Najnowsze

Najnowsze

"Siły powietrzne bardziej czujne niż zwykle". Finowie "w gotowości"

Fińskie siły powietrzne wzmocnią monitoring przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem w związku z wydarzeniami na Krymie i odbywającymi się blisko fińskich granic amerykańskimi i rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi - poinformowały fińskie władze. Jednocześnie zapewniły, że nie ma powodów do obaw, a działania mają charakter profilaktyczny.

Polscy Tatarzy: Sercem i duchem jesteśmy z wami, krymscy bracia!

Apel poparcia dla Tatarów krymskich wystosowali delegaci nadzwyczajnego kongresu Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP. Większość członków organizacji to polscy Tatarzy. Historycznie część Tatarów przybyłych na ziemie polskie może mieć przodków na Krymie.

Turczynow zwolnił ambasadora Ukrainy w Polsce

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zwolnił w środę wieczorem ze stanowiska ambasadora w Polsce Markijana Malskiego. Zwolnieni zostali też ukraińscy ambasadorowie w Danii i Szwecji.

Niemiecki rząd zamraża kontrakt zbrojeniowy z Rosją

W związku z sytuacją na Krymie niemiecki minister gospodarki Sigmar Gabriel wstrzymał w środę kontrakt koncernu zbrojeniowego Rheinmetall AG na dostawę do Rosji centrum szkolenia bojowego dla rosyjskiej armii. Kontrakt opiewał na kwotę 120 mln euro.

Moskwa "zaniepokojona" sytuacją Rosjan w Estonii. Przy granicy ćwiczy wojsko

Przedstawiciel Rosji przy ONZ stwierdził, że jego kraj jest "zaniepokojony" traktowaniem Rosjan w Estonii. Moskwa i Tallin od wielu lat pozostają w trudnych stosunkach właśnie ze względu na mniejszość rosyjską. Wypowiedź przedstawiciela Rosji brzmi jednak złowróżbnie w kontekście wydarzeń na Ukrainie i dużych ćwiczeń rosyjskiego lotnictwa w pobliżu granic Estonii.

Walka o oddech niemowlaka. Ratowała dziewczynkę przez telefon

Natalia Trędowska, pracownica Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku pomogła ratować 3-tygodniową dziewczynkę, która miała problemy z oddychaniem. Do przyjazdu karetki opanowana tłumaczyła przez telefon cioci dziecka, co robić. Akcja ratunkowa brzmi dramatycznie, ale wszystko skończyło się dobrze dla dziewczynki.

Cimoszewicz: Sankcje personalne wobec Rosji są śmieszne

W "Kropce nad i" Włodzimierz Cimoszewicz podkreślał, że "w 1939 też nikt nie wierzył wojnę, bo wszyscy liczyli na powiązania ekonomiczne". - Wiemy jak to się skończyło - skwitował były premier, podkreślając, że agresorowi, za jakiego uznana została Rosja, nie można odpuszczać.

Z symulatora lotów pilota boeinga wykasowano dane. W ich odzyskaniu pomoże FBI

Trwają poszukiwania zaginionego boeinga, na którego pokładzie znajdowało się 239 pasażerów. Na środowej konferencji prasowej malezyjski minister transportu ocenił jako "nieprawdziwe" informacje o tym, że samolot był widziany na Malediwach. Powiedział również, że z domowego symulatora lotów pilota zniknęły dane. Malezyjskie władze o pomoc w zbadaniu symulatora zwróciły się do FBI.

Tusk: Dziś nie musimy stawiać pytania "bić się czy nie bić"

- Dzięki naszej pozycji w UE i w NATO dzisiaj, w chwili krytycznej, nie musimy stawiać młodym Polakom tego dramatycznego i znanego z przeszłości pytania: bić się czy nie bić? Nie musimy stawiać pytania, czy warto umierać za ojczyznę - powiedział w środowym orędziu Donald Tusk. - Dziś nie zgadzamy się na agresywną politykę Moskwy wobec Ukrainy - podkreślił polski premier.

Giertych: Rosja przegrałaby wojnę z Zachodem. Nie pójdzie na to 

- Różnice budżetu między Rosją a USA są jak 1 do 10. Więc wyobrazić sobie, że Rosja pójdzie na konflikt militarny z całym Zachodem, to ten konflikt by przegrała - ocenił w "Faktach po Faktach" Roman Giertych. Józef Oleksy zwrócił uwagę, że wspomniany konflikt nie oznacza nic innego niż "wielką wojnę". - To by była III wojna światowa, ale Rosja na to nie pójdzie - powiedział były wicepremier.

Dziennikarze chcą ukarać posłów, którzy pobili szefa ukraińskiej telewizji

Blisko stu ukraińskich dziennikarzy i działaczy społecznych pikietowało w środę pod prokuraturą generalną w Kijowie, domagając się ukarania deputowanych nacjonalistycznej partii Swoboda, którzy pobili szefa państwowej telewizji i wymusili jego dymisję. - Ten atak na wolność słowa musi być bezzwłocznie zbadany, a winni ukarani. Każde inne działanie utoruje drogę do dalszych ataków na dziennikarzy i (demokratycznych) aktywistów - apeluje Amnesty International.

Czy sojusznicy z NATO pomogliby nam w razie konfliktu? Polacy nie są przekonani

Większość Polaków nie obawia się, że konflikt na Krymie przerodzi się w wojnę, która obejmie swym zasięgiem terytorium naszego kraju - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24. Ankietowani są jednak podzieleni, jeśli chodzi o to, czy w razie konfliktu zbrojnego nasi sojusznicy z NATO wywiązaliby się ze swoich zobowiązań.

Najnowszy sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN: Wybory wygrałoby PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 31 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby natomiast 27 proc. ankietowanych. Oprócz dwóch największych partii w Sejmie znalazłyby się również cztery inne ugrupowania.

"Twierdzi, że nie zabił, tylko znalazł ciała"

Łukasz P., na którym ciąży zarzut zabójstwa dwóch osób, zmienił swoje zeznania. W liście do prokuratura napisał, że to nie on zabił młotkiem swojego kolegę i jego syna. Śledczy ponownie sprawdzają alibi mężczyzny. Tymczasem biegli ocenili, że nie był on pod wpływem narkotyków.

Berlin nie uzna decyzji Rosji. Aneksja Krymu jak zjednoczenie Niemiec? "Zdumiewające"

Rząd Niemiec potępił uznanie przez Rosję secesji Krymu oraz traktat o przyjęciu półwyspu wraz z Sewastopolem do Federacji Rosyjskiej - oświadczył w środę rzecznik kanclerz Angeli Merkel Steffen Seibert. - To oczywiste, że rząd niemiecki nie uzna decyzji podjętych przez Federację Rosyjską - zaznaczył. Berlin sprzeciwił się również porównywaniu aneksji Krymu do zjednoczenia Niemiec.