Najnowsze

Najnowsze

Mandaty będą wyższe? System fotoradarów "niewydolny"

Posłowie PO przygotowali nowy projekt, który poprawić ma bezpieczeństwo na drogach. Zgodnie z pomysłami rządzącej partii, mandaty mają być wyliczane na podstawie średniej krajowej pensji. Jak wyjaśnił współautor projektu Stanisław Żmijan, zmiany są spowodowane m.in. tym, że system fotoradarów "nie jest wydolny" i "wywołuje zbyt wiele złych emocji". Pojawiły się jednak głosy, że uzależnianie wysokości mandatu od średniej pensji jest niesprawiedliwe.

"Incydent" w brytyjskim obiekcie atomowym

Brytyjskie zakłady przerobu paliwa nuklearnego w Sellafield poinformowały w piątek o zmniejszeniu liczby swego pracującego personelu po tym, gdy jeden z umieszczonych tam czujników wykrył wysoki poziom promieniowania. Brytyjskie ministerstwo energetyki oświadczyło, że jest w stałym kontakcie z Sellafield i zapewniło, że nie ma powodu, aby uznać incydent za poważniejszy niż twierdzą zakłady.

Najsłynniejsze polskie bliźniaczki syjamskie mają 10 lat. Jak się dzisiaj czują?

Zakończona sukcesem operacja rozdzielania Janka i Dawida, którzy przyszli na świat zrośnięci brzuszkami, przypomniała o historii innych bliźniaczek syjamskich - Olgi i Darii. Dziewczynki przyszły na świat w 2003 r., a skomplikowana operacja została przeprowadzona w Arabii Saudyjskiej. Bliźniaczki odwiedził reporter TVN24 i sprawdził, jak się czują.

Nierówna walka z reklamami: jak nie kulturą, to mandatami

Dekadę temu kontrowersję wzbudzał sam pomysł walki z reklamą, która przez wielu postrzegana jest do dziś jako "powiew zachodu". Tyle, że na zachodzie od dawna wieje już w innym kierunku, a na wschodzie sytuacja zmienia się bardzo powoli. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie największe miasta w Polsce.

Przywracają starą nazwę. "Proszę mówić Poznań Główny"

Zintegrowane Centrum Komunikacyjne wraca do swojej starej nazwy. Innymi słowy poznański dworzec główny znów będzie Dworcem Głównym. - Nazwa nie zagrała - przyznają władze Poznania. Przywrócenie starej nazwy oznacza jednak dodatkowe koszty dla miasta.

Amanda Knox "zamarła" słysząc wyrok. 28,5 roku więzienia za zabójstwo studentki

- Jestem przestraszona i zasmucona tym niesprawiedliwym wyrokiem - powiedziała Amanda Knox, skazana na 28,5 roku więzienia za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher. Taki wyrok wydał sąd apelacyjny we Florencji. Amerykanka wysłuchała go w swoim domu w Seattle. Wspólnik i były partner Amandy, Raffaele Sollecito, usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. Obrońcy obojga już zapowiedzieli odwołanie się do Sądu Najwyższego.

"Nie wiedzą, co czynią". Kurski o polskich politykach na Ukrainie

- Jestem przygnębiony i przerażony - powiedział Jacek Kurski o swoich wrażeniach po powrocie z Kijowa. Zdaniem europosła ukraińskie protesty rozwijają się "pod dyktando Swobody i innych nacjonalistów", a polscy politycy, którzy na Majdanie krzyczą "Sława Ukrainie", "albo nie wiedzą, co robią albo świadomie robią źle".

Rodzina z Bolesławca podtruta czadem

Cztery osoby trafiły do szpitala po nocnej akcji w Bolesławcu (woj. dolnośląskie). - Zadzwoniła do nas jedna mieszkanka, mówiła że źle się czuje. Okazało sie, że cała jej rodzina podtruła się czadem - mówią strażacy.

14-latka stanie przed  sądem. Za kradzież glanów

14-latka ukradła glany swojej trzy lata młodszej koleżance. Kiedy ta poprosiła o ich zwrot, amatorka obuwia złapała ją za włosy i odepchnęła. - Kradzież butów nie ujdzie jednak nastolatce na sucho - informują policjanci. Dziewczyna odpowie teraz przed kaliskim sądem.

Operacja rozdzielenia bliźniąt. Były decyzje, "kto ma więcej, kto ma mniej"

- Trzeba było podejmować decyzje, kto ma więcej, kto ma mniej - mówią lekarze, którzy przeprowadzili operację rozdzielenia syjamskich bliźniąt, które przyszły na świat w czwartek w warszawskim szpitalu. Dzieci były zrośnięte brzuszkami i miały wspólne narządy. Lekarze wykryli wadę podczas badania USG. Operacja rozdzielenia dzieci przebiegła pomyślnie, a Janek i Dawid mają szansę w ogóle nie odczuć tego, że kiedyś byli zrośnięci.

Ameryka żegna się z Europą? Pretensje do sojuszników, najważniejsza Azja

Wizyta w Polsce amerykańskiego sekretarza obrony Chucka Hagela jest pierwszą i być może ostatnią. Stany Zjednoczone, kończąc wielkie operacje na Bliskim Wschodzie, koncentrują się wojskowo na regionie Azji i Pacyfiku, a obronę Europy pozostawiają jej samej. Analiza Marka Świerczyńskiego, wydawcy programu "Polska i Świat" w TVN24.

