Najnowsze

Najnowsze

Maszynista zarabiał prawie 40 tys. miesięcznie. W PKP Cargo lecą głowy

W PKP Cargo lecą głowy - donosi RMF FM. Wszystko za sprawą maszynisty, który oszukując system zarabiał miesięcznie nawet 39 tys. zł. Oprócz dyscyplinarnie zwolnionego starszego maszynisty, pracę straciły jeszcze trzy osoby - dwóch maszynistów i dyżurny ruchu. Dwie kolejne zostały zawieszone.

Jędrzejczak: Woda jest żywiołem, nie warto się popisywać

W ostatnich dniach doszło do kilkudziesięciu utonięć, w tym tak tragicznych, jak w pobliżu miejscowości Zalesiaki w Łódzkiem, gdzie utopiło się troje dzieci, a czwartego chłopca jeszcze nie odnaleziono. - Przerażające jest to, że nie mamy w głowach tego, że woda jest żywiołem i nie warto się popisywać - skomentowała w TVN24 pływaczka Otylia Jędrzejczak.

"Obama musiał odwołać wizytę, by nie dać satysfakcji Putinowi"

Prezydent USA zbojkotował spotkanie ze swoim odpowiednikiem w Rosji, ale nie zbojkotował szczytu G20, na którym obaj politycy się spotkają - wskazuje Jacek Mojkowski z dwutygodnika "Forum". - Obama musiał odwołać wizytę w Moskwie, nie chciał dać satysfakcji Putinowi, bo w istocie rzeczy to Putin miałby satysfakcję, podejmując Obamę - dodał dziennikarz.

Burmistrz złapał złodzieja. W bagażniku zawiózł na komisariat

W tej sprawie więcej jest niewiadomych niż twardych faktów. Burmistrz Pieńska, w pow. zgorzeleckim, miał przyłapać na gorącym uczynku młodego złodzieja. Przyznaje, że ujął go i ... w bagażniku zawiózł na komisariat. Ale pojawili się świadkowie, którzy twierdzą, że burmistrz pojechał, ale do lasu. On sam przyznaje, że popełnił błąd. Historią krewkiego włodarza żyje cała gmina. Zajęła się nią także prokuratura.

Michał Szymon Łuczewski

Michał Szymon Łuczewski - socjolog, specjalizujący się w problematyce wsi. Adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (magisterium z socjologii i psychologii). Prowadził badania etnograficzne w Żmiącej, najdłużej badanej wsi na świecie, na podstawie których obronił w 2007 roku pracę doktorską Doświadczenie narodowe w życiu codziennym. Monografia problemowa społeczności lokalnej. Żmiąca: 1370-2007. Praca ta była podstawą książki Odwieczny naród. Polak i katolik w Żmiącej (wyd. 2012). Visiting scholar na Columbia University (2005–2006). Stypendysta m.in. Collegium Invisibile (2000), Fundacji Nauki Polskiej (2009), Fundacji Fulbrighta (2005), stypendium im. Józefa Tischnera w Instytucie Nauk o Człowieku[3][4] w Wiedniu. Przewodniczący Collegium Invisibile w latach 2004-2006 Członek kolegium redakcyjnego czasopisma 44 / Czterdzieści i Cztery. Publicysta m.in. Arcana, Wprost, Res Publica, Polska The Times, współtwórca telewizyjno-prasowego cyklu System 09. W 2013 otrzymał Nagrodę im. Księdza Józefa Tischnera za książkę Odwieczny naród. Polak i katolik w Żmiącej.

Z komisariatu trafił do szpitala. Tam zmarł

29-latka ujęto podczas próby włamania. Został przewieziony na komisariat, a stamtąd trafił do szpitala, gdzie zmarł. Rodzina mężczyzny oskarża policję o pobicie. Ta sprawy nie komentuje i odsyła do prokuratury, która bada okoliczności zajścia.

NIK krytykuje MSW za organizację przejść granicznych na lotniskach

MSW nie radzi sobie z finansowaniem lotniczych przejść granicznych. Przeznaczane na to sumy są zbyt małe i źle rozdzielane - uważa Najwyższa Izba Kontroli. NIK stwierdziła ponadto dużą dowolność przy ustalaniu stawek za wynajem powierzchni i sprzętu, potrzebnych do kontroli granicznej.

Ludzie piszą do Sejmu. O działkach, uboju, pracy i śmieciach

Przyszłość ogródków działkowych, kwestia uboju rytualnego, czy też ewentualny zakaz handlu w niedzielę - to niektóre z tematów poruszanych przez Polaków w korespondencji kierowanej do Sejmu. Przez ostatnie sześć miesięcy napłynęło na Wiejską blisko 8 tys. listów.

Egipt "bardzo niestabilny". UE i USA dają "praktyczne rady"

Sytuacja w Egipcie jest wciąż niestabilna i niesie ze sobą ryzyko dalszego rozlewu krwi - oświadczyli szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton i sekretarz stanu USA John Kerry. Ich zdaniem, siłom politycznym nie udało się przełamać niebezpiecznego impasu.

