Najnowsze

Najnowsze

Niemcy o podsłuchach: to naruszenie naszej suwerenności. Biały Dom nie komentuje

Biały Dom nie chciał w czwartek skomentować, czy Stany Zjednoczone szpiegowały w przeszłości kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Rzecznik Białego Domu Jay Carney powiedział, że nie będzie odnosił się do tych zarzutów. Niemcy są tymczasem oburzone ujawnionymi przez media informacjami. - Jeśli się potwierdzą, będzie można mówić o naruszeniu suwerenności i integralności demokratycznego kraju - oświadczył szef niemieckiej komisji ds. służb specjalnych.

Nowy most i obwodnica w Żywcu. Ale dopiero pod koniec 2014 roku.

Mieszkańcy Żywca mogą się spodziewać dużych udogodnień w komunikacji. Mają wkrótce pojechać nowym mostem - nie obawiając się przy każdym kolejnym wezbraniu rzeki. Szybciej dotrą również na Słowację. Na nową przeprawę muszą jednak poczekać do końca 2014 roku.

Czy najgroźniejsi przestępcy po odbyciu kary wyjdą na wolność?

"Ktoś, kto w chwili popełniania morderstwa był poczytalny i zdrowy psychicznie, ale w trakcie odsiadywania kary stwierdzi się zaburzenia, również będzie adresatem tej ustawy" - tak o ustawie o izolowaniu najgroźniejszych przestępców mówiła w programie posłanka PO Elżbieta Radziszewska. Ripostowała jej prof. Monika Płatek, która zauważyła, że "polska Konstytucja zabrania sytuacji kiedy prawo działa wstecz".

Rosyjski sąd: Aktywiści Greenpeace zostają w areszcie

Sąd obwodowy w Murmańsku pozostawił w czwartek w areszcie troje aktywistów organizacji ekologicznej Greenpeace, nie bacząc na to, że poprzedniego dnia Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przekwalifikował zarzucany im czyn z "piractwa" na "chuligaństwo".

"Gutek" już w Hawrze. "Jacht spisał się doskonale"

Zbigniew "Gutek" Gutkowski i Maciej "Świstak" Marczewski dotarli w czwartek jachtem "Energa" do Hawru. Z tego francuskiego portu 3 listopada dziesięć ekip wystartuje na trasę 10. atlantyckich regat Transat Jacques Vabre. Metą jest brazylijska Itajai. - Sprawdziliśmy, jak funkcjonują wszystkie urządzenia techniczne. Jacht spisał się doskonale - zapewnił "Gutek".

Inwigilacja przysłoni gospodarkę? Szczyt pod znakiem afery podsłuchowej

Od spotkania z szefem PE Martinem Schulzem rozpoczął się w czwartek po południu dwudniowy szczyt UE z udziałem Donalda Tuska. W programie jest wiele tematów gospodarczych - od gospodarki cyfrowej i innowacji po wsparcie małych i średnich firm. Oczekuje się jednak, że spotkanie zdominuje temat afery podsłuchowej i inwigilacji kanclerz Angeli Merkel przez NSA.

Kliczko będzie kandydował w wyborach prezydenckich

Lider ukraińskiej opozycyjnej partii Udar, znany bokser Witalij Kliczko poinformował, że będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Swą decyzję ogłosił występując w czwartek z trybuny Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy w Kijowie.

Po hossie przyszła bessa. Tym razem rekordu nie będzie [SKRÓT]

Twardych praw rynku oszukać się nie da. W 12. kolejce T-Mobile Ekstraklasy zobaczyliśmy 34 gole, czyli liczbę raczej na naszych boiskach niespotykaną. 13. kolejka na tak efektowną się nie zapowiada - w jej pierwszym spotkaniu piłkarzom Podbeskidzia i Ruchu nie udało się trafić do siatki ani razu.

Zmiany przy groźnym przejściu. "Nowe rozwiązanie jest nielogiczne"

Kolejne zmiany na przejściu przy al. Hallera w Gdańsku. Tym razem drogowcy zmienili organizację ruchu przed niebezpiecznym przejściem dla pieszych, zwężając jezdnię po jednej stronie do jednego pasa, uniemożliwiając w tym miejscu wyprzedzanie. Okoliczni mieszkańcy uważają zmianę za nielogiczną. - Druga strona nie została w ogóle zabezpieczona - zwracają uwagę.