"Dyskutujemy o czymś, co nie miało miejsca". Sasin i Siwiec o wyniesieniu bazy agentów

- To, co dzisiaj gazety wypisują, a tak naprawdę jedna gazeta, która ma festiwal artykułów o likwidacji WSI i Antonim Macierewiczu, każdy kolejny artykuł, który się ukazuje, jest całkowicie niezgodny z prawdą. Dyskutujemy o czymś, co nie miało miejsca - powiedział w "Faktach po Faktach" Jacek Sasin. Skomentował w ten sposób ostatnie doniesienia "Gazety Wyborczej", że z komputerów kontrwywiadu wojskowego kierowanego przez Antoniego Macierewicza skopiowano i wyniesiono bazę danych tysięcy agentów.

"Jeśli zapadł wyrok, to już po wszystkim". Kim nie wypuści Amerykanina

Amerykanin Kenneth Bae musi przepracować zasądzone mu 15 lat ciężkich robót i nie ma co liczyć na ułaskawienie - wynika z wywiadu, jakiego amerykańskiemu dziennikarzowi udzielił ambasador Korei Północnej w Wielkiej Brytanii. Bae został skazany za "zbrodnie przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej".

Skandal w wojskach rakietowych USA zatacza coraz większe kręgi

Do 92 wzrosła liczba oficerów startowych nuklearnych rakiet strategicznych zamieszanych w skandal dotyczący oszukiwania podczas rutynowych testów sprawnościowych - poinformowała w czwartek sekretarz ds. sił powietrznych w Pentagonie Deborah Lee James. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 34 oficerach startowych nuklearnych rakiet strategicznych odsuniętych od pełnienia obowiązków służbowych w związku z tą sprawą.

Dwie różne okładki "Time" na igrzyska. Drut kolczasty tylko w USA

Tygodnik "Time" ma dwie różne okładki na rozpoczęcie igrzysk w Soczi. Na całym świecie, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, czytelnicy zobaczą na niej rosyjską łyżwiarkę figurową - Juliję Lipnicką. W USA - skoczka narciarskiego przelatującego nad olimpijskimi kołami uplecionymi z drutu kolczastego.

NSA zmienia szefa. Nowy ma "unikatowe kwalifikacje"

Amerykański rząd nominował Michaela Rogersa, dotychczas stojącego na czele cyberdowództwa amerykańskiej floty wojennej, na szefa Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - poinformowało w czwartek ministerstwo obrony w Waszyngtonie.

Złodzieje relikwii JPII wypuszczeni. Wskazali jej miejsce?

Policja włoska zatrzymała w czwartek trzeciego poszukiwanego złodzieja relikwii z krwią Jana Pawła II. On i dwaj zatrzymani wcześniej młodzi mężczyźni zostali już zwolnieni, ponieważ - jak wyjaśniono - współpracują z wymiarem sprawiedliwości i wskazali miejsce ukrycia relikwii.

Amanda Knox winna morderstwa

Sąd we Florencji wydał wyrok w ponownym procesie Amandy Knox i Raffaele Sollecito, oskarżonych o brutalny mord na Meredith Kercher. Sąd uznał ich winnymi morderstwa. Knox została skazana na 28,5 roku więzienia, Sollecito na 25 lat. To kolejny epizod w ciągnącej się od ponad sześciu lat sprawie, która wywołała wielkie emocje w USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Amerykanka nie stawiła się przed sądem.

Nowe śledztwo ws. księdza z Tarchomina. Wstrząsające relacje świadków

Ksiądz Grzegorz K. z parafii na warszawskim Tarchominie został już skazany prawomocnym wyrokiem za molestowanie ministranta. Teraz okazuje się, że ofiar może być więcej - kolejne śledztwo w jego sprawie prowadzi prokuratura w Wołominie. Reporterowi "Czarno na białym" udało się dotrzeć do świadków, byłych ministrantów. - W pierwszej szufladzie biurka miał zeszyt. Za imieniem i pierwszą literą nazwiska stało kilka, kilkanaście, kikadziesiąt plusików. Liczba plusików przy mojej osobie zgadzała się z liczbą odbytych stosunków - wspomina jeden z nich.

Kwaśniewski: USA miały w Polsce bazę. O torturach nie rozmawialiśmy

Nie byłem zaskoczony, że CIA zapłaciła Polsce. Istnieje taka forma współpracy między zaprzyjaźnionymi wywiadami, przekazują sobie nieznaczone pieniądze - powiedział w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Skomentował w ten sposób doniesienia "Washington Post", że Polska w zamian za 15 mln dolarów zgodziła się, by USA stworzyły w 2002 r. w Starych Kiejkutach więzienia CIA. W jego opinii, nie powinno się jednak upubliczniać takich informacji. - Amerykanie popełnili błąd. Zaczęli używać spraw wywiadowczych do walki polityczniej - ocenił Kwaśniewski.

Polscy żołnierze polecieli z misją do Afryki. Zostaną tam do kwietnia

Polski Kontyngent Wojskowy, który pomoże realizować francuską misję wsparcia operacji w Republice Środkowoafrykańskiej, został w czwartek uroczyście pożegnany na warszawskim lotnisku Okęcie. Żołnierze będą mieli pozostać w Afryce co najmniej do kwietnia. Cała misja zaplanowana jest na ok. sześć miesięcy.