Najnowsze

Najnowsze

Al-Kaida się odradza. Dzięki internetowi

Jak kontaktują się ze sobą szefowie Al Kaidy? Z czego korzystają? Te pytania od dawna nurtują wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Pytania są jak najbardziej aktualne, zwłaszcza po informacji, że powodem zamknięcia około 20 ambasad amerykańskich była telekonferencja szefów terrorystycznych oddziałów.

Obama przyznaje: woli Miedwiediewa od Putina. Ale igrzysk USA nie zbojkotują

- Prywatnie nie mam złych stosunków z Putinem - powiedział prezydent USA Barack Obama w czasie piątkowej konferencji prasowej w Białym Domu. Podkreślił, że w stosunkach amerykańsko-rosyjskich jest "pewnego rodzaju napięcie" od upadku Związku Radzieckiego. Wyjaśnił, że w niektórych obszarach jest duża współpraca, a w innych duża konkurencyjność. Zapowiedział także, że USA nie zbojkotuje Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Internetowa era nienawiści

Wielka Brytania wstrząśnięta śmiercią 14-latki. To czwarta ofiara cyber-przemocy na Wyspach. Dziewczyna powiesiła się, bo szydzono z niej w internecie. Użytkownicy portalu ask.fm drwili z jej urody i grozili śmiercią. Organizacje chroniące dzieci nie kryją oburzenia, a premier Dawid Cameron wzywa do bojkotu, jak to określił, "nikczemnych" sieci społecznościowych.

Al-Kaida odzyskuje siłę?

Jak kontaktują się ze sobą szefowie Al-Kaidy? Z czego korzystają? Te pytania od dawna nurtują wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Pytania są jak najbardziej aktualne, zwłaszcza po informacji, że powodem zamknięcia około 20 ambasad amerykańskich była telekonferencja szefów terrorystycznych oddziałów. Odtworzono prawdopodobny obraz tej tajnej narady.

Dwa ataki, które zmieniły świat

68 lat temu, dokładnie 9 sierpnia 1945 roku Amerykanie zrzucili bombę atomową na Nagasaki. W kilka sekund zginęło około 80 tysięcy osób, a liczba ofiar stopniowo zwiększała się ze względu na chorobę popromienną. W Japonii od kilku dni trwają rocznicowe obchody tragicznych ataków na Hiroszimę i Nagasaki.

Skandal w chińskim szpitalu

W jednym z chińskich szpitali lekarze sprzedawali noworodki. Rodzicom wmawiali, że ich dzieci nie żyją lub, że ich dni są policzone, bo urodziły się z poważnymi chorobami genetycznymi. Sytuacja trwała kilka lat, a przerwał ją anonimowy telefon na policję.

Studia humanistyczne nie cieszą się popularnością

Na humanistów nadal czekają wolne miejsca. Studia, które kiedyś były oblegane, dziś na listach rankingowych świecą pustkami. Pojawia się zatem pytanie: co takiego się stało, dlaczego kierunki humanistyczne wyszły z mody? Odpowiedź jest prosta, młodzi zaczynają szukać konkretnego zawodu, który daje cień szansy na znalezienie pracy.

Kolejowy paraliż

Było duszno, gorąco, a temperatura dochodziła do 40 stopni - w takich warunkach musieli podróżować pasażerowie pociągów, które utknęły niedaleko Krakowa. Na tym jednak nie koniec. Poważnym problemem okazał się też brak wody - napojów nie można było zdobyć, bo w pobliżu nie było żadnej miejscowości. A pociąg ruszył dopiero po pięciu godzinach.

Szokująca terapia

Bulwersująca terapia wobec chorego na autyzm czterolatka. Chłopiec był bity i siłą zmuszany do współpracy. Po zajęciach często płakał, wpadał w złość, przestał ufać ludziom. Zachowanie czterolatka zaniepokoiło rodziców, dlatego postanowili nagrać terapeutkę - nagranie ich zszokowało. Kobieta straciła pracę, a zdjęcia trafiły do prokuratury i placówki, która ją zatrudniała.

