Najnowsze

Najnowsze

Przegląd prasy: Prześwietlą homoseksualne rodziny

Badanie ankietowe na próbie 1,1 tys. osób i kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów - tak będzie wyglądać największe w historii badanie związków, jakie tworzą w Polsce homo- i transseksualiści, informuje "Rzeczpospolita".

Klasycznie i jazzowo. Wkrótce Festiwal Moniuszkowski

Koncert poświęcony śpiewaczce i reżyserce Marii Fołtyn, międzynarodowy konkurs wokalny oraz opera Bedricha Smetany „Sprzedana narzeczona”, to tylko niektóre z wydarzeń 51. Festiwalu Moniuszkowskiego, który w dniach 21-24 sierpnia odbędzie się w Kudowie-Zdroju.

Śmiertelny wypadek na krajowej ósemce

Nie żyje kierowca samochodu osobowego, który przed godziną 5.30 zderzył się z ciężarówką w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Droga krajowa nr 8 jest częściowo zablokowana.

Pobiła rekord w pływaniu. Nie uznali go, bo jest kobietą

Pływanie tylko dla mężczyzn? Tak jest w Iranie, z czym walczy młoda kobieta. Chciała pobić rekord Iranu, na co musieliby patrzeć mężczyźni, wiec zgody nie dostała. Popłynęła więc na własną rękę. W morzu, zasłonięta od stóp do głów pokonała 20 kilometrów. Pokazała, że można i że zakaz jest absurdalny. Ale jej wyniku i tak nie wzięto pod uwagę. Bo strój po wyjściu z wody za bardzo przylegał do jej ciała.

Zaręczyny z cheerleaderką na oczach 11 000 widzów

Podczas niedzielnego meczu siatkówki Polska-Argentyna na oczach 11 tys. widzów fotograf Wojciech Figurski oświadczył się Agnieszce Dąbkowskiej z zespołu Cheerleaders Flex Sopot. – Obudziłem się rano i postanowiłem, że to dzisiaj – mówi Wojciech.

Pilot zdezerterował i przystał do syryjskich fundamentalistów

Kapitan jordańskich sił powietrznych, Ahmad Atallah Madżali, zdezerterował i przyłączył się do syryjskich rebeliantów walczących od ponad dwóch lat z siłami reżimowymi prezydenta Syrii Baszara el-Asada. 29-latek przystał do powiązanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra.

Program PiS w oczach ekspertów

Repolonizacja, polska energetyka i polska ziemia. Polityczno-gospodarcze motto PiS konfrontujemy z opiniami ekonomistów. Najważniejsze tezy weekendowego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego, niezależnie od ośrodków, w których eksperci pracują i sympatii politycznych, które mają, oceniają zgodnie: większość postulatów to katastrofa albo mrzonki.

Egipt: wojsko stawia warunki i wysyła śmigłowce nad Kair. Na Tahrir święto

Dowódca egipskiego wojska i jednocześnie minister obrony Egiptu dał politykom 48 godzin na "spełnienie oczekiwań ludu". Generał Abdul Sisi przestrzegł, że dalsze zwlekanie z decyzjami będzie prowadzić do głębszych podziałów. Egipskie wojsko ma bardzo silną pozycję w kraju i tego rodzaju ostrzeżenia mają duże znaczenie. Nad placem Tahrir w poniedziałkowy wieczór latały wojskowe śmigłowce z egipskimi flagami.

Elbląg: nie wszyscy radni złożyli ślubowanie

Wybrani w wyborach przedterminowych radni Elbląga spotkali się w poniedziałek na pierwszej sesji. Większość z nich odebrała zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyła także uroczyste ślubowanie. Ale nie wszyscy.

Zientarski po wypadku w Poznaniu: Po co takie samochody produkujemy?

- Doszliśmy do schizofrenii motoryzacyjnej. Samochody mają tysiąc koni, mogą jechać 350 km/h. Po co je produkujemy? - pytał Włodzimierz Zientarski, dziennikarz motoryzacyjny w "Faktach po Faktach". Zastanawiał się, czy da się w przyszłości uniknąć takich wypadków, do jakiego doszło w niedzielę na pokazie motoryzacyjnym w Poznaniu. Na prostym odcinku drogi samochód uderzył tam w krawężnik, odbił się od niego i wjechał w publiczność. Rannych zostało 17 osób.

Najdroższe zdjęcia świata powstały na giełdzie

Pięć zdjęć zrobionych na giełdach w Chicago, Hongkongu, Kuwejcie i Tokio sprzedano na aukcji w Londynie za 8,4 mln dolarów - to teraz najdroższy cykl fotograficzny na świecie. Jego autor, Andreas Gursky, posiada też tytuł autora najdroższego pojedynczego zdjęcia świata - po tym, jak w 2011 roku za gigantyczną fotografię przedstawiającą brzeg rzeki Ren kolekcjoner zapłacił ponad 4,3 mln dolarów.

1,2 tys. nowych wysp w Unii Europejskiej. Ale tylko 66 zamieszkałych

Szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz w poniedziałek powitał 12 chorwackich eurodeputowanych na ich pierwszej sesji plenarnej w Strasburgu. W PE zawisły też flagi Chorwacji, która w nocy z niedzieli na poniedziałek weszła do UE. Z tej okazji Parlament Europejski przygotował infografikę o niekiedy mało znanych faktach o Chorwacji.

Piechociński atakuje partie za wydatki. "Karty na stół"

- Niektóre ugrupowania psują obecny system finansowania partii, ponieważ nieracjonalnie wydają pieniądze - uważa wicepremier Janusz Piechociński. Pośrednio wskazał, że są to m.in. PiS i PO. - Tablice, banery, wielkie kongresy, wielkie sale, zloty. To wszystko kosztuje. Współudział w różnych marszach, przemarszach, w których funduje się autobusy. Mamy w tym roku wybory, żeby z taką intensywnością prowadzić kampanię każdego dnia? - pytał.