnem Kerrym, że nałożenie przez Waszyngton sankcji wizowych i finansowych na obywateli Rosji "nie pomaga w rozmowach".