Drogowe fuszerki

Minęło zaledwie półtora roku od otwarcia Mostu Północnego w Warszawie, ten już się sypie. Asfalt można odrywać ręką, odchodzi dużymi płatami. A to nie jedyny problem drogowców - popękana jest też nawierzchnia na autostradzie A2 w kierunku stolicy. Obie trasy są jeszcze przejezdne, ale nie wiadomo na jak długo. Takim stanem rzeczy jak zwykle zdziwieni są nie tylko kierowcy, ale też wykonawcy i kontrolerzy.

Psy na służbie

Po zamachach ludzie boją się o swoje bezpieczeństwo. Przywrócić mają je psy saperzy, które na potęgę szkolą Amerykanie. Zadanie jest jedno - czworonóg musi umieć wyczuć ewentualne zagrożenie i wskazać ładunek bombowy. Szkolenie kosztuje, ale dla Amerykanów to żadna przeszkoda. Są w stanie wydać każde pieniądze, bo bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Szykuje się rewolucja na polskich drogach

Wygląda na to, że na polskich drogach dojdzie do rewolucji. Popularne policyjne suszarki, muszą dokładnie pokazywać, który samochód jest namierzony - tak twierdzi sąd w Gnieźnie. Trybunał Konstytucyjny uznał zaś, że policja nie może zmusić kierowcy do wykonania badania trzeźwości jeśli ten odmawia. Policjanci nie kryją swojej irytacji.

09.08 | Najcieplejszy dzień lata

Wczorajszy dzień był najcieplejszym tego lata. W niektórych miejscach temperatura wzrosła do 38 stopni C w cieniu. I choć rekord ciepła dla Polski nie padł, to chyba każdy odczuł na sobie żar lejący się z nieba.

Boiska jeszcze w budowie. Rusza mundial bezdomnych

W sobotę w Poznaniu ruszają XI Mistrzostwa Świata Bezdomnych w piłce nożnej ulicznej. Na Malcie powstają właśnie boiska, na których zmierzą się aż 62 reprezentacje. Inauguracja turnieju odbędzie się na INEA Stadionie, gdzie przed rokiem rozgrywane było Euro 2012.

"W każdym zawodzie zdarzają się ludzie, którzy tego zawodu wykonywać nie powinni"

- W każdym zawodzie zdarzają się ludzie, którzy tego zawodu wykonywać nie powinni, albo powinni ten zawód zmienić i tego może nawet najlepszy nadzór nie wyłapać - komentowała w "Faktach po Faktach" psycholog Maria Rotkiel, odnosząc się do szokujących zdjęć dokumentujących zachowanie terapeutki wobec 4-letniego chłopca z autyzmem. Razem z dr Jolantą Świderską, która prywatnie wychowuje autystyczne dziecko, doszły do wniosku, że terapeutka zastosowała skandaliczne metody i źle zorganizowała zajęcia.

Szaleństwa na drogach i ich skutki w autobusie pełnym pasażerów. Wybierz wideo tygodnia

Rosyjski kierowca chciał jechać objazdem, więc porwał policjanta i przewiózł go na masce swojego samochodu, USA po dachowaniu mężczyzna uciekł z miejsca wypadku taksówką, a w Polsce tir zmienił pas, pojechał pod prąd i o mały włos nie zderzył się z autorem nagrania. Tydzień minął pod znakiem kierowców-piratów. Można było też zobaczyć, co dzieje się z pasażerami autobusu podczas wypadku.

Gdzie jest i co robi Snowden? Jego życie w Rosji owiane całkowitą tajemnicą

Pierwszy tydzień, który Edward Snowden spędził w Rosji po przyznaniu mu tymczasowego azylu, upłynął w najgłębszej tajemnicy. Jego adwokat poinformował jedynie, że odzyskuje on siły po "koszmarze" pobytu w strefie tranzytowej lotniska Szeremietiewo w Moskwie. Prawnik wydał krótki komunikat, po czym wyjechał na kilkutygodniowe wakacje.