Żałoba po tragedii nad Wartą

Dwudniowa żałoba w Działoszynie w łódzkiem po tragedii nad Wartą. Tam śmierć trójki rodzeństwa i poszukiwanie czwartego z dzieci ciągle bezskuteczne. Rodzice w szoku, pod opieka psychologów, nie są w stanie zeznawać. Więcej mówią okoliczni mieszkańcy - wszyscy wiedzieli, że rzeka byłą w tym miejscu niebezpieczna. W czasie, gdy dzieci wchodziły do wody na brzegu była nie tylko ich matka. Również pracownica pomocy społecznej.

Niestrzeżone i niebezpieczne

Niestrzeżone, dzikie kąpieliska. Groźne, ale uczęszczane. Bo tak wszyscy robią od lat. Co z tego, że rozsądek podpowiada co innego. Upalne dni rządzą się swoimi prawami. Dramatyczny przypadek z Działoszyna aż nadto to pokazuje. Trzeba o nim mówić - ku przestrodze. Ku przestrodze trzeba pokazywać, jak łatwo w wodzie można stracić życie. Nieomal na własne życzenie.

Na ratunek - defibrylator

To naprawdę ratuje życie - defibrylator. Takie urządzenia coraz częściej można znaleźć miejscach publicznych w Polsce. Owszem są, czyli wiszą w specjalnych gablotach, ale nie oznacza to pełnej, prostej, natychmiastowej do nich dostępności. Test na wagę życia robimy w Warszawie.

Rowery na wały

10 tysięcy kilometrów nowych ścieżek rowerowych. Brzmi dobrze. Brzmi jak rewolucja. A to tylko wały przeciwpowodziowe, które teraz legalnie będą mogłu służyć rowerzystom. Prezydent śle do sejmu projekt stosownej ustawy. I o ile parlament powie "tak". Tak już dłużej nie będzie, że za przejażdżkę na dwóch kółkach po wałach dostaniemy kilkuset złotowy mandat.

Na straży własnej przydatności

Nie jesteśmy po to, żeby nas lubili. Tak bronią się strażnicy miejscy, gdy znów słyszą krytyczne głosy pod swoim adresem. Po co zatem są panie i panowie w mundurach, którzy nie łapią złodziei, nie pilnują porządku, chętnie za to tropią źle zaparkowane samochody? Odpowiedź właściwie padła - straż miejska jest po to, by tropić źle zaparkowane samochody. Tylko, czy to wystarczające uzasadnienie?

Na własną odpowiedzialność?

Miliony dla Madonny - jak je opisano, że ani słowa nie wspomniano o koncercie na Narodowym? CBA sprawdza, czy minister Joanna Mucha dobrze wydała 6 milionów złotych. My sprawdzamy, co jest w dokumentach jakie krążyły między ministerstwem sportu a finansów. Podobno upewniano się, czy tak koncertowo pieniądze wydać można. Podobno takie potwierdzenie uzyskano. Podobno.

Trochę chłodu w upale

Jak to oryginalnie opisać. Jest gorąco. Piekielnie gorąco. Nawet teraz wieczorem temperatura nie wszędzie chce spaść poniżej 30 stopni. W dzień, w słońcu źle. Ale w domu, w cieniu też bywa nie lepiej. Upały jeszcze z nami parę dni zostaną - może warto więc posłuchać, co zrobić, by choć troche ochłodzić cztery ściany.

Dorastanie na poligonie

Groźne dzieci - młodzi gangsterzy. Maja 12, 13 lat i wtedy po raz pierwszy zaczynaja zabijać. Potem na inne życie, bez broni, przemocy, handlu narkotykami prawie nie ma już szans. Meksykańska ulica to wojenny poligon. Żołnierzami są tu dzieci. Ich wyznania, opisy tego, jak wygląda ta zdeprawowana codzienność są porażające.

ONZ: Al-Kaida słabnie, liderzy wciąż groźni. Obama: Nie damy się sterroryzować

Zagrożenie ze strony Al-Kaidy, jako "globalnej organizacji terrorystycznej" osłabło, natomiast groźne pozostają osoby i grupy luźno powiązane z Al-Kaidą, ponieważ rozwijają się pod względem taktyki i technologii - głosi raport ekspertów ONZ. Jednak to właśnie z obawy o atak terrorystyczny, Holandia, jako kolejny kraj, zdecydowała się ewakuować z Jemenu swój personel dyplomatyczny.

Pięć lat od pięciodniowej wojny

Dokładnie pięć lat temu w nocy z 7 na 8 sierpnia wybuchła wojna gruzińsko-rosyjska o kontrolę nad Osetią Płd. Pomimo zmiany rządu w Tbilisi na bardziej otwarty w stosunkach z Moskwą, oba kraje są dalekie od wznowienia stosunków dyplomatycznych i pełnej normalizacji relacji dwustronnych.

Arabska marchewka dla Rosji. Kontrakt na broń wart miliardy dolarów

Korzyściami gospodarczymi kusi Rosję Arabia Saudyjska. W zamian chce, by Moskwa wycofała się ze wsparcia dla syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada - podała w środę agencja Reuters, powołując się na źródła na Bliskim Wschodzie i na zachodnich dyplomatów. Arabowie mieli zaproponować m.in. duży kontrakt na broń.