Twórca polskich "bad boys" wrócił do ekstraklasy [FILM]

Leszek Ojrzyński od 5 sierpnia pozostawał bez pracy. Człowiek, który z Korony Kielce uczynił zespół walczących o każdą piłkę do ostatniej minuty meczu twardzieli, w czwartek zadebiutowała jako trener Podbeskidzia Bielsko- Biała.

Komunia w wieku 5 lat? Arcybiskup zachęca

Już w wieku przedszkolnym będzie można posłać swoje dziecko do pierwszej komunii świętej. Z takiego przywileju mogą skorzystać rodzice pięcio- i sześciolatków, a zachęca do tego nowy metropolita wrocławski, abp Józef Kupny.

Merkel: szpiegowanie wśród przyjaciół jest nie do przyjęcia. Barroso mówi o "totalitaryzmie"

- Szpiegostwo pomiędzy przyjaciółmi jest nie do zaakceptowania - powiedziała w czwartek podczas unijnego szczytu w Brukseli kanclerz Niemiec Angela Merkel. Jak ujawniono, Merkel była inwigilowana przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) - podsłuchiwano m.in. jej rozmowy telefoniczne. Ostro o sprawie wypowiedział się też szef KE Jose Manuel Barroso, który mówiąc o podsłuchach nawiązał do totalitaryzmu.

"Blef zamiast dowodów". Zespół Laska uruchomił stronę internetową

Odpowiedzi na często zadawane pytania dotyczące katastrofy smoleńskiej, dane dotyczące pracy rosyjskich kontrolerów, zdjęcia i raporty komisji badających wypadek można znaleźć na uruchomionej w czwartek stronie internetowej zespołu smoleńskiego przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którym kieruje Maciej Lasek.

Niszczył groby, wrócił do domu. "Szokująca decyzja sądu"

Szesnastoletni Paweł najpierw się upił, a potem poszedł niszczyć groby. Razem z kolegami zdewastował 350 pomników. Teraz jest już domu, bo sąd rodzinny oddał go pod opiekę matki. Decyzja szokuje osoby, których bliscy spoczywają na zdewastowanym cmentarzu. Dziwi się też policja.

Spalił 15-letnią córkę za kontakty z narzeczonym

Piętnastolatka z Jemenu została spalona przez ojca za "komunikowanie się ze swoim narzeczonym" - podał resort spraw wewnętrznych Jemenu. Obrońcy praw człowieka nazwali sprawę "honorowym zabójstwem" i po raz kolejny podnoszą kwestię zwyczajowego prawa, zezwalającego na takie praktyki.

Stodoła pełna śmieci. Tak działała nielegalna sortownia

Stodołę pełną worków i kontenerów ze śmieciami odkryli strażnicy miejscy ze Swarzędza podczas kontroli w Łowęcinie (woj. wielkopolskie). Wizyta stróżów prawa przestraszyła jej właścicieli. W ciągu doby po śmieciach nie było już śladu.

Cmentarni wandale trafili do aresztu. Grozi im 10 lat więzienia

Dwaj mężczyźni podejrzani o zdewastowanie cmentarza św. Antoniego w Łodzi trafią na trzy miesiące do aresztu. Taką decyzję podjął w czwartek sąd. Wcześniej obydwaj podejrzani usłyszeli zarzut znieważenia co najmniej 350 miejsc pochówku i zniszczenia mienia o znacznej wartości. Straty na łódzkim cmentarzu mogą sięgnąć 700 tys. złotych.

NPW: Mamy ekspertyzy stanu drzew. Brzoza nie była ułamana przed 10 kwietnia

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie posiada dwie ekspertyzy zdjęć satelitarnych lotniska oraz terenów przyległych z okresu przed i po katastrofie smoleńskiej. Jedna z nich odnosi się do stanu drzew. Z opinii tych nie wynika, aby brzoza była ułamana przed 10 kwietnia 2010 r. - czytamy w komunikacie Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Prokuratura podważa tym samym opinię eksperta zespołu Antoniego Macierewicza, który stwierdził, że drzewo zostało złamane co najmniej kilka dni przed katastrofą.