Najnowsze

Najnowsze

„Życie Warszawy”: ks. Węcławski nie jest wyjątkiem

Po wczorajszej rezygnacji ks. Tomasza Węcławskiego ze stanu duchownego rozgorzała dyskusja dotycząca podobnych decyzji księży. „Życie Warszawy” donosi: odsetek księży rezygnujących z kapłaństwa sięga w Polsce 20 proc., seminaria porzuca zaś 48-58 procent kleryków.

„Życie Warszawy”: Kaczyński zbyt pobłażliwy

Ponad 40 proc. Polaków uważa, że Jarosław Kaczyński jest zbyt pobłażliwy dla liderów LPR i Samoobrony – wynika z sondażu Pentor przeprowadzonego na zlecenie „Życia Warszawy”. Przeciwnego zdania jest tylko 6 proc. pytanych.

„Nasz Dziennik”: Marek Jurek chce rozmawiać

W przyszłym tygodniu zapraszam do siebie liderów tych partii, które głosowały za podjęciem prac w sprawach konstytucyjnych - zapowiada w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” marszałek Sejmu Marek Jurek.

„Głos Wielkopolski” ujawnia listę funkcjonariuszy SB w regionie

„Publikujemy listę, gdyż wiedza o tym, kto stał na straży poprzedniego systemu ma walory historyczne i jest elementem transparentności życia publicznego” - pisze gazeta. Lista obejmuje kierownictwo SB oraz funkcjonariuszy z terenu dawnego województwa poznańskiego, którzy poddali się weryfikacji.

„Gazeta Krakowska”: nowe sądy w nowej scenerii

W Krakowie pokazano wczoraj dziennikarzom nową, świeżo wykończoną salę rozpraw, w której od poniedziałku ruszą sądy 24-godzinne. Orzekać będzie tu sześciu sędziów. „Gazeta Krakowska” obliczyła, że w ciągu roku powinni wydać kilka tysięcy wyroków.

„Dziennik”: Tania Toyota prosto z Polski?

Tanie auto rodzinne Toyoty będzie prawdopodobnie produkowane w Polsce - donosi „Dziennik”. Japoński koncern ma prowadzić, według gazety, rozmowy na ten temat z przedstawicielami polskich władz.

„Dziennik”: Samoobrona szuka wyjścia awaryjnego

Samoobrona zmienia nazwę, żeby uciec przed wekslami - pisze „Dziennik”. Wszystko dlatego, że Andrzej Lepper boi się delegalizacji Samoobrony przez Trybunał Konstytucyjny. Według ustaleń dziennikarzy, współracownicy wicepremiera rozpoczęli rejestrację "Samoobrony Andrzeja Leppera".

„Dziennik Łódzki”: pierwszy taki wieżowiec w Łodzi

Pięciogwiazdkowy Hilton stanie w Łodzi między ulicą Piotrkowską a alejami Mickiewicza i Kościuszki - zapowiada „Dziennik Łódzki”. Inwestycja warta 220 mln zł to siedmiopiętrowy hotel z 200 pokojami połączony z 27-piętrowym biurowcem.

Reakcje po rezygnacji ks. Węcławskiego

- Czuję ogromny smutek. Musimy się zastanowić co my - kościół zrobiliśmy źle, że ks. Tomasz Węcławski z tego kościoła odchodzi - tak zareagował Szymon Hołownia dziennikarz "Newsweeka" na wiadomość o porzuceniu kapłaństwa przez tego teologa.

"Gazeta prawna": Samorządy chcą zamykać szkoły

Samorządowcy chcą zlikwidować od przyszłego roku szkolnego ponad 500 przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, placówek opiekuńczych i schronisk - informuje "Gazeta Prawna". Wnioski w tej sprawie już trafiły do kuratorów.

"Dziennik Zachodni": do komunii rok później

W diecezji opolskiej uczniowie drugich klas nie przystąpią do pierwszej komunii. Synod Diecezji Opolskiej zdecydował, że gotowi do przyjęcia tego sakramentu będę dopiero za rok.

"Dziennik": Marzanna budzi agresję

Działacze Automobilklubu Chełmskiego poprosili ministra edukacji Romana Giertycha, żeby kategorycznie zakazał topienia Marzanny. Uważają, że ta tradycja jest szkodliwa dla dziecięcej psychiki.

"Metro": udzielał spowiedzi on -line

Żeby uzyskać rozgrzeszenie wystarczyło szybkie łącze. Internauta z Krakowa został oskarżony o obrazę uczuć przez znieważenie symboli religijnych. Mężczyzna oferował na swojej stronie www płatną spowiedź przez Internet.

"Rzeczpospolita": sędzia na próbę

Ministerstwo Sprawiedliwości ma zamiar wprowadzić zmiany w konstytucji. Chce żeby sędziowie byli powoływani najpierw na kilkuletni okres próbny, a dopiero kiedy się sprawdzą - na stałe.

"Wprost": zero tolerancji dla znęcania się

Za znęcanie się będzie teraz groziło od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Jednocześnie wyodrębniono przestępstwa, za które sądy będą karać jeszcze surowiej.

"Dziennik": będą ułatwienia dla matek

Żłobki w firmach, przedszkola czynne do 18-tej, tele-praca, ułatwienia dla studiujących matek, ulgi podatkowe i wydłużene urlopów macierzyńskich - to część pakietu rewolucyjnych zmian, które zamierza wprowadzić wiceminister pracy Joanna Kluzik-Rostkowska

Abp. Nycz o Giertychu

Oświata nie znosi pomysłów wyciąganych z kapelusza co drugi dzień, a czasem dwóch na dzień. Nie można leczyć nowotworu aspiryną. Tak o ministrze edukacji Romanie Giertychu mówi abp Kazimierz Nycz - informuje "Gazeta Wyborcza".

BBN sprawdza misję w Afganistanie

Władysław Stasiak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, domaga się od MON wyjaśnienia informacji o niedostatecznym wyposażeniu kontyngentu, który ma wyjechać do Afganistanu - ujawnia "Życie Warszawy".